dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 182 z 184
Pokaż wyniki od 3.621 do 3.640 z 3677
  1. #3621

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dano1980 Zobacz post
    Załącznik 381456

    Proszę o ocenę mojego dachu dla mnie jest umęczony dachówka Meyer holsen piano, moim zdaniem bardzo niedokładnie.
    dzień dobry, chciałbym zapytać - czy ta pionowa "szpara" pomiedzy dachówkami powinna trafiać centralnie w górny punkt tego trókąta ( na zdjęciu ta szpara jest przesunieta w prawo) ?, jakie są zasady układania ? - pytam bo mam dach kopertowy i na jednej trójkątnej połaci szpara trafia w górny punkt a na drugiej ( jest taka sama) jest przesunięta w prawą stronę , gdzieś tu popełniono bład ?
    dzięki z góry za wyjasnienia

  2. #3622
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Jeśli ktoś szuka zdjęć z realizacji dachu krytego karpiówką (zauważyłem, że na forum dosyć mało takich dachów), to może się przyda. Dach zrobiony rok temu. Nie jest idealnie, ale generalnie jestem zadowolony z efektu. Nieoceniona była pomoc Andrzeja i Jana związana z wykonaniem niektórych detali (np. wentylacja pod deskowaniem) i wyboru materiałów (np. rodzaj i grubość papy).

    Dachówka braas opal w kolorze naturalnym, rynny i obróbki z blachy cynkowej (widać, że niestety blacha cynkowa gołowalcowana nie patynuje się równomiernie).
    Stan istniejący:

    Parę zdjęć sprzed roku:


    (na zdjęciu powyżej w miejscu mocowania haków rynien brak zabezpieczenia przeciw ptakom i owadom - już się z tym pogodziłem)




    Ostatnio edytowane przez Regius ; 21-08-2019 o 22:33

  3. #3623
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Kamil30cm

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Żukowo
    Kod pocztowy
    83-330
    Posty
    381

    Domyślnie

    Brakuje tam gąsiora zamykającego czyli trój ramiennego

  4. #3624
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil30cm Zobacz post
    Brakuje tam gąsiora zamykającego czyli trój ramiennego
    Mógłbyś podpowiedzieć z którym miejscu tego elementu brakuje i jak mniej więcej wygląda? Teoretycznie dach jeszcze na gwarancji, więc może uda mi się wyegzekwować poprawkę.

  5. #3625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Mam następujące uwagi. Kosz ładnie docinany wykonany na nokach. Noki to obróbki kryte nie powinny być zatem widoczne. W tym konkretnym przypadku powinny być wyżej zamontowane. Na zdjęciach końcowych tego nie widać. Rozumiem, że zostalo poprawione. Równolegle do linii kosza zostały zamontowane kontrłaty. Tak zamontowane kontrłaty blokują swobodny wypływ wody. Czy te kontrłaty zostały uszczelnione? Do tych kontrłat dochodzą na styk kontrłaty z połaci. Tworzą się tam zastoiny (widać gromadzące się trociny). Powinna tam być przerwa około 5 cm. umożliwiająca swobodny przepływ wody. W przypadku gdy obróbki masz wykonane z blachy tytan-cynk papa nie może stykać się tą blachą. Ostatnia kwestia to okap. Dachówki powinny przestawać za obróbkę 2~3 cm nie ma wówczas zacieków na pasie nadrynnowym. Na zdjęciu finalnym je widać. Ogólnie ładnie wykonany dach. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 03-09-2019 o 11:22
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #3626
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Regius

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Żory / Świętochłowice -> docelowo Mikołów Paniowy
    Posty
    988

    Domyślnie

    Andrzej, dzięki za rzeczowe komentarze. Niestety dach zrobiony w zeszłym roku i nie wiem czy da się cokolwiek naprawić korzystając z "gwarancji" (prawdopodobnie wykonawca zakwalifikuje poprawki jako dodatkowy zakres i będę musiał zapłacić za nie dodatkowo). Czy uważasz, że któryś z defektów które wymieniłeś należy bezwzględnie usunąć aby uniknąć degradacji dachu (muszę przyznać, że bardzo zaniepokoiła mnie kwestia korozji bitumicznej na pasie podrynnowym) lub jest wymagany względami bezpieczeństwa?

  7. #3627
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    W przypadku gdy papa styka się z blachą tytanowocynkową wcześniej czy później dojdzie do perforacji blachy. Wykonawca powinien o tym wiedzieć! Skoro nie zastosował przekładki to popełnił błąd i na własny koszt powinien to poprawić. Ty powinieneś ponieść tylko koszt materiału (tej przekładki) np. blacha stalowa ocynkowana malowana. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #3628

    Domyślnie

    Szanowni, wymarzony dach już jest gotowy.
    Mam jedno pytanie... czy takie wykończenie boczne lukarny (oczywiście w stanie surowym, bez docelowego tynku) jest akceptowalne / zgodnie ze sztuką.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_IMG_0676.jpg
Wyświetleń:	300
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	434444

  9. #3629
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Jest do zaakceptowania pod warunkiem, że składa się ono z dwóch obróbek . Dolna związana z łatami i górna związana ze ścianą. Na dolnej powinna być uszczelka a spodnia część tej obróbki powinna dochodzić do okapu i być wyłożona na pas nadrynnowy. Estetykę wykonania pomijam. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  10. #3630

    Domyślnie

    Panie Andrzeju, dziękuję serdecznie za wskazówki.
    Niestety zrobione jest połowicznie. Cześć blachy nie dochodzi do pasa nadrynnowego, oparta jest na kolejnej dachówce.
    Z grubsza realizacja dachu załączam na zdjęciach, jeśli są jakieś uwagi proszę o opinie - jutro rozliczam się z wykonawcą.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0677.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	93,3 KB
ID:	434496 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0680.jpg
Wyświetleń:	169
Rozmiar:	94,0 KB
ID:	434497 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0681.jpg
Wyświetleń:	158
Rozmiar:	93,4 KB
ID:	434498 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0682.jpg
Wyświetleń:	197
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	434499 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0683.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	91,3 KB
ID:	434500
    Ostatnio edytowane przez Sebasastian__B ; 11-09-2019 o 22:13

  11. #3631

  12. #3632
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    W przypadku gdy ta obróbka wychodzi na dachówkę to OK. Powinna tam być jeszcze uszczelka np. "puchnąca". Generalnie wszystko wygląda OK. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  13. #3633

    Domyślnie

    Dzień dobry, mam uprzejmą prośbę o fachową pomoc i ocenę problemu, który wynikł na naszym dachu

    Dach 30 stopni, blacha Ruukki Hygge, wersja bez przetłoczeń, układana na cegiełkę. Po położeniu kilku rzędów okazało się, że fragmenty każdego z elementów są zakrzywione, delikatnie falują, padający cień/słońce jeszcze wzmacnia ten defekt

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-4158_low.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	434514

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-4157_low.jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	94,7 KB
ID:	434515

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-4159_low.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	93,5 KB
ID:	434516

    Wkręty dokręcone delikatnie (także dla testu bardo lekko, nie widać różnicy i postępu), dekarze sugerują że jest problem z zamkiem/klikiem, ale nie są*w stanie tego skorygować...

    Widziałem wiele zdjęć z realizacji tej blachy (+ na żywo) i ani razu nie spotkałem się z takim defektem przy tym produkcie :/

    Będę wdzięczny za podpowiedź i ocenę, tutaj na wszelki wypadek zdjęcia high res: https://we.tl/t-gUlJndKSSM

    Miłego dnia

  14. #3634
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Zwibel

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    230

    Domyślnie

    Mi to wygląda na nie wyprostowany dach. Nie widać podkładek pod łatami, łaty już na łączeniu widać że krzywe. Przeciągnij sobie sznurek wzdłuż krawędzi łaty i zobaczysz jakie będą różnice. Przy płaskich dachówkach i blachodachówkach płaszczyzna dachu musi być idealnie wyprowadzona.

  15. #3635

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zwibel Zobacz post
    Mi to wygląda na nie wyprostowany dach. Nie widać podkładek pod łatami, łaty już na łączeniu widać że krzywe. Przeciągnij sobie sznurek wzdłuż krawędzi łaty i zobaczysz jakie będą różnice. Przy płaskich dachówkach i blachodachówkach płaszczyzna dachu musi być idealnie wyprowadzona.
    Bardzo dziękuję za opinię, w międzyczasie udało nam się przebić do producenta i po obejrzeniu zdjęć mamy bardzo podobną ich opinię

    Mimo to zapytam jako laik, choć widzę niedbałe łączenia: czy fakt, że te zagłębienia występują regularnie na danym fragmencie (co określone, niemal precyzyjnie liczone kilkadziesiąt cm) nie sugeruje, że problem jest w montażu / zamkach etc?

  16. #3636
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Roben Piemont Miedziana na dachu 22% w trakcie prac...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191004_143915.jpg
Wyświetleń:	246
Rozmiar:	48,0 KB
ID:	436569 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190923_173206.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	57,6 KB
ID:	436570
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 01-11-2019 o 16:59

  17. #3637

    Domyślnie

    Pierwsza połać wykonana. Dachówka braas turmalin antracyt. Kąt nachylenia 35 stopni.
    Proszę o komentarze i/lub opinie.


    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191109_090405.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	109,3 KB
ID:	436911  
    Ostatnio edytowane przez atelega ; 11-11-2019 o 13:54

  18. #3638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał atelega Zobacz post
    Pierwsza połać wykonana. Dachówka braas turmalin antracyt. Kąt nachylenia 35 stopni.
    Proszę o komentarze i/lub opinie.

    Ładny ten dach - bardzo ładny i bardzo mi się podoba - super powierzchnia
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  19. #3639

    Domyślnie

    Mój dach, Braas Turmalin szary kryształ:



  20. #3640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał atelega Zobacz post
    ...Proszę o komentarze i/lub opinie.
    Połać Ok. Podkładki z kawałeczków drewna nie OK, folia w narożu nie przewinięta. Czy dachówki są mocowana ? Rynna dość nisko zamontowana. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Strona 182 z 184

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony