dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 45
  1. #1

    Domyślnie Jaką wybrać wiertarko-wkrętarkę ?

    Chce coś dobrego makrowego. Ale jak zobaczyłem na stronei boscha ze najtansza to cos 850 zl - a gorna granica to kolo 3 tys. to sie gorzej poszczulem

    makita widze kolo 400 stoi ...

    jakie macie urzadzenia ? ile kosztowały ? i czy polecacie je ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Ja mam Einhella za 80 zł spisuje się świetnie. Z tanich i dobrych - polecam Skila.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Ja też taniochą za 90zł kupioną w Czechach zrobiłem ponad 100 płyt G-K i o dziwo cały czas dobrze działa.
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Ja 4 lata używam makite 14.4V, baterie zaczynają pomału siadać. Oprócz tego mam dewalta 18v z udarem. Sprzęt przywieziony z USA i nie wiem jak spisuja się europejskie egzemplarze ale powinny tak samo.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Odessa

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Kup Einhella z 2 akumulatorami. Tani + 2 lata gwarancji, praktycznie nie psuje się. A jak już to często wymieniają na nowe. A jak ukradną - nie będzie ci tak żal...

  6. #6

    Domyślnie

    Einhell robi nawet fajne wkrętarki z serii niby profesjonalnej. Kupiłem takie coś i spisuje się nieźle. Szybka ładowarka (niewiele ponad godzinę) i 2 aku, które jednak stosunkowo szybko się rozładowują. Pomaga wtedy zmiana biegu na wolniejszy, ale mocny jak diabli. Ogólnie warta swojej ceny, jednak następny zakup to na pewno będzie coś firmowego (bosch lub makita).

    P.S. Te dodatki w walizce to od razu można na śmieci wyrzucić
    Pozdrawiam,
    Krisker

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo polecam wkrętarki firmy MacAlister, dostępne wyłacznie w Castoramie. Wytrzymują wiele, sprzęgło do 24, hamulec wrzeciona. Ja taka katuje na budowie, kumpel zawodowo przy montazu okien. Obaj mamy wersje 12V.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  8. #8

    Domyślnie

    Dla dobrego samopoczucia Decker do majsterkowania na budowie Eihnel. Zrobi swoje potem trochę o nim zapomnisz więc po co przepłacać.
    grzegorz

  9. #9

    Domyślnie

    Też nabyłem "żółtego" Einhella w Praktikerze 14,4V i powiem tak
    zanim skończę remont to na pewno wytrzyma, a pózniej będzie używany sporadycznie. i baterie i tak szlag trafi i co po latach dokupic baterie/?. czy nowa wkretarke/?... jeżeli używasz nieczesto to markowa /czytaj droga/ nie ma sensu

  10. #10

    Domyślnie

    Myślę że lepiej kupić tani sprzęt z 2 akumulatorami .Mialem rozne wkretarki bosch. hitachi, black decker,oraz tanie z Castoramy.Najgorsze są akumulatory ktore trzeba wymieniać np po 2 latach.Lepiej kupić nowa wkręterke jak przepłacać za nowy firmowy akumulator (1 sztuka kosztuje tyle co pól wkrętarki). Wiech

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    .... mam Boscha PSR 18 V i od czasu do czasu nawet fi 10 w porothermie
    wierce jak mi się nie chce udaru użyć ..
    .. jak to na budowie..
    J

    ..kosztowała cosik 650,- pln..... 3-4 lata temu
    .........

    no i zostałem

    SAM !

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    a ja mam mam ExpertModeco za darmoszke - spisuje sie rewelacja juz 2 rok
    Jak otwierali u nas InterMarche to byl konkurs - kto wbije szybciej gwozdzia - no i wygralem

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800)
    brachol

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Skąd
    Poznań
    Posty
    2.947
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomas
    Bardzo polecam wkrętarki firmy MacAlister, dostępne wyłacznie w Castoramie. Wytrzymują wiele, sprzęgło do 24, hamulec wrzeciona. Ja taka katuje na budowie, kumpel zawodowo przy montazu okien. Obaj mamy wersje 12V.
    potwierdzam wkretarka niedroga a dobra i aku dosc dlugo dzialaja

  14. #14

    Domyślnie

    einhell, żółty. Na początku zaskakująco dobry ale baterie po ok pół roku do kubła. Wtedy kiedy były potrzebne to padały albo trzeba było ładować ok 7 godzin !!! Może jednak za dużo od niej wymagam?

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Ja mam BlackDeckera 14,4 z dwoma Aku - przykręciła wszystkie podwieszane sufity w domu - teraz wierci w drewnie
    Nigdy jednak nie wyjedzie akku do zera - w tym celu w zestawie była także latarka na ten sam aku (też często się przydaje i ma spory zasięg) która wycyckuje aku do zera i dopiero potem do ładowarki.
    ładowane akku od zera do full - wytrzymają Wam dłużej.
    Z wkrętareczki jestem zadowolony bardzo -kupiłem w castoramie
    Sebo8877
    Już niedługo już niebawem u siebie...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebo8877
    Ja mam BlackDeckera 14,4 z dwoma Aku - przykręciła wszystkie podwieszane sufity w domu - teraz wierci w drewnie
    Nigdy jednak nie wyjedzie akku do zera - w tym celu w zestawie była także latarka na ten sam aku (też często się przydaje i ma spory zasięg) która wycyckuje aku do zera i dopiero potem do ładowarki.
    ładowane akku od zera do full - wytrzymają Wam dłużej.
    Z wkrętareczki jestem zadowolony bardzo -kupiłem w castoramie
    Sebo8877
    Tak zupełnie do zera to chyba nie za dobrze? Przynajmniej dla Ni-Cd ?
    Pozdrawiam,
    Krisker

  17. #17

    Domyślnie

    No dokładnie, jak się NiCd rozładuje tak zupełnie do końca, to już potem może się nienaładować wogóle...
    Ciekawe swoją drogą, jak sprawują się akumulatory do wkrętarek sprzedawane na sztuki (1,2V) na allegro, do samodzielnego zlutowania...
    Jeżyk

  18. #18
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzegorz10

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Łomianki
    Kod pocztowy
    05-092
    Posty
    357

    Domyślnie

    Mam MacAlister 3 lata jest super. 2 akumilatory 14v w komplecie.
    Za tą cenę niema lepszej. Kopiłem w Castoramie.
    Mój domek
    01-12-07 WRESZCIE na swoim

  19. #19

    Domyślnie Re: Jaką wybrać wiertarko-wkrętarkę ?

    Cytat Napisał T-rex
    Chce coś dobrego makrowego. Ale jak zobaczyłem na stronei boscha ze najtansza to cos 850 zl - a gorna granica to kolo 3 tys. to sie gorzej poszczulem

    makita widze kolo 400 stoi ...

    jakie macie urzadzenia ? ile kosztowały ? i czy polecacie je ?
    Ja używam DEDRY, dostepnej w Castoramie. Choć pewnie dla wielu to żadna marka... Jednakże, bardzo dobrze się sprawuje, nie psuje się, akumulatory bez zarzutu. Kosztowała coś nieco ponad stówkę.

    Jest strona www:http://www.dedra.com.pl/polski/glown...RA/indeks.html

    Widze że teraz są jakieś inne modele, ja mam taki zestaw z dwoma akumulatorami (wygoda!), wersja 18V. Takie 12V i 14V to są ciut za słabe. Ale mają nawet wersję 24V.

  20. #20

    Domyślnie

    Po pierwsze - 2 akumulatory obowiązkowo.

    Po drugie - zwróć uwagę na ich kształt / mocowanie - obecnie poszczególne firmy starają się robić różne, coby jedne do drugich nie pasowały.

    Po trzecie - koszt taniego Einhell'a czy Pro Work (ten sam importer) z 2 akumulatorami, to koszt 2 akumulatorów osobno (bez wkrętarki gratis

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony