dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 184
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 3677
  1. #21

    Domyślnie

    że Polimet jest sporą firmą
    malutka firemka.[/quote]

  2. #22

    Domyślnie Re: piec Granpal firmy polimet

    Cytat Napisał robos1
    Witam wszystkich użytkowników forum i jak wszyscy proszę o poradę na temat pieca co . Znalazłem w internecie piec firmy polimet o nazwie Granpal jest to piec w którym można palić owsem peletem jak i również eco groszkiem co ciekawe niema w tym piecu palnika retorowego .Proszę o opinie i cenne uwagi Z powarzaniem Robos1
    Mam piec Granpal o mocy 15KW od miesiąca więc nie mogę zbyt dużo powiedzieć o nim.
    Oczekiwałem na niego 3 tygodnie a zainstalowany jest zamiast olejowego który pracował w układzie zamkniętym i aby być w zgodzie z przepisami mam krótki obieg otwarty i wymiennik sprzęgło ale moi znajomi mają układ zamknięty i nie sprawia problemów.
    W tej chwili podgrzewa tylko wodę w zasobniku 200l.
    Pojemnik na paliwo został zasypany przy pierwszym odpaleniu peletem i do dziś jest jeszcze sporo.
    Kupiłem ten akurat piec z polecenia właśnie znajomych którzy od zeszłego roku ogrzewają swój dom owsem.Gdybyś miał jakieś pytanka to pisz ,postaram się odpowiedzieć choć na razie zaawansowanym użytkownikiem to nie jestem.
    Ostatnio edytowane przez stanisław.k ; 26-08-2018 o 19:36

  3. #23

    Domyślnie piec granpal

    Nareszcie mamy użytkownika! Po miesiącu może nie za dużo, ale coś już się da powiedzieć. Przede wszystkim czy były jakieś kłopoty techniczne? Jak funkcjonuje piec - czy pracuje na podtrzymaniu płomienia, czy też na zasadzie każdorazowego zapalania przy zapotrzebowaniu na ciepło? Jak sobie radzi zapalarka? Jak odbywa się regulacja mocy palnika - programem czy jedzie na full? A przede wszystkim to co mnie akurat boli - jak wysoki masz komin i jaki przkrój? Czy wiesz jak często znajomi w zimie czyścili płomienicówki? Oraz czy u nich nie było żadnych problemów technicznych? Sporo tych pytań, ale taki niezależny głos jest bardzo cenny. Najlepiej napisz wszystkie - wg Ciebie - za i przeciw.
    Co do wielkości firmy - ja opierałem się przy określeniu wielkości firmy na jej realizacjach - jeśli firma, która zudowała kotłownię w Barlinku, buduje kotłownie o mocy 1500 kW, zbiorniki, cyklony, przenośniki ślimakowe to malutka firemka - to daj Ci Boże Piotrul zdrowie. Ale skoro tak mówisz i się przy tym upierasz, to - jak mówił mój kolega - być może masz rację.
    Pzdr.

  4. #24

    Domyślnie Re: piec granpal

    Cytat Napisał electrician
    Nareszcie mamy użytkownika! Po miesiącu może nie za dużo, ale coś już się da powiedzieć. Przede wszystkim czy były jakieś kłopoty techniczne? Jak funkcjonuje piec - czy pracuje na podtrzymaniu płomienia, czy też na zasadzie każdorazowego zapalania przy zapotrzebowaniu na ciepło? Jak sobie radzi zapalarka? Jak odbywa się regulacja mocy palnika - programem czy jedzie na full? A przede wszystkim to co mnie akurat boli - jak wysoki masz komin i jaki przkrój? Czy wiesz jak często znajomi w zimie czyścili płomienicówki? Oraz czy u nich nie było żadnych problemów technicznych? Sporo tych pytań, ale taki niezależny głos jest bardzo cenny. Najlepiej napisz wszystkie - wg Ciebie - za i przeciw.
    Co do wielkości firmy - ja opierałem się przy określeniu wielkości firmy na jej realizacjach - jeśli firma, która zudowała kotłownię w Barlinku, buduje kotłownie o mocy 1500 kW, zbiorniki, cyklony, przenośniki ślimakowe to malutka firemka - to daj Ci Boże Piotrul zdrowie. Ale skoro tak mówisz i się przy tym upierasz, to - jak mówił mój kolega - być może masz rację.
    Pzdr.
    Problemów nie było jak dotąd piec załącza się tylko gdy ma grzać wodę ale jest możliwość pracy w podtrzymaniu,Zapalrka zapala po kilku miuntach u mnie trochę szybciej niż u znajomych którzy palą owsem,moc reguluje sie ze sterownika.Komin mam dość niski bo kotłownia jest na poziomie mieszkania a dom to parterówka tak gdzieś 3,5 m a przekroju nie pamietam.A z płomieniówkami u znajomych to wyglądało tak że pierwszy raz czyścili po miesiącu bo niebardzo się paliło i wezwali firmę ich człowiek ustawił parametry ponownie i jak mówią do dziś spokój tj. chyba od grudnia nie zaglądali .
    Gdy wybierałem kociołek to muszę przyznać że granpal poczatkowo wydawał mi się drogi i zastanawiałem się nad Lingiem,potem chciałem wziąść kostrzewę ale naczytałem się o różnych problemach jakie stwarzają przy spalaniu zboża o zapiekaniu retorty i po rozmowie ze znajomym zamówiłem granpal a a teraz znajomy mi zazdrości bo poprzednie wersje nie były tak ładne.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie Re: piec granpal

    Cytat Napisał electrician
    Ja jako świeżutki forumowicz oraz człowiek z innej niż grzewcza branży nie ośmielę się dyskutować z tak wielkim autorytetem jak Mały, chciałem tylko w swoim poście skromniutko zwrócić uwagę, że piec granpal z racji większej niż retortowe powierzchni grzewczej ma przy paleniu ekogroszkiem prawdopodobnie większą moc niż katalogowa, a nie że przy paleniu ekogroszkiem ma większą moc niż przy paleniu pelletem, co jest oczywiste z uwagi na różnice w kaloryczności. Ergo przy zakupie pieca retortowego z zamiarem palenia pelletem lub ziarnem piec należałoby lekko przewymiarować /np ling 25 kW ma przy paleniu pelletem maksymalnie 22 kW/, natomiast granpal 25 kW przy paleniu ekogroszkiem można chyba niedowymiarować /ma pewnie ok. 28 - 30 kW/.
    Bez urazy. Co do autorytetu - nigdy się za takowego nie uważałem.
    Ale po prostu sądziłem, że jest to normalne - im wieksza kaloryczność paliwa tym większa moc urządzenia. I to nieważne czy grzewczego czy tez innego.
    A zobacz jeszcze Kostrzewę Plusa... z pelletsami, ekogroszkiem oraz drewnem.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  6. #26

    Domyślnie Re: piec Granpal firmy polimet

    Cytat Napisał stanisław.k
    Cytat Napisał robos1
    Witam wszystkich urzytkowników forum i jak wszyscy proszę o poradę na temat pieca co . Znalazłem w internecie piec firmy polimet o nazwie Granpal jest to piec w którym można palić owsem peletem jak i również eco groszkiem co ciekawe niema w tym piecu palnika retorowego .Proszę o opinie i cenne uwagi Z powarzaniem Robos1
    Mam piec Granpal o mocy 15KW od miesiąca więc nie moge zbyd dużo powiedzieć o nim.
    Oczekiwałem na niego 3 tygodnie a zainstalowany jest zamiast olejowego który pracował w układzie zamknietym i aby byc w zgodzie z przpisami mam krótki obieg otwarty i wymiennik sprzęgło ale moi znajomi mają układ zamknięty i nie sprawia problemów.
    W tej chwili podgrzewa tylko wodę w zasobniku 200l.
    Pojemnik na paliwo został zasypany przy pierwszym odpaleniu peletem i do dziś jest jeszcze sporo.
    Kupiłem ten akurat piec z polecenia właśnie znajomych którzy od zeszłego roku ogrzewają swój dom owsem.Gdybyś miał jakieś pytanka to pisz ,postaram się odpowiedzieć choć narazie zaawansowanym użytkownikiem to nie jestem.
    Witam.
    Jak duży mam Pan zasobnik przy piecu, jeśli jedno zasypanie pelletu starcza na miesiąc czasu grzania c.w.u.

  7. #27

    Domyślnie

    Witam pana Stanisława dzięki za spostrzerzenia też mi chodzi po głowie kupno tego pieca ja mam też ogrzewanie olejowe ale nie chcę wyrzucać olejaka chcę podpiąć granpala do co w miejsce pieca na prąd. Mam oczywiście układ zamknięty. Też myślałem o podłączeniu bez wymiennika. Prożba jeśli to jest możliwe zpytaj znajomych jakie dali zabiespieczenia. Słyszałem że na zachodzie wszystkie tego typu piece chodzą w układzie zamkniętym .Na przykład viadrus ma specjalną wężownice schładzającą. Pozdrowienia dla wszystkich Robos....

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Zabezpieczeniem jest np zawór, który w wypadku przegrzania wpuszcza zimną wodę użytkową do wężownicy kotła powodując jego chłodzenie. Problem tylko w tym, że np ma Pomorzu woda jest bardzo twarda i może się okazać, iż zawór po roku eksploatacji nie zadziała(bo się zakamienił). A wystarczy jeden jedyny raz, żeby ktoś np stracił życie/zdrowie. Warto?
    Kwestia ceny zdrowia/życia/instalacji. U nas cały czas są "spece" którzy kociołek typu "garaż" montują w układach zamkniętych. Oraz klienci, którzy ichnie słowa traktują jako wyrocznię.
    Pamiętaj, że nawet najbardziej wyszukana elektronika/mechanika ma prawo zawieść.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #29

    Domyślnie piec granpal

    Dzięki stanisław.k za szybkość działania i cenne uwagi. Lejesz miód w moje serce, bo ja kotłownię mam w budynku gospodarczym i tam komin ma ok. 3,5 m od wpięcia pieca do szczytu. Do tej pory używałem pieca olejowego z zamkniętą komorą i komin nie był mi potrzebny /piec zresztą chcę zostawić jako zapasowy/. Z tego co widzę, to jest tu nas więcej przesiadających się z oleju /dziękujemy panie Neneman / - stąd problem nawiązania się do istniejącej instalacji co w układzie zamkniętym. Rozwiązanie jakie ja chcę zastosować, to zamontowanie w układ zamknięty wymiennika w szereg z kotłem olejowym /odciętym zaworem i poprowadzony bypass/, natomiast kocioł zasilający wymiennik i zasobnik cwu w układzie otwartym z naczyniem wzbiorczym otwartym. W tym układzie przy sterowaniu sterownikiem pokojowym wystarczy wg mnie /choć nie jestem tego pewny, sprawdzę w praktyce/ po wyłączeniu temperaturowym pieca wymusić kilkuminutową pracę pompy obiegowej /lub dwu pomp/ aby odprowadzić z kotła nadmiar energii cieplnej. Włączenie pieca w układ zamknięty wydaje mi się nieco ryzykowne, tym bardziej, że cena wymiennika /nawet z dodatkową pompą/ to ułamek kosztu kotła. Jeśli się mylę w swoich założeniach, proszę fachowców o sprostowanie.
    Po przydługim nieco namyśle na 89% granpal.
    Czemu nie na 100% ? Bo po głowie chodzi mi jeszcze piecyk żeliwny, ale chyba odpędzę te pomysły.
    Pzdr

  10. #30

    Domyślnie Re: piec Granpal firmy polimet

    Zasobnik paliwa ma wg. instrukcji 210L zasobnik CW ma 200L ustawiony mam na 45 st. ale piec po wygaszeniu swoja bezwładnością ogrzewa wodę w CW do 70 st.Kocioł od startu do nagrzania zasobnika działa gdzieś(podaje na oko) 30 minut.
    Znajomi jako zabezpieczenie mają dwa zawory bezpieczeństwa z wyprowadzeniem gdzieś do kanalizacji ale jak dotąd nie były potrzebne.
    ja nie odważyłem się zastosować układ zamkniety więc mam wymiennik-sprzęgło

  11. #31

    Domyślnie Re: piec Granpal firmy polimet

    Cytat Napisał stanisław.k
    Zasobnik paliwa ma wg. instrukcji 210L zasobnik CW ma 200L ustawiony mam na 45 st. ale piec po wygaszeniu swoja bezwładnością ogrzewa wodę w CW do 70 st.Kocioł od startu do nagrzania zasobnika działa gdzieś(podaje na oko) 30 minut.
    Znajomi jako zabezpieczenie mają dwa zawory bezpieczeństwa z wyprowadzeniem gdzieś do kanalizacji ale jak dotąd nie były potrzebne.
    ja nie odważyłem się zastosować układ zamkniety więc mam wymiennik-sprzęgło
    Mam włoski kocioł CSI/G-40 o mocy 46kw.
    Pale owsem i ogrzewam nim zasobnik 200l c.w.u.
    Piec chodzi na najniższej temperaturze 65stopni i zasobnik ustawioną ma temperaturę 60 stopni.
    Po wyłączeniu pompki obiegowej nałego obiegu ( kocioł zasobnik c.w.u) temperatura na piecu podnosi sie maksymalnie o 3 stopnie z 65 do 68 stopni.

  12. #32

    Domyślnie Re: piec Granpal firmy polimet

    Podobnie było ustawione u mnie że po uzyskanu tempertury zadanej poma cw zatrzymywała się i piec gasł ale włączyłem wybieg pompy cw i jeszcze jakiś czas działa zabierając ciepło z pieca który i tak zgasł i odpali znowu za dwa dni więc było mi szkoda......Kocioł ustawiony na 70st.
    Myslisz że to jest źle??

  13. #33

    Domyślnie Piec na oweis

    Czy piec ustawiony na 70stopni to źle?
    Taka temperatura jest bardzo dobra.
    Źle dzieje się wtedy gdy na piecu ustawiona jest bardzo niska temperatura 45-55 stopni.

  14. #34

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Cytat Napisał Piotrek77
    Czy piec ustawiony na 70stopni to źle?
    Taka temperatura jest bardzo dobra.
    Źle dzieje się wtedy gdy na piecu ustawiona jest bardzo niska temperatura 45-55 stopni.

    Zdaje się zę palisz owsem??Napisz proszę ile zużywasz średnio na sezon grzewczy a ile latem do cw.Bo ja się zastanawiam z przejściem z peletu na owies myślałem też o eco-groszku ale naczytałem sie na forum jakie ludzie maja problemy z nim i dam sobie siana tj. owsa Zresztą cena nad morzem groszku też niezła!!
    Moi znajomi palą owsem juz od roku i chciałbym porównac ich "osiagi" z Twoimi.

  15. #35

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Witam!
    Mam pytanie związane z kotłem GRANPAL. Tak naprawdę jakie sa wymiary tego kotła??? Cz te 15 z mniejszym zasobnikiem maja taka sama wielkośc jak te najwieksze???? Tak wynika z nowej specyfikacji technicznej . W starszej specyfikacji było inaczej. Dla mnie ważne jest ze wzgledu na wielkość pomieszczenia w którym ma byc kocioł - jest on waski i baaaaardzo długi. A czy przy montazy kotła przestrzegaliście tych cholernych odstepów od tylnej ściany (70 cm) i od bocznych (50cm)
    Czy mozna palić ekogroszkiem??? bo producent chyba nie zaleca....
    Bede wdzięczny za odpowiedzi.
    Marti

  16. #36

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Cytat Napisał Marti05
    Witam!
    Mam pytanie związane z kotłem GRANPAL. Tak naprawdę jakie sa wymiary tego kotła??? Cz te 15 z mniejszym zasobnikiem maja taka sama wielkośc jak te najwieksze???? Tak wynika z nowej specyfikacji technicznej . W starszej specyfikacji było inaczej. Dla mnie ważne jest ze wzgledu na wielkość pomieszczenia w którym ma byc kocioł - jest on waski i baaaaardzo długi. A czy przy montazy kotła przestrzegaliście tych cholernych odstepów od tylnej ściany (70 cm) i od bocznych (50cm)
    Czy mozna palić ekogroszkiem??? bo producent chyba nie zaleca....
    Bede wdzięczny za odpowiedzi.
    Marti
    Ja mam 15KW.Od 20 różni sie tylko szerokością.Odstęp z tyłu mam gdzieś z 5 cm od ściany do napędu ślimaka *ślima w razie awarii i tak wychodzi do przodu(tego dowiedziałem się od serwisanta)z boku mam z 10 cm.Eco groszkiem nie paliłem choć podają że można.

  17. #37

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Dzięki za szybka odpowiedź . podane przez producenta warunki montazu osłabiły mnie, a Ty mnie pocieszyłeś... . Podoba mi sie ten kociołek no i ta wielopaliwowość. Poza tym pewnie bede miał problem z przedstawicielem. Polimet nie ma prawie żadnej sieci dystrybutorów. A moze wiecie gdzie i kto sprzedaje ich kotły??? aile masz przestrzeni między frontem a scianą??? Czy masz rozdzielone obiego otwarty dla kotła i zamkniety dl areszty.
    Czy mozna zastosowac ten kocioł do podłogówki/
    Jak dużą powierzchnie ogrzewasz "15" ? Jaka moc potrzebna jest na 200m2


    Pozdrawiam
    Marti

  18. #38

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Cytat Napisał Marti05
    Dzięki za szybka odpowiedź . podane przez producenta warunki montazu osłabiły mnie, a Ty mnie pocieszyłeś... . Podoba mi sie ten kociołek no i ta wielopaliwowość. Poza tym pewnie bede miał problem z przedstawicielem. Polimet nie ma prawie żadnej sieci dystrybutorów. A moze wiecie gdzie i kto sprzedaje ich kotły??? aile masz przestrzeni między frontem a scianą??? Czy masz rozdzielone obiego otwarty dla kotła i zamkniety dl areszty.
    Czy mozna zastosowac ten kocioł do podłogówki/
    Jak dużą powierzchnie ogrzewasz "15" ? Jaka moc potrzebna jest na 200m2


    Pozdrawiam
    Marti
    Jesli chodzi o przedstawicieli to musisz dwonic bądź pisać do nich,miedzy frontem a ścianą mam z 80 cm a wynika to z długości mojej ktłowni(którą zresztą mam w mieszkaniu)Mam rozdzielone obiegi krótki otwarty i za wyminnikiem zamkniety ale moi znajomi maja tylko zamknięty tylko i jest ok. mam 184 m2 i z czego połowa to podłogówka.

  19. #39

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Wielki dzieki Stanisław
    Jeśłi bede miał jeszcze jakies pytania to pozwole sobie skorzystać z Twojej wiedzy .
    Pozdrawiam
    Marti

  20. #40
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edzio

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał robos1
    Gościu pewinie jest synem kierownika i go nie mogą wylać ale jak tak będzie handlować to firme puści z torbami.

    Czytam ten wątek i widzę że nie tylko ja mam złe zdanie na temat "handlowca" z Polimetu.Dzwoniłem jakiś czas temu do p.Neca na tel. kom. z ich strony i faktycznie do zakupu to on nie potrafi przekonać i nie zna odpowiedzi na podstawowe pytania tylko wie że działa ale widać że jest inteligentny bo mota się z sensem pewnie nie jest po zawodówce jak ktoś napisał ale po liceum ogólnym.
    Wczesniej też próbowałem meilować ale to nie przynosiło żadnego efektu bo nikt nie odpowiadał.
    A piec granpal podoba mi sie bardzo więc chciałbym go kupić.

    Do stanisława: ile twoi znajomi zużyli owsa na sezon i przy jakiej powierzchni

Strona 2 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony