dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1142 z 1144
Pokaż wyniki od 22.821 do 22.840 z 22870
  1. #22821
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Bo on zawsze z tyłu głowy ma kocioł zasypowy jakis dolniak który przy podgonieniu potrafi dać 150 procent mocy znamionowej ale biedak nie wie że kotły 5 klasy idą na styk i ani grama więcej .

  2. #22822
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No a jak.
    Daj mi tego 5 klasy i z niego zrobię 150 procent mocy.

  3. #22823
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Zrobić można wiele, ale bez utraty gwarancji i klasy tego nie zrobisz.

    PS to które kotły 16 kW polecasz do tego domu ?
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #22824

    Domyślnie

    Gość pisze, że ma dom 450m2 a w obliczeniach powierzchnia ogrzewalna 280m2. Pytanie na ile prawidłowe są obliczenia w takim razie.

  5. #22825
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Nie ujął piwnicy czyli 1 poziom odszedł dlatego 280 m2 pokazuje.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #22826

    Domyślnie

    Witam Serdecznie wszystkich Fachowców Mam ogromną prośbę o poradę, moi rodzicę właśnie są na etapie wymiany kotła CO ( kopciuch na - Ekogroczek ) padło na budżet ok 7500 zł. Co do parametrów to mają ok 108 m2 Bliżniaka i Bojler ok 130 litrów - Ściana równoległa do bliźniaczego domu ocieplona styr. 8 . Okna plastiki 2 komorowe i teraz nasuwa się pytanie Ja rozlgądałem się za mocą ok 12-13KW i piecem który tutaj na forum jest dość popularny SZTOKER+ 12KW niestety na Defro nie ma Kaski oraz SKamp-SV, czy jest coś jeszcze godnego uwagi ? Piwnica jest spora wiec gabarytami pieca nie trzeba się specjalnie przejmować

  7. #22827
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Na dobrze zrobioną kotłownię masz za mały budżet o ok 80%

  8. #22828
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilatan Zobacz post
    Witam Serdecznie wszystkich Fachowców Mam ogromną prośbę o poradę, moi rodzicę właśnie są na etapie wymiany kotła CO ( kopciuch na - Ekogroczek ) padło na budżet ok 7500 zł. Co do parametrów to mają ok 108 m2 Bliżniaka i Bojler ok 130 litrów - Ściana równoległa do bliźniaczego domu ocieplona styr. 8 . Okna plastiki 2 komorowe i teraz nasuwa się pytanie Ja rozlgądałem się za mocą ok 12-13KW i piecem który tutaj na forum jest dość popularny SZTOKER+ 12KW niestety na Defro nie ma Kaski oraz SKamp-SV, czy jest coś jeszcze godnego uwagi ? Piwnica jest spora wiec gabarytami pieca nie trzeba się specjalnie przejmować
    Ani jeden ani drugi , jak już to skamp duo lub dragon z palnikiem na pellet oraz ekogroszek oba mają zapalarki pelletu oraz ekogroszku kosztują mniej więcej tyle co chcesz wydać może ciut trzeba dołożyć aby potem nie zadawać pytań dlaczego to lub tamto , w tych wymienionych jest najlepszy palnik tzw rurowy spala to wszystko co mu podasz a na lato zakładasz kryzy 5 minut roboty i palisz pelletem ,sam się rozpali i sam się wygasi czy to pellecie czy ekogroszku , wg mnie tylko te dwa bo są najlepsze na teraz .

  9. #22829
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Robert14-83

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Wadowice
    Kod pocztowy
    34-210
    Posty
    27

    Domyślnie

    Więc jaki piec w 2020r polecacie? jaki do peletu? jaki do ekogroszku?

  10. #22830
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    No dostałeś odpowiedź a ty dalej pytasz https://allegro.pl/oferta/kociol-pie...zek-9077256572
    lub dragon on ma te same funkcje , wg mnie obecnie nie ma lepszych kotłów .kropka

  11. #22831
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamilatan Zobacz post
    Witam Serdecznie wszystkich Fachowców Mam ogromną prośbę o poradę, moi rodzicę właśnie są na etapie wymiany kotła CO ( kopciuch na - Ekogroczek ) padło na budżet ok 7500 zł. Co do parametrów to mają ok 108 m2 Bliżniaka i Bojler ok 130 litrów - Ściana równoległa do bliźniaczego domu ocieplona styr. 8 . Okna plastiki 2 komorowe i teraz nasuwa się pytanie Ja rozlgądałem się za mocą ok 12-13KW i piecem który tutaj na forum jest dość popularny SZTOKER+ 12KW niestety na Defro nie ma Kaski oraz SKamp-SV, czy jest coś jeszcze godnego uwagi ? Piwnica jest spora wiec gabarytami pieca nie trzeba się specjalnie przejmować
    Na sam ekogroszek np. Skam Technix 9 lub 12 to najtańsza opcja, napisz ile ton węgla dotąd szło na ogrzanie tego domu i czy to razem z CWU było oraz czy komin jest z cegieł to konkretny zaproponuję.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  12. #22832

    Domyślnie

    Panowie i Panie, czy ktoś ma jakieś opinie odnośnie użytkowania pleszewskiej firmy Stalkot i ich wyrobu zwanego "Lider"?

  13. #22833
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anom Zobacz post
    Panowie i Panie, czy ktoś ma jakieś opinie odnośnie użytkowania pleszewskiej firmy Stalkot i ich wyrobu zwanego "Lider"?
    To ma krótki wymiennik przecież.

    Ten 7 kW ma najwyższą sprawność.
    Palnik dno.


    A tu filmik tego coś.
    Ostatnio edytowane przez animuss ; 08-02-2021 o 13:08
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  14. #22834

    Domyślnie

    @Animuss w takim razie proszę o podpowiedzi.

    Piszesz, że krótki wymiennik. Patrze na Defro Komfort EKO i mam wrażenie (wizualne), że wymiennik jest podobny - albo źle patrzę.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	43,4 KB
ID:	452834

    Piszesz również, że palnik dno - na co patrzeć na palniku, żeby stwierdzić "super palnik"?

  15. #22835
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.244

    Domyślnie

    na co patrzeć
    Na prostotę konstrukcji, małe zależności pomiędzy układami sterowania kotła oraz dobrej jakości Polski ekogroszek.
    PS.
    Nawet "super palnik" jest zależny od dobrej jakości paliwa oraz odpowiedniej ilości tlenu. Najważniejsze z punktu ekonomi spalania jest odpowiednia ilość tlenu i odpowiednia prędkość przepływu spalin. Wszystko inne to zbędne "gadżety".
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 08-02-2021 o 21:01

  16. #22836

    Domyślnie

    Ooo-Oo a cóż za cacuchny tu są, bo jeśli o wymienniki chodzi, to w każdym kotle jego sprawność określona jest a jak wiadomo o sprawności kotła wielkość jego wymiennika decyduje.

    Teraz jeśli o palniki chodzi tu są retortowe ze spalaniem współprądowym poruszone ale też z tym tematem http://technix.net.pl/p,17,podajnik_...owy_sv200.html ten jest przytaczany tylko czy aby na pewno z nim tak jest jak jest wychwalany - zwłaszcza, że jak by był taki cacy to wszystkie kotły obecnie sprzedawane miały by tylko takie palniki a retortowych nie – choć skoro ten ma :
    * system równomiernego oraz bezciśnieniowego rozprowadzania powietrza w komorze spalania
    * system przepustnic powietrznych oraz wymuszonego obiegu powietrza dookoła paleniska zapewniające podgrzewanie powietrza
    * zamknięta komora spalania z powietrzem pierwotnym oraz wtórnym
    * najnowsze rozwiązanie ślimaka zapobiegające kruszeniu opału oraz mniejsze obciążenie siły przesuwu
    * rodzaj paliw ekogroszek/miał/pellet/mieszanki miału/zboże
    * bardzo wysoka wydajność
    * piąta klasa energetyczna
    * markowy motoreduktor z biegiem wstecznym
    To za pewne tak jest.

    Pytań tak wiele na ten temat jest, więc skoro nic nie udało się tu : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8009228

    To może tu będzie inaczej : co preferowane powinno być w kotłach podajnikowych na groch :
    1.) Palnik – retortowy czy poziomy (rurowy) ?
    2.) Ślimak w podajniku – żeliwny czy ze stali ?
    3.) Wymiennik – płytowy / poziomy czy pionowy lub może jakiś mieszany z płomieniówkami i opłomenkami ?
    4.) Ile mocy po nadto co producent na kotle podaje – można z takiego kotła wytargać – oczywiście w racjonalnych granicach.
    5.) Te do rozpalania automatycznego bajery faktycznie sens mają jakiś ?
    6.) Jeśli o sterowanie idzie – co sądzicie o tym : Jockey - Analizator Brager BCA 02 materiał roboczy cz.1 https://www.youtube.com/watch?v=vru-kdd1HkQ – ma coś takiego ktoś tu u siebie a jeśli tak, to czy to zdaje egzamin i jak to się sprawuje ?

  17. #22837
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    samsu w punkcie 4 to moc kotła maxymalna jest taka jaką podaje producent , w piątej klasie nie wyciśniesz więcej , w starszych typach 3-4 klasy szło dobić dodatkowe 30 procent a tu niestety tyle ile ma i na tym koniec .
    w punkcie 5 to jest bajer jak ktoś ma totalnie docieplony dom i spokojnie na 5 godzin kocioł może się wygasić ale też i latem na grzanie wody to super rozwiązanie bo mając zasobnik dupny np 300 litrów to kocioł odpali pochodzi z 2 godzny nadupcy go ciepłem i wygasza się na dwie doby więc same plusy .
    ślimak jaki to w sumie jeden pies i ten i tamten są trwałe .
    palnik poziomy ma więcej zalet a chociażby tą że ta zapalarka już tam może być następnie to mniejsze opory ślimaka bo nie musi wypychać paliwa w górę a to nie błache opory no i ewentualne kalafiory ze słabego ekogroszku spokojnie wypadają a nie zabijają retorty kalafiorem wielkości kapusty .

  18. #22838
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Są firmy , które badają kotły na styk swojej mocy a są i takie , które mają zapas mocy. Tak to jest , że to producent deklaruje na jaką moc ma być badany kocioł.

  19. #22839
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anom Zobacz post
    @Animuss w takim razie proszę o podpowiedzi.

    Piszesz, że krótki wymiennik. Patrze na Defro Komfort EKO i mam wrażenie (wizualne), że wymiennik jest podobny - albo źle patrzę.

    Piszesz również, że palnik dno - na co patrzeć na palniku, żeby stwierdzić "super palnik"?
    To może być nawet budżetowa kopia Defro, wymiennik pionowy ma większe możliwości..
    Palnik trudny na bardzo okrojony rodzaj paliwa, dlatego prawdopodobnie i proces spalana z modulacją w wąskim przedziale.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  20. #22840

    Domyślnie

    Proszę o odpowiedź dla laika na bardzo okrojony zakres paliwa tzn?
    Po czym wizualnie poznać że palnik jest dobry?

Strona 1142 z 1144