dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 11
Pokaż wyniki od 201 do 213 z 213
  1. #201
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Na koty przygotowałem sobie procę wędkarską i garść żwiru na tarasie. Co prawda w ciągu kilku dni 1 raz miałem okazję użyć, krzywdy nie robi ale straszy. Na kuny natomiast mam rozciągniętego pastucha pod dachem, bardzo skutecznie.

  2. #202
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Chyba jezdeś emerytem jeśli masz czas siedzieć z procą w oknie.

  3. #203
    ELITA FORUM (min. 1000)
    noc

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    z.góra
    Kod pocztowy
    65-340
    Posty
    1.407

    Domyślnie

    Gdybym siedział w oknie, to już garść żwiru bym wystrzelał. To tylko przy okazji, jak zauważę ruch w ogródku. Żona zmaga się z tymi kocimi kupami, co chwilę gdzieś usypana górka z odchodami, w korze, ale najchętniej załatwiają się w piasku. Ona jest wielbicielką kotów, ale ma już tego sprzątania tak dość, że zgodziłą się na strzelanie żwirem.

  4. #204

    Domyślnie

    To może trzeba zaopatrzyć się w psa lub puszczać co jakiś czas nagranie szczekającego Brytana.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie kazdy może mieć psa, z wielu powodów.

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Pies to wielki zbiorowy obowiązek.
    Dla całej rodziny.

  7. #207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Pies to wielki zbiorowy obowiązek.
    Dla całej rodziny.
    Zgadzam się!
    Jeżeli rodzina nie chce psa, lub są inne powody, by nie mieć psiego przyjaciela, to polecam spróbować puszczać nagranie ze szczekającym psem.
    U znajomej pomogło.
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #208

    Domyślnie

    U mnie zdaje egzamin odstraszacz Animal Away Plus LS-987F.

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Jeśli pies drze morydę, to należy ruszyć sempiternę i zobaczyć co się dzieje. Jeśli intruzowi urwał nogę w okolicy głowy, to pochwalić za czujność, jeśli zagonił obcego kota na drzewo, to też pogłaskać. Jeśli produkuje się nad jeżem, to zabrać mówiąc "zostaw! bo sobie mordę skaleczysz". Żadnego bezmyślnego dziamania mordą po próżnicy u nas nie ma. Zresztą po samym szczekaniu, wiadomo z którym z wymienionych przypadków mamy do czynienia.
    Jak pies widzi reakcję właściciela to wie jak się zachować. O tym jak pies umie poprosić (ze stopniowaniem! ) już kiedyś pisałem. Psa nie da się zatkać smartfonem "masz pobaw się" On bawi sie z nami a my z nim.

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Jeśli pies drze morydę, to należy ruszyć sempiternę i zobaczyć co się dzieje. Jeśli intruzowi urwał nogę w okolicy głowy, to pochwalić za czujność, jeśli zagonił obcego kota na drzewo, to też pogłaskać. Jeśli produkuje się nad jeżem, to zabrać mówiąc "zostaw! bo sobie mordę skaleczysz". Żadnego bezmyślnego dziamania mordą po próżnicy u nas nie ma. Zresztą po samym szczekaniu, wiadomo z którym z wymienionych przypadków mamy do czynienia.
    Jak pies widzi reakcję właściciela to wie jak się zachować. O tym jak pies umie poprosić (ze stopniowaniem! ) już kiedyś pisałem. Psa nie da się zatkać smartfonem "masz pobaw się" On bawi sie z nami a my z nim.
    Bertha

    Dla mnie pies, to przyjaciel i członek rodziny, który w niektórych przypadkach jest mądrzejszy od człowieka. Ale tu na wątku podpowiadamy jak uporać się z niechcianą gościną kotów.

    Jeszcze znam jedną metodę:
    - użyć zapachów, nielubianych przez koty
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 04-03-2019 o 18:50
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  11. #211
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Ogarnąłem krzaki wokół domu i...zrobiłem przez to srajnie dla kotów sąsiada. Jakby ktoś miał aktualne i sprawdzone metody/narzędzia zniechęcające do kocich wizyt na moim piasku to poproszę.
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 02-10-2020 o 21:37

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest prosty sposób na obce koty, trzeba mieć swojego kota, Ja mam moja Kocillę już 11 lat i żadnemu kotu nie przepości drze pazurami i goni
    Niestety u mnie to nie działa. Mam kota i kotkę a mimo to przychodzi do nas obca kotka. Siedzi sobie na tarasie jak u siebie. Moje "psik" średnio ją straszy, po chwili wraca. Póki sobie tak siedzi i szkód nie robi to ok ale raz wpadła mi do domu i wyjadła całe jedzenie moim kotom. Mało tego. Zastałam ją w kuchni na blacie jak wyjadała z garnka. Ganiałam ją jak głupia po całym parterze bo nie umiała sama wyjść. Bałam się ją złapać bo nie wiadomo czy nie ugryzie. W końcu jakoś chwyciłam ją za kark i wyniosłam na dwór... od tego momentu nie wróciła. Zobaczymy na jak długo.

  13. #213

    Domyślnie

    Ja polecam zaprosić na wspólne popołudnie znajomego z kilkoma psami - raz dwa uporają się z kocurami.

Strona 11 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony