dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 140 z 1144
Pokaż wyniki od 2.781 do 2.800 z 22870
  1. #2781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nawet więcej,nakazał bym takie przesłony montować w piecach choćby z powodu ochrony środowiska bo nie dopalone sadze i gazy przez ten ciąg są wydmuchiwane na zewnątrz.A ciepło ma być w piecu a nie w kominie i ma się maksymalnie dopalać wszystko.
    Co do palnika ,mozna poprawić spalanie ,oczywiście ale co zrobic z tym co sie nie dopali tylko wyleci za piec do atmosfery?
    Trzeba to cos ograniczyc na maxa aby sie dopaliło i taka przesłona zapewne w tym pomoze tam gdzie ciąg jest za duży.

  2. #2782

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Może sie myle ale ograniczając ciag lepiej sa dopalane nawet sadze i gazy bo piec sie mniej brudzi co widze po temp spalin na wykresach .Po południu wyczyszcze piec i dam znac ile i jakie sa sadze.Do tej pory były w większości czarne.
    Jeszcze raz powtórzę. Twoje obserwacje są prawdziwe.
    Ale jednak gorączka jest objawem choroby, a nie jej przyczyną.
    Ukłony dla Redakcji

  3. #2783
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jeszcze raz powtórzę. Twoje obserwacje są prawdziwe.
    Ale jednak gorączka jest objawem choroby, a nie jej przyczyną.
    Dlaczego stosujemy deflektor?
    Powiedzmy ,że jest to część palnika bo dopala gazy i sadze tak?To czy przesłona na wylocie nie może być częścią palnika ,jego udoskonaleniem aby sie lepiej dopalało?Nie mówie,że u wszystkich ale przynajmniej u tych co maja wysokie krawężniki

  4. #2784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Wykonaliśmy klika testów przysłonięcia danych sektorów palnika (otworów), w zalezności od sytuacji mamy 2 sposoby na poprawę sytuacji.
    (2 wzory przysłonięcia, które sprawdzają się w innych warunkach pracy)
    Tyle,że ten kłopot dotyczy wszystkich palników a nie tylko Brucera (mam na myśli kłopot z dużym ciągiem komina). To jest tak jak mówisz z tym krawężnikiem...
    Skoro w 90%przypadków praca jest dobra, to owe 10% jest odchyłką od stanu normalnego
    No - WRESZCIE. Czyli można to zrobić w palniku! Tak jest. To jest prawidłowa droga. Nie tylko przy silnym ciągu kominowym. Także w ogromnej ilości innych przypadków.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #2785

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Dlaczego stosujemy deflektor?
    Powiedzmy ,że jest to część palnika bo dopala gazy i sadze tak?To czy przesłona na wylocie nie może być częścią palnika ,jego udoskonaleniem aby sie lepiej dopalało?Nie mówie,że u wszystkich ale przynajmniej u tych co maja wysokie krawężniki
    Może być. Ale chyba byłoby lepiej, gdyby te gazy i sadze dopaliły się do końca w komorze dopalania, niezależnie od wielkości ciągu kominowego.
    Do wysokiego krawężnika można także dorobić windę do podnoszenia samochodu. Można również wymyślić z pewnością kilka innych skutecznych rozwiązań. I zmusić producentów samochodów do ich zastosowania. Tak - to jest możliwe. Tylko czy...?
    Ukłony dla Redakcji

  6. #2786
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Może być. Ale chyba byłoby lepiej, gdyby te gazy i sadze dopaliły się do końca w komorze dopalania, niezależnie od wielkości ciągu kominowego.
    Do wysokiego krawężnika można także dorobić windę do podnoszenia samochodu. Można również wymyślić z pewnością kilka innych skutecznych rozwiązań. I zmusić producentów samochodów do ich zastosowania. Tak - to jest możliwe. Tylko czy...?
    A czy gdyby zmieniono kształt deflektora? Zamiast wypukły zrobić wklęsły i szerszy ,wtedy nad palnikiem bedzie bardziej ograniczało ruch gazów w strone wylotu i bardziej je dopali? Zmienic jego konstrukcje ,dołozyc np kołnierz z prześwitem aby bardziej części nie dopalone przytrzymać nad palnikiem.

  7. #2787

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A czy gdyby zmieniono kształt deflektora? Zamiast wypukły zrobić wklęsły i szerszy ,wtedy nad palnikiem bedzie bardziej ograniczało ruch gazów w strone wylotu i bardziej je dopali? Zmienic jego konstrukcje ,dołozyc np kołnierz z prześwitem aby bardziej części nie dopalone przytrzymać nad palnikiem.
    Spalin nie "przytrzymasz" niczym. Tyle spalin ile w danym czasie "wyprodukuje" palnik - w takim samym czasie musi opuścić kocioł. Inaczej w kotle ciągle rosłoby ciśnienie spalin. Deflektor stosuje się nie w celu "przytrzymania" spalin, tylko w celu ich lepszego zmieszania z powietrzem (lepszego kontaktu z tlenem).
    Ukłony dla Redakcji

  8. #2788

    Domyślnie ..

    Wklejam fotki Ewmar-a

    To co istotne:
    dziura mocująca dmuchawę jest 80mm od kołnierza mocującego palnik do kotła.
    przy brucerze ta odległość wynosi ok.42-43mm.

    wyjaśnię może w czym jest kłopot - izolacja kotła to 40-50mm, zatem przy brucerze trzeba robić taki kominek, aby dmuchawkę odstawić lub wywalać większą, nieizolowaną dziurę montażową.

    Jest też większa dziura zsypu z kosza, to pomaga przy miale węglowym.

    Pomijając już ten zsyp z kosza, mocowanie dmuchawy jest elementem przeszkadzającym w produkcji. Byłoby bardzo miło dokonać jakiejś poprawki tego elementu w Brucerze.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ewm wymiar.JPG
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	61,5 KB
ID:	37824   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ewm palenisko.JPG
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	37825   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ewm mocowanie kosza.JPG
Wyświetleń:	87
Rozmiar:	76,0 KB
ID:	37826   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ewm dmuchawa.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	37827  
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 10-01-2011 o 11:28
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #2789

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Czyli w takim przypadku sensem było by montowanie na wylocie z pieca przesłony ograniczającej ciąg,czego Ogniwo nie posiada a szkoda choć można takie rozwiązanie zastosować w rurze kominowej ale to podnosi jej cenę.
    Miałem zasypowego Zębca i tam taka przesłona była montowana fabrycznie.
    Witam
    A nie lepiej zamontować regulator ciągu kominowego i ustawić właściwy ciąg dla twojego pieca, jeżli masz za duży ciąg, a nie na oko. Przecież każdy producęt podaje właściwy ciąg dla danego kotła. Ja tak miałem u siebie potrzebowałem cią 18kPa a miałem 35kPa regulator załatwił sprawę.
    Ostatnio edytowane przez tomcar11 ; 10-01-2011 o 11:13

  10. #2790
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomcar11 Zobacz post
    Witam
    A nie lepiej zamontować regulator ciągu kominowego i ustawić właściwy ciąg dla twojego pieca, jeżli masz za duży ciąg, a nie na oko. Przecież każdy producęt podaje właściwy ciąg dla danego kotła. Ja tak miałem u siebie potrzebowałem cią 18kPa a miałem 35kPa regulator załatwił sprawę.
    Mam właśnie w planach to zamontować ,ale wiąże się to z ponownym kuciem kafelek ale to nie problem.

    A teraz o efektach jakie dało zmniejszenie ciągu.Nie powiem,że rewelacja ale jest dużo lepiej,sadzy mniej i w większości szare,nie lepiące się więc lepiej niż było przedtem.
    W piecu (komora spalania) też jakby czyściej (na oko) no i mniej popiołu o połowę ale może to wina tego ,że zmniejszył się apetyt na groszek. Tak czy inaczej wyszło na plus

  11. #2791

    Domyślnie

    minertu pamiętaj o temperaturze na dworze jest cieplutko poròwnaj testy gdy będzie mròz.

  12. #2792
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    minertu pamiętaj o temperaturze na dworze jest cieplutko poròwnaj testy gdy będzie mròz.
    Ma się rozumieć

  13. #2793

    Domyślnie

    To i ja wtrącę swoje trzy grosze do tej przesłony na czopuchu.
    W moim obecnym piecu mam takową i jej używam.Jest lekko przysłonięty przelot a dla pieca robi to sporą różnice na +
    Kilku znajomy podsuwałem ten temat i potwierdzają ,że wyraźnie mniej ciepła ucieka w komin! Zasyp starcza na dłużej,dmuchawka chodzi rzadziej
    Również uważam,że powinny być montowane w każdym piecu
    Ostatnio edytowane przez marcek10 ; 10-01-2011 o 18:56

  14. #2794
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Ja też potwierdzam, że mam przesłony na czopuchu ( no u mnie tą na czopuchu tego ogniwa) i też ją mam troszkę przysłoniętą . Komin mam wysoki i ciąg jest bardzo duży tak, że wydaje mi się, że z przymkniętą troszkę przesłoną kocioł pracuje stabilniej.

    Nie potrafię jednak ocenić czy ma to wpływ na spalanie - no chyba żeby przeprowadzić doświadczenie w tym zakresie.

  15. #2795
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ano – po kolei. Przede wszystkim - O MOCY PALNIKA DECYDUJE WYDAJNOŚĆ DMUCHAWY. Tak, tak – WYDAJNOŚĆ DMUCHAWY. .
    Wg mnie powierzchnia na której spala się węgiel także ma wpływ i dlatego są mniejsze i większe palniki [ tak w uproszczeniu ].

  16. #2796
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    No - WRESZCIE. Czyli można to zrobić w palniku! Tak jest. To jest prawidłowa droga. Nie tylko przy silnym ciągu kominowym. Także w ogromnej ilości innych przypadków.
    Czy tego co trzeba zrobić nie powinien opisać konstruktor palnika ?

    Czy to normalne w tej branży, że dopiero firmy montujące palniki do kotłów na podstawie własnych doświadczeń wypracowują właściwe rozwiązania ?

  17. #2797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Czy tego co trzeba zrobić nie powinien opisać konstruktor palnika ?

    Czy to normalne w tej branży, że dopiero firmy montujące palniki do kotłów na podstawie własnych doświadczeń wypracowują właściwe rozwiązania ?
    Zazwyczaj w praniu wszystko wychodzi.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #2798

    Domyślnie

    Też uważam,że pewne rzeczy powinny wychodzić od producenta palnika. Tym bardziej tak intensywnie testowanego.

    Niektórzy producenci sugerują wybór danych dmuchaw, informują o modyfikacjach.
    Tego trochę mi brakuje... przecież to nie jest mega kłopot, aby takie dane uzupełnić.

    Generalnie instrukcja brucera ma kilka braków, tj. odstaje poziomem od innych palników na rynku.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #2799
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Przez jedną zimę pomagałem przy obsłudze pieca na ekogroszek. COŚ STRASZNEGO. Po każdym nasypaniu węgla, wyjęciu popiołu (i często przeczyszczeniu) wyglądałem jak górnik po nocnej zmianie. Wszystkie ciuchy do prania (mimo iż zakładałem coś na wierzch), ja do kąpieli z myciem głowy włącznie.
    Teraz mam piec na pelety (... zboże, wierzbę, pestki, i ekogroszek też)- Granpal, palę peletami, nasypuje je do zasobnika w białej koszuli, popiół wyciagam raz na tydz. lub rzadziej, piec od kwietnia do stycznia czyściłem raz (10 min pracy), w kotłowni czysto, dym z komina o zapachu ogniska, żadnych problemów ze spiekami, zawleczkami, zapchaniami.

    Oczywiście pelety wychodzą nieco drożej niż węgiel, ale uważam że warto
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  20. #2800
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar plamiak
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Jędrzejów (prawie)
    Posty
    1.237

    Domyślnie

    To już piąty temat do którego wkleiłeś relację z tego traumatycznego przeżycia. Lansuj pellety w linkowanym przez Ciebie temacie.
    Na porządnym forum dostałbyś już bana.
    Daikin Altherma III 8 kW
    Dom: 130 m2 ogrzewanych podłogówka.
    FV 5,3 kWp E-W
    bogusław:
    Podłogówkę można spokojnie włączyć do czynników usposabiających do wystąpienia a już z całą pewnością do spotęgowania choroby nadciśnieniowej.https://forum.muratordom.pl/showthread.php?75728-ogrzewanie-podłogowe-w-całym-domu&p=1541280&viewfull=1#post1541280
    Nawet najlepiej zrobiona podłogówka może w wielu przypadkach już istniejacych schorzeń układu krążenia bardzo zaszkodzić.
    post #79

Strona 140 z 1144