dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 107
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.682

    Domyślnie Nazwij swój dom - cecha szczególna domów budowanych z Forum

    Zacznijmy nowy zwyczaj - nazywania domów. Dlaczego miałby być bezimienne? Czyż nie lepiej będzie brzmieć "Dom pod modrzewiem" albo "Beata" od imienia ukochanej? Pomysłów na pewno nie braknie. Dom z nazwą stanie się bardziej bliski - jak żyjąca osoba. „Wychowałem się w „Domu pod modrzewiem” – powie kiedyś Wasze dziecko.
    Dlaczego więc nie nazywać domu, skoro z „imieniem” może być piękniej?

    Czekamy na Wasze opinie i propozycje nazw dla Waszych domów. Czekamy też na zdjęcia Waszych domów z nazwą - dla autorów upominki.

  2. #2

    Domyślnie

    Nasz dom nie ma co prawda nazwy ale ma logo - dwa skrzyżowane tomahawki. Dwa - dlatego że bliźniak. Tomahawki - dlatego że działka ma kształt "siekiery". Nasza "broszka" na domach ma jeszcze wiele innych ukrytych znaczeń ale to już nasza wspólna tajemnica...

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    A mnie się podoba nazwa firmowa projektu. tylko w rodzaju żeńskim: Loreta. Więc, jak się da, budujemy Loretę pod kasztanem . O ile kasztan przeżyje budowę

  4. #4

    Domyślnie

    A ja mam "dom w tarninie"
    tylko tarniny brak

  5. #5

    Domyślnie

    My zbudowaliśmy dom z Archetonu "MAŁY DWOREK", jeśli miałabym go nazywać to wybrałabym niewiem jak to nazwać imię nazwę "KNIAŹ" bo cieplutko mi się kojarzy tak jak dom.

  6. #6

    Domyślnie

    my nazywamy swój dom Sowino

  7. #7

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar selimm
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Posty
    6.216

    Domyślnie

    ja to mowie - Ty Ku....o ! albo złodzieju czasu
    Taki stary jestem
    a nic kurw@ nie zmądrzałem -

  9. #9

    Domyślnie

    Kiedys jeździliśmy z harcerzami do chaty w Beskidzie Niskim. Ktoś napoczął serię kawałów o Sztyrlicu (fonetycznie ) i tak stara łemkowska chyża został Sztyrlicówką.
    Tomek

  10. #10

    Domyślnie

    nie rozumiem o co chodzi we wątku tym
    mam zmieniać nazwę projektu jaką nadał mu mój ukochany architekt?
    czy Redakcji chodzi o rzeczywiste nazwy??
    może ktoś mi to objaśni .............

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Wg mnie nazwa, jeśli ma być potocznie używana musi być "jednosłowna". Nie wyobrażam sobie żeby mówić do ukochanego: do zobaczenia w domu pod lipą.

    My na roboczo mówimy o naszym przyszłym domku Elwirka. Nazwa przyszwędała się wraz z pierwszym projektem. Później projekt zmieniliśmy ale nazwa się nie odczepiła.

    Może wykombinujemy jakąś nazwę po zamieszkaniu. Mamy nawet takie określenie tajemne raju na ziemi, naszego sekretnego miejsca gdzie istniejemy tylko my i nasza miłość. Może to będzie właśnie nasz dom...

  12. #12

    Domyślnie

    To mi Szanowna Redakcja zabila ćwieka, tym tematem.....Gdzieś tam w moim "Dzienniku budowy" rwałam kłaki ze łba ,że moja chałupka nie ma nazwy Bo to projekt indywidualny. Zazdrościłam innym , że mogą się do swojego domu "zwracać po imieniu"( Całkowicie zgadzam się z tym ,że NAZWA, IMIĘ, domu jakoś tak określa nasze jestestwo ) Do chwili obecnej nie udało mi się znaleść imienia mojej chałupy...Andrzejka Proponowała np. ALFREDÓWKA ( od mojej "ksywy" na forum....Coś w tym jest....ale nie do końca.Tak wiele jest w nim zalet, w jego położeniu, otoczeniu, rozplanowaniu wnętrza..tyle rzeczy mnie cieszy, tyle się zmieniło w mojej egzystencji, spędzaniu wolnego czasu i priorytetów....Wszystko na lepsze....Nie potrafię tego zebrać i określić jedną nazwą...Nad czym bardzo ubolewam..Może z czasem somo przyjdzie....Jak się coś wykluje, dam znać...

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    alfreda. niedaleko mnie buduje sie dom o nazwie Fred. Nazwa od projektu gotowego z Archipelagu. Ale Alfredy nie widziałem
    Mój dom był budowany z projektu Irma ale domu tak nie nazywam. Już bliższe są mi określenia, których Sellimm używa.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar iga9
    Zarejestrowany
    Aug 2005
    Posty
    2.896
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Po części na forum nazwy domów powstają wraz z nazwami naszych dzinników. U nas Iga funkcjonuje już bardzo swobodnie ba -padł nawet pomysł, że jeśli w przyszłości będziemy mieli córkę to właśnie od naszej nazwy domu będzie może miała na imię Ida A projektowo był dom w daliach 3, ale to zdecydowanie za długie Choć dalie zapewne symbolicznie posadzę w ogrodzie

  15. #15
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Jest to chyba watek dla tych co mają juz swoje domki na działce.Tym co mają na nich zgromadzony materiał i zaczynają budować trudno jest nazwać domek.To tylko moja sugestia.Chce wybudować Magde z Atrium i na razie pozostane przy tej nazwie bo nic mi nie przychodzi do głowy.

    Ale ,ale...... zazdroszcze tym którzy mają wypalone tablice na swoich domach.Podobają mi sie te nazwy ,które mówią o tych co zbudowali w/w.

    np. "U PIKULACZKÓW","ZEZOWATA ANDŻELINA","AGLIGLI ROXANA", itp.

    fajny pomysl podoba mi sie.


    pozdrawiam

  16. #16

    Domyślnie

    Oryginalny projekt nosił bardzo "techniczną" nazwę: LMP 103. Ponieważ jednak moi synkowie nie mówią o nim inaczej niż "domek", nazwa się przyjęła: "Domek". (Niektórzy nazywają psa "Pies"... )
    Czasem z Żoną mówimy o nim "chatka" lub "chałupka", bo w porównaniu z niektórymi sąsiednimi projektami może wydawać się taką skromną chatką...
    Kiedyś się budowałem...

  17. #17

    Domyślnie

    Projekt mojego domku ma nazwę "Alicja" i tak też dom nazywam. Zdecydowanie pozytywnie kojarzy mi się to imię ze znakomitym kawałkiem Sióstr Miłosierdzia.

  18. #18

    Domyślnie

    Jak kupowaliśmy projekt to miał tylko numerek, nie mial nazwy. Teraz widze ze nadano mu "imię" LUDWINÓW, ale jakos do nas nie przemawia. I zwykliśmy mówić na niego poprostu "nasz domek" niby banalne, ale jakos nam sie tak utarło

    pozdrawiam

    mundzia

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    My dzis właśnie (wizyta u architekta) będziemy rozważać zakup "słodkiej zosi"-studioatrium, ale dla nas to po prostu Zośka -nasza Zośka. Pozdrawiam, Dagmara.
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #20

    Domyślnie

    Nazwa pojawiła się sama.
    Budowa jest w miejscowości Wola Skrzydlańska,
    więc domek to Skrzydlanka.
    Coś jest na rzeczy ze względu na duże połacie zadaszenia nad tarasem.

    Pozdrawiam Paweł

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony