dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 177 z 184
Pokaż wyniki od 3.521 do 3.540 z 3677
  1. #3521

    Domyślnie

    Dawno mnie tu nie było, ale jako że mamy mróz, to wymyśliłam sobie kolejną historię...

    I tak: popiół w porządku (brązowy i sypki), nie robią się spieki, wyczystka i co tam trzeba wyczyszczone (oprócz kanalików, bo nadal tego nie ogarniam), temperatura zadana osiągnięta, wodę grzeje, dym z komina przezroczysty lub biały itp. itd. ALE zastanawiają mnie płomieniówki. Z jednej strony nie gromadzi się dużo popiołu i nie zapycha się, z drugiej wychodzi pół na pół: popiół generalnie jest brązowy, ale drzwiczki, front i trochę płomieniówki czarne od sadzy. Czyli się gdzieś przydusza, dobrze kombinuję?

  2. #3522

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beltaine Zobacz post
    Dawno mnie tu nie było, ale jako że mamy mróz, to wymyśliłam sobie kolejną historię...

    I tak: popiół w porządku (brązowy i sypki), nie robią się spieki, wyczystka i co tam trzeba wyczyszczone (oprócz kanalików, bo nadal tego nie ogarniam), temperatura zadana osiągnięta, wodę grzeje, dym z komina przezroczysty lub biały itp. itd. ALE zastanawiają mnie płomieniówki. Z jednej strony nie gromadzi się dużo popiołu i nie zapycha się, z drugiej wychodzi pół na pół: popiół generalnie jest brązowy, ale drzwiczki, front i trochę płomieniówki czarne od sadzy. Czyli się gdzieś przydusza, dobrze kombinuję?
    Dokładnie tak. Spalanie przy ciągle zbyt małym dopływie powietrza. Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc o kanalikach? Czyżby te otwory w palenisku przez które tłoczone jest powietrze? Czy może kanał powietrzny pod paleniskiem? Jeśli otwory powietrzne, to po mrozach /chyba już w środę/ wygaś kocioł, zaczekaj aż trochę ostygnie, wygarnij wszystko z paleniska i gwoździem /na przykład/ udrożnij wszystkie otwory znajdujące się w tej "szufli" w której prowadzone jest spalanie. Otwory ułożone są symetrycznie więc jeśli jest otwór po lewej, to symetrycznie będzie i po prawej. Otwory są w części dennej i w ściankach bocznych. Ile ich jest - nie pamiętam, bo robiłem to dawno kiedy zakleiły mi sie przy paleniu wilgotną i niedokładnie oczyszczoną pestką z wiśni.
    Powodzenia

  3. #3523

    Domyślnie

    Sterownik już działa udało się samemu rozwiązać problem . Niestety kolejny problem z wygasaniem na podtrzymaniu , może ktoś podać nastawy podtrzymania ?

  4. #3524

    Domyślnie

    To zależy od paliwa, ja mam w tej chwili postój 15 minut, podawania 5s i wybieg dmuchawy 40s

  5. #3525
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie



    ale u mnie na podtrzymaniu kocioł ma około 85 do nawet 90 stopni więc łatwo się rozpala.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 24-01-2021 o 17:11
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  6. #3526

    Domyślnie

    Obecnie palę mieszanką owsa z peletem . Próbowałem też samym peletem ale w czasie podtrzymania występowało przekroczenie dopuszczalnej temperatury podajnika . Mój piec jest na sterowniku ELTA z regulatorem PID
    Maksymalne wysterowanie 25 %
    Podtrzymywanie - stop 4 min
    Podtrzymywanie - podawanie paliwa 13 s
    Podtrzymywanie - dmuchawa 18 % , 12 s
    Czas do załączenia podtrzymywania 3 min
    Próbowałem też na innych ustawieniach ale tez niewiele to pomagało zauważyłem że duzu wpływ ma zmiany maksymalnego wysterowania . Piec nie pracuje na tych ustawieniach czasowych ale chyba dlatego przez regulator PID . może mi ktoś mniej więcej to wyjaśnić .

  7. #3527

    Domyślnie

    Dawno nie paliłem owsem ale pamiętam,że postój w podtrzymaniu miałem na 7 minut i podawanie na 6 s. O sterowniku Elta nie mam pojęcia ja mam Estymę.

  8. #3528
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam mam właśnie problem ze sterownikiem estymy ponieważ często wyłącza mi się piec problem tkwi w taśmie łączącej panel z modułem taśmę rok temu wymieniłem na nową, problem zniknął ale tej zimy znów się pojawił po spryskaniu styków taśmy contakt sprej wraca do normy ale po tygodniu a czasami częściej znowu problem powraca może jest jakiś inny sposób na poprawę tych połonczeń a może taśma jest przerwana co o tym sądzicie może miał ktoś taki problem

  9. #3529

    Domyślnie

    U mnie powodem restartu sterownika nie była taśma wyświetlacza. Po 10 latach problemy powodował zasilacz na płycie sterownika, wysłałem sterownik do Estymy i tam go naprawili.

  10. #3530

    Domyślnie

    Jeśli pomaga contact, to raczej taśma nie jest przerwana. Najprawdopodobniej nieco zaśniedziałe są styki wtyku. Przejrzyj to dokładnie, gdzie się da delikatnie przeczyść. Sprawdź również połączenia na zasilaniu oraz stan bezpiecznika i jego zestyków. Przeglądnij dokładnie gniazdo tego bezpiecznika rurkowego czy przypadkiem docisk nie jest za słaby. Może również być przypadek Stanisława - uszkodzony moduł zasilacza. Tyle można radzić "na odległość" bez możliwości sprawdzenia organoleptycznego.

  11. #3531
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Sprawdzę jutro jeszcze bezpiecznik jak nie pomoże to w sezonie letnim wyśle sterownik do naprawy pozdrawiam

  12. #3532

    Domyślnie

    Reset następował tylko gdy wyświetlacz był podświetlony.

  13. #3533
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Wyłącza się samoczynnie zaczyna się zdarzać że rano grzejniki zimne w piecu ciemno i na wyświetlaczu tak samo nic nie działa ale najczęściej jak dotknę jakiegoś przycisku na wyświetlaczu w czasie pracy pieca wszystko znika po krótkim czasie znowu zaczyna działać ale nieraz potrzebuje pomocy contakt sprej, a i jeszcze jedno w moim sterowniku nie znalazłem żadnego bezpiecznika

  14. #3534

    Domyślnie

    Myślę, że wysyłka do Estymy będzie najlepszym rozwiązanie.

  15. #3535

    Domyślnie

    Ja co prawda mam sterownik starego typu, ale nie może być tak, żeby sterownik nie miał swojego zabezpieczenia. U mnie od góry jest zakrętka bezpiecznika rurkowego - to taki czarny, wystający "guzik" gdzie od góry widać nacięcie na śrubokręt. Jeśli takie "cuś" jest, to trzeba delikatnie wykręcić tę nakręteczkę/docisk, wyjąć bezpiecznik rurkowy, przeczyścić delikatnie styki, sprawdzić bezpiecznik i potem - już przeczyszczone - delikatnie wkręcić nakrętkę z włożonym bezpiecznikiem. Generalnie - sprawdziłbym cały obwód zasilania - czasem luźny, nie dokręcony styk powoduje takie "cuda".

  16. #3536

    Domyślnie

    W tych z PID nie ma bezpiecznika. Z Granpalem dostałem poprzedni model Estymy i tam był bezpiecznik, jedenaście lat temu wymieniłem sterownik na ten z PID i tu już nie ma.

  17. #3537

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    od 3 miesięcy ani "serwisantowi" polimet ani nam nie udało się odpalić kotła granpal eco 50kW. Ciągłe problemy z gaśnięciem, podawaniem paliwa, wkład się tak zapchał, że rozwalił, przy drzwiczkach wielka góra żaru, paliwo tworzy dziurę przez co na ślimak wchodzi za duża temperatura bo się nie zsypuje grawitacyjnie. Takie oto różne historie już przeżyłem. Dokonałem 5-10 prób całodniowych i ani razu z pomocą serwisanta lub nie nie udało się dojść do punktu aby przynajmniej 1 dzień kocioł pracował. Chciałem się tutaj dowiedzieć o dwie sprawy: czy są może jakieś chętne osoby na pozew zbiorowy (ja takiej firmy jeszcze nie spotkałem, firma kłamie, nie serwisuje, olewa klienta całkowicie, sprzedaje nie to co obiecała) a druga czy może ktoś może pomóc i wytłumaczyć pewne zachowania, które nie są opisane w tej "przebogatej" instrukcji.
    pozdrawiam
    marcin

  18. #3538
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    To jest kwintesencja Polskiego kotlarstwa w całej okazałości.
    Nagonić, nakłonić aby sprzedać a jak zmanipulowany klient kupi to niech się dziele wola nieba , kopci na całą okolicę, smołuje smrodzi , nie działa , nie ma problemu ważne, że się sprzedał i hajs się zgadza.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 18-03-2021 o 21:00

  19. #3539

    Domyślnie

    Jaki masz sterownik i ustawienia? Czym palisz?

  20. #3540

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Jaki masz sterownik i ustawienia? Czym palisz?
    Witam, oprogramowanie elta, palimy peletem drzewnym.Teraz jesteśmy w sytuacji gdzie w automacie nie dochodzimy nawet do pracy ciągłej.
    Temperatura spalin pozostaje przy 25 stopniach, podawanie rzadkie, dmuchawa cały czas na 22%. Po 10-20 minutach alarm braku rozpalenia.

    Proóbowałem w trybie automatycznym ustawić dmuchawę na np 40% i podawać ręcznie ale on nie chciał wejść na 40% i zostawał przy niższej wartości.

    pozdrawiam

Strona 177 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony