dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 53
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1048
  1. #1

    Domyślnie Kulinaria i inne takie gotowanie

    Hejka
    Jeżeli pojawiają się wątki o pasjach i innych takich.
    To napewno znajdą się i tacy Forumowicze, którzy lubią bądź uwielbiają gotować. A, że teraz niedługo święta to myślę że wątek na czasie.
    Napiszczie co lubicie gotować, piec, a może lubicie tylko jeść.
    Zostawiam Wam dowolnosć wypowiedzi.
    Co przygotowujecie na święta, a może na jutro na obiadek lub kolację?
    Pozdrawiam i życzę SMACZNEGO.

  2. #2

    Domyślnie

    Zgłaszam się! Kuchnia to moje królestwo, ale z powododu nadmiaru innych zajęć trochę ostatnio zaniedbywana .
    Moje specjalności to pstrąg w galarecie, sałatka śledziowa z fasolką, ziemniaczki po becikowemu i pyszny mazurek z masą krówkową.
    Tej ostatniej pozycji nie zabraknie oczywiście na wielkanocnym stole ( jak co roku ), poza tym planuję wypróbować taki nowy przepis na babkę kawową, a będąc u Teściowej - ugotować taki pyszny żurek wg przepisu mojej Mamy ( mniam mniam ). Święta spędzać będziemy jak zwykle u Rodziców więc większość potraw przygotują znów nasze Mamy ale z pewnością nie ominie nas ( czyt. naszą córkę ) malowanie pisanek .
    Pozdr. B.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Darth_Maul

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    240
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Mi najlepiej wychodzą naleśniki.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    mi najlepiej wychodzi rybka z rodzynkami

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Agacka
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9.875

    Domyślnie

    a mi wszystko dobrze wchodzi co dobre
    chińszczyzna, wypieki, garmażerka wiecej nie wymieniam bo aż wstyd się przyznać! i do tego uwielbiam szaleć po kuchni - gotować i tworzyć szamanko! smalczyk z mięskiem i cebulką - oj mialam przestać

  6. #6

    Domyślnie

    Becik prosiłabym o przepisik na mazurek z masą krówkową to dla mnie coś nowego.
    A ja wczoraj nadziałam kiełbaski i już powędzone a dzisiaj będą wędzone szyneczki i baleroniki. A przedwczoraj robiłam pierwszy raz w życiu salcesonik i wyszedł pychota. Tylko mi nie mówcie że nielubicie salcesoniku domowej roboty !!!
    A na święta zrobię obowiązkowo klopsik i z ciast mazowsze. Robię tak mało bo nas jest dwoje a na drugi dzień świąt mam chrzciny u brata i szykuję całe chrzciny na 20 osób ! mięska i ciasta i inne takie

  7. #7

    Domyślnie

    emems, przepis podrzucę Ci jutro na priva. A jak przeczytałam o tych kiełbaskach i szyneczkach to aż mi ślinka pociekła . Przypomniał mi się początek lat osiemdziesiątych kiedy to moim rodzicom z racji posiadania 1 ha ziemi uprawnej nie przysługiwały kartki na mięso, więc kupowali u takiego prawdziwego rolnika kawałek świnki i też robiliśmy kiełbaski... Z mięs na zimno to ja tylko pieczenie i w galerecie robię, ale może jak już zamieszkamy na takim prawdziwie swoim to mąż już kiedyś myślał o zorganizowaniu wędzarni..byłe by się to nie skoćczyło tylko na ambitnych planach .
    SMACZNEGO. B.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2003-04-10 09:38 ]</font>

  8. #8

    Domyślnie

    Cześć Dziewczyny Fajnie, że postał taki wątek, bo bardzo lubię pobawić się w kuchni, uwielbiam wypiekać różne słodkości.
    Niestety, nie mam zbyt dużo czasu na te przyjemności, ale przed Świętami mam dwa dni urlopu, więc poszleję
    Becik, to i ja poproszę przepis na ten mazurek
    Już kiedyś prosiłam o jakieś przepisy mazurkowe, ale chyba zbyt wcześnie jeszcze było, a teraz Święta tuż, tuż.
    Emems, a to ciasto mazowsze? Może zdradzisz przepis?



  9. #9

    Domyślnie

    a mi tylko spalenizna ładnie wychodzi...

  10. #10

    Domyślnie

    A ja bardzo lubię jeść dobre rzeczy. Z wykonawstwem gorzej.
    Nobody's perfect...

  11. #11

    Domyślnie

    UZGODNIENIA:
    Chcecie żeby przepisy podawać na tym wątku, czy wysyłać na priva jak ktoś poprosi ?
    Proszę o sugestie.

  12. #12

    Domyślnie

    Może do wiadomości ogólnej (?), proszę, proszę. Niech Twój przepis pójdzie w świat i zrobi karierę...
    Z góry dziekuję

  13. #13

    Domyślnie

    Ja mogę opublikować przepis na sałatkę z kurczaka albo grecką, grochówkę, pieczeń wieprzową i wiele innych, ale ( nie obraźcie się ) ten na mazurek wysyłam tylko na priva wraz z prośbą o niepublikowanie ( tem moje ulubine przepisy są częściowo mojego autorstwa - niech będzie że żyła jestem ). W tej chwili zaczynam więc realizować pierwsze zamówienia i życzę smacznego.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też się zgłaszam do klubu gotujących! Robię bardzo pyszne lasagne i różne rodzaje makaronów z sosami, bo lubię kuchnię włoską (ale oczywiście nie tylko).
    Mazurek - obowiązkowo pomarańczowy z migdałami! A na Wielką Sobotę (po święceniu) żurek z kiełbaską, mniam...

  15. #15

    Domyślnie

    Zgodnie z umową przepis na Mazowsze:

    MAZOWSZE

    Placki
    1 kg mąki
    4 jaja
    15 dkg margaryny
    15 dkg miodu sztucznego
    2 łyżeczki sody
    2 cukry waniliowe
    4 szklanki cukru pudru
    4 łyżki śmietany
    cynamon
    Miód i margarynę rozpuścić dodać poszczególne składniki –dodać 2 łyżki śmietany zagnieść i podzielić na 4 placki, piec na pergaminie

    Krem
    35 dkg margaryny
    35 dkg marmolady
    3 łyżki kaszy mannej
    &frac12; litra mleka
    25 dkg cukru pudru
    zapach gruszkowy
    Mannę ugotować na mleku, ostudzić, margarynę ukręcić z cukrem, połączyć z kaszą manną, dodać kwasku cytrynowego. Masę podzielić na pół dodać kakao. Przełożyć placki.

    a to jako przystaweczka do ciasta

    Poidło
    1 puszka mleka zagęszczonego niesłodzonego
    &frac34; szkl. cukru
    &frac14; szkl. wody zaparzyć 2 łyżeczki kawy naturalnej rozpuszczalnej
    Zagotować. Po ostudzeniu dodać &frac34; szkl spirytusu.

    Niech idzie w świat i wam służy

  16. #16

    Domyślnie

    jeszcze ja marmoladą przełozyć dolny placek a nie dodać do kremu.
    Tu wkradł się choclik sorki

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki Emems, w Święta będzie próba

  18. #18

    Domyślnie

    Właśnie dowiedziałam się, że na Święta wraz z moimi teściami przyjadą fantastyczne oryginalne białostockie szyneczki i klopsiki (autorstwa mojej teściowej). Już się nie moge doczekać
    Oczywiście wizyty teściów nie mogę sie doczekać...

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cześć dziewczyny !
    jak też uwielbiam gotowanie, kuchnia to moje królestwo, tylko że mam słomiany zapał i lubię gotować tak od święta; codzienne obiady, przyznaję szczerze, nie sięgają szczytów sztuki kulinarnej.
    Moja specjalność to canneloni po bolońsku - pycha, tylko dlaczego to jest takie czasochłonne...
    Czasami robię też tarty (zwłaszcza cebulowa jest extra) i takie tam ptysie po burgundzku (na słono, nadziewane serkiem).
    Pozdrawiam,
    gaga2

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Dziewczyny! To kiedy zlot forumowiczów? Ogłaszam konkurs na najsmaczniejszą potrawę i wystawiam swoją kandydaturę na jurora

Strona 1 z 53

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony