dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 178 z 184
Pokaż wyniki od 3.541 do 3.560 z 3677
  1. #3541

    Domyślnie

    Mam stary sterownik z PID estymy więc całkowicie inny. Myślę jednak, że funkcje pracy muszą być podobne. Tryb pracy "ręczny" u mnie służy tylko do regulacji powietrza. Jakie masz podawanie i w jakim interwale? W Estymie interwał wynosi 10 sekund.
    Jeśli temperatura spalin nie rośnie, kocioł sam się wyłączy i to tak ma być.
    Podaj wszystkie ustawienia podawania i powietrza.
    Wymiennik masz czysty?

  2. #3542

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Mam stary sterownik z PID estymy więc całkowicie inny. Myślę jednak, że funkcje pracy muszą być podobne. Tryb pracy "ręczny" u mnie służy tylko do regulacji powietrza. Jakie masz podawanie i w jakim interwale? W Estymie interwał wynosi 10 sekund.
    Jeśli temperatura spalin nie rośnie, kocioł sam się wyłączy i to tak ma być.
    Podaj wszystkie ustawienia podawania i powietrza.
    Wymiennik masz czysty?
    Witaj
    * piec w trybie automatycznym nie może z rozpalania wejść w stan ciągły
    * udało nam się wyczyścić dziury od wymiennika
    * przeprowadziłem test ręcznego rozpalenia używając: dmuchawy, podawania i odpopielania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	162403895_2903374633317231_3948719442098660293_n.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	22,5 KB
ID:	454143
    wyciągnałem kocioł pięknie rozpalony aż do obciażenia 100% - tymczasem wyjście spalin wzrosło nieznacznie, tak samo temperatura wody na CO.
    Coś tam jeszcze blokuje? Dokładniej wyczyścić czy może jakiś czujnik nawalił? Kocioł jest nowy ale trochę dymi chyba dlatego że jest obklejony po podaniu wcześniej peletu prawdopodobnie sosnowego z żywicą

  3. #3543

    Domyślnie

    Fajny sterownik, mój przy tym wygląda jak stare Atari Temperatura spalin u mnie wzrasta dość szybko, może u Ciebie jest tulejka czujnika zarośnięta sadzą?
    Jeśli temperatura splin nie wzrośnie to nie będzie pracował w automacie, wyłączy się po czasie. Instalowałeś kocioł sam?

  4. #3544

    Domyślnie

    Opisane efekty jako żywo przypominają palenie marnej jakości peletem. Miałem podobnie przy próbach palenia biopeletem z pestek słonecznika oraz raz przy paleniu marnym peletem przemysłowym. Spróbuj zmienić pelet i jeśli jest taka możliwość w sterowniku popróbuj na ustawieniach stałych /nie PID nadążnych/, czyli stałe ustawienie dmuchawy, podawania i przerwy oraz pracę w podtrzymaniu. Kotły na paliwo stałe obojętnie którego producenta wymagają niestety od obsługującego pewnej wiedzy technicznej oraz dojścia drogą empiryczną do odpowiednich nastaw.

  5. #3545
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Panie i Pany ! W związku z przesiadką na pompę przymierzam się do sprzedaży mojego Granpala 15 kW. w użyciu od 2010 roku, po serwisie głównym kilka lat temu z wymianą tulei ślimaka. Od wielu lat pracuje niezawodnie. Regulator Estyma.
    Jakby ktoś potrzebował to sprzedam niedrogo
    https://www.facebook.com/marketplace...80940259392413
    Ostatnio edytowane przez trabi-wrc ; 03-08-2021 o 22:35
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  6. #3546

  7. #3547

    Domyślnie

    U mnie dwa dni temu skończył się rekordowo dłuuuugi sezon grzewczy i dopalam pelet aż piec sam zgaśnie. Jeszcze tak długiego sezonu grzewczego nie miałem. Skrajnie niskich temperatur wprawdzie nie było, ale palenie do czerwca??? Najdłużej bywało do zimnej Zośki. Za sezon spaliłem prawie 5 ton peletu /zostało kilka worków/ - to też rekord w spalaniu. Ale kiedy pomyślę, że paliłbym nadal olejem - to jakoś lżej mi na duchu
    Jeśli chodzi o koszty - paliłem niezłym peletem po 750 zł/t czyli całkowity koszt ogrzewania /w tym oczywiście cwu/ to ok. 3700 zł - nie tak znów dużo jak na ok. 200 m2 ogrzewanej powierzchni i temperaturę zadaną 21 st C.

  8. #3548

    Domyślnie

    O rety, rozliczasz poprzednią zimę, a tu za rogiem następny 16-y sezon z Granpalem. Wczoraj dopiero wyczyściłem go po poprzednim sezonie, a w tygodniu leci do mnie dostawa peletu

  9. #3549

    Domyślnie

    Ale Ty stachanowiec jesteś, Stanisław Już wyczyściłeś? Ja co roku obiecuję sobie, że zaraz po sezonie wyczyszczę - ale wtedy włącza mi się leń patentowany i czyszczę dopiero jak łapią pierwsze chłody Tak tak, to już 16 sezon będzie przygody z Granpalem i w poprzednich 15 sezonach nigdy nie zawiódł ze swojej winy. Jedna poważna usterka - przetarcie - była wyłącznie moją winą, bo nie chciało mi się wysłać wcześniej kociołka do Polimetu chociaż i Pan Andrzej prosił, i ja sam też wiedziałem, że trzeba.Teraz już obiecałem piecykowi że będę wymieniał tuleje na czas, a on obiecał mi dalszą bezawaryjną pracę jeszcze przez długie lata
    Tak, najlepszym wyborem w historii budowy mojego domu był zakup Granpala
    Granpal forever!

  10. #3550
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał stanisław.k Zobacz post
    Jaka moc ?
    15 kW - dodałem informację oraz link do fejsbuka gdzie mam zdjęcia całości.
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  11. #3551

    Domyślnie

    Potrzebny był 25kW ale już i tak kupiony.

  12. #3552
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trabi-wrc
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał trabi-wrc Zobacz post
    Panie i Pany ! W związku z przesiadką na pompę przymierzam się do sprzedaży mojego Granpala 15 kW. w użyciu od 2010 roku, po serwisie głównym kilka lat temu z wymianą tulei ślimaka. Od wielu lat pracuje niezawodnie. Regulator Estyma.
    Jakby ktoś potrzebował to sprzedam niedrogo
    https://www.facebook.com/marketplace...80940259392413
    SPRZEDAŁEM!

    Dzięki Granpalowcy za wsparcie i rady przez te 11 lat.
    Do zobaczenia na grupie pomp ciepła
    Pozdrav
    Ten, co mu dom w głowie kiełkuje.

    Dzienniki trabantowe
    Komentatornia

  13. #3553

    Domyślnie

    Cytat Napisał trabi-wrc Zobacz post
    SPRZEDAŁEM!

    Dzięki Granpalowcy za wsparcie i rady przez te 11 lat.
    Do zobaczenia na grupie pomp ciepła
    Pozdrav
    Trzymaj się! Dobrze się z Tobą gadało Wpadnij czasem kurtuazyjnie i napisz jak tam Ci idzie z tą pompą i zdradź czy to pompa powietrzna czy ze źródłem? I po sezonie napisz coś o kosztach w porównaniu z Granpalem. Mam również nadzieję, że masz jakieś awaryjne zasilanie energią cieplną na wypadek braku prądu /o co w najbliższych latach trudno nie będzie/ Na grupie pomp ciepła raczej się nie spotkamy, bo dopóki mój Granpal będzie chciał pracować - nie przewiduję zmiany sposobu ogrzewania. A i potem raczej wybiorę nowego Granpala, bo ten zapracował na zaufanie do firmy.
    A tak na marginesie - za ile sprzedałeś swój kociołek, oczywiście jeśli to nie tajemnica

  14. #3554

    Domyślnie

    Witajcie Granpalowcy,
    a ja myślałem, że wszyscy czyszczą kociłki na koniec sezonu...sezon zakończony w połowie maja, piec wyczyszczony na koniec lipca - wstyd się przyznać, ale i u mnie włączył się "leniuszek" (a to za gorąco / a to niedziela ) i tak jakoś się zeszło.
    Ale teraz już wyczyszczony, pellet zamówiony - trzeba jeszcze tylko przenieść z garażu do kotłowni.

    Pozdrawiam,


    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    Ale Ty stachanowiec jesteś, Stanisław Już wyczyściłeś? Ja co roku obiecuję sobie, że zaraz po sezonie wyczyszczę - ale wtedy włącza mi się leń patentowany i czyszczę dopiero jak łapią pierwsze chłody Tak tak, to już 16 sezon będzie przygody z Granpalem i w poprzednich 15 sezonach nigdy nie zawiódł ze swojej winy. Jedna poważna usterka - przetarcie - była wyłącznie moją winą, bo nie chciało mi się wysłać wcześniej kociołka do Polimetu chociaż i Pan Andrzej prosił, i ja sam też wiedziałem, że trzeba.Teraz już obiecałem piecykowi że będę wymieniał tuleje na czas, a on obiecał mi dalszą bezawaryjną pracę jeszcze przez długie lata
    Tak, najlepszym wyborem w historii budowy mojego domu był zakup Granpala
    Granpal forever!
    "Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"
    A. A. Milne

  15. #3555

    Domyślnie

    Dobrze,że już wyczyściłem Z powodu "upalnego" końca sierpnia musiałem odpalić Granpala.
    Mam nadzieję, że tylko na kilka dni.

  16. #3556

    Domyślnie

    Niestety, pogoda mnie przekonała i przedwczoraj odpaliłem Granpala /po uprzednim wyczyszczeniu tuż przed odpaleniem / . Z trwogą spoglądam na zapasy peletu, jako że wystarczą na jakieś 10 dni, a pelet jeszcze nie zamówiony z braku czasu i szeroko pojętych możliwości. Liczę na zapowiadane ocieplenie i w razie czego oszukiwanie sterownika paleniem w kominku Ale tak czy siak trzeba będzie pelet kupić, tylko z wniesieniem do kotłowni będę mieć kłopoty.

  17. #3557
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar telewy
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Zalesie Górne
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    284
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    U mnie podobnie, zimno jak cholera i w poniedziałek odpaliłem piec, ale nie chciało mi się go na razie czyścić. Pelletu mam na razie tak z 1,5 tony. tkupiłem bardzo ładnie palący się pellet po 850zł i z ciekawości 1tonę Olczyka za 1000zł. Ten za 850 prawie tak jak Olczyk, najważniejsze, że praktycznie nie daje spieków. Dawno nie miałem tak spokojnej zimy, wystartczyło, że do palnika zajrzałem raz na tydzień. Co do noszenia to ja robię tak, że 2 tony wciągam na paletach do garażu, blisko wejścia do kotłowni. Reszta idzie do szopki skąd raz na 3 tygodnie sobie dowożę taczką.Ten sezon będzie 11tym dla mojego Granpala
    Dziennik i komentarze -> Balikowy Dom

  18. #3558

    Domyślnie

    Ja dopiero od tygodnia rozpocząłem 16 sezon z Granpalem. U mnie na osiedlu to od dawna najstarszy kocioł na pelet, ciekawe jak długo jeszcze pociągnie.

  19. #3559

    Domyślnie

    Witam szanownych użytkowników forum. Rozważam kotła Granpal eko 20kw, . Chciałbym poznać opinie na temat spalania owsa w tych kotłach, jak zużycie, obsługa i ewentualny serwis.
    Mam prośbę, czy jest może ktoś z użytkowników forum z Podkarpacia, okolice Łańcut, Rzeszów najlepiej? żeby podjechać i pogadać osobiście? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Jakob123 ; 12-10-2021 o 13:25

  20. #3560

    Domyślnie

    Witam
    Jestem ze Śląska i palę samym owsem już 10 lat. Z owsem nie ma problemu z przegrzewaniem podajnika, ale trzeba mieć wkłądy kominowe najlepiej ceramiczne, bo wszystko co metalowe skoroduje w pół roku no i trzeba zadbać żeby kondensat z komina miał gdzie z komina odpływać.. Piec jest prosty w konstrukcji i nie ma tam za bardzo co się zużyć, aczkolwiek trzeba przypilnować tulei w której kręci się ślimak, a która narażona jest na temperaturę dokładnie w najgorętszym miejscu paleniska. Wymieniłem po 10 latach i prawdę mówiąc nie wyglądała tak żle, ale ślimak to już 3 cm krótszy był. Dalej działało jak trzeba. Na początku trzeba trochę poustawiać pomimo, iż piec automatycznie reaguje na zapotrzebowanie na ciepło. Jak działa w podtrzymaniu, czyli w takich temp, jak teraz to trzeba czyścić piec co 3 tygodnie, jak już chodzi cały czas to nawet dwa miesiące wytrzyma. Oczywiście im bardzie czysty tym lepiej oddaje ciepło. Po owsie nie ma czarnej sadzy tylko szary kurz, po ekogroszku jak kiedyś spróbowałem to wyglądałęm jak afroamerykanin. Jeżeli chodzi o spalanie owsa to już zależy od tego jaka jest temperatura ustawiona w domu, jaka na zewnątrz, jak ocieplony dom, jakie okna, spali tyle ile trzeba, ale mnie wychodzi na 123 m2 4,5 t na sezon.
    Jak ktoś trochę orientuje się w ustawieniach to reszta jest na forum i można wyczytać jak będą jakieś niespodzianki. Według mnie najlepiej palić owsem bo nie ma z nim żadnego problemu. No i jeszcze przy montażu najważnjsze żeby założyć zawór czterodrogowy bo bez niego piec będzie niepotrzebnie tracił wiele energii.

Strona 178 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony