dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 11
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 213
  1. #181

    Domyślnie

    Może coś takiego pomoże:
    http://www.allegro.pl/item953303128_...dzialanie.html
    Nigdy tego nie testowałam, choć też mam ten sam problem, zwłaszcza w piaskownicy. Podobno nie jest szkodliwy dla ludzi.
    Cytat Napisał Anonymous
    Droga ewusiu !
    Gdybyś wymyśliła jakiś sposób na podtopienie tego czworonoga,byłbym dozgonnie wdzięczny.W międzyczasie bestia zmasakrowała mój imieninowy tort.Jak zwabić go np do wanny.Wolałbym wprawdzie tam, nie jego, a sąsiadkę.
    Może najpierw złap go w to :
    http://www.allegro.pl/item952897317_...kotolapka.html
    a potem wodą szkodnika

  2. #182
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    maro22

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Wskrzeszam wątek Ja chyba sam palnąłem sobie w kolano robiąc podgrzewany chodnik przed kamienicą. Mam monitoring więc identyfikacja problemu jest prosta. W godzinach nocnych podczas mrozów na tym chodniku poleguje sobie około 20 kotów i mi to nie przeszkadza bo koty sobie idą jak tylko na ulicach pojawiają się ludzie czyli około 5 rano. Koty nie robią żadnej szkody ani nawet nie brudzą. Jest jeden problem koty sikają akurat na drzwi wejściowe lokali wzdłóż tego chodnika tak, że wewnątrz potwornie śmierdzi "kocim moczem" czy jakimś tam "kocim feromonem" Właścicielem tych lokali jestem ja i wynajmuję je - mieści się tu przychodnia lekarska więc najemca powołał się na zapis w umowie zgodnie z którym usuwanie szkodników i wszelkich uciążliwości powodowanych przez nie jest w mojej gestii. Wyprzedzają kiepskie rady miłośników kotów powiem, że przetestowałem już wszystkie psikacze dostępne w sklepach zoologicznych i nic nie działa. Zadałem pytanie na innych forach dla miłośników zwierząt ale... szkoda gadać... Nawiązałem kontakt z firmą deratyzacyjną i oni są skłonni wziąć to na siebie za jedyne 2500 zł od 20 szt. Tyle że już w zeszłym roku z nimi miałem do czynienia i wywieźli 20 kotów i na ich miejsce pojawiły się nowe więc jest to kosztowna walka z wiatrakami.

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Może taki odstraszacz pomoże ?





    a propos firmy, która wywiozła koty - to co z nimi zrobiła? Być może trzeba było je wysterylizować i jak najszybciej przywieźć z powrotem na ich teren . Po sterylce przestałyby znaczyć terytorium z taką siła a na pewno zapach byłby mniej dokuczliwy


    A może jednak pies by się przydał


    na ,,elektrodzie" sugerują.... prysznic http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1623570.html

  4. #184

    Domyślnie

    Właściciele kotów powinni za nimi spratac. Jak nie, to kota załapać oddać do schroniska lub wywieść za miasto daleko. Przykro mi za tak radykalne pomysły, ale komu nie szcza kot na drzwi i nie sra na trawnik i grządki ten nie zrozumie. Kociary to dziwne kobiety. Niech chodzą i sprzątaja oraz myją za kotami u sąsiadów. Zywłapka na kuny (rewelacyjnie koty łapie). Jak ktoś nie jest odpowiedzialny nie powinien mieć kota ani nawet psa. Swego czasu jak miałem psa, to był kiler Każdy kot to był wróg Aż iskry leciały jak za nimi zasuwał Czytałem w necie skrajne przypadki, że ktoś mleko z gipsem wystawił w akcie desperacji jak mu obcy kot wlazł przez balkon i naszczał na nowy dywan.

  5. #185

    Domyślnie

    To teraz jeszcze raz, tylko po polsku może ci pomoże na kocią fobię.

  6. #186
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    To nie fobia. Nie rozumiem, dlaczego mam sprzątać kupy po cudzym zwierzaku?

  7. #187
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Zwierzęta nie lubią zapachu W-40 lub oleju napędowego=ropy.

  8. #188
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Rośliny niestety też tych produktów nie tolerują.
    Co do oleju napędowego - kot teściów uwielbiał wchodzić do garażu, gdzie był też mały warsztat i śmierdziało tam paliwem, olejami koszmarnie.

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To nie fobia. Nie rozumiem, dlaczego mam sprzątać kupy po cudzym zwierzaku?
    Czyli gips do mleka, wiatrówka z okna, pogonić psem to jest ok?

  10. #190
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A sikanie i sranie komuś na działce też jest ok?
    To działa w obie strony. Nikt nie wpadałby na tak drastyczne pomysły, gdyby właściciele pilnowali swoich zwierząt.

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Jest prosty sposób na obce koty, trzeba mieć swojego kota, Ja mam moja Kocillę już 11 lat i żadnemu kotu nie przepości drze pazurami i goni

  12. #192

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    A sikanie i sranie komuś na działce też jest ok?
    To działa w obie strony. Nikt nie wpadałby na tak drastyczne pomysły, gdyby właściciele pilnowali swoich zwierząt.
    To co następne:
    - na szczekające psy
    - na płaczące dziecko sąsiada
    - na staruszkę idącą za wolno przez przejście dla pieszych
    TO w końcu działa w obie strony.

    Widziałaś kiedyś kota, który zjadł karmę z potłuczonym szkłem albo z gipsem?
    Nadal nie robi wrażenia?

  13. #193
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Widziałam też zdjęcia głodujących dzieci i ludzi zabitych na wojnie. Jakie to ma znaczenie?

    Trzeba się zastanowić, dlaczego ten kot zjadł taką karmę? Może dlatego, że właściciel go nie dopilnował?

    W cywilizowanym świecie rozwiązano problem i szczekających psów i nadmiernie płaczących dzieci.

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jest prosty sposób na obce koty, trzeba mieć swojego kota, Ja mam moja Kocillę już 11 lat i żadnemu kotu nie przepości drze pazurami i goni
    Nie zgodzę się. Kotce teściów obce koty wyjadały karmę z miski (miska stała w budynku gospodarczym). I łaziły po ogrodzie jak chciały.
    Nie powiem - kotka też łaziła po sąsiadach i oczywiście marnie skończyła, jak każdy wolno wałęsający się kot.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 28-02-2019 o 16:39

  14. #194
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    W Cro na terenach słabiej cywilizowanych normalną kolejnościa wyżerki jest: Najpierw 50% kot gospodarzy gdy pani wystawia pełną miskę o 22:15, o 22:30 przychodzi czujny i płochy szakal złocisty, wyżera resztę i o 23:00 ogłasza kolegom: "Koledzy u Culjaków pod 13. była wyżera!!! Auuuuuu, Auuuuuu!!!".
    Ponad minutę echo niesie odpowiedzi z lewej i prawej i z drugiej strony zatoki...

  15. #195

    Domyślnie

    Żeby nie było. Nie namawiam i jestem przeciwny krzywdzeniu zwierząt. Stanowczo też jestem przeciwny, aby sprzątać za cudzym kotem!!!
    Masz stado kotów, lataj że ściera po sąsiadach i sprzątaj za nimi. Gwarantuje, że do tygodnia kotów ubędzie.
    Kupuje dzis na Allegro balony na wode. Bede rzucał obok nich balonami z wodą.

    Ps Dlaczego tak jest, ze kot od sąsiadów drze sie pod moim oknem a nie pod oknem właściciela? Jest to godzina 3 lub 4 nad ranem.

    Taka ciekawostka. Słyszałem też o przypadku, jak ktoś złapał kota w pułapkę na kuny i wysmarował go kwasem masłowym czy jak to sie nazywa (krzywdy nie robi jedynie tak śmierdzi, że sąsiedzi za ścianą mdleją). Chodzi o to, że śmierdział ten kot jak cap. Podobno u właściciela wytarzał sie do mebli, dywanów itp.
    Ostatnio edytowane przez Wiesmare ; 01-03-2019 o 09:51

  16. #196
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Zapach capa to jeszcze nic.
    Kwas masłowy to doskonałe rozwiązanie, może nawet lepsze od AK47.

  17. #197
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar LDP05
    Zarejestrowany
    Dec 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Kod pocztowy
    42-600
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    Bardzo dobrze działa rozsypany mielony pieprz, koty nie sikają po drzwiach. Działa też takie coś:
    https://www.odstraszanie.pl/p470,sku...away-plus.html
    Projekt LDP05, Ocieplenie 30cm L-0.031, podłogówka, WM, okna Vetrex 90,
    https://monitoringpublic.solaredge.c..._PL#/dashboard

  18. #198

    Domyślnie

    A jak długo ten pieprz będzie działać? Wiatr porwie lub zwietrzeje ... Czy skórki z mandarynki działają? Ma ktoś kota i może przetestować jak zapachy działają?

  19. #199
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał LDP05 Zobacz post
    Bardzo dobrze działa rozsypany mielony pieprz, koty nie sikają po drzwiach. Działa też takie coś:
    https://www.odstraszanie.pl/p470,skuteczny-odstraszacz-kotow-i-psow-do-ogrodu-animal-away-plus.html
    Wygląda interesująco. Wczoraj widziałem w programie "Maja w ogrodzie".
    Znasz skuteczność?

  20. #200
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na targach Gardenia pokazywano cos takiego:


    niestety, bez kota testowego

Strona 10 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony