dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 170
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3396
  1. #1

    Domyślnie AFRODYTA Z DOMUSA

    Prosze o opinie. Moj bos /czyt. zona/ chce tylko ten. Pomozcie!!!
    Nasza dzialka ma 30 m szerokosci i okolo 90 dluga. Wjazd od zachodu- czyli wersja lustrzana. Dzieki za wszystkie opinie. Rozwazania na na koszta budowy mile widziane.

    www.dobredomy.pl?/id_project=76

  2. #2

    Domyślnie projekt AFRODYTA pracownia DOBRE DOMY

    Proszę o kontakt osoby, które rozpoczęły budowę domu AFRODYTA pracowni "Dobre Domy". Będę wdzięczna za informacje o kosztach budowy i zdjęcia z realizacji. Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    witam,witam
    ja tez szukam kogos kto ten domek postawil, gdyz mamy dzialke a od roku szukamy projektu a ten nam sie bardzo podoba

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    owca_pie

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cześć,

    Informuję niniejszym, że właśnie dołączam do grona zwolenników Afrodyty

    Domek będę jednak zmieniać. Chcę go trochę powiększyć i częściowo podpiwniczyć. Może też coś takiego planujecie?

    Orientowaliście się może już w kosztach budowy? Moja będzie w okolicach Podkowy Leśnej, a Wy gdzie?

    pozdrowionka

  5. #5

    Domyślnie

    Witam, co do kosztów budowy "Afrodyty" w pracowni uzyskałam informację, że wynoszą 340 000 (o ile dobrze zrozumiałam bez instalacji zewnętrznych). Wg. kosztorysu uproszczonego stan surowy, nakryty to koszt 190 000.-
    W projekcie nie podoba mi się jak na razie usytuowanie kominka w salonie, nie wyobrażam sobie kominka obok drzwi na taras cały urok straciłby wówczas, więc planuję przesunięcie go w bardziej "honorowe" miejsce.
    Domek zamierzamy pobudować w okolicy Lublina.
    Pozdrawiam

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    owca_pie

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    340 000 to stan surowy zamknięty? To jak zostało wyliczone to 190 000, co zawiera? Że tak powiem, różnica jest znaczna...

    Kiedy planujesz rozpoczęcie budowy?

    pozdrowionka

  7. #7

    Domyślnie

    Witam serdecznie,
    340 000 to łączny koszt budowy, czyli dom wykończony, gotowy do zamieszkania
    Natomiast 190 000,- to stan surowy nakryty, z oknami.
    Napisz e-mail`a do pracowni "Dobre Domy" z prośbą o przysłanie kosztorysu i tam będzie wszystko, co zawiera kosztorys.
    Budowę planuję rozpocząć na wiosnę.
    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nerus

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2

    Domyślnie

    WITAM, JA PÓKI CO STARAM SIĘ UZYSKAC KREDYT NA WYBUDOWANIE AFRODYTY, MUSZE ZROBIC TZW OPERAT SZACUNKOWY DLA BANKU. MOZE KTOS Z WAS POSIADA ZESTAWIENIE KOSZTÓW WYKONCZENIOWKI CZYLI PRACE MIEDZY 190000 A 340000. ILE CO KOSZTUJE? POSZCZEGÓLNE INSTALACJE , TYNKI ITD, POZDRAWIAM WSZYSTKICH NAWET TYCH CO BUDUJA WEDLE INNYCH (CZYTAJ BRZYDSZYCH) PROJEKTOW)

  9. #9

    Domyślnie

    Witam serdecznie!!!
    Długo szukliśmy z Żonką projektu domu i wreszcie jest AFRODYTA))
    Dziś zamówiliśmy projekt, w naszym przypadku w odbiciu lustrzanym, będziemy równierz wprowadzać do projektu pare zmian.
    Chcemy zrobić na górze poddasze użytkowe, podobno bez podnoszenia dachu można zaaranżować około 30 m. tylko mamy problem z wyborem stropu, w projekcie jest drewniany i niewem czy nie zmienić go na wylewany np monolityczny.
    Drodzy forumowicze proszę o wasze opinie w tej sprawie
    Jak się tu nie pobuduję to zwariuję
    http://img409.imageshack.us/img409/4531/910auw0.jpg

  10. #10

    Domyślnie

    Co jest? czy już nikt się Afrodytką nie interesuje?
    Zaczyna ktoś z Was forumowicze budować Afrodyte??
    Czy będę pierwszy??
    Jak się tu nie pobuduję to zwariuję
    http://img409.imageshack.us/img409/4531/910auw0.jpg

  11. #11

    Domyślnie

    Witam serdecznie, zamówiłam projekt przed świętami, jak tylko do mnie dotrze zaniosę go do projektanta, w celu naniesienia zmian, które mnie interesują. Mam już wszystkie dokumenty niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Adaptacja projektu i zatwierdzenie przyłączy będą trwały około 2 - 4 tygodni, potem do 65 dni - czas oczekiwania na pozwolenie na budowę, 2 tygodnie na uprawomocnienie decyzji i można zaczynać przygodę z Afrodytą
    Jeśli po drodze nie będzie niespodzianek, to w kwietniu będę mogła zacząć fundamenty. Nie mogę się doczekać wiosny ...
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Witam Nitka_31 czy w zmianach jakie chcecie wprowadzić do projektu jest również aranżacja poddasza?
    Jeśli tak to Napisz proszę czy macie już pomyśł gdzie usytuować schody na poddasze i czy zmieniacie strop
    Jak się tu nie pobuduję to zwariuję
    http://img409.imageshack.us/img409/4531/910auw0.jpg

  13. #13

    Domyślnie

    Witaj Rob
    Schody na poddasze zrobimy po prawej stronie wiatrołapu, rezygnując ze ścianki (tej od strony garażu). Ścianka zostanie przesunięta zgodnie z linią korytarza, zmniejszymy tym samym pomieszczenie gospodarcze (kotłownię). W przyszłości, gdyby ktoś chciał mieć niezależne wejście na poddasze, nie będzie przeszkadzał innym domownikom korzystającym z parteru. Strop zamierzamy zostawić drewniany, mąż twierdzi, że będzie łatwiejszy i szybszy do wykonania, zresztą odchodzą koszty stempli i zaoszczędzimy czas niezbędny na wyschnięcie stropu lanego. Poza tym jest lżejszy a jak się go dobrze ociepli i wyciszy, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby w pełni korzystać z poddasza użytkowego nie zakłucając spokoju na parterze. Mąż zaprojektował już układ wnętrza, gdybyś chciał zobaczyć jak ma to u nas wygladać podaj meil-a - prześlę Wam wizję Afrodyty po zmianach. Poza tym zamierzamy zadaszyć zupełnie taras i zmienić wygląd dachu z przodu, tzn. nakryć jednym dachem garaż i wejście do domu. Dzwoniłam do Pracowni, wysłali już projekt - jutro powinien już dotrzeć do nas, będzie łatwiej cokolwiek zaprojektować mając plany przed sobą.
    Pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Witaj Nitka_31
    Widzę że Wasze zmiany to prawie nowy projekt i pomysł ze schodami przy wiatrołapie to bardzo dobry pomysł, jeśli to nie będzie dla Was kłopotliwe to z wielką chęcią zerkniemy na Waszą wizję Afrodyty oto nasz e-mail [email protected]
    My również chcemy pozostać przy stropie drewnianym, ale z tego co wiem to nawet wtedy trzeba zmieniać strop na użytkowy by można było go obciążać, a co za tym idzie fundamenty trzeba również przeprojektować aby wytrzymywały obciążenie budynku. Jest to oczywiście do zrobienia ale to dość skomplikowana sprawa i lepiej to zlecić sprawdzonemu projektantowi. W Pracowni Dobre Domy wycenili mi takie zmiany na około 5000 pln netto
    Pozdrawiam Robert
    Jak się tu nie pobuduję to zwariuję
    http://img409.imageshack.us/img409/4531/910auw0.jpg

  15. #15

    Domyślnie

    Witaj Nitka_31
    Mam jeszcze jedno pytanie do Was
    Zastanawialiście się już nad wyborem materiału na ściany? Jeśli tak to napisz co wybieracie. W projekcie jest BK 36,5 cm 1W i jak nic pasuje YTONG ale im więcej czytam na forum o metodach na ściany tym miej wiem. W każdej technologii ile zalet tyle negatywów (temat rzeka) także pozostanę chyba przy projektowym BK ale chciałbym znać jeszcze Waszą opinię w tej kwestii



    P.s wciąż czekam na e-maila z Waszą aranżacją wnętrz

  16. #16

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Zapracowana jestem troszkę, i stad te opóźnienia w odpowiedziach.
    Robo, my planujemy budować z pustaka phototerm, ale to jeszcze nic pewnego. Narazie zdążyłam zanieść projekt do adaptacji i czekam na uzgodnienie przyłączy. Szczerze mówiąc brakuje mi czasu, aby usiąść i zastanowić się co i z czego budować. Chyba zrezygnuję z dachówki na rzecz blachodachówki, dach będzie lżejszy i bezstresowo będę korzystać z poddasza nie martwiąc się czy wytrzymają fundamenty w przypadku jego adaptacji. Projektant nie widzi problemu i "wstawił" nam okna dachowe, więc jeden kłopot mam z głowy. Parter ma wyglądać, tak jak w załączniku
    Pozdrawiam
    Nitka_31

  17. #17

    Domyślnie

    Witam
    Nitko bardzo dziękuję za e-maila. Pomysł z powiększeniem wiatrołapu i schodami w nim to po prostu rewelacja!!! Mam nadzieję że nie będziecie mieli nam za złe jak wykorzystamy Wasz pomysł w naszym projekcie My planujemy jeszcze powiększyć łazienkę 1/11 i zlikwidować łazienkę 1/8 a zrobić w jej miejscu powiększoną garderobę 1/7 jedna łazienka na parterze w zupełności nam wystarczy za to większa
    Pozdrawiam RoboRob

  18. #18

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Robert, dziękuję za meila.
    Powiedz, jeśli to nie tajemnica gdzie będziecie budować Wasz domek? Złożyliście już dokumenty? Kiedy dostaniecie pozwolenie na budowę? Kiedy zamierzacie rozpoczać budowę? Pytam z czystej ciekawości, bo z chęcią zobaczylabym Afrodytę wcześniej, np. na zdjęciach z budowy
    Pozdrawiam
    Nitka

  19. #19

    Domyślnie

    Witaj Nitko
    Wniosek o warunki zabudowy złożyliśmy jeszcze w zeszłym roku a decyzji wciąż nie mamy,. Budować się będziemy w Ostródzie(warmińsko-mazurskie), a raczej na jej granicy , ale budowę zamierzamy rozłożyć na raty. Chodzi o to żeby jak najdłużej uniknąć kredytu. Na początek będzie trzeba podciągnąć do działki wodę i prąd, wtedy postawimy na pewno stan zero, a co dalej to jeszcze nie wiem Jeśli tylko uda nam się rozpoczęć przygodę z budową Afrodytki to będę trzaskał mnóstwo zdjęć, którymi chętnie się podzielę ale do stanu surowego to jeszcze bardzo daleka droga

    Pozdrawiam Robert

  20. #20

    Domyślnie

    Witam serdecznie
    Wszystko wskazuje na to, ze ja będę pierwsza, która rozpocznie budowę Afrodyty. Nikt z innych forumowiczów (poza nami) nie odzywa się, czyżby wszyscy czekali na efekty?
    Robert, nie byłam w Ostródzie, choć słyszałam, że tam jest pięknie. Jak narazie nie mogę namówić męża na wyjazd w tamte strony. Za to okrążylam Ostródę z każdej strony : w Olsztynie mam rodzinę, poza tym byłam w Malborku, Gniewie, Grudziądzu - tam mamy wspanialych znajomych męża Kto wie może za kilka lat wstąpicie przejazdem zobaczyć naszą Afrodytę, a może i mnie przez kilka lat uda mi się namówić męża na wyjazd w Wasze strony .
    Ja mam już wszystkie dokumenty do budowy, teraz czekam żeby architekt zaniósł je do Starostwa, jak dobrze pójdzie w marcu bedzie można zacząć budowę. Na szczęście słup energet. mamy na działce wraz z oświetleniem więc prąd mamy z głowy, wodociąg jest kilka metrów od działki, więc koszty uzbrojenia będa niewielkie.
    My narazie też będziemy budować ze środków własnych /mąż nie zgadza się na wysokie raty / a potem zobaczymy ile będzie potrzeba kredytu na dokończenie budowy. Po cichutku marzymy, żeby wogóle się nie zadłużać, ale wówczas budowa zajęłaby nam kilka lat - a to nie do przyjęcia
    Dokumentację foto juz założyłam. Narazie na działce są tylko świerki, sosny i iglaki
    pozdrawiam
    Nitka

Strona 1 z 170

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony