dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 184
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 3677
  1. #221

    Domyślnie granpal

    Żadna zagadka. To ten sam piec produkowany przez Polimet na rynki zachodnie - nie wiem, czemu się do tego nie bardzo chcą przyznawać, być może jakaś klauzula umowy z dystrybutorem. Dla mnie to jeszcze jeden argument za granpalem.
    Pzdr

  2. #222
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Hi hi hi
    Jeszcze jeden "klon":
    http://www.biopolymat.de/index3.htm
    Ten podobno ma jeszcze system gaszenia...
    Może ktoś z Polimetu powie cokolwiek?
    Proszę, proszę....

  3. #223

    Domyślnie Re: granpal

    Cytat Napisał electrician
    Żadna zagadka. To ten sam piec produkowany przez Polimet na rynki zachodnie - nie wiem, czemu się do tego nie bardzo chcą przyznawać, być może jakaś klauzula umowy z dystrybutorem. Dla mnie to jeszcze jeden argument za granpalem.
    Pzdr
    Może dlatego nie chcą się przyznawać
    http://www.baxi.se/visa_produkter.as...4&produktTyp=1

    Zgaduj zgadula - co było pierwsze ??????

  4. #224

    Domyślnie Re: granpal

    Cytat Napisał Pello
    Cytat Napisał electrician
    Żadna zagadka. To ten sam piec produkowany przez Polimet na rynki zachodnie - nie wiem, czemu się do tego nie bardzo chcą przyznawać, być może jakaś klauzula umowy z dystrybutorem. Dla mnie to jeszcze jeden argument za granpalem.
    Pzdr
    Może dlatego nie chcą się przyznawać
    http://www.baxi.se/visa_produkter.as...4&produktTyp=1

    Zgaduj zgadula - co było pierwsze ??????
    Oczywiście Baxi był pierwszy ale podobieństwo jest tylko z zewnątrz i to patrząc z daleka.W czasie moich poszukiwań kotła natknołem się również i na Baxi, oczywiście mogę ocenić tylko to co widac "gołym" okiem ale już tu są wielkie różnice:inny wymiennik,palnik,dystrybucja powietrza,zasobnik,sposób podawania paliwa,zakres paliw,sterownie....no i cena

  5. #225

    Domyślnie Piec na owes

    Witam.
    Nie wiem jakie ceny ma Polimet ale piece Baxi z grupy Multi-Heat mają kosmiczne ceny http://www.ecovarm.com/eco_sklep/ind...e7e9cd93292d6d
    Oglądałem ten piec bardzo dokładnie był to model Multi-Heat 4.0/360 ale ostatecznie wybrałem CSI/G-40-lepsza cena,większa różnorodność paliwa, zapalarka.
    Pozdrawiam.

  6. #226

    Domyślnie granpal

    Ojejej, a to ci afera! Niemożliwe! Kocioł podobny do kotła! Trzeba będzie powołać sejmową komisję śledczą, a na jej przewodniczącego proponuję pana Jacka K. z naszej ulubionej partii.
    A tak po prawdzie:
    Rację ma stanisław.k pisząc, że Multi Heat to całkiem inny kocioł /a szkoda, chciałbym mieć MultiHeata za cene granpala/. Takie same maja tylko wymienniki, t.j. płomienicówki poziome z turbulizatorami, ale rozwiązanie to ma przynajmniej tyle lat, ile najmłodsza polska posłanka, czyli sporo. Szczerze powiedziawszy to, że rozwiazanie takie zastosował Baxi przekonało mnie jeszcze bardziej do granpala i wpłynęło na moją decyzje o jego zakupie.
    Co jeszcze można wymyślić przy produkcji kotła na paliwo stałe? Można pozbierać dobre rozwiązania i umieścić je w jednym kotle tak, jak to zrobił Polimet.
    Dopiero kotły z palnikiem retortowym to wieloraczki jednojajowe - różnią się tylko wielkością i kształtem podajnika oraz ambitniejsze inaczej mają rozwiązane wymienniki - ale tu podobieństwo jest zabójcze, a tak naprawdę producentów palników retortowych jest w Polsce może dwóch - trzech i wszyscy stosują ich palniki.
    I jakoś nie słychać, żeby Baxi ścigało Polimet za skopiowanie swojego wzoru. Ciekawe, czemu?
    Wiem, ale nie powiem /w domyśle: bo nie są idiotami?/
    Ameryki Pello także nie odkrył, temat podobieństwa między MultiHeatem a granpalem był już poruszany na tym forum bodajże w wątku "Mam owies w głowie..."
    Pzdr

  7. #227

    Domyślnie granpal

    A, przepraszam Pello, to właśnie Ty odkryłeś Amerykę na forum w temacie "Mam owies w głowie..." - cóż starość i skleroza, dopiero teraz sobie o tym przypomniałem. Ależ Ty masz pamięć - ile to już temu zamieściłeś tego posta? Będzie ze dwa lata albo może i trzy? Pocieszam się, że powtarzanie się jest oznaką starzenia, więc pewnie i Tobie grozi skleroza...
    Jeszcze raz przepraszam. Trzymaj się cieplutko!
    Pzdr

  8. #228

    Domyślnie

    ustawiłem dzisiaj zapalarke moc dmuchawyprzy rozp4, czas zapalarki 3 , próba ognia chyba 4 i nie wybuchło chociaż kupe dymu było w kotłowni, który wylatuje przez drzwicki a dokręcone do oporu. Chyba wezwe kogoś z servisu bo tak być nie może.a zapomniałem dodać że drzwicki od wyczystki zapobiegawczo odblokowałem z zamkai otworzyły się , chyba tak jak elektrican zastosuje sprężyne na wszelki wypadek

  9. #229

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartko100
    ustawiłem dzisiaj zapalarke moc dmuchawyprzy rozp4, czas zapalarki 3 , próba ognia chyba 4 i nie wybuchło chociaż kupe dymu było w kotłowni, który wylatuje przez drzwicki a dokręcone do oporu. Chyba wezwe kogoś z servisu bo tak być nie może.a zapomniałem dodać że drzwicki od wyczystki zapobiegawczo odblokowałem z zamkai otworzyły się , chyba tak jak elektrican zastosuje sprężyne na wszelki wypadek
    Powodów wydobywania sie dymu przy rozpalaniu może być dwa:
    -ciąg komina poniżej zalecanego
    -wadliwy montaż drzwi kotła w trakcie zamiany na miejscu

  10. #230

    Domyślnie

    Wadliwy montaż drzwicek? zamieniłem je z lewej na prawą stronę, ale tak ustawiłem aby uszczelki dobrze pasowały , niestety pomimo silnego dokręcenia drzwiczek przy rozpalaniu wydobywa się dym przez uszczelki, ale tylko przez chwilę i to wszystko. Komin ma 7m ciąg raczej dobry 12/24 fi, dom na wzgórzu więc przeważnie wiatry w węglowym miałem ciąg aż za duży ale przy rozpalaniu też dymił troche przez drzwiczki.

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartko100
    Wadliwy montaż drzwicek? zamieniłem je z lewej na prawą stronę, ale tak ustawiłem aby uszczelki dobrze pasowały , niestety pomimo silnego dokręcenia drzwiczek przy rozpalaniu wydobywa się dym przez uszczelki, ale tylko przez chwilę i to wszystko. Komin ma 7m ciąg raczej dobry 12/24 fi, dom na wzgórzu więc przeważnie wiatry w węglowym miałem ciąg aż za duży ale przy rozpalaniu też dymił troche przez drzwiczki.
    Własnie obawiam się o brak ciągu przy zimnym kominie.

  12. #232

    Domyślnie

    Właśnie o ten ciąg w kominie i ja po cichu podejrzewam. Ale to tylko przy zimnym kominie, Od jesieni do wiosny przy chłodniejszych temperaturach nie powinno być problemu z ciągiem , tak mi się wydaje. A tak wogule to jak można zwiększyć ciąg kominowy( potrzebne mi to do zimnego komina bo ciepły wyrywa wszystko

  13. #233

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartko100
    Właśnie o ten ciąg w kominie i ja po cichu podejrzewam. Ale to tylko przy zimnym kominie, Od jesieni do wiosny przy chłodniejszych temperaturach nie powinno być problemu z ciągiem , tak mi się wydaje. A tak wogule to jak można zwiększyć ciąg kominowy( potrzebne mi to do zimnego komina bo ciepły wyrywa wszystko
    Dobrze by było gdyby obejrzał go kominiarz.

  14. #234

    Domyślnie

    a co on tam zobaczy,? tylko otwór czysty

  15. #235

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartko100
    a co on tam zobaczy,? tylko otwór czysty
    Wbrew pozorom zobaczy

  16. #236

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93
    Hi hi hi
    Jeszcze jeden "klon":
    http://www.biopolymat.de/index3.htm
    Ten podobno ma jeszcze system gaszenia...
    Może ktoś z Polimetu powie cokolwiek?
    Proszę, proszę....
    To są nasze kotły wykonywane w różnych wersjach dla dystrybutorów wg. ich życzeń.Biopolymat faktycznie posiada system gaszenia oraz inny sterownik z sondą lambda a także zasobnik o większej pojemności.

  17. #237

    Domyślnie

    Dodam że jeszcze nie mam wkładu kwasowego, i dlatego narazie czekam jak będzie wkład może sie poprawi, może w kominie gdzieś lekko wystaje cegiełka i może być to przyczyną zakłucenia ciągu? gazete jak włoże zapaloną do wyczystki to ciągnie do góry więc sam nie wiem

  18. #238

    Domyślnie

    Wybuchy spalin przy automatycznym rozpalaniu kotła, jeśli się zdarzają to trudno je wyeliminować, bez uciekania się do "drastycznych" środków. Powodem ich jest nagromadzenie palnych gazów podczas fazy rozpalania, gdy zbyt zimny komin nie ma wystarczającego ciągu, aby je usunąć. Co robić?? Najprościej - maksymalnie zmniejszyć dawkę startową paliwa. Trudniej - zaizolować czopuch i komin. Wstawić stabilizator ciągu - trochę przewentylowuje komin. Najtrudniej, ale najskuteczniej - zainstalować wentylator wyciągowy.

    Pzdr.

  19. #239

    Domyślnie granpal

    Są mechaniczne wzmacniacze ciągu - google powinny znależć. Ale ja z innej beczki - pytanie do A.K - a dlatego na forum, że może się też komuś przydać:
    Czy sterownik granpala po przekroczeniu temperatury krytycznej kotła wystawia sygnał na uruchomienie pompy również przy kotle w stanie off /t.j. wyłączonym/? Nie bardzo mi się chce to sprawdzać /trzeba by napalić i pojechać wysoko z temperaturą/ a będę musiał być może zgubić trochę energii z solarów.
    Pzdr

  20. #240

    Domyślnie Re: granpal

    Cytat Napisał electrician
    Są mechaniczne wzmacniacze ciągu - google powinny znależć. Ale ja z innej beczki - pytanie do A.K - a dlatego na forum, że może się też komuś przydać:
    Czy sterownik granpala po przekroczeniu temperatury krytycznej kotła wystawia sygnał na uruchomienie pompy również przy kotle w stanie off /t.j. wyłączonym/? Nie bardzo mi się chce to sprawdzać /trzeba by napalić i pojechać wysoko z temperaturą/ a będę musiał być może zgubić trochę energii z solarów.
    Pzdr
    Zabezpieczenia kotła działają w trybie on jak i off.

Strona 12 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony