dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 183 z 184
Pokaż wyniki od 3.641 do 3.660 z 3677
  1. #3641
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacek Białystok Zobacz post
    Ja zamawiałem na początku marca i dopiero w ostatni czwartek dostałem. Juz powoli siwiałem ale w końcu dotarł, co za ulga
    Witam mam pytanie jak u Ciebie wyglądała płatność za piec

  2. #3642
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    Przed dostawą dostałem fakturę końcową i musiałem opłacić.

  3. #3643
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    No i w końcu po upływie pół roku do mnie też piec dotarł ale muszę przyznać że teraz w polimecie ktoś nierozgarnięty sprzedaje te piece prosiłem o przesłanie dokumentów takich jak certyfikat eko-projekt etykieta klasy energetycznej i nic nie dostałem po za instrukcją obsługi a wszystko to jest wymagane w programie czyste powietrze i znowu trzeba dzwonić i się upominać

  4. #3644
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jacek Białystok

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    25-003
    Posty
    22

    Domyślnie

    U mnie etykieta energetyczna i inne naklejona jest z boku.

  5. #3645
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    dawidko5454

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Laszki
    Kod pocztowy
    37-543
    Posty
    87

    Domyślnie

    U mnie też jest naklejone ale takie naklejki można kupić na alegro za pare złotych, do programu czyste powietrze potrzeba przedstawić certyfikaty do wglądu,szwagier zamawiał piec na pelet innej firmy też na dofinansowanie i automatycznie dostał wszystkie papiery niezbędne do tego programu to znaczy że wiedzą co jest wymagane a w Polimecie wielkie zdziwko jak poprosiłem o dosłanie takich dokumentów,to chyba jestem pierwszym klientem który kupił ten piec na dofinansowanie

  6. #3646

    Domyślnie

    Zna ktoś na terenie Podhala lub Małopolski serwisanta Grandpala?

  7. #3647

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba567 Zobacz post
    Zna ktoś na terenie Podhala lub Małopolski serwisanta Grandpala?
    Oczywiście miałem na myśli firmę Granpal.
    Jak ktoś jest serwisantem pieców Granpal na terenie Małopolski to proszę o kontakt [email protected].

  8. #3648

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuba567 Zobacz post
    Zna ktoś na terenie Podhala lub Małopolski serwisanta Grandpala?
    Użytkownicy tego forum raczej radzą sobie sami, więc może być trudno o odpowiedź, co widać po upływie czasu od zapytania i braku odpowiedzi. Spróbuj może dopytać w Polimecie. Lepszym rozwiązaniem może być opisanie tutaj Twoich problemów, bo być może uda się je rozwiązać dzięki podpowiedziom forumowiczów,
    Pozdrówka

  9. #3649

    Domyślnie

    Granpal chodzi od 2007 roku i taki mały problem na wyświetlaczu lewa połowa jest normalna a prawa są krzaczki .Czy ktoś może miał taki problem i jak to ogarnać . Nie mogę nigdzie namierzyć takiego ekranu

  10. #3650

    Domyślnie

    Wyślij do Estymy, tam coś poradzą.

  11. #3651

    Domyślnie

    Dzisiaj dzwoniłem i kazali przysłać ,że można odpiąć a piec będzie pracował na tych ustawieniach .

  12. #3652

    Domyślnie

    No i dwa dni temu piec przysłąli pod wskazany adres. Nawet szybko poszło.

  13. #3653

    Domyślnie

    Polimet nierychliwy, ale sprawiedliwy

  14. #3654
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kynek5

    Zarejestrowany
    Apr 2023
    Skąd
    Brzyska
    Kod pocztowy
    38-212
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam mam zamiar skorzystać z programu czyste powietrze i tu moje pytanie Czy piec grantal Eco spełnia wymogi programu czy dostałeś z polimetu kartę produktu oraz dokument o klasie efektywności energetycznej? Bo z tego co się dowiadywałem to te dwa dokumenty są wymagane do programu czyste powietrze. Poza tym w domu mam instalację gazową i w moim przypadku tylko wchodzi w grę piec na pellet o podwyższonym standardzie.

  15. #3655

    Exclamation

    Proszę być bardzo ostrożnym w kontakcie z Granpal/Polimet. Straciliśmy z nimi dużo pieniędzy i nigdy nie skończyli naszego kotła, ponieważ zabrakło im pieniędzy. Proszę sprawdzić stronę na Facebooku, na której opisałem wszystkie problemy, które mieliśmy z nimi: https://www.facebook.com/profile.php?id=100073837682167

    Jestem prawie pewien, że nie mają żadnych certyfikatów. Wiele razy pytałem o certyfikaty dla zamówionego przez nas kotła parowego, ale nigdy ich nie otrzymałem. Jeśli odwiedzisz to miejsce, zobaczysz, że pracuje tam tylko 2-3 spawaczy i to wszystko. Zestawy automatyki pochodzą od firmy ELTA, która jest dobrą firmą, ale M*** N*** nigdy nie dokonał płatności za naszą kotłownię. Nawet po roku od zamówienia ELTA nie otrzymała żadnego zamówienia od Granpal, a my dokonywaliśmy płatności zgodnie z umową dostawy.
    Ostatnio edytowane przez Juha ; 12-05-2023 o 14:10

  16. #3656

    Domyślnie

    Sezon grzewczy 2022/23 zamknięty z całkowitym zużyciem peletu w ilości 2650kg.
    Kocioł 15kW, powierzchnia grzania ok.200m2

  17. #3657

    Domyślnie

    Sprowokowałeś mnie Stanisławie Nie jestem całkiem pewny, że sezon zamknięty Ale podam dane na dzień dzisiejszy. Zużycie peletu - około jednej tony. Już wyjaśniam, skąd takie zużycie. Przerażony ceną peletu na początku sezonu grzewczego przekraczającą 3000 złociszy ugiąłem się i kupiłem oraz zainstalowałem pompę ciepła 12,5 kW. uruchomiłem ją 16 listopada i do tamtego czasu spaliłem ok. 1 tony peletu. Od tamtej daty pompa zużyła ok. 7 MWh czyli gdyby 1 kWh kosztowała nadal ok. 74 gr/kWh dawałoby to koszt ok. 5200 zł, a ponieważ pelet kupiłem jeszcze przed zwariowaniem cen po 1600 zł/tonę, to całkowity koszt ogrzewania zamknąłby się w kwocie ok. 6800 zł. Niestety, w tym roku tylko 3 MWh /jestem rolnikiem, bo mam powyżej 1 ha/ będą po starej cenie - a ponieważ mam fotowoltaikę, to dopiero po czerwcu będę miał dokładne rozliczenie finansowe z PGE. Niemniej już teraz widzę, że gdyby cena peletu oscylowała około 1700 zł/tonę to koszt ogrzewania przy zakładanym zużyciu ok. 4 ton /zima nie była specjalnie ciężka/ kształtowałby się podobnie do opalania Granpalem. Następny sezon jest jedną niewiadomą, gdyż ani ceny energii ani ceny peletu nie są znane. Ponieważ zostało mi jeszcze około tony peletu, to dokupię jeszcze tonę póki ceny oscylują wokół 1700 zł/t i prawdopodobnie z pompy będę korzystał jesienią oraz wczesną zimą, do kiedy temperatury nie spadną poniżej zera, a potem rozpalę Granpala i do pompy wrócę pewnie koło marca/kwietnia kiedy będzie nieco cieplej. Takie postępowanie wynika ze sprawności pompy, która im cieplej tym sprawniej pracuje /tym t.zw.COP jest wyższy/. Natomiast jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne - to montaż pompy raczej wielkiego sensu nie miał, chociaż to trudno w naszym zwariowanym kraju przewidzieć.
    Ostatnio edytowane przez electrician ; 16-05-2023 o 12:43

  18. #3658

    Domyślnie

    Ja kupuję pelet na koniec sezonu więc finansowo mnie to nie dotknęło. Pompa ciepła dla mnie to tylko gruntowa czyli duża inwestycja.
    Granapl przepracował 18-ty sezon i nie chce się skończyć Nawet gdy padnie to i tak zostanie zastąpiony następnym Granpalem, chyba,że będą zakazane.

  19. #3659

    Domyślnie

    Wiem już wszystko. Rachunek za energię za I półrocze wynosi prawie 5 tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że fotowoltaika równoważy mi zużycie energii poza ogrzewaniem spokojnie mogę przyjąć, że to 1700 zł za II półrocze 2022 r. plus to 5000 zł za I półrocze bieżącego roku to koszt ogrzewania pompą ciepła. Dodając 1600 zł za tonę peletu którą zużyłem przed zamontowaniem pompy łączny koszt ogrzewania wyniósł 8300 zł. Gdybym spalił 5 ton peletu /co raczej niemożliwe bo zima była lekka/ po 1700 zł/t wydałbym na ogrzewanie 8500 zł czyli koszt porównywalny z pompą. Między bajki zatem wkładam opowiastki, że zainstalowanie pompy ciepła obniża rachunki za ogrzewanie. W moim przypadku koszt inwestycji w pompę nie był zbyt wysoki, bo instalację wykonałem sam, ale na dwie zimy na zakup opału by wystarczył. Biorąc pod uwagę tegoroczne ceny prądu /które jeszcze prawdopodobnie wzrosną/ inwestycja w pompę ciepła nie ma żadnego sensu ekonomicznego.

  20. #3660

    Domyślnie

    To smutne ale cieszę się, że jednak nie uległem i nie zainwestowałem w pompę gruntową.
    To w życiu się nie zwróci...

Strona 183 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony