dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 184
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 3677
  1. #2041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Pojawia się na wyświetlaczu napis CW ??? Temperatura kotła musi być wyższa niż temperatura cwu w zasobniku. Czy na pompie pojawia się napiecie ???
    Napis Tak
    Temperatura jest wyższa.
    Nie ma napięcia.

    Od czasu do czasu na piecu przy CW pojawiają sie OO i słychać przekażnik ale to sekunda tylko - dosłownie.
    Pozdrawaim.

  2. #2042

    Domyślnie

    00 to zamykanie mieszacza. A na sterowniku kotła sprawdz czy pojawia się napiecie na stykach cw w sterowniku kotła. Możliwe jest to że poprostu pompa ci sie zastała jeśli masz śrubę odpowietrzajacą na pompie to ją wykręć i spróbuj ruszyć wirnik (postukaj srubokretem itd)
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  3. #2043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    00 to zamykanie mieszacza. A na sterowniku kotła sprawdz czy pojawia się napiecie na stykach cw w sterowniku kotła. Możliwe jest to że poprostu pompa ci sie zastała jeśli masz śrubę odpowietrzajacą na pompie to ją wykręć i spróbuj ruszyć wirnik (postukaj srubokretem itd)

    Witam.
    Pompa nie dostaje sygnalu do pracy. Nie jest uszkodzona bo dałem ja na niezalezne zasilanie i pompa jako pompa pracuje prawidłowo.
    Postanowilem byc sprytny i na regulatorze temperatury w domu zwarłem styki - pompa od CO tez nie wystartowała.
    Tak sobie mysle ze moze byc namieszane z minimalna temperatura pracy pomp albo inne z ustawien serwisowych ale nie wiem jak wejsc w tryb serwisowy w celu sprawdzenia ustawień.

    Na szczescie jest olej co pozwala podchodzic na spokojnie do tych drobnych niedogodnosci.

    Pozdrawiam.

  4. #2044

    Domyślnie

    A coś kombinowałeś w ustawieniach ??? Bo jeśli nie to raczej nic Ci się nie przestawiło samo !!! A jaka jest temp kotła ???
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  5. #2045

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    A coś kombinowałeś w ustawieniach ??? Bo jeśli nie to raczej nic Ci się nie przestawiło samo !!! A jaka jest temp kotła ???
    Witam. Nic nie kombinowałem - narazie.
    Co do temperatury kotła to próbowałem zakres od 66 do 84.

    Pozdrawiam.

  6. #2046

    Domyślnie

    Przy przegrzaniu kotła w trybie lato załączają się obie pompy (co i cwu)?

  7. #2047

    Domyślnie

    Cytat Napisał artur222 Zobacz post
    przy przegrzaniu kotła w trybie lato załączają się obie pompy (co i cwu)?
    tak
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  8. #2048

    Domyślnie

    Sytuacja opanowana. Pomysłowość człowieka który robił instalację i podłączał piec nie zna granic ale to temat na osobny wątek.
    Podziękowania za pomoc dla forumowiczów i specjalne podziękowania dla pana Tomka z firmy Enecom z Sopotu za czas który poświecił pomagając
    znaleźć przyczynę problemów i ją usunąć.

    Jeśli ktoś chce obejrzeć pracujący piec w kujawsko-pomorskim powiat Radziejów to zapraszam.

  9. #2049

    Domyślnie

    Czy ktoś próbował jakoś drastycznie zmniejszyć podawanie (moc) w lato przy grzaniu tylko wody? Żeby kocioł dłużej pracował ale mniej stał w podtrzymaniu, przez co mniej się brudził? Czy to gra nie warta świeczki?

  10. #2050

    Domyślnie

    przywitał mnie alarm "brak opału", piec wygaszony, zasobnik prawie pełny, wstępna diagnoza: nie obraca się ślimak, silnik chodzi. instrukcja w łapę, każą sprawdzić "kołek zabezpieczający ślimaka" tylko karwiej gdzie on jest?! oczywiście się musiało spsuć w niedzielę mać jego :/ dam radę sam znaleźć ten kołek?

    /edit
    znalazłem
    Ostatnio edytowane przez coperek ; 09-07-2012 o 07:44
    jestem fizycznie niezdolny do bycia miłym

  11. #2051
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    serse

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Cluj Napoca Transilvania
    Posty
    11

    Domyślnie


    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    Hello, I think that should be enough to 15KW. For proper combustion of the chimney is mandatory. You can connect the flexible tube boiler to the chimney, but the chimney needs to be. The boiler burns perfectly oats, corn, przenicę, pellets, seeds, in a word, everything that passes through the tray. In the case of oats and other grain combustion is higher by 25 percent compared with the pellet. I have a house of 176 square meters, 15 cm polystyrene foam insulation, roof 25 cm mineral wool. The second year I use the pellets of 8 mm and for the season need to 5t. The boiler is error-free, you only need to take care of it. Smoke can be shown that when the boiler is dirty or chimney does not have the appropriate string.
    Regards and sorry for my English.
    [/QUOTE]I confirm - granpal is the best boiler for any grain - rye, wheat, corn etc and bean or pea too. Best burned oat and pellet. IMHO granpal 20 kW will be better than 15 kW - Cluj Napoca that is Transilvania and hard winter
    Regards
    Granpal forever!

    I am really sorry to respond so late, but I wasn't notified in my email that someone responded to my message. Thank you both for your effort of giving me an answer.
    I want to buy this boiler soon, I was wondering if there is a water tank included in the boiler, how many liters has this tank.
    @Ewajacek, I understand that for 176 sqm you use the 15 kw boiler, right? The winter in Transilvania (at least in Cluj Napoca) shouldn't be harder than in Poland I guess, because you are located north to Transilvania… Anyway, these days cold weather is not the problem, but heat

  12. #2052
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A mnie się ciągle marzy palenie w piecu zrębkami - kotły i plantacje biomasy do obejrzenia:
    OKIENKO Brandneue Hargassner Videos > weiter>>
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  13. #2053
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    W domu zostaje mi sporo papieru. Czy ktoś z was dorzucał papier np. przetrawiony przez niszczarkę do zasobnika? Teoretycznie to czego się obawiam to zapłon tego papieru w zasobniku.
    Ja papiery dokładam do kotła bezpośrednio na popielnik. Zimą dokładam drewno i też się spala, kiedy kocioł pracuje pełną mocą.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #2054
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Pękł mi betonowy "daszek" nad paleniskiem (nie wiem jak się nazywa ta część).
    Czy muszę szukać oryginalnego? Może wystarczy połówka ceramicznego wkładu kominowego (lub ceramicznej rury kanalizacyjnej) w to miejsce?
    Ceramika chyba lepiej znosi wysokie temperatury niż beton?
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #2055

    Domyślnie

    Możesz nawet ułożyć z cegieł szamotowych.

  16. #2056

    Domyślnie

    Mam pytanie do użytkowników sterownika Control M Estymy.

    Czy ktoś kto użytkuje kocioł 4lata i więcej miał jakieś problemy z tym sterownikiem. Jeżeli tak to jakie i jak wyglądał serwis pogwarancyjny w firmie Estyma z Giżycka.

  17. #2057

    Domyślnie

    Podsumowałem cały rok grzania CO+CW. Dom ok.220m2. Granpal 20kW. Wypalone 6 ton pelletu. Dużo?

  18. #2058
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Post

    Cytat Napisał Artur222 Zobacz post
    Podsumowałem cały rok grzania CO+CW. Dom ok.220m2. Granpal 20kW. Wypalone 6 ton pelletu. Dużo?
    To zależy, podobny metraż, rok i jeden miesiąc 4,86 t. Granpal 15KW
    Granpal forever
    Pozdrawiam Jacek

  19. #2059

    Smile Grzanie wody

    Cytat Napisał ewajacek Zobacz post
    To zależy, podobny metraż, rok i jeden miesiąc 4,86 t. Granpal 15KW
    Granpal forever
    Witam,
    Jakie macie zużycie na grzanie wody tylko? Ja mam Granpala 20KW - 6 osób zasobnik 230 litrów , system cyrkulacji wody ciepłej , zużycie peletsu w granicach 6 kg na dobę. Dużo?
    Następna sprawa - czy piec w trybie lato przestawi się sam po zwarciu styków na regulatorze pokojowym ( dostaje info o potrzebie grzania) w tryb pracy ręczny( c.o. )?


    Pozdrawiam.

  20. #2060

    Domyślnie

    Witam, użytkowników Granpala. Mam dwa pytanka:
    1. Zdarzyło się Wam wymieniać tuleję wokół ślimaka?
    2. Ile wytrzymują zapalarki, przy odpowiedniej zgodnej z instrukcją eksploatacji?

Strona 103 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony