dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 165 z 184
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 3677
  1. #3281
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał lewapgo Zobacz post
    Dzień dobry, demontuje piec Granpal 15 kW, rok 2008. Działający z pewnością do odnowy u producenta i wyczyszczenia pod paleniskiem ... Zuch Przepracował wiele i być może go stać jeszcze na coś... A być może czesci będą przydatne... jeśli ktoś byłby chętny za w sumie drobną opłatą się go pozbędę - mogę odesłać pod wskazany adres . Jeśli ktoś byłby zainteresowany mogę podesłać zdjęcia kotła.
    Witam byłbym zainteresowany zakupem tego kotła mój tel 691798223

  2. #3282

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Przy robótkach ręcznych naleciało syfu do środka kotła i niewypłukane przed podłączeniem poszło w układ po podłączeniu . Jakaś klucha ugrzęzła w zaworze i się sklinował .
    Jednym słowem trzeba rozpiąć i wyczyśić ...tak na moje
    Okazało się, że zawór jakoś się zapiekł... bez rozkręcenie nie było szans aby to przekręcić. Teraz jest wszystko OK, ale pojawił się kolejny problem otóż rozkręciłem siłownik obrotowy Honeywell i teraz średnio działa bo nie wiem jak go prawidłowo skręcić i chyba trzeba jakoś to odpowiednio nastawić. Ma ktoś może jakieś schematy jak to odpowiednio złożyć bo widzę, że w środku są takie "zworki" i pewnie na ich podstawie piec wie czy zawór jest otwarty czy zamknięty. Poszukam jeszcze w necie i dopiszę później jaki to konkretnie model.

  3. #3283

    Domyślnie

    Chyba szybciej i pewniej będzie wymienić zawór na nowy.

  4. #3284
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam kolegów granpalowców taka cisza nastała to świadczy chyba tylko o tym że granpalki pracują i nic im nie dolega a ja dzisiaj skończyłem czytać wszystkie posty i natrafiłem tam na taką wypowiedz że jak miał otwarte okno w kotłowni to miał nawet kilka litrów kondensatu dziennie, po zamknięciu okna kondensatu była znikoma ilość,i tu nasuwa mi się pytanie bo też zostawiam uchylone okno żeby piec nie robił podciśnienia a kondensatu mam dość dużo skoro po roku kwasówka kupiona na alegro rozpadła się w drobny mak. Teraz zleciłem blacharzowi zrobienie kompletnego wkładu na sto procęnt kwasówka 1mm blacha z wytłoczeniem hutniczym numer 14404 ale dmuchając na zimne nie chciał bym znowu po roku wymiany tego wkładu więc moje pytanie czy mam zrobić zetke czy zostawić uchylone okno wydaje mi się że w obydwu przypadkach zimne powietrze będzie się dostawało do kotłowni ,kotłownie mam na tym samym poziomie co pomieszczenia mieszkalne dom parterowy napiszcie proszę jak macie u siebie to rozwiązane

  5. #3285

    Domyślnie

    Przy otwartym oknie wychładzasz całe pomieszczenie, ja dałem zetkę i podprowadziłem jej wylot w miejsce kratki wentylacyjnej z tyłu zasobnika.

  6. #3286
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ja mam zetke , ale doprowadzoną z boku do tulei - zrobiłem jej chłodzenie powietrzem jak w maluchu . W piwnicy mam 22° , magazyn peletu i pralnie z suszranią w jednym .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #3287
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Zastanawiam się tylko czy muszę stosować u mnie zetke skoro kotłownia jest na tym samym poziomie co mieszkalne może wystarczyło by mi wykuć otwór na wysokości wentylatora tz. 20 cm od podłogi i tu doprowadzić świeże powietrze prosto do wentylatora,czy musi być podawane z góry do dołu

  8. #3288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Nie trzeba .

    Zetka była wymuszona kiedyś przez budowanie piwnic poniżej gruntu , gdzie przepływ wody odbywał się grawitacyjnie .
    https://receptynadom.pl/kazdej-kotlowni-byc-zetka/
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  9. #3289
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Nie trzeba .

    Zetka była wymuszona kiedyś przez budowanie piwnic poniżej gruntu , gdzie przepływ wody odbywał się grawitacyjnie .
    https://receptynadom.pl/kazdej-kotlowni-byc-zetka/
    Dzięki wszystko jasne dzięki za link

  10. #3290

    Domyślnie

    Wielu stosuje otwarte okno, a to najgorsze rozwiązanie.

  11. #3291

    Domyślnie

    Myślę, że dobrym pomysłem jest utworzenie zbiorczego, przyklejonego na początku wątku, postu,gdzie będą wszystkie, niezbędne informacje na temat granpala i palenia w nim owsem, pelletem, na temat instalacji, komina, ustawień, itp. Wiadomo, że w dużej mierze zależy to np. od specyfiki danej instalacji, jednak dużo ustawień jest uniwersalnych.

    CZy ktoś doświadczony by się tego podjął?

    Ja mogę wysłać swoje spostrzeżenia na temat kilku letniego palenia owsem. Ustawień pieca,dot. komina, dot. owsa, itp.

  12. #3292
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam prosiłbym o pewną podpowiedz w takiej kwestii jak pisałem kilka postów wyżej zamontowałem zawór czterodrożny i wszystko działa tylko z dużym opóznieniem a mianowicie dzisiaj rano piec z braku opału zgasł po rozpaleniu wszystko niby ok ale cały dzień nie może zagrzać domu do zadanej temp na regulatorze pokojowym od rana do 14 tej ledwie 1,5 stopnia zagrzał a to za przyczyną siłownika zaworu czterodrogowego puszcza na grzejniki i zaraz zamyka bo powrót za bardzo zimny wraca niby wszystko ok ale piec pyka na 20 procent mocy czasami troszkę więcej temperatura na grzejniki 30 -40 stopni max i zamyka by dogrzać powrót i tak w kółko zmieniłem temp powrotu z 48 na 40 trochę lepiej ale ochrona pieca przed korozją słabsza zastanawiam się czy też tak macie czy ja mam coś jeszcze nie tak

  13. #3293

    Domyślnie

    Jak obliczona temp.CO? Jak krzywa?

  14. #3294
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Nie mam pogodówki temperatura co pokazuje mi 60st przesunięcie krzywej 1,0 nachylenie krzywej 00 ale nie osiąga takiej temperatury max 40 st na co puszcza bo powrót zimnej wody jest za niski podniosłem temperaturę kotła na 70 st i jest trochę lepiej bo wczesniej temperatura co wynosiła 30st w porywach do 40 i znowu spadek bo zadziałał zawór 4d

  15. #3295

    Domyślnie

    Zmniejsz krzywą do 0.8.

  16. #3296
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy dokupić jeszcze czujnik pogodowy niech sterownik sam steruje tym wszystkim,ale czym więcej czujników tym ta instalacja robi się bardziej skomplikowana boję się czy moja żona poradzi sobie z tym wszystkim podczas mojej nieobecności.

  17. #3297
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Zmniejsz krzywą do 0.8.
    Krzywą zmniejszyłem ale to tylko obniżyło mi temp na co z 60 na 52 st wydaje mi się że skoro przy 60st nie dawał rady to po obniżeniu krzywej będzie miał jeszcze trudniej zadaną temp kotła mam 70 st to jakoś sobie radzi tylko że przy zerowej temperaturze na zewnątrz tak wysoko grzać kocioł muszę to coś mi się nie podoba już sam nie wiem co o tym myśleć

  18. #3298

    Domyślnie

    To właśnie pomoże, jeśli obliczona jest niższa to łatwiej utrzymać stałą temperaturę na mieszaczu. Testuj i daj znać.

  19. #3299
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Na razie testuję pellet z torfu makabra zostaje z niego ciężki piasek który zalega na palenisku dwa razy dziennie minimum trzeba zgarnąć wszystko do popielnika sam piec nie da rady tego wypchnąć masakra nigdy więcej a po za tym cała kotłownia w kurzu niema to jak owies lub pellet.

  20. #3300

    Domyślnie

    Też kiedyś miałem krótkie testy peletu z torfu, tragedia. Lepszy i mniej problemowy był ekogroszek, a pelet drewniany to już luksus

Strona 165 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony