dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 184
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3677
  1. #41

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Cytat Napisał stanisław.k
    Cytat Napisał Piotrek77
    Czy piec ustawiony na 70stopni to źle?
    Taka temperatura jest bardzo dobra.
    Źle dzieje się wtedy gdy na piecu ustawiona jest bardzo niska temperatura 45-55 stopni.

    Zdaje się zę palisz owsem??Napisz proszę ile zużywasz średnio na sezon grzewczy a ile latem do cw.Bo ja się zastanawiam z przejściem z peletu na owies myślałem też o eco-groszku ale naczytałem sie na forum jakie ludzie maja problemy z nim i dam sobie siana tj. owsa Zresztą cena nad morzem groszku też niezła!!
    Moi znajomi palą owsem juz od roku i chciałbym porównac ich "osiagi" z Twoimi.
    Witam
    Mam kocioł o mocy 46 Kw. w sezonie grzewczym spalanie ok.58-60 kg na dobę razem z grzaniem 200l c.w.u. ogrzewam dom 340m/2. Ocieplony.
    Instalacja starego typu- żeliwne grzejniki ok. 260 żeberek
    W tym roku cena owsa skoczyła( w zeszłym sezonie płaciłem 250-260zł/t a w tym trzeba będzie zapłacić 300zł/t, ale nie mam zamiaru przerzucać się na ekogroszek
    Na sezon potrzeba mi 10-11t owsa.
    Jeśli grzeje w sezonie letnim tylko c.w.u. cały zasobnik 0,13m3-60kg owsa starcza dla 4 osób na 5 dni.
    Zasobnik c.w.u mam dodatkowo wyposażony w grzałkę elektryczną 2 Kw. I jeśli nie chce grzać zasobnika c.w.u piecem włączam go w nocnej taryfie, rano temp. na zasobniku wynosi 67 stopni.

  2. #42

    Domyślnie Poszukuję kotła

    Mam kocioł olejowy i poszukuję alternatywnego sposobu na ogrzewanie domku o pow. 250 m2.
    Czy jakiś użytkownik kotła granpal może mi coś powiedzieć na temat tegoż kotła?
    Zaznaczam, że zależy mi na uczciwych opiniach, a nie na komentarzach producenta podającego się za użytkownika czy na frustratach z konkurencji równających kocioł i całą firmę z błotem.
    Zauważyłem też, że zamiast o kotle dyskutuje się tu o jakimś sprzedawcy, którego przecież nie zainstauję sobie w domu (chyba ktoś musi go nielubieć skoro robią mu tu taką reklamę, pewnie gość ma konkurencje w firme i starają się go wygryść).
    Mnie interesuje przede wszystkim kocioł !!! Nawiasem mówiąc mój dystrybutor w moim regionie jest OK.

    Może też mi kotoś powie jak kształtują się ceny owsa i jak wypda koszt ogrzewania nim w sezonie zimowym (jakie zużycie w tonach). Chciałbym się również dowiedzieć czy nie ma problemu w wypadku gdy spalamy w tym kotle owies, używając go tylko i wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody w lecie? Jak często czyście swój kocioł po paleniu owsem?

    Interesuje mnie też kwestia cofania się plomienia do zasobnika czy nie ma z tym problemów zanam opinie gościa, który ma mi instalować kocioł ale chiałbym się dowiedzić jak to wygląda w praktyce.

    Kocioł opisywany na tym forum to niby ciekawa propozycja, po skontaktowaniu się z dystrybutorem mogę powiedzieć, że jestem zaineresowany, no chyba że pojawią się jakieś negatywne opinie. Wiem, że granpal to nowa konstrukcja więc nie liczę na wiele komentarzy ale czekam !!!

  3. #43

    Domyślnie

    Zabezpieczenie przed cofaniem: po najmniejszej linii oporu, czyli czujnik temp. Powinno być zrobione tak, że ze ślimaka paliwo spada na palnik a nie jest na niego wpychane.
    Co do cen owsa to czytaj uważnie. 300-350 zł/t

  4. #44

    Domyślnie Re: Piec na oweis

    Cytat Napisał Piotrek77
    Cytat Napisał stanisław.k
    Cytat Napisał Piotrek77
    Czy piec ustawiony na 70stopni to źle?
    Taka temperatura jest bardzo dobra.
    Źle dzieje się wtedy gdy na piecu ustawiona jest bardzo niska temperatura 45-55 stopni.

    Zdaje się zę palisz owsem??Napisz proszę ile zużywasz średnio na sezon grzewczy a ile latem do cw.Bo ja się zastanawiam z przejściem z peletu na owies myślałem też o eco-groszku ale naczytałem sie na forum jakie ludzie maja problemy z nim i dam sobie siana tj. owsa Zresztą cena nad morzem groszku też niezła!!
    Moi znajomi palą owsem juz od roku i chciałbym porównac ich "osiagi" z Twoimi.
    Witam
    Mam kocioł o mocy 46 Kw. w sezonie grzewczym spalanie ok.58-60 kg na dobę razem z grzaniem 200l c.w.u. ogrzewam dom 340m/2. Ocieplony.
    Instalacja starego typu- żeliwne grzejniki ok. 260 żeberek
    W tym roku cena owsa skoczyła( w zeszłym sezonie płaciłem 250-260zł/t a w tym trzeba będzie zapłacić 300zł/t, ale nie mam zamiaru przerzucać się na ekogroszek
    Na sezon potrzeba mi 10-11t owsa.
    Jeśli grzeje w sezonie letnim tylko c.w.u. cały zasobnik 0,13m3-60kg owsa starcza dla 4 osób na 5 dni.
    Zasobnik c.w.u mam dodatkowo wyposażony w grzałkę elektryczną 2 Kw. I jeśli nie chce grzać zasobnika c.w.u piecem włączam go w nocnej taryfie, rano temp. na zasobniku wynosi 67 stopni.

    Wielkie dzieki za odpowiedź, myślę że przejdę na owies bo jednak pelet drogi.

  5. #45

    Domyślnie Re: Poszukuję kotła

    Cytat Napisał noel.azeton
    Mam kocioł olejowy i poszukuję alternatywnego sposobu na ogrzewanie domku o pow. 250 m2.
    Czy jakiś użytkownik kotła granpal może mi coś powiedzieć na temat tegoż kotła?
    Zaznaczam, że zależy mi na uczciwych opiniach, a nie na komentarzach producenta podającego się za użytkownika czy na frustratach z konkurencji równających kocioł i całą firmę z błotem.
    Zauważyłem też, że zamiast o kotle dyskutuje się tu o jakimś sprzedawcy, którego przecież nie zainstauję sobie w domu (chyba ktoś musi go nielubieć skoro robią mu tu taką reklamę, pewnie gość ma konkurencje w firme i starają się go wygryść).
    Mnie interesuje przede wszystkim kocioł !!! Nawiasem mówiąc mój dystrybutor w moim regionie jest OK.

    Może też mi kotoś powie jak kształtują się ceny owsa i jak wypda koszt ogrzewania nim w sezonie zimowym (jakie zużycie w tonach). Chciałbym się również dowiedzieć czy nie ma problemu w wypadku gdy spalamy w tym kotle owies, używając go tylko i wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody w lecie? Jak często czyście swój kocioł po paleniu owsem?

    Interesuje mnie też kwestia cofania się plomienia do zasobnika czy nie ma z tym problemów zanam opinie gościa, który ma mi instalować kocioł ale chiałbym się dowiedzić jak to wygląda w praktyce.

    Kocioł opisywany na tym forum to niby ciekawa propozycja, po skontaktowaniu się z dystrybutorem mogę powiedzieć, że jestem zaineresowany, no chyba że pojawią się jakieś negatywne opinie. Wiem, że granpal to nowa konstrukcja więc nie liczę na wiele komentarzy ale czekam !!!
    Ja mam taki kocioł Granpal 15KW ale tylko od póltora miesiąca więc jeszcze go nie znam dobrze.Kupiłem za namową znajomych którzy maja taki kociołek od roku i palą owsem.Więcej będę mógł napisać jak nadejdzie zima i kocioł ruszy pełną parą.

  6. #46

    Domyślnie

    Jak widzę żadni użytkownicy się nie zjawili, trochę szkoda. Rozgadałem się za innymi kotłami i chyba się jednak zdecyduje na granpala. Jak tylko go nabędę to coś napiszę.

  7. #47

    Domyślnie piec granpal

    No nie, jeden użytkownik jest - stanisław.k - i trochę napisał o tym piecyku. Na podstawie opinii na tym forum oraz własnej wizyty u producenta - o czym pisałem - zdecydowałem się i zamówiłem granpala 25 kW. Mam nadzieję, że będę go miał u siebie za jakieś 2 tygodnie, trochę mi zejdzie z instalacją, więc myślę, że za ok. miesiąc będę wiedzial na jego temat dużo więcej, bo mam zamiar zrobić przed zimą testy paląc węglem, zbożem i pelletem. Jestem w tej dobrej (?) sytuacji, że mam piec olejowy i zatankowane zbiorniki, mogą sobie pozwolić na testowanie granpala bez obawy, że zostanę na zimę bez ciepła. Po testach na pewno napiszę wszystko, co sam będę wiedział na temat tego pieca, słowo harcerza! No, chyba że polegnę na polu chwały pokonany przez rycerza z Kolbud!

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tommass

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam!

    Z tego co czytam, wnioskuje, że pewnie też stanę się użytkownikiem granpala. Szczególnie że lokalizację będę miał ledwie kilkanaście kilometrów od polimetu - sprawa serwisu.
    Jedno czego jeszcze nie wiem: Jakie są koszta grzania w przeliczeniu na 1m2 peletem czy owsem w porównianiu do gazu, oleju, elektryki?

    Może też pan Stanisław podczas sezonu będzie odrzucał jakieś info o eksploatacji pieca:
    - Na jak długo wystarcza napełnienie zasobnika pelletem przy ogrzewaniu zimą i grzaniu c.w.u.
    - Jak często wykonuje inne czynności serwisowe
    - Czy nie są one uciażliwe i powiedzmy "brudne"
    - Jaki zapas pelletu potrzebny jest na cały sezon? (w tonach czy m3)
    - inne konstruktywne spostrzeżenia!

  9. #49

    Domyślnie

    Za moją namową kolega zamówił Granpala. Ciekawe czy za rok będzie jeszcze ze mna rozmawiał

  10. #50

    Domyślnie

    Użytkownicy owsianych kotłów!
    Podzielcie się radą gdzie najlepiej jest się zaopatrywać w owies. Czy kupujecie od rolników, czy może w skupach itp?
    Pozdrawiam!

  11. #51

    Domyślnie Piec na owies.

    Owies najlepiej kupować od rolnika lub na dużym targu gdzie przyjeżdżają rolnicy z zaworkowanym owsem.
    Sklep czy centrala nasienna odpada bo ceny są tam strasznie wysokie.
    www.zir.pl jest to największainternetowa giełda rolna jest tam każde zboże i są dobre ceny.
    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie Nabyłem - się zobaczy co to za cudo

    Raz kozie śmierć - zamówiłem ten kociołek 25KW i ma być na 20-go listopada. Jak mi zamontują to będę pisał jak się sprawdza...

  13. #53

    Domyślnie

    Czekamy z niecierpliwością na relacje! Czym będziesz palił: pelletami czy owsem?

  14. #54

    Domyślnie

    Zależy które paliwo będzie lepsze/bardziej dostępne...

  15. #55

    Domyślnie

    Już się zdążyłem przyzwyczaić. Same kłody pod nogi. Piec miał być na 20 go ale nie ma. Jutro pan handlowiec ma zadzwonić i powiedzieć na kiedy dostawa. A przecież płacę i chciałbym mieć nieprawdaż ??

  16. #56

    Domyślnie

    Ja też ma kocioł Polimetu od trzech miesięcy. Piec jako piec sprawuje się nie najgorzej. Nie jest to mercedes. Są problemy kiedy grzeje tylko wodę, temperatura na piecu wzrasta do ok. 90 stopni. Załącza się wtedy pompa co, temperatura spada itd. Jest to do przyjęcia jesienią i wiosną, w upalne lato ciepło dmuchające z grzejników co jakiś czas może być irytujące. Problem ten występuje przy paleniu peletami. Przy owsie można piec ustawić tak że temperatura nie szaleje. Według danych na stronie producenta, piec czyści się raz na sezon grzewczy, ja po dwóch miesiącach miałem piec cały zabity sadzą i dym cofał się do zasobnika pelet. Może to kwestia złego ustawienia parametrów.
    Teraz rada dla kupujących. Nie płaćcie dopóki piec nie jest zainstalowany sprawdzony a Wy zadowoleni. Miałem (mam) historię jak z horroru. Otóż panowie zainstalowali piec bez jakiegoś zabezpieczenia. Żona rano zastała piwnice pełną pary, otuliny stopione, potem okazało się że cała elektronika też jest stopiona. Piec całą noc pracował bez wody bo nie wyłączył sie po osiągnięciu zadanej temperatury. Żona za telefoniczną radą wyłączyła piec i poszła do pracy. Po powrocie zastała cały dom spowity w dymie. To zajęły się pelety w zasobniku. Pan Netza z instalatorem przyjechali wymienili elektronikę i uruchomili piec raz jeszcze. W związku z tym ze piec był przegrzany żona poprosiła (ja byłem daleko w pracy) o jego wymianę i przy okazji o zamianę na mniejszy 15 kW. Piec miał być wymieniony w ciagu dwóch tygodni. Właśnie mija 2 i pół miesiąca i nic. Nasze telefony są zbywane: "będziemy za 2 tygodnie" , " w przyszłym tygodniu", " za dwa dni" i tak cały czas. Jakby było mało dostaliśmy piec bez żadnej instrukcji, nikt nas nie poinstruował jak ten piec się obsługuje. Umówiłem się z panem Netzą na konkretny dzień, niestety, ani fachowca ani telefonu że nikogo nie będzie. Pan Netza przyjmując zamówienie stwierdził ze wkład kominowy nie jest konieczny. Tak jak ktoś już wcześniej pisał, pan ten nie bardzo się orientuje o czym mówi. Spaliny rzadko maja powyżej 100 stopni na wyjściu z pieca. Wkład MUSI byc.
    Reasumując, firma dziadowska, ale piec całkiem fajny.

  17. #57

    Domyślnie piec granpal

    ???? To ten piec potrafi pracować na przegrzaną parę? Czy rury masz specjalnie przystosowane do wysokich ciśnień? Otuliny topią się pewnie w temperaturze powyżej 300 deg - to ciśnienie pary tak na oko jakieś 30 ata. A gdzie otwarte naczynie wzbiorcze? Piec kupiony bezpośrednio u producenta, na targu czy u dystrybutora - bez instrukcji??? To kto go uruchamiał - instalator w/g instrukcji której Ci nie przekazał? Coś tutaj mi pachnie ściemą. Czytam na forum wszystko na temat granpala, bo taki właśnie piecyk kupiłem i powoli instaluję. Czekałem co prawda dość długo /ok. 1,5 miesiąca/, ale wiedziałem o tym z góry, że na ten piec trzeba poczekać. Piec przywieżli mi sponiewierany w transporcie - zagniecione pokrywy, piec leżał na palecie zamiast stać, pokrzywione i utrącone były pokrętła od zamków. Niestety piec przywieziono nocą i dlatego go przyjąłem. Tutaj niewątpliwa wina spedytora - uprzedzam potencjalnych nabywców, żeby przed podpisaniem kwitu dokonali dokładnych oględzin. Polimet w tym wypadku zareagował bez zarzutu, przyjechało dwóch panów z Kolbud /a jest to przeszło 500 km/, obejrzało piec, sprawdziło mechanikę i sterowanie. Stwierdzili, że piec można eksploatować - tak więc mamy trochę różne odczucia co do rzetelności firmy. Teraz jeszcze kilka dni i będzie można rozpalać. Przetestuję, jak już pisałem, na różnych paliwach i rezultaty opiszę na forum.

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał PiotrekMi
    Ja też ma kocioł Polimetu od trzech miesięcy. Piec jako piec sprawuje się nie najgorzej. Nie jest to mercedes. Są problemy kiedy grzeje tylko wodę, temperatura na piecu wzrasta do ok. 90 stopni. Załącza się wtedy pompa co, temperatura spada itd. Jest to do przyjęcia jesienią i wiosną, w upalne lato ciepło dmuchające z grzejników co jakiś czas może być irytujące. Problem ten występuje przy paleniu peletami. Przy owsie można piec ustawić tak że temperatura nie szaleje. Według danych na stronie producenta, piec czyści się raz na sezon grzewczy, ja po dwóch miesiącach miałem piec cały zabity sadzą i dym cofał się do zasobnika pelet. Może to kwestia złego ustawienia parametrów.
    Teraz rada dla kupujących. Nie płaćcie dopóki piec nie jest zainstalowany sprawdzony a Wy zadowoleni. Miałem (mam) historię jak z horroru. Otóż panowie zainstalowali piec bez jakiegoś zabezpieczenia. Żona rano zastała piwnice pełną pary, otuliny stopione, potem okazało się że cała elektronika też jest stopiona. Piec całą noc pracował bez wody bo nie wyłączył sie po osiągnięciu zadanej temperatury. Żona za telefoniczną radą wyłączyła piec i poszła do pracy. Po powrocie zastała cały dom spowity w dymie. To zajęły się pelety w zasobniku. Pan Netza z instalatorem przyjechali wymienili elektronikę i uruchomili piec raz jeszcze. W związku z tym ze piec był przegrzany żona poprosiła (ja byłem daleko w pracy) o jego wymianę i przy okazji o zamianę na mniejszy 15 kW. Piec miał być wymieniony w ciagu dwóch tygodni. Właśnie mija 2 i pół miesiąca i nic. Nasze telefony są zbywane: "będziemy za 2 tygodnie" , " w przyszłym tygodniu", " za dwa dni" i tak cały czas. Jakby było mało dostaliśmy piec bez żadnej instrukcji, nikt nas nie poinstruował jak ten piec się obsługuje. Umówiłem się z panem Netzą na konkretny dzień, niestety, ani fachowca ani telefonu że nikogo nie będzie. Pan Netza przyjmując zamówienie stwierdził ze wkład kominowy nie jest konieczny. Tak jak ktoś już wcześniej pisał, pan ten nie bardzo się orientuje o czym mówi. Spaliny rzadko maja powyżej 100 stopni na wyjściu z pieca. Wkład MUSI byc.
    Reasumując, firma dziadowska, ale piec całkiem fajny.

    Niestety co do p.Necy to mam właśnie takie zdanie; szkoda czasu na rozmowę z Nim to jakiś kiepski handlowiec po zawodówie który nie ma pojęcia co sprzedaje a o radę techniczną to lepiej pytać własną żonę....
    Ale pomimo to i tak zamówię Granpala.

  19. #59

    Domyślnie

    PiotrekMi!
    Kto Tobie instalował kocioł? Polimet czy jakiś regionalny dystrybutor kotłów Polimetu?

  20. #60

    Domyślnie Piec na owies.

    Witem.
    Z wielkim zainteresowaniem czytam o Państwa problemach z piecem polimetu.
    Mam włoskie piec w którym pale owsem juz drugi sezon i nie ma zadnych problemów.
    Zauważyłem, że w tym roku jakość owsa jest gorsza w porównaniu z owsem zaszłorocznym. Jest on lżejszy i ma niższą wartość kaloryczną co sie przekłada na ilość spalanego owsa.
    Wklad z kwasówki w kominie musi być i czyszczenie pieca raz w sezonie to zdecydowanie mało.
    Jeśli płomieniówki z turbulizatorami nie są czyszczone wówczas sprawonśc kotła spada a to odbija sie na ilości spalanego owsa.

Strona 3 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony