dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 179 z 184
Pokaż wyniki od 3.561 do 3.580 z 3677
  1. #3561

    Domyślnie

    Owies jest doskonałym paliwem do Granpala, kociołek radzi sobie z nim bez problemów. Paliłem owsem trzy sezony grzewcze dopóki było to ekonomicznie opłacalne. Kiedy ceny owsa poszły w górę wróciłem do peletu - trzeba pamiętać, że wartość opałowa owsa jest niższa o ok. 25 - 30 % od dobrego peletu, więc trzeba uwzględnić to w cenie każdego z tych paliw. Dwie niedogodności przy paleniu owsem to po pierwsze gryzonie /głównie myszy/ które owies przywabia /najlepiej magazynować w szczelnych pojemnikach/, a po drugie - przestrzenność popiołu w popielniku - trzeba codziennie przemieszać w popielniku żeby popiół osiadł oraz wyrzucać raz na 3 dni - można "pod trawkę" bo popiół z owsa jest doskonałym nawozem mineralnym. Oczywiście wszystkie uwagi użytkownika Kitmenk są jak najbardziej prawidłowe. Szczególnie ta o przewodzie kominowym.
    Poza tym - same zalety

  2. #3562

    Domyślnie

    Panowie, dziękuje za szczere i wyczerpujące odpowiedzi. Jedyne co mnie zastanawia to ten kondensat z komina, dom ma 35 lat, komin z pustaków kominowych ceramicznych, nie chciałbym żeby po jakimś czasie zaczęły wypływać mi jakieś malowidła na ścianie obok komina-będę musiał jeszcze zgłębić temat. , Reszta opinii jak najbardziej na plus. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam.

  3. #3563
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Z tym kondensatem naprawdę nie jest wesoło sam walczyłem z tym długo, teraz zainwestowałem we wkład taki jak zaleca producent bo chińszczyzna z allegro po jednym sezonie to samo sito było,palę owsem już kilka lat ale tej zimy rozważam opcję sprzedaży owsa bo cena jest dobra i zakup peletu ale jak na razie spalam jeszcze owies jestem z podkarpacia więc można na żywo podpatrzeć jak się sprawuje

  4. #3564

    Domyślnie

    Oj, nie wydaje mi się, bo ceny peletu wystrzeliły ostro! Marny pelet który kosztował 700 zł/t teraz jest po 900 zł/t a dobry, markowy - po 1200 zł/t. Niech żyje inflacja i podwyżki cen energii

  5. #3565

    Domyślnie

    dawidko5454
    Dziękuję za odpowiedź, w celach kontaktowych wysłałem wiadomość na priv.
    Pozdr Jakub

  6. #3566
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    U minie cena pelletu z 670 zł (styczeń 2021) wzrosła do 800zł - ten sam dostawca. Inflacja 5%, a cena wzrosła o 20%
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  7. #3567

  8. #3568

    Domyślnie

    Szanowny Juha nie zauważył światowej pandemii Covid? Wszystkie łańcuchy dostaw się załamały - taka newralgiczna gałąź gospodarki jak przemysł samochodowy ma ogromne problemy - a co dopiero lokalna firma jaką jest Polimet. Ja w każdym razie swoje zdanie - bardzo pozytywne - na temat Polimetu mam i nie zmienią go opinie Brytyjczyków znanych ze swoich dziwnych wymagań.
    A co do inflacji - to nie 5 a 7% - ale na cenę peletu główny wpływ mają podwyżki cen energii elektrycznej, bo pelet to w bardzo dużej części ta właśnie energia.

  9. #3569

    Domyślnie

    Dalsza inflacja spowoduje, iż będziemy palić chrust w ogniskach na środku pokoju... To koszmar !!

  10. #3570

    Exclamation Granpal, Chorzy

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Szanowny Juha nie zauważył światowej pandemii Covid? Wszystkie łańcuchy dostaw się załamały - taka newralgiczna gałąź gospodarki jak przemysł samochodowy ma ogromne problemy - a co dopiero lokalna firma jaką jest Polimet. Ja w każdym razie swoje zdanie - bardzo pozytywne - na temat Polimetu mam i nie zmienią go opinie Brytyjczyków znanych ze swoich dziwnych wymagań.
    A co do inflacji - to nie 5 a 7% - ale na cenę peletu główny wpływ mają podwyżki cen energii elektrycznej, bo pelet to w bardzo dużej części ta właśnie energia.
    Dzięki za komentarze.

    Granpal miał duże problemy przed COVID-19, rozmawiałem z ich dostawcą automatyki i potwierdzili, że inne projekty również się spóźniły.

    COVID-19

    Nasza firma wykonała kilka dostaw 2020-2021
    1. Elektrownia 4MW (zamówienie maj 2020 - uruchomienie marzec 2021)
    2. Elektrownia 1MW (Zamówienie czerwiec 2020 - uruchomienie styczeń 2021)
    3. Instalacja 500KW, (sześć miesięcy) kontener: https://www.youtube.com/watch?v=HMq0VzTvVZ4
    4. Zamówienie 1000+720KW lipiec 2021 - uruchomienie grudzień 2021

    Złożyliśmy zamówienie na kocioł 2MW na Granpal luty 2020 i nadal nie dostajemy kotła. Tylko wiele wymówek i różnych historii.

    Naszym drugim dostawcą kotłów jest Kalvis z Litwy i nie mają problemów: https://www.kalvis.lt/en/home-en/

    Granpal to prawdziwa katastrofa. W przypadku naszego projektu 2MW wszystko inne zostało dostarczone rok temu, ale Granpal wciąż się spóźnia.

    Rozmawialiśmy z firmą Intermet: https://intermet.biz/ i są w Elblągu.
    Dostarczyli listę swoich projektów i byli w harmonogramie również podczas pandemii.

    To naprawdę prawda i cieszę się, że mogę pokazać całą moją komunikację z Granpalem, a poniżej moje dane kontaktowe.

    Naprawdę chcę mieć pewność, że ta katastrofa nie powtórzy się dla kogoś innego.

    Juha Junttila
    [email protected]

  11. #3571

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    U minie cena pelletu z 670 zł (styczeń 2021) wzrosła do 800zł - ten sam dostawca. Inflacja 5%, a cena wzrosła o 20%
    Być może trzeba będzie znów przejść na owies.
    Widziałem w cenie 550zł i to paszowy.
    Ja na ten sezon mam pelet ale już się martwię o następny.

  12. #3572

    Domyślnie

    Szanowny Juho - my tutaj rozmawiamy o naszych malutkich kociołkach o mocy rzędu 12 -25 kW a nie o instalacjach megewatowych. I tutaj nasza opinia o naszych Granpalach jest na ogół pozytywna. Kupujemy to, co już zostało wyprodukowane znając cenę i termin dostawy, więc nie zagrażają nam opóźnienia. Niespecjalnie interesuje nas sytuacja opóźnień w trakcie Covid i po brexicie. Tutaj pomagamy sobie nawzajem w miarę naszych możliwości przy drobnych problemach technicznych i ustawieniowych dla różnych rodzajów paliw. A o jakości wyrobów Polimetu świadczy fakt, że użytkujemy swoje kotły - niektórzy z nas już po 16 sezonów, podczas kiedy kotły konkurencji dawno poszły na żyletki /tak się kiedyś mówiło /. Dlatego zostaniemy raczej przy swojej dobrej opinii o Granpalach.
    Stanisław - jesteś w dobrej lokalizacji, u mnie owies po 700 - 750 zł/t luzem, ale jeśli cena peletu będzie tak szła w górę, to mam nadal pojemniki plastikowe po 1 m3 w ilości 6 szt - zapakuję owies, wystarczy na prawie cały sezon. Kłopot z pojemnikami taki, że ciężko wybrać owies do końca /to te duże pojemniki na płyny/. Na razie nie mam pomysłu jak to zrobić. No i trochę to uciążliwe, bo trzeba nosić do kotłowni wiaderkiem

  13. #3573

    Domyślnie

    Pytałem w składzie w okolicy i teraz mają średniej jakości pelet po 1200zł ale twierdzą, że następna partia będzie znów droższa
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 11-11-2021 o 11:13

  14. #3574

    Exclamation Granpal, Katastrofa

    Cześć,

    Dzięki za komentarze. Kiedy opublikowałem swoją historię na tych forach dyskusyjnych, otrzymaliśmy negatywne historie od innych klientów firmy Granpal, którzy zakupili mniejsze kotły 20-30KW.

    Granpal wielokrotnie tłumaczył, że trudno jest zrobić duże kotły. Nasi inni producenci mówią nam, że duże kotły to ich chleb powszedni i mogą je z łatwością dostarczać. Tak, zrobili to również w okresie COVID-19.

    Nasi pozostali producenci Kalvis (https://kalvis.lt/) i Intermet (https://intermet.biz/) nie mają żadnych problemów, ale Granpal to katastrofa.

    Granpal powinien skupić się na grillach na węgiel drzewny, które powinny być dla nich odpowiednią kategorią!

    Ta firma to prawdziwa katastrofa.

  15. #3575

    Exclamation Granpal, Katastrofa

    Katastrofy Granpal trwają...

    Wysłali zdjęcia, że ​​kocioł jest „gotowy”.

    Rzeczywistość jest taka, że ​​kocioł nie jest gotowy, a klapy serwisowe kotła nie są zamontowane.

    Brakuje wszystkich dmuchaw, elektryki i instrumentów.

    Jak można wyczyścić ten kocioł, który nie ma drzwiczek z przodu iz tyłu płomieniówek.

    Granpal to naprawdę katastrofa. Unikaj tej firmy tak bardzo, jak to możliwe.

    Kocioł zamówiliśmy w lutym 2020 i kocioł nie jest gotowy. Już wkrótce koniec 2021 roku.

    Wszystkie płatności są dokonywane zgodnie z naszą umową.

    Więcej informacji i zdjęcia z wydania: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073837682167

    W razie potrzeby chętnie udzielę więcej szczegółów:
    [email protected]

  16. #3576
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jako nowy witam na firum.
    Trafiłem tu przypadkiem szukając pieca na owies, mam własny i myślę, że to najlepszy sposób na uniezależnienie od kuona paliwa. Wydzwaniam po firmach oferujących możliwość spalania zbóż w swoich piecach ale dostaję zaskakujące odpowiedzi typu eee... tak spala ale najlepiej mieszać z peletem, a jeszcze lepiej samym peletem. Jedynie w firmie Polimet otrzymałem zapewnienie, że Grandpal spala również zboża jak i fasolę czy suszone pestki, a któraś tam wersja oprócz peletu, zbóż itp. spala również zrębki zdrewna i trociny.
    Co Wy doświadczeni na to?

  17. #3577
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    Szukam doświadczonych użytkowników, a nie doradców handlowych.

  18. #3578
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    Potrzebuję piec 20 kw więc przestań wysyłać mi spam.
    Proszę doświadczonych użytkowników o doradztwo.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Białystok ; 16-11-2021 o 20:42

  19. #3579

    Exclamation Granpal, Problemy,

    Cytat Napisał Jacek Białystok Zobacz post
    Potrzebuję piec 20 kw więc przestań wysyłać mi spam.
    Proszę doświadczonych użytkowników o doradztwo.
    Cześć Jacek,

    Przepraszamy, ponieważ tutaj forum chcemy tylko sobie nawzajem pomóc.

    Kupując kocioł w Granpalu, musisz wiedzieć, jakie problemy mieliśmy w ciągu ostatnich lat.

    Michał Netza potwierdził, że czas dostawy ich kontrolera to około 10 miesięcy dla małych kotłów, więc musisz mieć jakiś plan B, ponieważ Granpal nie jest w stanie niczego dostarczyć.

    Poniżej znajduje się link do zrzutu ekranu z Whatsapp, który nam to potwierdził.

    https://www.linkpicture.com/q/Screen...at-8.51.51.png

  20. #3580
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    Jakiś głupi jesteś czy co? Odczep się.
    Zadałem konkretne pytanie do użytkowników na temat spalania owsa w tym piecu.

Strona 179 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony