dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 29
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 576
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    no cóż w grę wchodził tylko wiszący z uwagi na wielkość kotłowni. a ten model miał dopasowaną mocą powierzchnie wymiany cieplnej do rezerwy mojego kotła.
    Proszę zerknąć na stronkę galmet'u, mają więcej wiszących boilerów.
    http://www.galmet.com.pl/
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Kociołek właśnie przyjechał

    Już pierwsze komplikacje, ktoś przez pomyłkę podpisał się za mnie na protokole odbioru Dostawca miał w samochodzie jeszcze 2 kociołki 24kW

    FOTKI USUNIETE

  3. #23

    Domyślnie

    MACK - zwiększ przerwę między przepaleniami na podtrzymaniu. Ja po zainstalowaniu kotła retortowego miałem ustawione fabrycznie 5 minut. W efekcie temperatura ustawiona 56, wkrotce wzrosła do 75 stopni. Jak ustawiłem 20 minut, to trzyma temp. usttawioną.

  4. #24

    Domyślnie

    Kotłownia gotowa, proszę nie komentować fachowości położonych płytek To był mój debiut

    Reszte skończe jak kociołek już będzie

    FOTKI USUNIETE

  5. #25

    Domyślnie

    Tak patrzę z nieukrywanym zachwytem na Twoje finezyje rozwiązania inżynierskie, polegajace na wpuszczeniu kotła w kanał i po chwili przychodzi taka refleksja, że chyba żeczywiście szykujesz sobie kanał.
    To rozwiązanie przysporzy Ci tylko wiele problemów, a korzyści będą znikome.
    Spróbuję wymienić te negatywy:
    - kłopoty (i to duże) z posadowieniem kotła, później z ewentualnym wyjęciem.
    - bardzo kłopotliwa obsługa popielnika, czy drzwiczki otworzą się na kąt 90 - 180st.
    - bardzo utrudniony dostęp do ślimaka, dmuchawy i całego osprzeętu zasobnika.

    To takie uwagi beż specjalnych przemyślen tematu, ale sądzę, że przygłebszej analizie kotła podobnych uwag będzie więcej.
    Radzę Ci zrezygnuj z tego rozwiązania, bo widzę gołym okiem same kłopoty.
    Pozdrawiam

    P.S.
    Z zapartym tchem śledzę Twoje poczynania w tym temacie.

  6. #26

    Domyślnie

    Bardzo cenię sobie twoje uwagi luko-bis, to między innymi za twoją namową zdecydowałem sie na r-eco.
    Kanał pozostał po poprzednim olbrzymim (chyba z 55kW) kotle gazowym, który kilka lat temu trafił na złom, więc kanał już był.
    Cytat Napisał lukol-bis
    To rozwiązanie przysporzy Ci tylko wiele problemów, a korzyści będą znikome
    Spróbuję wymienić te negatywy:
    - kłopoty (i to duże) z posadowieniem kotła, później z ewentualnym wyjęciem..
    Zdaję sobie sprawę, że będą problemy z ustawieniem kotła w kanale, ale w moim przypadku to jest konieczność ponieważ piwnica jest bardzo niska i był by problem z załadunkiem paliwa

    Cytat Napisał lukol-bis
    - bardzo kłopotliwa obsługa popielnika, czy drzwiczki otworzą się na kąt 90 - 180st.
    Kociołek będzie stał przy prawej ściance więc pedzie przed nim sporo wolnej przestrzeni w kanale.


    Cytat Napisał lukol-bis
    - bardzo utrudniony dostęp do ślimaka, dmuchawy i całego osprzeętu zasobnika.
    Aby dostać się do osprzętu trzeba odkręcić boczne ścianki. Gdy to się zrobi wszystkie bebechy są na wieszchu.

    Jeszcze raz dziękuje za uwagi i czekam na następne

    Pozdrawiam

  7. #27

    Domyślnie

    Kocioł r-eco ma dla mnie jedną istotną wadę: wysoko umieszczoną krawędź zasobnika węgla. Nie jestem też fanem kotłów żeliwnych z podajnikiem ale to już nie wina r-eco .
    Od 17.12.2007 na swoim

  8. #28

    Domyślnie

    Wojtek86 rzeczywiście nie zwróciłem uwagi, ze pomieszczenie jest dość niskie, choć trudno to dokładnie ocenić na podstawie zdjęć. Jeżeli byłaby jakakolwiek możliwość nie umieszczania kotła w kanale, to należałoby z tego zrezygnować. Weź również pod uwagę kwestię wymiany ślimaka; czy będzie miejsce żeby go wysunąć z cylindra ( w Twoim przypadku w prawo).

    piejar ja akurat jestem fanem kotłów żeliwnych, a kociołek r-eco jest dla mnie najlepszym obecnie na rynku. Jest też dyskusyjną kwestią, czy rzeczywiście ma tak wysoko krawędź zasobnika na węgiel. Wydaje mi się, ze w porównaniu do innych kotłów jest to wysokosć porównywalna, natomiast pojemność zasobnika na węgiel w tym kotle jest ogromną zaletą. Średnio jest dwukrotnie większa w stosunku do innych kotłów, więc dwukrotnie rzadziej będzie trzeba go ładować.

    Jak ceny gazu ziemnego bardzo podskoczą, to może też taki sobie kupię.
    Pozdrawiam

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Wojtek86 rzeczywiście nie zwróciłem uwagi, ze pomieszczenie jest dość niskie, choć trudno to dokładnie ocenić na podstawie zdjęć. Jeżeli byłaby jakakolwiek możliwość nie umieszczania kotła w kanale, to należałoby z tego zrezygnować. Weź również pod uwagę kwestię wymiany ślimaka; czy będzie miejsce żeby go wysunąć z cylindra ( w Twoim przypadku w prawo).
    I znowu się wystraszyłem

    Więc wziołem się za mierzenie


  10. #30

    Domyślnie

    Uspokoiłeś mnie Wojtek86 (teraz będę mógł spojnie spać w nocy), no i zrozumiałem przy okazji jak ten kocioł ma stać w tym kanale.
    Chyba wszystko będzie OK.
    Przepraszam za głupie, być może, obiekcje, ale wiem z doświadczenia, że niekiedy mogą zwrócic uwagę na istotne sprawy.
    Pozdrawiam.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Uspokoiłeś mnie Wojtek86 (teraz będę mógł spojnie spać w nocy), no i zrozumiałem przy okazji jak ten kocioł ma stać w tym kanale.
    Chyba wszystko będzie OK.
    Przepraszam za głupie, być może, obiekcje, ale wiem z doświadczenia, że niekiedy mogą zwrócic uwagę na istotne sprawy.
    Pozdrawiam.
    Nie ma za co przepraszać!!! Twoje uwagi są bardzo pomocne, a wręcz niezastąpione!!!
    Twoje opinie będą zawsze mile widziane

    Jeszcze raz dziękuję za pomoc !!!

  12. #32

    Domyślnie

    Wojtek! Wyciąganie ślimaka to nie tylko kwestia głębokości ale też odległości od ściany! Mnie to uświadomił gość przy zamawianiu kociołka.
    Od 17.12.2007 na swoim

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Wojtek! Wyciąganie ślimaka to nie tylko kwestia głębokości ale też odległości od ściany! Mnie to uświadomił gość przy zamawianiu kociołka.
    Nie bardzo rozumiem
    U mnie ściana od strony podajnika jest oddalona o ok 3 m

  14. #34

    Domyślnie

    Jeżeli 3 m to OK. Chodzi o to, że jeżeli zasobnik do węgla będzie przy ścianie to może się nie dać wyciągnąć ślimaka
    Od 17.12.2007 na swoim

  15. #35

    Domyślnie

    Wojtek86 co oznacza ta niepokojąca cisza w Twoim temacie. Wszyscy są ciekawi co dalej z Twoją najważniejszą inwestycją?
    Pozdrawiam

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    Oby to był wątek już w nazwie poświęcony Reco.

    3 dni temu instalator uruchomił mojego Reco 18,8 kW. Wszystko wydaje się OK. Wczoraj jednak zatrzymałem prace kotła. Miał włączony program letni co jak rozumiem powoduje grzanie tylko CWU. Jednakże zadaną tempetarurę bojlera 50 - przekraczał o 15 stopni - pokazywał temp wody 65. Wobec tego zatrzymałem prace kotła - bo będzie montowana bateria i można się poparzyć.

    Spalanie węgla nie podoba mi się - popió czy może raczej jego spieki "puchną" na retorcie - ale to chyba wina węgla.

    Wojtek a dlaczego Twój ma taką dużą moc - jaka powierzchnia do ogrzania?
    Ja teraz palę groszkiem z Juliana. Mam to samo czyli dużo drobnego pyłu jako popiół ale zdarzają się żużelki (lekkie jak pumeks niedopalone bryłki).

    Wcześniej próbowałem węgla workowanego z Kompanii Węglowej (pakowany w Ciechanowie). Jeśli chodzi o spalanie to rewelacja. Gorzej jeśli chodzi o kaloryczność a przede wszystkim cenę: 530 zł/tona

    Ten niedopalony węgiel to wynik trybu pracy pieca kiedy nie pracuje w trybie ciągłym a np. tylko na CW. Dobrze jest też poeksperymentować z parametrami: kaloryczność, dmuchawa, wydajność pomp CO.

    Ja czyszczę popielnik i piec co 3 tyg. bo nie mam aż tyle czasu na tę niewdzięczną czynność. Czy ktoś wie gdzie można kupić długą szczotkę okrągłą ale DRUCIANĄ do czyszczenia pieca z sadzy i pyłu?

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał piejar
    Jeżeli 3 m to OK. Chodzi o to, że jeżeli zasobnik do węgla będzie przy ścianie to może się nie dać wyciągnąć ślimaka
    Pamiętam jak na czas montaźu był zdemontowany zasobnik. Tego wprawdzie nie piszą w instrukcji ale po odkręceniu 4 śrub przy retorcie cały zasobnik wraz ze ślimakiem daje się wyjąć. Sama końcówka ślimaka wchodzi w retortę na jakieś 20 cm. Oczywiście aby to przeprowadzić w ten sposób należy najpierw ręcznie opróżnić zasobnik z węgla a nie jest to wygodne.

    Piszę o tym bo kiedyś rozważałem umieszczenie kotła blisko ściany. W końcu zdecydowałem na zachowanie zalecanych przez producenta wymiarów. Zmniejszyłem tylko nieco odległość między tylną ścianką kotła a kominem do 40 cm. Nadal jest dostęp więc jest ok.

  18. #38

    Domyślnie

    odpaliłem swojego Reco 18,8 kW.
    Nastawy temp kotła 52, pompa CO 7, dmuchawa 10.
    W nocy było go słychać dość mocno ale jeszcze nie mam dzwi wewn.
    Nie mogłem spać i liczyłem sobie okresy pracy. Czy to normalne że podajnik załącza się tak często. Podajnik pracujował 3-4 sek co 20 sek.

  19. #39

    Domyślnie

    Jeżeli nagrzewasz "zimną" chałupę to będzie ostro brał węgiel. Mówią (i piszą ) że pierwszy sezon wychodzi więcej bo dosusza się ściany itp.
    Od 17.12.2007 na swoim

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał mack
    odpaliłem swojego Reco 18,8 kW.
    Nastawy temp kotła 52, pompa CO 7, dmuchawa 10.
    W nocy było go słychać dość mocno ale jeszcze nie mam dzwi wewn.
    Nie mogłem spać i liczyłem sobie okresy pracy. Czy to normalne że podajnik załącza się tak często. Podajnik pracujował 3-4 sek co 20 sek.
    MACK to samo jest u mnie. Ale znalazłem sposób: rozłączyłem rurki od kotła, następnie pod ramą kotła podłożyłem 5 mm warstwę z gumy. Kupiłem w Castoramie arkusze 50 cm x 50 cm x 3 mm. Pokroiłem na paski i podłożyłem pod ramę kotła i stopkę podajnika. Uważaj przy pochylaniu kotła bo to cholerstwo waży 400 kg !!! To da się zrobić tylko przy pomocy drugiej osoby !! Robisz to wyłącznie na swoją odpowiedzialność!!

    W moim przypadku wytłumiło to ten denerwujący hałas subiektywnie oceniając o połowę.

    Nastawy kotła zależą głównie od jakości paliwa. U mnie nastawy: węgiel 32, pompa CO 30, dmuchawa 15. Bardzo polecam sterowanie przez termostat ELEKTRONICZNY !!! (te mają dokładność do 0,5 C). Nie polecam tańszych termobimetalicznych (te mają histerezę 3-4 C).

    Wtedy kocioł pracuje w trzech trybach:
    1) na zasobnik CW gdy temp. wody spadnie poniżej zadanej (2 sek podajnik 20 sek przerwa)
    2) na obieg CO - kocioł załącza się tylko wtedy gdy zadziała termostat pokojowy (2 sek podajnik 20 sek przerwa)
    3) przedmuchy co 20 min (podtrzymanie żaru)

Strona 2 z 29

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony