dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 11
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 213
  1. #1

    Domyślnie

    nie mam i na razie nie mam psa, w zwiazku z tym mój ogród upodobały sobie wszelkie dachowce z całej okolicy, jak w sposób cywilizowany zniechęcić je do odwiedzania mojego ogrodu, a zwłaszcza okolic piaskownicy

  2. #2

    Domyślnie

    Znam tylko rośliny, które koty lubią.
    Aktinidia pstrolistna wytwarza substancję wabiącą koty (w Anglii nazywana jest czasami kocią rośliną), które lubią gryźć jej liście i rozdrapywać pędy.
    Koty uwielbiają też podobno zapach liści kocimiętki.
    Może są i takie rośliny, których koty unikają, nie wiem,
    może ktoś wie???

  3. #3

    Domyślnie

    W odległej okolicy rozlej krople walerianowe- wszystkie koty pomaszerują w to miejsce.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Krople walerianowe - he, he.
    Czy widziałeś zachowanie kota po kroplach walerianowych?
    Ja tam bym się bał wyjść z domu.

    Pzdr.

  5. #5

    Domyślnie

    Napisałam - rozlej, i to daleko, a nie podaj....

  6. #6

    Domyślnie

    a czemu nie masz psa? tyle ich w schroniskach czeka - podziel się serduszkiem (i ogrodem
    rada na serio: my zamykamy piaskownicę (na kłódkę) pokrywką drewnianą (wym. 2,5 x 2,5m)
    Pozdrawiam.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Jest taki preparat odstraszający koty, no i psy, ale psa jeszcze nie masz Nazywa się Fee

  8. #8

    Domyślnie

    Co do piaskownicy, to jedynym sposobem jest jej zamknięcie, nawet na psa szczególnie bym nie liczyła, koty są bardzo sprytne. Po prostu trzeba je polubić, a tam gdzie wchodzą w szkodę, uniemożliwić(jak z piaskownicą). Lepszej rady nie znam, a od dziecka mam do czynienia z kotami.

  9. #9

    Domyślnie

    Kup wiatrowke i cwicz celnosc

  10. #10

    Domyślnie

    Może spróbój z czujnikiem ruchu podłączonym do zraszacza, lub lepiej takiego pistoletu ogrodowego - chyba tego nie polubią

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Spróbuj iść w bój z kotem.

  12. #12

    Domyślnie

    Przede wszystkim, to wojny ze zwierzętami nie wygrasz - nawet własny pies może załatwiać się do piaskownicy, nie mówiąc o innych przechodnich czy przelotnych.
    Piaskownicę można ogrodzić lub nakryć. Albo całą posesję okryć wolierą z parasolem lub altanką nad piaskownicą.
    A koty polubić (udomowić?), napewno nie zabijać, jak radzą niektórzy:
    Cytat Napisał MZel
    Kup wiatrowke i cwicz celnosc
    Ta wypowiedź ma wyjątkowo prostacki wydźwięk, nie da się tego przyjąć jako żart, bo z żadnej śmierci nie należy żartować.

  13. #13

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał MZel
    Kup wiatrowke i cwicz celnosc
    Popieram - ja kupiłem i pociągnąłem już 2 - zauważyłem, że pozostałe jakby coraz mniej chetnie spacerują koło mojego domu - a wcześniej nie mogłem zostawić nawet otwartych drzwi na tarasie!.
    Jeden skurczybyk wlazł mi do domu wieczorem i w nocy ciężko przestraszył moją małżonkę - chciałem złapać gada, ale wyskoczył przez okno i jeszcze się stawiał!!!
    Od tej pory nie mam litości dla tych bestii.
    - Udanych łowów "Darz Bór"
    Andrzej

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ewunia
    Przede wszystkim, to wojny ze zwierzętami nie wygrasz - nawet własny pies może załatwiać się do piaskownicy, nie mówiąc o innych przechodnich czy przelotnych.
    Piaskownicę można ogrodzić lub nakryć. Albo całą posesję okryć wolierą z parasolem lub altanką nad piaskownicą.
    A koty polubić (udomowić?), napewno nie zabijać, jak radzą niektórzy:
    Cytat Napisał MZel
    Kup wiatrowke i cwicz celnosc
    Ta wypowiedź ma wyjątkowo prostacki wydźwięk, nie da się tego przyjąć jako żart, bo z żadnej śmierci nie należy żartować.
    Ewunia ma rację - prądem gada!!!

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Mieszkam w wieżowcu.Kota nie mam.Kota mają sąsiedzi.Mamy łączący nasze okna parapet.Skutki tego sąsiedztwa i wspólnego parapetu są dla mnie opłakane.Zaczelo sie od obgryzienia przez kota mojej świątecznej szynki.Widocznie tak mu posmakowala,że dobiera sie teraz do wszystkiego co lepsze.Okna nie mogę zamknąc,a wszystkiego chować.Kocurek jest taki zmyślny,że strąca pokrywę z garnka i delektuje się moim obiadem.Teraz już nie wiem co było nadgryzione,albo probowane.Na dodatek jest nieuchwytny.Ja w drzwi,on na parapet.
    I co mam zrobić?Pulapkę na kota,psa do mieszkania,Siatkę w okno?
    Jeszcze jedno,kota nie mogę uszkodzić.Sąsiadka jest bardzo ponętna.

  17. #17

    Domyślnie

    Spróbuj trzymać szynkę w lodówce
    Andrzej

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    Jest jeden prosty sposób na koty, które są uciążliwe. Wystarczy je oblać wodą w miejscu w którym nie powinny być. Uciekną w popłochu i już w to miejsce nie wrócą. Miałam podobny problem-wystarczyło wiadro wody, kot był zlany całkowicie i więcej już nie wrócił. Dodam że sposób przekazał mi znajomy,który wszelkimi sposobami próbował się pozbyć kotów z ogrodu i właśnie tak się ich pozbył. Bezbolesnie dla zwierząt a ja śpię bez wyrzutów sumienia

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Droga ewusiu !
    Gdybyś wymyśliła jakiś sposób na podtopienie tego czworonoga,byłbym dozgonnie wdzięczny.W międzyczasie bestia zmasakrowała mój imieninowy tort.Jak zwabić go np do wanny.Wolałbym wprawdzie tam, nie jego, a sąsiadkę.

  20. #20

    Domyślnie

    Mimo wszelkich uciążliwości opisanych przez forumowiczów ja koty po prostu uwielbiam i nie wyobrażam sobie domu bez moje obrażalskiej kotki. Wolę koty niż pieski, które paskudzą gdzie się da, najlepiej na trawnikach przed blokiem i dzieci przychodzą w brudnych butach do domu. Winni są bezmyślni właściciele ale moja niechęć skupiła się na psach.

Strona 1 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony