dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Chciałbym wybudować dom, niewielki 100-120 m, w dostępnej prasie mozna znaleœć wszelikie informacje poza jednš ile to naprawde kosztuje. Proszš o doœwiadczenia

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gjedrys

    Zarejestrowany
    Jul 2001
    Posty
    4

    Domyślnie

    Nikt nie ustali ile to naprawdę kosztuje, bo wszystko zależy z czego się buduje i jaką ekipą. Z własnych doświadczeń wiem, że zawsze wydaje się trochę więcej pieniędzy na budowę niż się zaplanowało, chyba że buduje się z porządną firmą develoeprską.
    Myślę że warto budować dom z porządnych materiałów, choćby miało trwać to dłużej ze względu na finanse.

  3. #3

    Domyślnie

    Aby za bardzo nie "przejechać" się na kosztach budowy domu proponawałbym sprecyzować dokładnie technologię budowy, sprządzenie szczegółowego kosztorysu budowlanego i w póżniejszym etapie branżowych. Sporządzenie harmonogramu rzeczowo-finnsowego. O ile budowa przeciąga się w czasie należy te dokumenty aktualizować. Na podstawie kosztorysów zawierać umowy z wykonawcami na wykonanie poszczególnych etapów robót. Ważna sprawa - zatrudnić dobrego kierownika budowy nie związanego z wykonawcą, a takiego który broni interesów inwestora. Jeżeli wykonawca wystawia swojego kierownika należy zatrudnić w takim wypadku inspektora nadzoru inwestorskiego - to jest wydatek, ale zwróci się w postaci braku problemów z odbiorem elementów robót i rozliczeniami z wykonawcą. Koszt budowy jak już zaznaczył jeden z odpowiadającyh ma związek ze standardem materiałow użytych do budowy, dlatego zaplanowanie tych wydatków ma to decydujące znaczenie na koszt całej inwestycji.

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: budowlaniec dnia 2001-08-01 13:16 ]</font>

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: budowlaniec dnia 2001-08-01 13:32 ]</font>

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    150.000zł

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    150.000zł

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kenol

    Zarejestrowany
    Aug 2001
    Posty
    5

    Domyślnie

    DO4 bez żadnego fachowca 130 000 zł

  7. #7

    Domyślnie

    Kogo masz na myśli pod określeniem "fachowiec".

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wiarus

    Zarejestrowany
    Jun 2001
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nie wiem czy te 150 tyś wustarczy, wszystko zależy od materiałów i wykończenia, ale moim zdaniem minimum to ok. 200 tyś

  9. #9

    Domyślnie

    Anonimowy, poszukaj na forum 'Czy można zbudować dom za 200 000 zł?"

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Tak jak pisze Wiarus minimum 200tys. plus 40% wkładu własnej pracy no i na mebelki do kuchni zabraknie a o ogródku w tej kwocie nawet nie myśl.Jedno jest pewne jaki byś kosztorys nie zrobił to dodaj 20%.

  11. #11

    Domyślnie

    To zależy od bryły budynku, materiałów i co potrafisz wykonać samemu. Ja utopiłem już 130 000 zł. Samobójstwem ekonomicznym okazał się dla mnie dach. (Dachówka ceramiczna, płotki przeciśniegowe i inne bajery - około 370 m kw. i okoł 70 mb kalenicy) Drugi raz nie dałbym się naciąć na taki kształt dachu. Choć dachówkę położyłem praktycznie sam (pomocnicy zainkasowali 3000 zł) Jeśli chcesz mało wydać pamiętaj jak najprostsza bryła domu, tanie materiały (nie ma technologi złych jest tylko złe wykonawstwo) i dużo własnej roboty. Można wybudować przy tych założeniach dom 100 m kw. za około 150 000 zł.

  12. #12

    Domyślnie

    Do RomanaP:
    A ile wydałes konkretnie na ten dach, bo ja ma niemal identyczną pow. (sporo połaci, ale nie bardzo dużo) i waham się nad wyborem blacha czy dachówka.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Piotr Jan

    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Skąd
    Reda
    Posty
    157

    Domyślnie

    Oczywiście teoretycznie można wybudować dom 100 m2 za 150.000 zł ale w standardzie min. i bez kosztów działki i przyłączy !
    Mój niestety jet większy - jakieś 190 m2 i dziasiej stan surowy otwarty (na dachu tylko deski i papa) jakieś 97.000 zł (podobno 1/3 kosztów) - do tego działka jakieś 47.000 zł , jakis płot ok 5000 zł. Razem może więc wyjść jakieś 345.000 zł !!!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony