dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 10
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 187
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie ile styropianu w podłogę przy podłogówce

    Powiedzcie mi milaczki ile dać ocieplenia w podłogę przy założeniu grzania podłogówką niskotemp.?
    wykonawca mówi 2x5cm na przekładkę FS25 plus styroz aluminiową folią systemowe
    Kiero mówi 2x8cm na przekładkę, plus system.

    Powiedzcie mi tez milaczki ile jastrychu powinno sie dać na podłogówkę?
    Sprawa pilna, dzięki z góry ;')
    nie cierpię oszustów

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Najpierw zapłać za poradę, taki nowy trend nadchodzi

    Ja daję 10, ale nie wiem, czy na przekładkę (jeszcze nie dotarłam do tego etapu).

    Aha, jastrychu pod podłogówkę 6 - 7 cm. Tak mówią kierbud, majster i hydraulik.

  3. #3

    Domyślnie Re: ile styropianu w podłogę przy podłogówce

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    Powiedzcie mi milaczki ile dać ocieplenia w podłogę przy założeniu grzania podłogówką niskotemp.?
    wykonawca mówi 2x5cm na przekładkę FS25 plus styroz aluminiową folią systemowe
    Kiero mówi 2x8cm na przekładkę, plus system.

    Powiedzcie mi tez milaczki ile jastrychu powinno sie dać na podłogówkę?
    Sprawa pilna, dzięki z góry ;')

    Mileńka z tego co wiem to 2x5cm minimum
    Można więcej .Tylko sprawdż czy czasem przy zastosowaniu 2x8cm styropianu nie będziesz mieć okien na wysokości kolan
    Jastrychu ile dać ?? A kierownik budowy i firma która to ma robić tego nie wie?????

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Z jastrychem to jest tak. Nie jest okreslona warstwa. Minimalnie może być i tak, że rurki są ledwie przykryte (np. system optimus).
    Grubość zależy od tego, co chcesz uzyskać tj. małą bezwładność podłogówki, czy jej akumulacyjność. Prawda jest też taka, że pośrednio od grubości jastrychu zależy grubość warstwy styropianu.
    Takie typowe zalecenia odnośnie styropianu to 2 x 5 cm (na przekładkę) + folia, lub styropian 5 cm + systemówka.
    Zawsze jest tak, ze dostawca podłogówki okresla te wartości.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) GRYFNY KARLUSFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar jamles
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    18.833

    Domyślnie

    ja mam 6+8 styro FS- 20 i jakieś 7cm wylewki

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    dzieki Wam
    5 zł moge dac to tez jest teraz trendy

    wykonawca mówi kłaść 2x5 i już, więcej to bez sensu, a jastrych własnie lepiej większy przy podłogówce niskotemperaturowej, z dużą akumulacyjnością nawet mozna do 10cm....
    kolanami po jastrychu na razie nie będę szorować bo to jest ten moment gdzie moge sobie jeszcze co nieco pokaprysić z ZEREM - zakończyłam ściany fundamentowe
    mój kiero to jest opowieść na inny wątek.
    mamy trochę inne spojrzenia na rolę kiero w czasie budowy.
    ....nawet całkiem bardzo inne
    nie cierpię oszustów

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Ja dałem 16 cm FS20 w 3 warstwach na przekładkę: 4 cm + 2 cm + 10 cm. Układałem sam. Jastrychu jest od 6 do 10 cm (z powodu niewypoziomowanego chudziaka), ale to dobrze bo będę grzał kominkiem z płaszczem i chcę, żeby podłoga jak najlepiej akumulowała ciepło.

  8. #8

    Domyślnie

    Dałem 10cm FS20 .Różnie 2x5 lub 6+4 a gdzieniegdzie 2x3+4.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał anpi
    Ja dałem 16 cm FS20 w 3 warstwach na przekładkę: 4 cm + 2 cm + 10 cm. Układałem sam. Jastrychu jest od 6 do 10 cm (z powodu niewypoziomowanego chudziaka), ale to dobrze bo będę grzał kominkiem z płaszczem i chcę, żeby podłoga jak najlepiej akumulowała ciepło.
    a jaki sysem układałeś powiesz mi na ucho?
    nie cierpię oszustów

  10. #10

    Domyślnie

    Ja dam 8 cm + 6-7 cm wylewki. Pod spodem mam ogrzewaną piwnicę więc mogłoby być nawet mniej. Nie piszecie czy macie domy podpiwniczone a to jest przy tym temacie ważne. Nie daję styro z folią (systemowego) ze względu na koszt. Co najwyżej rzucę folię z rastrem. Albo nie ...
    Od 17.12.2007 na swoim

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    ja mam dom niepodpiwniczony. fachowiec mówi mi że styropian gr. 5cm. w zupełności wystarczy. czy ktoś może mi powiedzieć czy to wystarczy?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał SAVAGE7
    ja mam dom niepodpiwniczony. fachowiec mówi mi że styropian gr. 5cm. w zupełności wystarczy. czy ktoś może mi powiedzieć czy to wystarczy?
    Teoria pewnie mówi że nie, a praktyka jednoznacznie nie odpowie bo sądze że nie ma dwóch takich samych domów do porównania z inna grubością styropianu pod podłogówką. Ja osobiście mam 2x3 i to w sumie z konieczności ale mam nadzieję że nie będzie problemów. Teoretycznie nie powinno być dużych strat bo podłogówka przecież jest niskotemperaturowa

  13. #13

    Domyślnie

    jaka folie kladzie sie na styropian pod ogrzewanie podłogowe? ( pomijam rozwiazania systemowe styropian z folia )

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anpi
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    4.648
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Cytat Napisał Xena z Xsary
    a jaki sysem układałeś powiesz mi na ucho?
    W tej chwili nie pamiętam, hydraulicy przynieśli i ułożyli jeśli Ci zależy, to mogę sprawdzić co jest napisane na rurkach. Na foli jest napis Cuprotherm.

    Pod podłogówką mam 16 cm styro FS20, w trzech warstwach - 2, 4 i 10 cm na zakładkę.

    Ktoś tu poruszył temat - ile powinno być styropianu. Ja uważam, że jak najwięcej. Dom można docieplić z zewnątrz, ale podłogi się już tak łatwo nie dociepli (oczywiście można skuwać wylewki jak ktoś lubi ). Ja bym dał więcej niż 16 cm, ale nie przewidziałem tego podczas budowy ścian i okna byłyby za nisko. W projekcie miałem 15 cm.

    Teraz mam "szczęście" mieszkać w domu z fatalnie ocieploną podłogą (a może wcale nie ocieploną ) - w zimie jest rano taka zimna, że aż sie nie chce wychodzić z łóżka. Ale już niedługo... mam nadzieję, że zimę spędzę już w nowym domku

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie podobnie jak u kilku przedmówców - bedę miała 15 cm styro FS 20 (5 + 10 cm na przekładkę) i 7 cm jastrychu. Ogrzewanie pompą ciepła, dom parterowy z silkatu, ocieplony 18 cm wełną. Poddasze ocieplone 25 cm wełny (10 +15 cm na przekłądkę)

    Pozdrawiam!

  16. #16

    Domyślnie MAMMA MIA !!!!

    A u mnie hydraulik położył 3 cm styropianu (jakiś inny niż u Was ?)i kazał zrobić wylewkę (z jakimś modyfikatorem) 5 -7 cm.
    Może znaczenie ma to, że podłogowka jest w łaziekachna piętrze?

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    U mnie założyłam, ze bedzie 2x5fs20 plus 3cm systemowe.
    zastanawiam sie czy mialoby sens dac 5+5+2+3systemowe metr od sciany zewnetrznej.... fundamenty sa ocieplone styrodurem 8 a to chyba stamtad najbardziej ciagnie po nozkach....?
    nie cierpię oszustów

  18. #18

    Domyślnie

    My w projekcie mieliśmy 23 cm z gotową podłogą. Zmniejszyliśmy do 20 cm. Czy aby na pewno dobrze zrobiliśmy??????????

  19. #19
    Lider FORUM (min. 2800)
    Xena z Xsary

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    My w projekcie mieliśmy 23 cm z gotową podłogą. Zmniejszyliśmy do 20 cm. Czy aby na pewno dobrze zrobiliśmy??????????
    a jakie tam byly warstwy?
    nie cierpię oszustów

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aga - Żona Facia
    My w projekcie mieliśmy 23 cm z gotową podłogą. Zmniejszyliśmy do 20 cm. Czy aby na pewno dobrze zrobiliśmy??????????
    starczy, przy wylewce rzędu 7 cm, pozostaje Ci 13 na styropian

Strona 1 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony