dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1140 z 1144
Pokaż wyniki od 22.781 do 22.800 z 22870
  1. #22781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał blachaxxx Zobacz post
    Mlody to zdziwiony.
    Jak palisz grochem za 1200 to i prądem pewnie będzie taniej
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #22782
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krychu34692

    Zarejestrowany
    Mar 2018
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    2

    Domyślnie

    No to mam 5 do wyboru i coraz większy mętlik w głowie...
    Defro czytając forum widzę ze raczej jest odradzane.

  3. #22783

    Domyślnie

    Po 11 latach pracy muszę pochwalić mój piec 25 KW SGR Walendowscy z podajnikem ARDEO, który ma obrotową retortę zewnętrzną. Przez te 11lat nie wymieniałem ślimaka, nic się mechanicznego nie popsuło, nawet ani razu nie zerwała się zawleczka ( wiem możecie myśleć, że zmyślam ale to prawda!!!). Po 7 latach musiałem wymienić kondensatory w silnikach podajnijka i dmuchawy oraz poamlaować farbą antykorozyjną kosz podajnika. Dzisiaj wziąlbym do mojego domu 220 m2 piec mniejszy, moźe 15-17 kW, to wszystko co bym zmienił. Spalanie na cały rok, bez wygaszania pieca na lato, z grzaniem ciepłej wody cały czas to mniej niż 5 ton "ruskiego" ekogroszku za który w czerwcu 2018 roku płaciłem 620 zł/tona luzem. Zużycie wody u mnie przez trzy panie to 50 m3/miesięcznie!!!! więc wyobrażacie sobie ile one się kąpią!! Polecam retorty obrotowe ARDEO !! Podstawa to SUCHY EKOGROSZEK!!
    ofik

  4. #22784

    Domyślnie

    witam
    jak czytam ten temat to moj problem jest dosc nietypowy- dom 450m2, zbudowany z porotermu, 2x stryopian 30mm, pustak betonowy 24, tynk goralski
    dom sklada sie z 3 pieter po 150m kazde, w piwnicy wszystkie grzejniki pozakrecane srubokretem, jeden otwarty na nie zamarzanie, parter- tu wisi termostat- temperatura ustawiona na 21,8, po poludniu 22.2 i 21 na noc, gora- lazienka, pokoj dzieciecy i sypialnia- grzejniki z termostatem elektrycznym, otwieraja sie kiedy sie budzimy i kiedy idziemy spac, w dzien sie zamykaja, reszta grzejnikow zamkniete na amen.
    piec- 37kw tlokowy z 2007r- tona dobreg ekogroszku od 26.12.2019 do 21.01.2020- 800zl poszlo przez komin
    okna dwu- szybowe, tez z 2007r

    rozumiem, ze dom jest spory, ale jednak polowa grzejnikow pozakrecana, sądzę, ze wina takiego spalania lezy po stronie pieca, mam mozliwosc podlaczenia sie do gazu, jednak sie obawiam, kiedy idziemy w gosci do kogos kto ma gaz to odrazu wiemy, zeby grubiej sie ubrac a nie o to przeciez chodzi
    pellet- moim zdaniem za duzy popyt na te piece, przewiduje spore podwyzki tego paliwa, wydaje mi sie, ze jednak ekogroszek wyjdzie mnie najtanie, tym bardziej, ze mam co grzac.

    jaki kociol polecicie?
    a moze jakies inne rozwiazanie?
    dziekuje bardzo i pozdrawiam

  5. #22785
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Powiem ci dlaczego tyle spalasz , spalasz tyle bo wyłączasz ogrzewanie i potem znów próbujesz to dogrzać , najtaniej wychodzi grzanie nonstop ale na małej mocy wtedy uzupełniasz tylko straty to nie moje widzimisie ale fakt , a druga sprawa to kocioł też swoje potrawi skonsumować jak ma zwalony wymiennik lub źle ustawiony .grzeje 120m2 stale a czasami 160m2 kotłem 10kw ale bez przerw i on spala ok 8kg/doba dom niemłody ale docieplony.

  6. #22786
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Na jakiej mocy chodzi?
    To tłokowy to on część opału przerabia na ekstra sądzę nie ciepło.

  7. #22787

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Na jakiej mocy chodzi?
    To tłokowy to on część opału przerabia na ekstra sądzę nie ciepło.
    podobno, trochę się boję, że po wymianie dużo się nie zmienie, bo wtedy 10k wyrzucone w błoto
    na piecu jesienią i wiosną 55c zimą 60c

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Powiem ci dlaczego tyle spalasz , spalasz tyle bo wyłączasz ogrzewanie i potem znów próbujesz to dogrzać , najtaniej wychodzi grzanie nonstop ale na małej mocy wtedy uzupełniasz tylko straty to nie moje widzimisie ale fakt , a druga sprawa to kocioł też swoje potrawi skonsumować jak ma zwalony wymiennik lub źle ustawiony .grzeje 120m2 stale a czasami 160m2 kotłem 10kw ale bez przerw i on spala ok 8kg/doba dom niemłody ale docieplony.
    wierz mi próbowałem
    porównywałem to do samochodu- mniej spali jeśli jedzie równo i powoli niż nagle i szybko
    ale z drugiej strony moim zdaniem im mniejsza różnica temperatur dom/zewnątrz tym dom mniej traci, wolniej z niższej temperatury niż z wyzszej
    tak mi się wydaje.
    tym bardziej, ze piec nie jest ustawiony na 70-80c a na 55-60- więc porównując to do samochodu nie zapierdziela na wysokich obrotach tylko sunie sobie średnią nie męczącą prędkością
    druga sprawa- piec przestaje grzac o 21-22 z temperaturą 22c, załącza sie o 6 rano, staruje z temperatury nie niższej niż 21.2- tak jest ustawiony na noc
    więc budynek też nie jest jakoś mega wychłodzony...

  8. #22788
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Właśnie kocioł na paliwo stałe ma najwyższą sprawność na wysokich obrotach.
    Zacznij grzać ciągle.
    A ten kocioł to nie jest tam za duży?
    W sterowniku ile procent mocy kotła ci pokazuje czy nie ma tam takich bajerów?

  9. #22789
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad/hd Zobacz post
    jaki kociol polecicie?
    a moze jakies inne rozwiazanie?
    dziekuje bardzo i pozdrawiam
    Zużycie 1000 kg/ 26 dni daje średnio ok. 38 kg/dobę, z moich obliczeń wychodzi, że potrzebujesz kotła RBR-K 25, Skam Technix 24 lub Skam-PV 25.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  10. #22790

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    Właśnie kocioł na paliwo stałe ma najwyższą sprawność na wysokich obrotach.
    Zacznij grzać ciągle.
    A ten kocioł to nie jest tam za duży?
    W sterowniku ile procent mocy kotła ci pokazuje czy nie ma tam takich bajerów?
    nie ma takich bajerow, ostatnio nawet nie wiadomo czemu zniknela mi regulacja obrotow dmuchawy...
    tez uwazam, ze jednak jest za duzy, to znaczy moze mi sie wydawac bo sie nie znam, sam piec jest bardzo duzy, poki co wszyscy mowia, ze nie potrzebny taki, dodatkowo tłokowy...
    nie mam rowniez zaworow tych co mieszaja wode z powrotu, taka najprostsza instalacja na odpier... plus za duzy i nie wydajny piec
    Ostatnio edytowane przez ad/hd ; 29-01-2020 o 09:02

  11. #22791

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zużycie 1000 kg/ 26 dni daje średnio ok. 38 kg/dobę, z moich obliczeń wychodzi, że potrzebujesz kotła RBR-K 25, Skam Technix 24 lub Skam-PV 25.
    dziekuje
    sąsiad kupił ostatnio heiztechnik i jest zachwycony- co sądzisz o tym piecu?

  12. #22792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Serwisowałem takie nieraz i krótko mówiąc szału nie robi - nie wiem który dokładnie model masz na myśli, ale są to dość przeciętne kotły - daleko im do RBR czy Skam pod względem palników, sterowników, czyszczenia itd. a cenowo są droższe.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  13. #22793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zużycie 1000 kg/ 26 dni daje średnio ok. 38 kg/dobę, z moich obliczeń wychodzi, że potrzebujesz kotła RBR-K 25, Skam Technix 24 lub Skam-PV 25.
    Mi znowu wychodzi bez obliczeń że spalając 38kg/dobę to średniodobowa moc około 8kW, przy takiej wielkiej chałupie to żadne spalanie, mimo że zima do srogich nie należy.
    Nie będzie spalał po 12 czy 15kg na dobę jak Ci którzy grzeją domki po 120 czy 140m.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  14. #22794

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mi znowu wychodzi bez obliczeń że spalając 38kg/dobę to średniodobowa moc około 8kW, przy takiej wielkiej chałupie to żadne spalanie, mimo że zima do srogich nie należy.
    Nie będzie spalał po 12 czy 15kg na dobę jak Ci którzy grzeją domki po 120 czy 140m.
    ale piec tłokowy siłą rzeczy marnuje sporo opału- to prawda?

  15. #22795
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Tak przerabia w sądzę.
    Nadaje się tylko jak jest stały duży odbiór ciepła

  16. #22796
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał ad/hd Zobacz post
    ale piec tłokowy siłą rzeczy marnuje sporo opału- to prawda?
    Nie jestem zwolennikiem tłoków ale nie spodziewaj się że jeśli zmienisz kocioł to zaraz spalanie Ci spadnie o tak wiele żeby się to opłacało.
    Paliłbym tym aż go szlak trafi i wtedy dopiero pomyślał co dalej.
    Nie wierz we wszystkie cuda które wyczytasz w internecie
    Jarecki produkuje kotły
    Suspenser sprzedaje kotły
    ja sprzedaję i montuje kotły
    widzisz tu jakieś obiektywne i wiarygodne opinie i porady?
    nie wiadomo co robi reszta dyskutantów, może to samo i każdy poluje żeby coś ustrzelić na forum
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #22797
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A ja sprzedaje czy nię?
    Hym??
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 29-01-2020 o 12:20

  18. #22798
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    @mtdeusz aka Tadeuszv20 aka Kociołek aka Ren19 aka Tomasz223 mam coś dla Ciebie

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/polsk...9bx8xv#slajd-1
    Kocioł Edilkamin Laguna P12. Powierzchnia ogrzewana 150m2, instalacja kaloryferowa, grube, stalowe rury. Ściany 36cm beton komórkowy + 10cm styro. W domu 23* bez obniżenia nocnego.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Nie dyskutuj z debilem! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

  19. #22799
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Co tak mało wymieniłeś???? Aka nie przypominam sobie chyba, że chodzi ci o sraka.
    Diesel czy Benzyna?

  20. #22800
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert14-83

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-210
    Posty
    27

    Domyślnie

    Witam. Panowie który kocioł polecacie SKAMP-PV czy Sztoker? Jakie różnice? Jakie zalety i wady ma każdy z tych kociołków?

Strona 1140 z 1144