dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 181 z 184
Pokaż wyniki od 3.601 do 3.620 z 3677
  1. #3601

    Domyślnie

    Drodzy Panowie,

    w końcu mogę napisać, z niewyobrażalną ulgą i radością, że w poniedziałek zdemontowano nam piec i tym samym kończy się nasza przygoda z Granpalem. Szanuję użytkowników, którzy są zadowoleni zarówno z pieca i/lub z samej firmy, dlatego nie będzie już ani słowa o naszych perypetiach w tymże temacie. Wystarczająco się już Panowie naczytali i z tego powodu piszę tego posta.

    Pragnę bardzo, bardzo serdecznie podziękować za bezinteresowną, natychmiastową pomoc z Waszej strony. Od ręki, bez oceniania, bez komentowania, że "głupia baba" (choć wiem, że się cisnęło ). Kto wie przed czym nas ochroniliście...

    Jeszcze raz dziękuję i niech Wam się wiedzie. Z Granpalem, z innym piecem i ogólnie w życiu.

    Pozdrawiam
    Katarzyna

  2. #3602

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beltaine Zobacz post
    Drodzy Panowie,

    w końcu mogę napisać, z niewyobrażalną ulgą i radością, że w poniedziałek zdemontowano nam piec i tym samym kończy się nasza przygoda z Granpalem. Szanuję użytkowników, którzy są zadowoleni zarówno z pieca i/lub z samej firmy, dlatego nie będzie już ani słowa o naszych perypetiach w tymże temacie. Wystarczająco się już Panowie naczytali i z tego powodu piszę tego posta.

    Pragnę bardzo, bardzo serdecznie podziękować za bezinteresowną, natychmiastową pomoc z Waszej strony. Od ręki, bez oceniania, bez komentowania, że "głupia baba" (choć wiem, że się cisnęło ). Kto wie przed czym nas ochroniliście...

    Jeszcze raz dziękuję i niech Wam się wiedzie. Z Granpalem, z innym piecem i ogólnie w życiu.

    Pozdrawiam
    Katarzyna
    Czyżby gaz? W obecnej sytuacji to niezbyt stabilne i tanie zasilanie. Chociaż biorąc pod uwagę ok. 40 % wzrostu ceny na pelet - to może ekonomicznie nie taki zły wybór.. Ja tam nawet gdyby "przyszedł" do mnie gaz /na co w najbliższym czasie się nie zanosi/ nie pozbyłbym się Granpala tak, jak nie pozbyłem się pieca olejowego - dobrze jest mieć alternatywy
    Również życzymy Ci wszysktiego co najlepsze nie tylko jeśli chodzi o ogrzewanie

  3. #3603

    Domyślnie

    Dziękuję za twoją historię Katarzyno!

    Bioenergia jest świetna, ale Granpal to prawdziwa katastrofa, ponieważ wyjaśniłem nasze problemy wcześniej na tym forum.

    Zatrudniliśmy radcę prawnego, dla którego podejmie kroki prawne przeciwko Granpalowi.

    Nasz prawnik to:
    Adam Kowalewski
    Tel: + 48 501 728 328
    [email protected]

    Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztof Brancewicz
    ul. Myśliwska 22A/34
    80-126 Gdańsk

    Są dobre i jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszej sprawie, możemy udzielić więcej informacji na ten temat wraz z naszym prawnikiem.

    Unikaj Granpala tak bardzo, jak to możliwe, ta firma jest okropna, jeśli chodzi o współpracę.

    Trzymaj się ciepło i trzymaj się z dala od Granpala!

    -Juha

  4. #3604

    Domyślnie

    Czy jest tu ktoś kto użytkuje piec Granpal 2z. To wersja na zrębki.
    Znajomi chcą kupić taki 40kW i szukam opinii. Poprosili mnie o radę gdyż wiedzą,że używam granpala na pellet.
    Zresztą sam się zastanawiam nad takim.W pobliżu mamy kilka tartaków i za niewielkie pieniądze można nabyć trociny, a na wsi zawsze jest je gdzie przechować.
    Cena opału ma teraz wielkie znaczenie, a mój granpal pracuje 17 rok więc pewnie niedługo i tak będzie do wymiany.

  5. #3605
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam mam zamiar kupić nowy piec tylko teraz myślę o ECO 2P co o nim myślicie wydaje mi się że czyszczenie tego pieca będzie mniej uciążliwe niż w starym modelu można też wybrac z opcją czyszczenia automatycznego palę owsem więc w grę wchodzi tylko Granpal

  6. #3606

    Domyślnie

    A co ze starym Granpalem? W końcu to niezniszczalne kotły - mój kończy 16 sezon i ciągle udaje młodzieniaszka Poza drobiazgami do usunięcia we własnym zakresie i jednej poważniejszej awarii wynikającej z mojego lenistwa /przetarcie tulei usunięte gratis przez Polimet/ żadnych problemów
    Jeśli chodzi o nowego Granpala - jeśli miałbym kupować, to z automatycznym czyszczeniem - bo czyszczenia nie cierpię

  7. #3607
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał electrician Zobacz post
    A co ze starym Granpalem? W końcu to niezniszczalne kotły - mój kończy 16 sezon i ciągle udaje młodzieniaszka Poza drobiazgami do usunięcia we własnym zakresie i jednej poważniejszej awarii wynikającej z mojego lenistwa /przetarcie tulei usunięte gratis przez Polimet/ żadnych problemów
    Jeśli chodzi o nowego Granpala - jeśli miałbym kupować, to z automatycznym czyszczeniem - bo czyszczenia nie cierpię
    Stary Granpal jeszcze pyka ale przy palenisku powstały duże wżery długo nie pociągnie dla tego decyzja o zakupie nowego, podejrzewam że owies szybciej kończy piec niż pellet ,podzwonię do polimetu zobaczymy ile to cacko z automatycznym czyszczeniem kosztuje

  8. #3608

    Domyślnie

    A ile lat ma Twój Granpal?

  9. #3609
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    13 albo 14 dokładniej nie wiem u mnie już siódmy sezon

  10. #3610

    Domyślnie

    Jak na palenie owsem to chyba sporo wytrzymał. Mój ma 16 lat ale owsem paliłem tylko jakiś czas na początku. Teraz tylko pelet.
    Ciekawe ile jeszcze wytrzyma

  11. #3611
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Dzwoniłem do polimetu i dowiedziałem się że piec na zrębki kosztuje 29000 tys kompletny ze zbiornikiem a budowa wymiennika taka sama jak w naszych starszych kotłach plusem jest że spala także ziarna zbóż i chyba pelet ale o pelet zapomniałem dopytać, natomiast model z pionowymi płomieniówkami 16,5 tys plus automatyczne czyszczenie dodatkowe 4,5 tys no i dylemat jest bo zwykła wersja jednak tylko 12 tys kosztuje

  12. #3612

    Domyślnie

    Tanio nie jest. Z tego co się dowiedziałem ten w wersji na zrębki paliw wszystkie paliwa tak jak nasze Granpale plus właśnie zrębki.
    Zbiornik na paliwo jest otwarty gdyż zastosowali jakiś zawór przed podajnikiem paliwa.

  13. #3613

    Exclamation Problemy finansowe Granpal,

    Cześć wszystkim,

    Złożyliśmy zamówienie luty 2020 na Granpal i wciąż czekamy na dostawę.

    Zatrudniliśmy prawnika, a Granpal zachowuje się jak Kreml i miesza w prawdzie.

    Zapłaciliśmy 70% zgodnie z ustaleniami kotła i jak wszystko będzie gotowe to zapłacimy zgodnie z ustaleniami.

    Kocioł nie gotowy, brak elektryki, parametry kotła błędne, brak wentylatorów, tylko ramy częściowo gotowe.

    Kalvis jest znacznie lepszy. Tylko 30% z góry i 70% przed dostawą.
    Kupiliśmy ponad 15 kotłów w ciągu ostatnich lat i nigdy nie było problemu, zawsze dostawa zgodnie z obietnicą w ciągu 3-5 miesięcy.

    Jeśli chcesz szczęśliwego życia, unikaj Granpala tak bardzo, jak to możliwe. Ci goście są jak Putin i Miedwiediew, a tej firmie w ogóle nie można ufać.

    Z przyjemnością udzielimy więcej informacji, a jeśli przejrzysz to forum powyżej, możesz zobaczyć więcej szczegółów tej katastrofy.

    -Juha Junttila

    [email protected]
    +358 44 985 9051

    :
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 16-03-2022 o 14:49

  14. #3614

    Domyślnie

    No i troll nas nie opuści. Następny będzie swoje głupoty wypisywał nie rozumiejąc, że to jest temat o granpalu 15 - 25 kW i że wszyscy jako tako ogarnięci technicznie użytkownicy są ze swojego kotła zadowoleni i temat służy do wymiany doświadczeń i ewentualnej pomocy - bo kotły jako urządzenia techniczne mają prawo do drobnych usterek. Jakoś kończę nie wiem już który - 16 czy 17 sezon opałowy, a mój granpal ciągle w formie I mam nadzieję, że jeszcze posłuży I że ewentualnie następny - też będzie granpal

  15. #3615

    Domyślnie

    Trolla zapewne namaścił sam Putin

  16. #3616
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam mam pytanie czy ktoś kupował piec Granpal do rozliczenia w programie czyste powietrze bo niby ten piec spełnia warunki piątej klasy ale do programu czyste powietrze musi być kocioł jedno paliwowy czyli tylko na pellet a Granpal jest wielopaliwowy,przedstawiciel firmy Polimet zapewnia że piec jest testowany na pelecie ale na prośbę żeby przesłał specyfikację kotła do weryfikacji w programie czyste powietrze czy się nadaje do dofinansowania, na razie zero odzewu więc już sam nie wiem co o tym myśleć

  17. #3617

    Domyślnie

    Niestety, patrząc po czasie jaki upłynął od Twojego postu widać, że nikt z forumowiczów nie wie jak to z tym naszym Granpalem i czystym powietrzem jest Polimet też nie jest niestety mistrzem szybkiej informacji Najlepiej zadzwoń do Pana Andrzeja - On jest alfą i omegą jeśli chodzi o stronę techniczną
    A tak na marginesie - czy obecny sezon grzewczy nigdy się nie skończy??? Bo jak tak dalej pójdzie zabraknie mi peletu

  18. #3618

    Domyślnie

    Ten sezon jest bardzo upierdliwy.Niby nie jest bardzo zimno ale za zimno aby wyłączyć kocioł i tak się ciągnie nasz szesnasty sezon z Granpalem...

  19. #3619

    Domyślnie

    Mam to samo - ale już nie dosypuję do zasobnika i czekam aż się do końca wypali. Przerażony cenami peletu zaczynam powoli oswajać się z pompą ciepła. Rozważam zakup pompy tak, żeby do -5 - -7 st.C pracowała pompa, a jesli temperatura spadnie poniżej tych wartości wspomóc pompę granpalem. Do listopada na pewno pompa wystarczy, a od grudnia do marca liczę że dni z granpalem nie będzie więcej niż 15 - 20. Wg moich wyliczeń powinienem się zmieścić w tonie - półtorej tony peletu i nie więcej niż 3 tysiące za prąd /mam fotowoltaikę 5,3 kW a mam zamiar rozbudować do 7,5 kW - więcej paneli mi się nie zmieści i więcej nie puści mój inwerter. Z tego, co widzę do tej pory fotowoltaika pokrywa moje dotychczasowe zapotrzebowanie na prąd/.

  20. #3620

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że sezon grzewczy już się skończył definitywnie, więc pora go podliczyć. Spaliłem ok. 4,5 tony peletu za mniej więcej 7800 zł - i nie chce mi się więcej pisać na ten temat. Pora zrobić dziurę w dachu i wrócić do kurnej chaty.

Strona 181 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony