dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 168 z 184
Pokaż wyniki od 3.341 do 3.360 z 3677
  1. #3341
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrican
    Dlatego ja - jednak zostaję przy granpalu
    oj , sporo musisz poczytać i mocno zweryfikować swoją wiedzę.
    Przy czasie, zedytuję i naświetlę temat.



    Cytat Napisał electrican
    Jak zresztą znam życie i wsłuchując się w to, co śpiewają ptaszki współczynnik odzysku z obecnych 80% zjedzie do 50%
    stek bzdur od Goździkowej

    propozycja z 2019r
    https://www.gramwzielone.pl/energia-...ster-emilewicz


    Propozycja z 2020r, w opracowaniu

    Pełnomocnik ds. OZE zaznaczył, że w rządzie pojawiają się pomysły zwiększenia prosumenckiego opustu do 1:1, jednak ocenił je negatywnie, opowiadając się za zwiększeniem współczynnika opustu, ale sugerując poziom 1:0,85 – bez zachowania obecnego podziału na instalacje o mocy do i powyżej 10 kW. Jak zaznaczył, taka propozycja wymaga jednak wcześniej przedyskutowania jej z operatorami sieci.

    Teraz, jak wynika z wypowiedzi rządowego pełnomocnika ds. OZE, pojawia się szansa na uregulowanie tej kwestii i ujednolicenie zasad bilansowania międzyfazowego, które powinno być prowadzone metodą korzystniejszą dla prosumenta.

    Jak mówił Ireneusz Zyska, obecnie w sposób korzystniejszy dla prosumentów bilansowanie międzyfazowe rozlicza PGE i nowe regulacje powinny doprowadzić do tego, że taki model bilansowania będą stosować także pozostałe firmy obsługujące prosumentów.
    [quote]Rozporządzenie prosumenckie – wraz z drugim rozporządzeniem doprecyzowującym zasady działalności spółdzielni energetycznych – powinno zostać przyjęte w tym kwartale, a jak zapewnił podczas posiedzenia sejmowej komisji ds. energii zastępca dyrektora Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju, Przemysław Hoffman, prace nad rozporządzeniem są zaawansowane.

    https://www.gramwzielone.pl/energia-...-wyzsze-opusty




    Cytat Napisał electrican
    pod jednym wszakże warunkiem - że mamy zapewnioną pewną dostawę energii elektrycznej. W przypadku domu na wsi - nawet blisko większych miast - takiej pewności zasilania nie ma, bo stan naszych linii średnich napięć jest na ogół opłakany i przy większych wiatrach przerwy kilkugodzinne w dostawie energii są normą. Przy obecnych zmianach klimatu a także braku inwestycji w stan energetyki nawet kilkudniowe wyłączenia mogą się zdarzyć, a niech do tego dojdzie kilka stopni mrozu - to robi się nieciekawie
    a Twojego granpala i pompki to co niby napędza ? Krasnoludki czy może też prąd ? Którego są braki podobno . U mnie Wlkp, ostatnia dłuższa niż 8h przerwa była kilka lat temu i dom nie wychodził się poniżej 20 st w 24h
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 13-03-2020 o 22:45
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #3342
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    W przypadku domu na wsi - nawet blisko większych miast - takiej pewności zasilania nie ma, bo stan naszych linii średnich napięć jest na ogół opłakany i przy większych wiatrach przerwy kilkugodzinne w dostawie energii są normą.
    Mieszkam na wsi od 9 lat. Przez ostatnie 3 lata nie pamiętam braku prądu. Jeśli był to nie dłuższy niż 15 min.
    Dzisiaj każdy system grzewczy ( z wyjątkiem kozy) nie działa bez prądu. Granpal bez prądu też nie działa. A jak masz podłogówkę to spadek temperatury w domu zauważysz dopiero po 24 godzinach i będzie to spadek rzędu 1-2 stopnie.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  3. #3343

    Domyślnie

    U mnie na Kaszubach są przerwy w dostawie prądu ale Granpala o dom bez problemu napędza agregat 2kW.

  4. #3344
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrican
    Pompa ciepła ma sens jedynie przy ogrzewaniu niskotemperaturowym, czyli najczęściej podłogowym. W przypadku budowy nowego domu i...
    ...
    W przypadku istniejącego już systemu co z grzejnikami pompa ciepła traci sens, gdyż sprawność pompy drastycznie maleje wraz ze wzrostem temperatury czynnika grzewczego /a dla grzejników tradycyjnych optymalną temperaturą jest 60-70 st. C/ . Tak więc decydując się na pompę ciepła należy dokonać zasadniczej zmiany systemu grzewczego, co wiąże się z kapitalnym remontem
    To ciekawe co piszesz, no moje grzejniki (dwupłytowe, nie przewymiarowane) nie wiedzą co to temperatura 50°C i mam w domu ciepło., Chodzę w krótkim rękawie. Dodam że grzejniki włączają się przy obecnych temperaturach co 45 min na 4 minuty, tyle wystarczy by zrobiły się całe ciepłe. Gdy jest zimniej to co 30/20/15 w zależności jak sobie ustawię ciągle na 4 góra 5 minut. Jak świeci słońce to wyłączam pompy co i podłogówki na 4-5 nawet 6h za dnia( tak było pod koniec lutego).

    Jest tu na forum parę przykładów przejścia z kopciucha na PC przy instalacji grzejnikowej i też nie marzną w domach . Nie pruli domów by zmienić cokolwiek oprócz kotła.

    Np karoka " o takim jednym co wyszedł z szafy"
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 13-03-2020 o 11:20
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #3345

    Domyślnie

    Cóż, Cuuube, gwoli wyjaśnienia - nie jestem przeciwnikiem stosowania pomp ciepła, a wręcz uważam je za świetne źródło - ale przy zapewnieniu niezawodności zasilania. Być może w Pyrlandii nie występują awarie linii ś/n lub wszystkie wiejskie stacje napowietrzne /chyba, że wnętrzowe?/ mają zasilanie w pierścieniu - ale u mnie, w biednym Świętokrzyskim tak nie jest. Do granpala mam UPS który wystarcza na 8 godzin podtrzymania /to po to, żebym nie musiał w nocy palić agregatu/ oraz agregat Hondy 2,2 KW w zupełności wystarczający dla zapewnienia zasilania w energię pieca wraz z pompami oraz oświetlenia w domu + telewizja, router i komputery. Chociaż moja "wieś" oddalona jest od Kielc o 10 km przerwy w dostawie energii występują dosyć często i bywa, że trwają dłużej niż 24 godziny.
    Jak widzę masz w domu nie przewymiarowane grzejniki, które przy temperaturze czynnika grzewczego pewnie ok. 25-30 st.C włączają się co 45 min. na 4 min. i w domu jest 23 st.C /bo chodzisz z krótkim rękawkiem/ - to chyba mieszkasz w kontenerze termoizolacyjnym. Ale wierzę Ci, wierzę oczywiście.
    Jeśli chodzi zaś o opusty prosumenckie /mieszasz zresztą opusty z bilansowaniem międzyfazowym/ to każdy ma swoje informacje i wiedzę o działających grupach interesów - nie przeczę, że w najbliższym czasie może dojść do utrzymania a nawet wzrostu współczynnika rozliczeniowego - wszak każdemu rządowi na rękę jest inwestowanie bez zaangażowania pełnych środków własnych, ale przedsiębiorstwa energetyczne dobrymi wujkami nie są i nie będą dopłacać do kosztów magazynowania energii z OZE prosumenckiego /tako rzecze Goździkowa/.
    Jeśli zaś chodzi o kopciucha granpala - to jak wynika z danych za rok 2018 z węgla pochodziło ok. 78% a z gazu ok. 7% wyprodukowanej energii elektrycznej w Polsce, czyli pompa ciepła nie jest takim zupełnie czystym źródłem.
    Żeby była jasność - moim wpisem nie zniechęcałem do instalowania pomp ciepła, zachęcałem jedynie do rozważenia wszystkich za i przeciw przy podejmowaniu decyzji. Oraz do solidnego rachunku zysków i strat.
    Jednak zostaję przy granpalu.
    A tak na marginesie - spróbuj przeczytać ze zrozumieniem o czym piszemy w tym wątku. Przepraszam za OT ale poczułem się zobligowany do zabrania głosu. Przypomnę tylko, że w temacie dotyczącym GRANPALA! mieliśmy już jednego trolla który ciągle pisał jak to ładuje swój akumulator ciepła prądem od teściowej i jakoś nie chciał zrozumieć, że tutaj piszemy o "kopciuchu" Granpalu.
    Jakoś tak słabo jak na elitę forum.

  6. #3346
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrican
    Jak widzę masz w domu nie przewymiarowane grzejniki, które przy temperaturze czynnika grzewczego pewnie ok. 25-30 st.C
    aż , tak dobrze to nie mam, ale idzie poniżej 50 stopni.

    Cytat Napisał electrican
    Jeśli chodzi zaś o opusty prosumenckie /mieszasz zresztą opusty z bilansowaniem międzyfazowym
    nic nie mieszam, jestem prosumentem od dwóch lat, a PV interesuję się od 4. Trzeba przeczytać ze zrozumieniem (całość) i wyłuszczyć to o czym piszemy..co zrobiłem. Niestety skopiowałem całą moją wypowiedz z innego forum i nie usunąłem części o bilansowaniu...mój błąd .

    Cytat Napisał electrican
    przedsiębiorstwa energetyczne dobrymi wujkami nie są i nie będą dopłacać do kosztów magazynowania energii z OZE
    oczywiście, że nie . Zrobi to odbiorca końcowy- każdy . Choć w jednym projekcie jest propozycja opłat za 1kW PV.


    Cytat Napisał electrican
    czyli pompa ciepła nie jest takim zupełnie czystym źródłem.
    owszem, pompę ratuje średniorocznie ~3kWh ciepła z 1kWh pobranego prądu i to ,że nie trzeba przy niej dzwigać co będzie miało znaczenie za jakiś czas...na emeryturce .


    Cytat Napisał electrican
    A tak na marginesie - spróbuj przeczytać ze zrozumieniem o czym piszemy w tym wątku.
    życie też nie jest jedno wątkowe, wszystko się gdzieś przeplata.

    Moim zdaniem w XXI wieku i przy tej technologii , którą mamy, kurczowe trzymanie się żywego ognia, jak w zamierzchłych czasach to
    Cytat Napisał electrican
    Jakoś tak słabo jak na elitę forum.
    masz rację .


    Ps mieszkam na wsi 15km od centrum Poznania, ~3500 mieszkańców .
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #3347

    Domyślnie

    Wszystko fajnie wygląda ale za Granpala czternaście lat temu zapłaciłem coś ok. 10tys.zł, a i koszt paliwa jest niewysoki bo zużywam do 3T marnego peltu na sezon. Jak ten w końcu kiedyś padnie to i tak będzie następny Granpal

  8. #3348

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Wszystko fajnie wygląda ale za Granpala czternaście lat temu zapłaciłem coś ok. 10tys.zł, a i koszt paliwa jest niewysoki bo zużywam do 3T marnego peltu na sezon. Jak ten w końcu kiedyś padnie to i tak będzie następny Granpal

    Bo widzisz, Stanisław, my już tacy jacyś pierwotni jesteśmy i od zamierzchłych czasów używamy Granpala - więc lubimy ten żywy ogień

  9. #3349
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Również używam od dawna (2011) ogólnie jestem zadowolony, mimo kilku perturbacji z kotłem i serwisem, nawet słynnym jak mu tam ,Andrzejem...
    Ale...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #3350

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Bo widzisz, Stanisław, my już tacy jacyś pierwotni jesteśmy i od zamierzchłych czasów używamy Granpala - więc lubimy ten żywy ogień
    Jak to kiedyś napisałeś "Nowe jest wrogiem dobrego" czy jakoś tak Granpal był dla mnie najlepszą inwestycją w trakcie budowy i darzę go szczególnym sentymentem.

  11. #3351
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Za to słodkie pierdzenie dostaniecie chyba następnego gratis od firmy , a może tam pracujecie , albo jesteście jedną osobą o rozdwojonej jaźni. Rejestracja 2006 oboje, tak przypadkiem, postów ledwo co , i chyba tylko te zachwalające kocioł...
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #3352

    Domyślnie

    Jasne Jesteśmy jak bracia Dlaczego miał bym narzekać na kocioł, za darmo zmodernizowali mi go, nigdy mi się nie zepsuł i nie zawiódł. Myśl co chcesz...

  13. #3353
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    A do tego mając kocioł na biomasę mamy ogrzewanie zeroemisyjne. Pompa ciepła jest napędzana prądem produkowanym w Polsce z węgla.
    Wystarczy teraz zainstalować fotowoltaikę i mamy dom zeroemisyjny i to przed 2030 rokiem .
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  14. #3354

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Za to słodkie pierdzenie dostaniecie chyba następnego gratis od firmy , a może tam pracujecie , albo jesteście jedną osobą o rozdwojonej jaźni. Rejestracja 2006 oboje, tak przypadkiem, postów ledwo co , i chyba tylko te zachwalające kocioł...
    Ileż się trzeba słodko napierdzieć /vide cytat wyżej, bardzo merytoryczny/ żeby zostać elitą forum Zgroza, rozgryzłeś nas! Obaj pracujemy w Polimecie, obaj zdalnie. Stanisław zdalnie bodajże wspawuje płomieniówki, a ja z racji profesji zdalnie łączę kabelki. Próbowałem dojeżdżać codziennie do pracy - mieszkam w Świętokrzyskiem, 10 km od Kielc - ale PKP nie chciało mi wynająć wagonu mieszkalnego, bo nie miałbym już czasu żeby ciągle jeżdżąc tam i z powrotem mieszkać w domu i w sezonie grzewczym obsługiwać swojego Granpala.
    Stan umysłu produkującego teorie spiskowe kwalifikuje się raczej do wizyty u specjalisty niż do dyskusji na forum
    Ktoś mądry powiedział kiedyś - "nie dyskutuj nigdy z idiotą, bo najpierw ściągnie cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem". Sorry za OT i już stosuję się do rady tego mądrego człowieka.

  15. #3355
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Ileż się trzeba słodko napierdzieć /vide cytat wyżej, bardzo merytoryczny
    jak widać mała ilość postów również nie grzeszy mądrością.

    Cytat Napisał electrican
    Stan umysłu produkującego teorie spiskowe kwalifikuje się raczej do wizyty u specjalisty niż do dyskusji na forum
    skoro nie pracujesz w polimecie, to jesteś jak widzę lekarzem orzecznikiem .


    Cytat Napisał cuuube
    Moim zdaniem w XXI wieku i przy tej technologii , którą mamy, kurczowe trzymanie się żywego ognia, jak w zamierzchłych czasach to
    Cytat Napisał electrican
    Jakoś tak słabo jak na elitę forum.
    masz rację .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 22-03-2020 o 10:41
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  16. #3356

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    A do tego mając kocioł na biomasę mamy ogrzewanie zeroemisyjne. Pompa ciepła jest napędzana prądem produkowanym w Polsce z węgla.
    Wystarczy teraz zainstalować fotowoltaikę i mamy dom zeroemisyjny i to przed 2030 rokiem .
    Niestety są tacy którzy nakazują myśleć tak jak Oni sobie życzą,a niestety nie każdy chce zmieniać źródło ciepła bo komuś z innym po drodze

  17. #3357

    Domyślnie

    ....
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 27-05-2020 o 19:13

  18. #3358

    Domyślnie

    Znudził się ?
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 11-05-2020 o 10:21

  19. #3359

    Domyślnie

    Potrzebuje pomocy bo mam już dosc tego pieca , a serwis to szkoda gadać. Z obiegu ucieka mi woda która leci do paleniska, a ślimak zablokował sie przez mokry pelet i po właczeniu podajnika słychac że pracuje ale slimak sie nie kreci i nie podaje peletu. WTF ?

  20. #3360

    Domyślnie

    Wymieniałeś tuleję ślimaka?

Strona 168 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony