dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 182 z 184
Pokaż wyniki od 3.621 do 3.640 z 3677
  1. #3621

    Domyślnie

    U mnie spalanie mniejsze niż u Ciebie i 16 sezon zamknąłem z 2800kg spalonego peletu. Zauważyłem, że oszczędniejsze są ostre i krótkie zimy, ten sezon niezbyt mroźny ale długi dał w kość.
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 15-06-2022 o 08:17

  2. #3622

    Exclamation

    Cześć,

    Tak, Bioenergia jest świetna, ale Granpal to złe towarzystwo.
    Właśnie straciliśmy pieniądze z Granpalem, a kocioł nie jest gotowy. Złożyliśmy zamówienie 2020 przed rozpoczęciem COVID-19, a kocioł nie jest gotowy.

    Staraj się unikać Granpala tak bardzo, jak to możliwe. To tylko oszuści w biznesie, który krzywdzi każdego, kto pracuje w tej branży.

    Oto specjalna strona na Facebooku, która pokazuje całą historię.
    https://www.facebook.com/profile.php?id=100073837682167

    : offtopic:

  3. #3623

    Domyślnie

    Zamiast żalić się i płakać oddaj sprawę do sądu, jeśli masz rację to wygrasz.

  4. #3624

    Domyślnie

    Spokojnie, Stanisławie, to tylko nasz troll. Będzie tutaj wypisywał swoje bzdurki-chmurki do us..nej smierci.

  5. #3625

    Domyślnie

    A niech sobie pisze ale tak niczego nie załatwi.

  6. #3626
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat firmy POLIMET do tej pory czytałem posty i nie przywiązywałem uwagi bo mnie to nie dotyczyło o tz.trolach ale teraz muszę stwierdzić że niektórzy tutaj piszący mają racę co do podejścia firmy do klienta. Moje problemy z firmą zaczęły się po zamówieniu nowego pieca sprzedawca poinformował mnie że na nowy piec okres oczekiwania to 4 do 5 tygodni było to do zaakceptowania więc po wpłacie połowy wartości pieca czekam na wysyłkę i po kilku telefonach do firmy i obiecankach że już może na drugi tydzień będą wysyłać minęło już trzy miesiące i pieca nadal nie ma a w dodatku telefon gościa ze sprzedaży zostaje wyłączony tel do Pana Andrzeja też nic nie dał bo ON się nie zajmuje sprzedażą dla mnie to jest masakra takie podejście do klienta chociaż stary Granpal nie sprawiał problemów teraz wybrałbym inną firmę właśnie przez takie podejście do sprawy

  7. #3627

    Exclamation oszust Polimetu,

    Cytat Napisał dawidko5454 Zobacz post
    Witam chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat firmy POLIMET do tej pory czytałem posty i nie przywiązywałem uwagi bo mnie to nie dotyczyło o tz.trolach ale teraz muszę stwierdzić że niektórzy tutaj piszący mają racę co do podejścia firmy do klienta. Moje problemy z firmą zaczęły się po zamówieniu nowego pieca sprzedawca poinformował mnie że na nowy piec okres oczekiwania to 4 do 5 tygodni było to do zaakceptowania więc po wpłacie połowy wartości pieca czekam na wysyłkę i po kilku telefonach do firmy i obiecankach że już może na drugi tydzień będą wysyłać minęło już trzy miesiące i pieca nadal nie ma a w dodatku telefon gościa ze sprzedaży zostaje wyłączony tel do Pana Andrzeja też nic nie dał bo ON się nie zajmuje sprzedażą dla mnie to jest masakra takie podejście do klienta chociaż stary Granpal nie sprawiał problemów teraz wybrałbym inną firmę właśnie przez takie podejście do sprawy
    Radzę chodzić na produkcję co tydzień, aby upewnić się, że ludzie z Polimetu tam pracują.

    Kiedy tam pojechałem, dowiedziałem się, że komponenty nie były zamawiane i nie płacili swoim dostawcom.

    Najstraszniejsze było to, że partner automatyzacji ELTA nie otrzymał zamówienia od Granpal we wrześniu 2021 r., czyli prawie dwa lata od zamówienia.
    http://elta.com.pl/

    Unikaj tego towarzystwa tak bardzo, jak to możliwe, ale bądź silny, aby zabrać swoje towary. Wyjmij je, jeśli są w połowie wykonane, ponieważ Polimet nie może niczego dokończyć.

  8. #3628

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawidko5454 Zobacz post
    Witam chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami na temat firmy POLIMET do tej pory czytałem posty i nie przywiązywałem uwagi bo mnie to nie dotyczyło o tz.trolach ale teraz muszę stwierdzić że niektórzy tutaj piszący mają racę co do podejścia firmy do klienta. Moje problemy z firmą zaczęły się po zamówieniu nowego pieca sprzedawca poinformował mnie że na nowy piec okres oczekiwania to 4 do 5 tygodni było to do zaakceptowania więc po wpłacie połowy wartości pieca czekam na wysyłkę i po kilku telefonach do firmy i obiecankach że już może na drugi tydzień będą wysyłać minęło już trzy miesiące i pieca nadal nie ma a w dodatku telefon gościa ze sprzedaży zostaje wyłączony tel do Pana Andrzeja też nic nie dał bo ON się nie zajmuje sprzedażą dla mnie to jest masakra takie podejście do klienta chociaż stary Granpal nie sprawiał problemów teraz wybrałbym inną firmę właśnie przez takie podejście do sprawy
    Dział sprzedaży Polimetu nigdy do orłów nie należał Niemniej wierzę, że albo temat już jest załatwiony, albo będzie załatwiony wkrótce. Niestety, jeśli chodzi o zakup nowych kotłów, to u Nich chyba jest to już "nowa, świecka tradycja". Natomiast modernizacje starych kotłów realizują "na wczoraj". Mimo wszystko wolę Granpala od wszystkich innych kotłów tej klasy z uwagi na konstrukcję i jakość wykonania. A tak na marginesie - który model zamówiłeś i za jakie pieniądze?

  9. #3629
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    serse

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Cluj Napoca Transilvania
    Posty
    11

    Domyślnie

    Dear Granpal users. I have some questions regarding the use of oats instead of pellets. I have a Granpal 15 kw boiler and I used it for 8 years without major issues so far. Considering the price of pellets these days I want to try burning oats, as many of you already did. But, in the menu of the controller there is no clear indication of fuel type.
    There is only Fuel 1, Fuel 2, Fuel 3, Fuel 4. Which one is supposed to be dedicated for burning oats?
    What other tips do you have for burning oats? Please feel free to write any information you might find important.

    Thank you!

  10. #3630

    Domyślnie

    Cytat Napisał serse Zobacz post
    Dear Granpal users. I have some questions regarding the use of oats instead of pellets. I have a Granpal 15 kw boiler and I used it for 8 years without major issues so far. Considering the price of pellets these days I want to try burning oats, as many of you already did. But, in the menu of the controller there is no clear indication of fuel type.
    There is only Fuel 1, Fuel 2, Fuel 3, Fuel 4. Which one is supposed to be dedicated for burning oats?
    What other tips do you have for burning oats? Please feel free to write any information you might find important.

    Thank you!
    Increase the amount of air throughout the range. It will be all regulation.
    Reduce the standby time of the feeder in support to 6 seconds.

  11. #3631
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    No sprawa jeszcze nie załatwiona sezon się już prawie zaczyna a mnie ciągle zwodzą po każdym telefonie już za tydzień ma piec być gotowy i tak już leci czwarty miesiąc ale po ostatniej rozmowie już na sto procent będzie na 11-12 września tak obiecali bo dostali potwierdzenie że sterowniki do tych kotłów przyjdą więc o co tu chodzi żeby taka firma miała problem z dostępnością sterowników. A kocioł zamówiłem dokładnie taki sam jak poprzedni za 15000 tys sprawdzona konstrukcja i jak do tej pory pancerny jak passat 1,9 tdi

  12. #3632

    Domyślnie

    Ze sterownikami może być problem z jednego z powodów:
    - jest problem z elementami elektronicznymi, głównie z mikroprocesorami - dlatego nawet wielkie firmy produkują samochody "na skład"
    - Polimet ma jakieś niewyjaśnione sprawy finansowe z producentem sterowników
    Ale jeśli nie pozbyłeś się jeszcze starego pieca możesz zażyć ich z mańki - bo przecież masz sterownik którego zainstalowanie jest "bułką z masłem" dla średnio rozgarniętego elektryka lub elektronika. Możesz użyć tego argumentu w rozmowie z Polimetem

  13. #3633
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pedzel1984

    Zarejestrowany
    Sep 2022
    Skąd
    Lubaczów
    Kod pocztowy
    37-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam szukając informacji na temat granpala znalazłem ten temat i muszę potwierdzić słowa dawidko5454, też zamówiłem kocioł granpal 15kw w maju miał być po 4 tygodniach a nie ma do tej pory. Podczas ostatniej rozmowy również dostałem informację że będzie 11-12 września, kolejny termin mija kotła nie ma a zima blisko.

  14. #3634

    Exclamation

    Cześć,

    Nasz kocioł na biomasę również nie jest gotowy. Zamówiliśmy go w lutym 2020 r. i okazało się, że Granpal/Polimet nie złożyło zamówień u dostawców automatyki rok po złożeniu zamówienia...

    Ich dostawcą automatyki jest firma ELTA z siedzibą w pobliżu Gdańska. http://elta.com.pl/

    Jeśli możesz spróbować wyjąć swój na wpół wyprodukowany kocioł z Granpal/Polimet i zamówić zestaw automatyki bezpośrednio w ELTA

    Syn i jego ojciec są patologicznymi kłamcami. Nie mogę stamtąd kupić nawet używanych samochodów...

    Nasza sprawa jest dostępna na Facebooku, gdzie stworzyliśmy stronę, aby upewnić się, że nie ma już ofiar: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073837682167

  15. #3635
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Witam kotła nadal nie ma a mamy już pazdziernik przy ostatniej rozmowie powiedzieli że terminy sie wydłużają bo mają dużo zamówień to powiedziałem że jeżeli nie są w stanie wyprodukować kotła to ja rezygnuję z zamówienia i kupię piec inny, to zaczęli zapewniać znowu że lada dzień będzie poczekam jeszcze ale już pomału tracę nadzieje na polubowne załatwienie sprawy, szczerze nie polecam już nikomu tej firmy robią ludzi w bambuko jeżeli nie kupię tego pieca to na pewno następny kocioł będzie na drzewo

  16. #3636

    Domyślnie

    Zajrzałem tu po 2,5 roku od demontażu tego badziewia o mocy 20kW. Jak ja się cieszę, że przeszedłem na gaz ziemny i już nie muszę się męczyć z tym tragicznym kotłem. Koszty na nowoczesnym kotle kondensacyjnym mam niższe niż na pellecie. Nie kupujcie tego badziewia. Miałem ten kocioł przez prawie 10 lat. To była droga przez mękę. Koszmar na szczęście się skończył 2,5 roku temu!
    Ostatnio edytowane przez Artur222 ; 08-10-2022 o 09:24

  17. #3637

    Domyślnie

    Wszystkie kotły na paliwo stałe wymagają choćby odrobinę wiedzy technicznej. Dlatego nie powinni ich kupować techniczni analfabeci, bo będą psioczyć i płakać, że to badziewie. Mój Granpal zaczął we wrześniu siedemnasty sezon grzewczy i uważam, że był to doskonały zakup, chyba najlepszy z moich zakupów inwestycyjnych. Przez ten czas nie miałem żadnej poważniejszej awarii za wyjątkiem przetarcia tulei przez podajnik - ale to była moja wina, bo Pan Andrzej kilkakrotnie namawiał mnie, żebym przysłał kocioł do modernizacji polegającej na zastosowaniu tulei wymiennej. A kotła gazowego nie mógłbym zainstalować z prostego powodu - nie ma w mojej miejscowości gazu /chociaż od centrum wojewódzkiego miasta dzieli ją 10 km/. Na Granpala "przesiadłem się" z pieca na olej opałowy po wprowadzeniu akcyzy kiedy cena oleju skoczyła z niecałych 2 zł na ponad 4 złote i sezon grzewczy kosztowałby ok. 12 000 zł co w roku 2006 było sumą niebagatelną, podczas kiedy za pellet wychodziło mi wówczas za sezon bodajże niecałe 2500 zł. Oczywiście obecnie te ceny brzmią jak opowieści o żelaznym wilku, ale cóż, taki mamy współczesny dobrobyt.

  18. #3638
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Wszystko wszystkim ale ja nadal nie mam pieca to naprawdę przegięcie ze strony Polimetu może kiedyś to była dobra firma ale nie teraz zdecydowanie odradzam współpracę z tą firmą

  19. #3639
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    Ja zamawiałem na początku marca i dopiero w ostatni czwartek dostałem. Juz powoli siwiałem ale w końcu dotarł, co za ulga

  20. #3640

    Domyślnie

    Ja zamówiłem dzisiaj i ciekawe kiedy będzie? .)

Strona 182 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony