dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    aga jeśli myślisz że podłoga zawsze będzie czysta (i nie ma znaczenia jaka to bedzie podłoga) - to się mylisz - wiadomo że zawsze się coś na obuwiu przyniesie - mnie nie przeszkadza że czasami trzeba umyć podłogę - a jak są goście - to chodzą w butach i nie ma problemu

    snow

    ...gust jest kwestią ... gustu??

  2. #22

    Domyślnie

    Snow,
    dokładnie. zakładam, że taras ma być używany a podłoga często brudna. Moje pytanie brzmi:jak taka dość brutalna eksploatacja wpłynie na trwałość podłogi drewnianej?
    Aga

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Aga_kraków - ja będę miał część salonu wypoczynkową i tam drewno egzotyczne, a drugą połowę będę używał jako jadalnię i ma ona połączenie z aneksem kuchennym i wyjściem na taras. W jadali i kuchni więc bez wahania płytki i pod nimi podłogówka.

  4. #24

    Domyślnie


    do aga
    wydaje mi się że panele sa troche za delikatne - ale drewno powinno dobrze się obronić w tej kwestii

    snow
    ...gust jest kwestią ... gustu??

  5. #25

    Domyślnie

    Niestety drewniana podłoga przy drzwiach tarasowych znacznie szybciej sie zużywa niż pozostała jej część (nawet dębowa, nie wiem jak to znoszą twarde gatunki egzotyczne). Nanosi się z tarasu i ogroidu na butach nie tylko brud, ale także drobinki piasku i one ścierają lakier z drewna i samo drewno niestety.

    Planuję w związku z tym dać płytki przy samych drzwiach tarasowych - te same co w jadalni połączonej w pokojem dziennym i te same przy samym kominku - tam też drewniane podłoga nie jest najlepsza. Myślę że jeśli płytki dobrze się dobierze do drewna (niekonicznie na zasadzie podobieństwa kolorów, można właśnie kontrastowo), to będzie dobrze wygladać.

  6. #26

    Domyślnie

    magmi,
    no niby masz rację, że desk jest "miekcięjsza" niż terakota w kontakcie z filiżanką. Ale coś mi się wydaje, że dla dziecka raczej nie będzie znaczenia czy walnie głową w dobre polakierowane dechy lub w terakotę... A może różnica będzie znikoma...

    Płytki podłogowe wyglądające jak klepka szeroka... Właśnie takich szukamy teraz. Nawet widziałem na Bartyckiej całkiem niezłe za niecałe 30zł/m2. Ale widziałem też włoskie za 66zł !!!
    Niby też racja, że płytki nie powinny udawać drewna, chociaz w dzisiejszych czasach coraz trudniej rozpoznać kto jet kto i co jest tak naprawdę czym !
    Ponieważ chcemy mieć ogrzewanie podłogowe to będzie terakota. A, że lubimy drewno zarówno optycznie jak i dla jego ciepła to będzie terakota udająca klepkę (optycznie OK a ciepła też będzie).
    Sąsiad ma od kilku lat w bloku taką tylko, że udaje drewno zabejcowane na biało. Nie chcę, żeby to zabrzmiało jak naciąganie ale sam byłem zdziwiony jak swaliłem ze stołu butelkę po piwie i nic ! On sam twierdzi, że sam jest zadziwiony jak mało szkła się na tej terakocie tłucze.
    Może jest jakieś wyjaśnienie fizyczne, że na nie-idelanie-gładkiej twardej powierzchni szkło nie tłucze się tak łatwo jak na gładkiej terakocie ? A może to po prostu zbieg okoliczności...

  7. #27

    Domyślnie

    Maco, oczywiście każdy wybiera co lubi i co mu się podoba. Ale przy różnicach w twardości nawierzchni jednak się upieram, bo nawet po natężeniu i długości wrzasku mojego młodszego dziecka (1,5 roku obecnie) SŁYSZĘ, że huknięcie głową o kafelki (które mamy w kuchni i korytarzu) boli znacznie bardziej niż o deski (które mamy w pokojach). A niestety w tym wieku o upadek nietrudno...

  8. #28

    Domyślnie

    Jak urzadzalismy mieszkanie, zdecydowalismy sie na polaczenie drewna i terakoty. Mamy ogromny salon z wydzielona kuchnia i holem. W czesci "do posiedzenia" jest drewno, a w kuchni i czesci "przechodniej" terakota, i to bardzo dobrze zdaje egzamin.
    Nasze dzieci sa juz duze, wiec dzwiek padajacych glow nie musi przemawiac mi do wyobrazni a co do twardych przedmiotow, ktore upadajac niszcza podloge, to dotyczy to nie tylko drewna - przeciez polewa na terakocie tez sie niszczy - odpryskuje glazura, sciera sie powierzchnia np od piasku...
    Ja w ogole jestem za laczeniem materialow.

  9. #29

    Domyślnie

    Dobry Boże, już się prawie zdecydowałam na deski, ale wypowiedż Magmi troche mnie studzi.Połączenie drewno+terakota niestety nie wchodzi w grę. Czy ktoś z was ma deski przy wyjściu na taras, najlepiej od dawna? A deski w kuchni?
    I jeszcze jedno : ile trzeba czekać po wprowadzeniu się na położenie drewna?Rok?
    Pozdrawiam. Aga

  10. #30

    Domyślnie

    mgami,
    my mamy teraz w mieszkaniu panele drwniane (7mm drewna) i jak nasze dziecko updada to płacze oczywiście ale śladów na panelach nie zostawia (wngnieceń). Stąd mój wniosek, że głowa dziecka w kontakcie z dobrze zalakierowanymi deakmki podłogowymi lub terakotą jest narażone na taki sam szok uderzeniowy. To w naszych głowach drewno jest bardziej miękkie niż ceramika ale śmiem twierdzić, że updek na przykłąd z wysokości 2 metrów na drwnianą lub terakotową podłogą będzie miał taki sam skutek. Twradość ta ma znaczenie przy kontakcie z o wiele twrdszym materiałem niż ludzkie ciało.

  11. #31

    Domyślnie

    Maco, jest różnica, jest... Ale obawiam się, że Cię nie przekonam. Przychodzi mi do głowy tylko jeden argument: stuknij własną głową (lekko, lekko!

  12. #32

    Domyślnie

    No właśnie
    A czy można takie doświadczenie zrobić. Nagrzać terakotę i kawałek klepki drewnianej do tej samej temperatury i stuknąć w nią głową ale z zamkniętymi oczami i tak, żeby się nie wiedziało w co się stuka. Ciekawe czy się rozpozna ?

  13. #33

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Czy ktoś ma doświadczenie z zastosowaniem łączonej podłogi w salonie. Płyty gresu łączone z paskami drewna w formie szerokich fug. Widziałąm na zdjęciu z danej realizacji. Ale czym się to impregnuje? Są problemy związane z zachowaniem się innym tych różnych materiałów? Chce pod spód ogrzewanie podłogowe wodne. Jakiś specjalny podkład w związku z tymi różnymi materiałami? Pomóżcie prosze- nawet niech powiedzą Ci teoretycy jeśli praktyków brak!

  15. #35

    Domyślnie

    Jak laczylismy drewno/terakote, to fachowcy zostawili spore dylatacje "bo drewno pracuje". na samym laczeniu konieczne bylo polozenie listwy maskujacej. To byly duze powierzchnie, zarowno drewna, jak terakoty. Podejrzewam, ze gdy chodzi o kladzenie waskich pasow roznych materialow, to to moze byc o niebo latwiejsze. Gorzej natomiast bedzie prawdopodobnie z konserwacja.

  16. #36
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jolantas

    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    60
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Właśnie o tą konserwację chodzi bo przecież inne środki do drewna a inne do gresu. Efekt na zdjęciu wspaniały bo szerokie chyba na 2 cm fugi drewniane "udomawiają" salon. To co mam robić? Pan "praktyczny" mąż się sprzeciwia a mnie się to podoba! Jakieś argumenty dla męża? Mam nadzieję także ,że pracując inaczej nie wybuli i tych fuG

  17. #37

    Domyślnie

    Widziałam ostatnio połączenie drwena (egzotycznego) z gresem, w którym pomiędzy tymi materiałami był pasek z korka.
    W jednym przypadku część drewniana konserwowana była olejem i korek był dość ciemny. W przypadku podłogi lakierowanej korek zachował swo kolor (ale kolorysycznie gryzł się z czerwonym kolorem drewna). Sam pomysł wydał mi się ciekawy, zastanawiem się tylko, czy można byłoby taki korek zabarwić bejcą, w przypadku gdy naturalny jego kolor nie komponuje z resztą.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony