dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 180 z 184
Pokaż wyniki od 3.581 do 3.600 z 3677
  1. #3581

  2. #3582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Okno jest niedopracowane. Dachówki powinny być podszlifowane. Potrzeba jeszcze trochę dopracować dolny fartuch opierzenia. Dziwna obróbka komina. Dachówka to nie blachodachówka. Widoczna powinna być tylko dolna obróbka. Dach nie jest zakończony trudno zatem o ocenę. Jak planuje wykonawca wykonać połączenie ściany bocznej z pokryciem? Na garażu rynna za nisko. Na połaci nad wjazdem radziłbym zastosować bariery śniegowe. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3583

    Domyślnie

    Dziekuje za odpowiedz. W jaki sposob powinny byc dachowki podszlifowane? W przypadku komina dachowki lezace z tylu na obrobce dosyc sporo odstawaly wiec pewnie tez nalezy je podszlifowac? Polaczenie sciany bocznej z pokryciem bedzie za pomoca blachy. Dachowka idzie z klina od szczytu w dol i zastanawiam sie jak to wykonczyc ( dach ucieka szczytem w strone sciany 7cm )

  4. #3584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Kolejny raz powtórzę, że dachówka to nie blachodachówka i obróbki powinny wyglądać inaczej. Czy Twój dekarz pierwszy raz kryje dach dachówką ceramiczną? Obróbka blacharska ściany bocznej powinna być bod dachówką a nie na niej. Do tego powinna się składać z dwóch obróbek jednej mocowanej do łat i drugiej zakrywającej mocowanej do ściany. Analogicznie rzez się ma z kominem. Na forum nie da się wyjaśnić jak szlifować dachówki aby przy oknie leżały w płaszczyźnie dachu. Po prostu należy to wypraktykować. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #3585

  6. #3586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    OK. Przy takim wykonaniu okapu rynna jest trochę nisko. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #3587

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za opinię. Pozdrawiam.

  8. #3588

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze
    Pochwalcie się proszę Ci,którzy mają( lub Ci któryz nie mają,ale mają w tym temacie jakieś zdanie).Turmalin antracyt jaki kolor rynien dawaliście?Fotki mile widziane.
    pozdrawiam

  9. #3589
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    tomek198

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Krosno Odrzańskie
    Kod pocztowy
    66-600
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam serdecznie czy ktoś miły mógłby wrzucić zdjęcia swoich rynien tytan cynk po czasie np rok , dwa lata po montażu? Chodzi mi o to jak bardzo ciemnieją rynny tytan cynk w kolorze naturalnym i jak szybko z góry dziękuję

  10. #3590

    Domyślnie

    Umowiełem się z dekarzem na pocztątek tego roku na robotę dachu. Mówiłem, że mi się "nie spieszy" no to dekarz nabrał innych prac i po robocie u mnie. Innych pytalem, prosiłem i nic. Stawki poszły w górę a i tak nie ma wolnych rąk do pracy. Także jestem zmuszony ułożyć dachówkę sam. Alegra 9 czarna angoba szlachetna. Na dachu leży papa na pełnym deskowaniu. Przeczytałem 100stron tego tematu i niestety albo czytalem opinie "okap źle wykonany" albo brak zdjęć być może dobrze wykonanego. Bardzo proszę pokażcie lub chociaż napiszcie jak to dobrze zrobic. Chodzi mi o wykonanie klina, wywiniecia papy (lub dołozenie membrany) na pas nadrynnowy. Haki doczołowe galeco.

    PS. Kolejne zmartwienie to uszczelnienie pod gąsiorami. Sprzedawca zarekomendował szczotkę... ja pytając o to co lepsze usłyszałem od niego, ze pod taśmę trzeba dokładnie odtłuscić dachowki (to nie problem dla mnie) oraz, że szczotki "są fajne". Tu czytam, że są "be". Że jakoby uv ja zabija. Czyli mam się martwić? Wymieniać?


    Pozdrawiam
    Karol

  11. #3591
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Umowiełem się z dekarzem na pocztątek tego roku na robotę dachu. Mówiłem, że mi się "nie spieszy" no to dekarz nabrał innych prac i po robocie u mnie. l
    Widzę zrobiłeś podobny błąd co ja czyli powiedziałeś że się "nie spieszy". Tylko poniosłeś większe konsekwencje. Ja powiedziałem dekarzom na początku czerwca , że montaż okien mam na końcówkę sierpnia i jeszcze nie skończyli robić dachu... Do końca przyszłego tygodnia już raczej dokończą bo niewiele zostało.
    Jednak teraz każdemu jednemu mówię że potrzebuje na JUŻ.

  12. #3592

    Domyślnie

    Zacząłem działać. Na dachówki czekam ale na szybko kupiłem 10 sztuk (przy okazji, chyba będą mi się podobały )










    No i już widzę, że tak być nie może (to tylko przymiarka). Moja decyzja jest następująca:

    1) odrywam tymczasowe łaty oraz podcinam ok 40 cm pierwszej kontrłaty + ostrożnie odwijam papę do góry odsłaniając deskowanie
    2) Odbijam dotychczasową deskę czołową/ okapową oraz pierwsze dwie deski pełnego deskowania (będę musiał manewrować szerokościami desek/ docinać je po długości aby ok 18cm było miejsca na "deskę klinową")
    3) przybijam idealnie, nowe, proste i suche deski czołowe (dwie sztuki 15cm x 4cm aby uzyskać łącznie 30cm szerokości). Deski przybijam tak by wystawały nad krokwią (i teraz nie wiem co lepsze, deska klinowa leżąca na desce czołowej czy deska linowa z boku deski czołowej, rysunek A) czy B) )
    4) Nabijam stare deski czołowe (18x3,5 cm) w formie klina (same kliny muszę dociąć lub nie - tu pytanie czy jest to konieczne?)

    5) montuje pas nadrynnowy, odwijam papę, na nią wróblówka z kratką wentylacyjną
    6) montuje wykończenie deski czołowej (tu dwie opcje - ciężko to kupić: plastivan deska czołowa 30cm lub galeco okucie deski czołowej 265mm)
    7) montuje haki doczołowe + rynny i mogę brać się za łacenie.

    PS. Mam stare łaty, mają pół roku - wtedy miał być dekarz a nie przyszedł. łaty związane w paczce, raczej tylko końcówki 1-2mb są krzywe. Czy nadadzą się na dach czy też muszę kupić nowe?

    PS2. O takie wykończenia deski czołowej mi chodzi:





    na tych fotkach widać błędnie wykonany okap więc się nim nie wzoruję ale chodzi mi jedynie o sam wygląd wykończenia.

    Pozdrawiam
    Karol

  13. #3593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Zdecydowanie wersja "A". Czy na pewno chcesz mieć taki szeroki okap? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #3594

    Domyślnie

    A konkretnie czemu zdecydowanie wersja A?

    PS. Nie jestem pewien, czy taki szeroki okap chcę. Przy okazji, plastivan dał mi ofertę na ten panel na deskę czołową za jedyne 5000zł. Lekka masakra.

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #3595
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.204

    Domyślnie

    Bo deska schodząca z połaci ("klinowa") ma podparcie.
    Bo jest jedna płaszczyzna (nie ma przełamania przy desce czołowej).
    Bo wróblówkę można ustawić na samym brzegu okapu.
    Jedna uwaga: deska "klinowa" ma nie przestawać za deskę czołową.
    Przy zastosowaniu deski czołowej szerokości 14 cm uzyskuje się szerokość okapu ~20 cm (deska "klinowa + deska czołowa + podbitka + osłona z kapinosem). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #3596
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MichalRatajczak

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-146
    Posty
    4

    Domyślnie Reviva rustykalna

    Cytat Napisał slavkor Zobacz post
    Witam! Czy ktoś może jest włascicielem dachu krytego dachówką cementową REVIVA rustykalny (Braas)? Już prawie jestem zdecydowany na tą dachówkę, ale fajnie byłoby ją zobaczyć na dachu!!!
    Ps. Świetne te wasze dachy!!!
    Cześć. Widziałem gdzieś w innym temacie że masz dachówkę Reviva rustykalna już założona na dachu, ale nie mogę się dokopać do zdjęć. Czy możesz jakieś wstawić albo wysłać na priv [email protected]? Dziekuje ps. Jeśli ktoś ma również ta dachówkę bardzo proszę o zdjęcia
    Pozdr

  17. #3597

    Domyślnie

    Witam

    Na naszym domku dach dwuspadowy pokryty dachówką Nelskamp DS5 - czerń angoba szlachetna.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	419801
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	166
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	419802
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	137
Rozmiar:	89,1 KB
ID:	419803
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	419804

    Pozdrawiam
    Dom z poddaszem użytkowym. Pow. użytkowa 150 m/2, kubatura 823 m3, ZOC 7,8 kW, 41kW/m2.
    Pompa ciepła p/w Sofath Lizea Lv200 11kW, rekuperator Aeris Next 350, w salonie koza 7 kW.
    Dom: bloczek komórkowy H-H 24 cm + 15 cm grafit 0,32,dach dwuspadowy (stodoła) - dachówka Nelskamp Nibra DS 5, podłoga NG 16 cm 0.36, strop 7cm 0,36, posadzka anhydrytowa 5,5 cm,skosy wełna mineralna 25 cm (15 cm 0,35 i 10 cm 0,33), okna trzy szybowe w tym trzy flex..

  18. #3598

    Domyślnie

    [kopia postu z mojego db:]
    Dziś pierwszy większy dzień pracy z dachówką za mną,

    Wrzucanie paczek z dachówką na dach, ja z młodszym bratem w 2,5h rozłożyliśmy 14 palet dachówki. Trochę dało to mi w kość To prawie 13 ton.


    Jak się później okazało, jest sporo za gęsto. Trzeba znosić paczki na ziemię, a do tego nie ma jak się ruszać. No ale przez te nieco ponad 4h położyliśmy 235 sztuk:




    Nie wiem dlaczego, czasami dachówki jakby nie chcę opaść jedna na drugą. Rozstaw łat nie jest minimalny (ok 40,5-41cm a z tego co pamiętam minimum to 39,8 albo i mniej, 39,4) więc to inny powód. Może są krzywe. Nie wydaje mi się aby to był jakiś mocny defekt - mylę się?
    Proszę kliknąć prawym klawiszem myszki na zdjęcie i wybrać "pokaż zdjęcie" a potem je powiększyć by dostrzec detale:



    Teraz moje kolejne zmartwienia. Bardzo proszę o rzucić fachowym okiem na nie i odpowiedzieć. Nie mam innego wyjścia jak dokończyć ten dach własnymi rękoma.

    1). Przepraszam za zapożyczone zdjęcie, tylko tu je wklejam. U mnie nad garażem jest tylko krokiew narożna, krótka deska czołowa jest zamocowana przez papę do deskowania. Później już tak samo zrobiłem dwie lukarny. Nie mogę teraz położyć dachówki w całości pod deską tylko dociąć ją do deski a szczelinę jakoś uszczelnić. Czy to akceptowalne rozwiązanie? Jeśli nie to co z tym zrobić? Chodzi o zaznaczony detal:

    U mnie jest tak:


    2) Kolejna sprawa jest taka, że chyba cieśla nie pomyślał o tym aby odsunąć krokwie przy lukarnach o grubość styropianu od ścian. Teraz po dociepleniu taras wyjdzie po 20cm pod okapem z każdej strony. Czy to nie będzie tragicznie wyglądało? Jak zamontować wtedy balustradę? Czy zostawić po prostu wystające paski tarasu poza obrysem balustrady? A może bezwzględnie trzeba to przerobić?


    3) Jak skutecznie/ bezpiecznie/ poprawnie rozmierzyć dachówkę nad lukarną aby boki się zgrały? Nie wiem czy zrozumiale pytam o co mi chodzi, może zdjęcie pomoże zrozumieć moje zmartwienie: Obecnie ok 5cm mógłbym ewentualnie zbliżyć ku sobie te dachówki (wysunąć krańcowe po 2,5cm nad taras)


    4) Kosze mam firmy MDM, aluminiowe. Dla pewności, taki koszt nad lukarną musi kończyć się (klasycznie, bo widziałem bardziej finezyjne rozwiązania) na dachówce większej połaci (aby woda spływała z kosza po dachówce do rynny a nie po papie do rynny). Czy ten kosz aluminiowy mam jakoś mocno wyginać, nacinać aby spod dachówki jednak wskoczył na dachówkę przy jego końcu?


    Pozdrawiam
    Karol
    Ostatnio edytowane przez karster ; 18-10-2018 o 19:32

  19. #3599

    Domyślnie

    Proszę o zerknięcie na ten dach. Czy tak może zostać? Jeden zamek dachowki orea9 wchodzi pod gąsior. Drugi nie. Wygląda na złe rozmierzenie dachowki. Będzie ciekło czy poprawiać?

    <a href=https://zapodaj.net/a756dd27c0dc4.jpg.html>IMG_20190202_151459.jpg</a>

  20. #3600

Strona 180 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony