dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 170
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3396
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcelka
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    piotrków
    Posty
    115

    Domyślnie

    witam.
    My też postawiliśmy na Afrodytę.
    Chcemy dodatkowo jeszcze jeden pokój.
    Projektant zaproponował nam wyciągnięcie tylniej ściany elewacyjnej(koszt przeróbki projektu 300 zł)
    Pomysł z przesunięciem kominka super ale co wtedy z kominkiem zewnętrznym(wolnostojący w ogrodzie?)
    ...

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcelka
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    piotrków
    Posty
    115

    Domyślnie

    Zastanwialiście się nad zewnętrzną elewacją? Rezygnujemy z "klinkierowych" filarów, pozostanie tylko ok. 20 cm klinkierówki, reszta będzie otynkowana na "gładko".
    Czy planujecie jakieś zmiany w elewacji?
    ...

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Afrodyta będzie miała swoją wersję z poddaszem użytkowym - Artemidę . Artemida bedzie z tego co wiem wydłużona o 1m i poszerona o 0,6m wzgledem Afrodyty.

    Juz kilka osob na forum czeka niecierpliwie na Artemide - projekt ma ponoc pojawic sie na stronie pracowni do konca marca.

    Pzdr,
    TS

  4. #44

    Domyślnie Afrodyta - Artemida

    Z tego co się orientuję to słupki pokryte są płytkami klinkierowymi (w projekcie) a nie cegłą, Czy planujesz zachować stożkowy wygląd filarów ?
    Wokół domu planuję zastosować właśnie płytki klinkierowe z uwagi na mniejsze koszty, ale jeszcze decyzji nie podjąłem.

  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Ja planuję zwiększyć powierzhcnię elewacji przykrytej klinkierem - oprócz tego co jest, będę chciał dodać wewnętrzną część tarasu, cały wykusz i całe wejście do domu.

    Waham sie jeszcze czy zastosować płytki (wiadomo cena) czy jednak cegłę klienkierową lub kamień.

    Pzdr,
    TS

  6. #46

    Domyślnie

    Ja planuję zrobić dokładnie tak, jak jest w projekcie czyli okładzina klinkierowa a na posadzkach tarasowych kostka granitowa. Widziałem kilka fotek z takimi tarasami i wyglądają pięknie.

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoboRob
    a na posadzkach tarasowych kostka granitowa. Widziałem kilka fotek z takimi tarasami i wyglądają pięknie.
    Masz może jakieś fotki takiego gotowego tarasu?

    Pzdr

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    Cytat Napisał RoboRob
    a na posadzkach tarasowych kostka granitowa. Widziałem kilka fotek z takimi tarasami i wyglądają pięknie.
    Masz może jakieś fotki takiego gotowego tarasu?

    Pzdr
    Witam
    Mam takie fotki tylko że w domu, a teraz w pracy jestem więc wkleję je później


    Pozdrawiam

  9. #49

    Domyślnie

    Obiecane fotki









    W Afrodycie/Artemidzie murki i stopnie są wykończone klinkierem a w środku kamień ja zamiast niego chcę użyć właśnie taką kostkę granitową

    Co Wy na to?

  10. #50

    Domyślnie Re: Poszkuję zdjęć z realizacji projektu AFRODYTA -"Dob

    Cytat Napisał Nitka_31
    Proszę o kontakt osoby, które rozpoczęły budowę domu AFRODYTA pracowni "Dobre Domy". Będę wdzięczna za informacje o kosztach budowy i zdjęcia z realizacji. Pozdrawiam

    Witam bardzo serdecznie wszystkich sympatyków Afrodyty
    My równierz będziemy budować to cudeńko
    Dostałam już wycenę na stan surowy włącznie z konstrukcją dachu 48 tyś + 38 tyś za pokrycie dachu (dachówka cementowa braas). Może ktoś z Was ma już jakieś wstępne wyceny?
    AAA dodam że budujemy w Nadmie koło Warszawy...
    pozdr Magda

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał RoboRob
    Obiecane fotki
    W Afrodycie/Artemidzie murki i stopnie są wykończone klinkierem a w środku kamień ja zamiast niego chcę użyć właśnie taką kostkę granitową

    Co Wy na to?
    Super - kostka granitowa zawsze mi się podobała, a te zdjęcia tylko utwierdzają mnie jak zrobić taras .

    Pzdr,
    TS

  12. #52

    Domyślnie Afrodyta

    Proszę o komentarz odnośnie Afrodyty. Moim zdaniem to bardzo ładny dom, do którego chciałbym wprowadzić poddasze.

    Jakie jest Wasze zdanie nt.projektu ?.

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marcelka
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    piotrków
    Posty
    115

    Domyślnie Re: Afrodyta - Artemida

    Cytat Napisał s.m.
    Czy planujesz zachować stożkowy wygląd filarów ?
    No jasne, to podstawa tylko będą gładkie, płytka tak do 20-50 cm.

    Zdjęcia miodzik, aż nie mogę się doczekać startu budowy. Kostka wygląda super, też tak chcę

    Wstępnie mam już zamówioną ekipę. Koszt robocizny ok. 30 tys. stan surowy, przygotowany do położenia więźby dachowej.
    Miałam jeszcze ofertę 20 tys., ale majster strasznie cwaniakował i 40 tys.,ale to trochę drogo, więc wybrałam pośrodku
    Dach pewnie z 10 tys. mnie szarpnie.
    Ceny tak pogłupiały, że czekam tylko na info od majstra że tak tanio pobudować się nie da

    Na razie mam bagno na działce , czekam aż trochę wyschnie, muszę dołożyć sączki i podnieść trochę teren.

    Szwagier testował przejazd po działce:




    potem nadeszła pomoc


    Zero szans wyjazdu, hihihi, dopiero stary traktor załatwił sprawę
    ...

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Na ile szacujecie koszt surowy zamknięty Afrodyty/Artemidy, a na ile stan pod klucz? Według strony Dobrych Domów jest to odpowiednio 178 tys. zł i 293 tys. zł dla Afrodyty (czyli Artemida pewnie z 50-60tys więcej).

    Na ile te kwoty są realne?

    Pzdr,
    TS

  15. #55
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    Marcelka,
    domyslam sie ze temat projektowy masz juz zamkniety. Czy dostalas dokladny kosztorys ne ten domek?? z aktualnymi cenami??

  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcelka
    Pomysł z przesunięciem kominka super ale co wtedy z kominkiem zewnętrznym(wolnostojący w ogrodzie?)
    Ja całkowicie zrezygnowałbym z kominka na tarasie. Tak czy tak chcę zrobić jakiegoś fajnego grilla na ogrodzie i ten kominek byłby w zasadzie tylko ozdobą.

    Pzdr,
    TS

  17. #57
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar xtr
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    166

    Domyślnie

    RoboRob czy mozesz mi podeslac swoje szkice?? [email protected]
    z gory dziekuje

    P.S.
    dolaczam sie do zapytania ws. kosztow Afrodyty pod klucz.

  18. #58

    Domyślnie

    Witam

    xtr szkice prześlę Ci w przyszłym tygodniu ponieważ te które zrobiłem są niemożliwe do wykonania. W poniedziałek będę ustalał zmiany z architektem i wtedy zrobię ostateczne szkice

    Pozdrawiam

  19. #59

    Domyślnie

    Dodam jeszcze że adaptacja poddasza w Afrodycie bez podnoszenia ścianki kolankowej, której w Afrodycie niema, bez zmiany kąta nachylenia dachu jest trudnym zadaniem. Nawet w Artemidzie nie usunięto tak dużej ilości słupów. By otrzymać jak najwięcej miejsca gdzie płatwie są na wysokości powyżej 2 metrów rozciągnięto w tym celu budynek wszerz i wzdłuż przy zachowaniu tego samego kąta nachylenia dachu i braku ścianki kolankowej. A w miejscu gdzie stoją słupy starano się usytuować ścianki działowe aby owe słupy ukryć.
    Informacje te posiadam z pracowni Dobre Domy

    pozdrawiam

  20. #60

    Domyślnie Afrodyta - Artemida

    Teraz wszystko jasne, bez zmiany konstrukacji więźby dachowej nie da się zrobić poddasza użytkowego. Z kolei pytałem w pracowni Dobre Domy i mówią, że taka przebudowa więżby to nic skomplikowanego.
    Podniesienie ścianki kolankowej o 20-30cm wg. projektanta nie zepsuje wyglądu domu a na pewno wpłynie na zwiększenie powierzni użytkowej poddasza.
    Co do kosztów stanu surowego to moim zdaniem ( podliczając najbardziej kosztochłonne prace) można się spokojnie zmieścić w kwocie podawanej przez pracownię tj. 198 tysięcy (brutto) mimo, iż kosztotys ten wyliczany był w czerwcu 2006 r.
    Pozdrawiam

Strona 3 z 170

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony