dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 178 z 178
Pokaż wyniki od 3.541 do 3.547 z 3547

Domyślnie

Mam stary sterownik z PID estymy więc całkowicie inny. Myślę jednak, że funkcje pracy muszą być podobne. Tryb pracy "ręczny" u mnie służy tylko do regulacji powietrza. Jakie masz podawanie i w jakim interwale? W Estymie interwał wynosi 10 sekund.
    Jeśli temperatura spalin nie rośnie, kocioł sam się wyłączy i to tak ma być.
    Podaj wszystkie ustawienia podawania i powietrza.
    Wymiennik masz czysty?

Domyślnie

Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Mam stary sterownik z PID estymy więc całkowicie inny. Myślę jednak, że funkcje pracy muszą być podobne. Tryb pracy "ręczny" u mnie służy tylko do regulacji powietrza. Jakie masz podawanie i w jakim interwale? W Estymie interwał wynosi 10 sekund.
    Jeśli temperatura spalin nie rośnie, kocioł sam się wyłączy i to tak ma być.
    Podaj wszystkie ustawienia podawania i powietrza.
    Wymiennik masz czysty?
    Witaj
    * piec w trybie automatycznym nie może z rozpalania wejść w stan ciągły
    * udało nam się wyczyścić dziury od wymiennika
    * przeprowadziłem test ręcznego rozpalenia używając: dmuchawy, podawania i odpopielania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	162403895_2903374633317231_3948719442098660293_n.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	454143
    wyciągnałem kocioł pięknie rozpalony aż do obciażenia 100% - tymczasem wyjście spalin wzrosło nieznacznie, tak samo temperatura wody na CO.
    Coś tam jeszcze blokuje? Dokładniej wyczyścić czy może jakiś czujnik nawalił? Kocioł jest nowy ale trochę dymi chyba dlatego że jest obklejony po podaniu wcześniej peletu prawdopodobnie sosnowego z żywicą

Domyślnie

Fajny sterownik, mój przy tym wygląda jak stare Atari Temperatura spalin u mnie wzrasta dość szybko, może u Ciebie jest tulejka czujnika zarośnięta sadzą?
    Jeśli temperatura splin nie wzrośnie to nie będzie pracował w automacie, wyłączy się po czasie. Instalowałeś kocioł sam?

Domyślnie

Opisane efekty jako żywo przypominają palenie marnej jakości peletem. Miałem podobnie przy próbach palenia biopeletem z pestek słonecznika oraz raz przy paleniu marnym peletem przemysłowym. Spróbuj zmienić pelet i jeśli jest taka możliwość w sterowniku popróbuj na ustawieniach stałych /nie PID nadążnych/, czyli stałe ustawienie dmuchawy, podawania i przerwy oraz pracę w podtrzymaniu. Kotły na paliwo stałe obojętnie którego producenta wymagają niestety od obsługującego pewnej wiedzy technicznej oraz dojścia drogą empiryczną do odpowiednich nastaw.

DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

Domyślnie

Panie i Pany ! W związku z przesiadką na pompę przymierzam się do sprzedaży mojego Granpala. w użyciu od 2010 roku, po serwisie głównym kilka lat temu z wymianą tulei ślimaka. Od wielu lat pracuje niezawodnie. Regulator Estyma.
    Jakby ktoś potrzebował to sprzedam niedrogo - pięć zero osiem sto83 pięćset41
    Ostatnio edytowane przez trabi-wrc ; 26-05-2021 o 17:56
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

Domyślnie

U mnie dwa dni temu skończył się rekordowo dłuuuugi sezon grzewczy i dopalam pelet aż piec sam zgaśnie. Jeszcze tak długiego sezonu grzewczego nie miałem. Skrajnie niskich temperatur wprawdzie nie było, ale palenie do czerwca??? Najdłużej bywało do zimnej Zośki. Za sezon spaliłem prawie 5 ton peletu /zostało kilka worków/ - to też rekord w spalaniu. Ale kiedy pomyślę, że paliłbym nadal olejem - to jakoś lżej mi na duchu
    Jeśli chodzi o koszty - paliłem niezłym peletem po 750 zł/t czyli całkowity koszt ogrzewania /w tym oczywiście cwu/ to ok. 3700 zł - nie tak znów dużo jak na ok. 200 m2 ogrzewanej powierzchni i temperaturę zadaną 21 st C.

Strona 178 z 178

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia