dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: jaki strop?

Guest

Domyślnie

W moim projekcie strop jest zaproponowany jako typowa płyta żelbetowa grubości 15cm. Jednakże znajomi sugerują mi abym wykonał strop w postaci stropu gęstożebrowego (np. Teriva czy Ackerman) twierdząc, że jest to strop o dużo lepszy właściwościach (termicznych, akustycznych). Mam jednak wątpliwości, gdyż strop u mnie nie jest na przekroju prostokąta (co by w dużym stopniu ułatwiło układanie stropu gęstożebrowego), ale na przekroju posiadającym jeden wykusz i "wypust" w postaci trójkąta. Także w jednym miejscu strop "wystaje" poza mur o około 120 cm. Dlatego zastanawiam się czy taki strop można w sposób w miarę łatwy wykonać w tej technologii. Może macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Domyślnie

Strop monolityczny jest jednym z nalepszych stropów pod względem użytkowym, łatwo zrobić nietypowe kształty, nie klawiszuje, dobrze tłumi niskie dźwięki. Wysokie dźwięki i tak przenoszą się klatką schodową i innymi otworami w stropie, a izolacyjność termiczna jest zbędna, jeśli ma to być strop międzykondygnacyjny. Jego wadą jest to, ze wymaga pełnego deskowania i podstemplowania

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

Domyślnie

Jakiejkolwiek zmiany dokonasz skonsultuj to z konstruktorem

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai

Domyślnie

Sam sobie odpowiedziałeś. Nietypowe kształty i tak musisz zrobić jako płytę żelbetową. Lepiej więc nie kombinuj, kupa zachodu a efekt bez zmian. Piszę to mimo, że mam Terrivę. Chyba że drewno szalunkowe i robocizna są drogi tam gdzie budujesz.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia