dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Temat: geodeta

  1. #1

    Domyślnie geodeta

    ,

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    mapa dla celów proj - 1000
    wytyczenie osi bud - 500
    we wrocławiu

  3. #3

    Domyślnie

    Mapa do celów projektowych 550 zł.
    Wytyczenie budynku-450 zł.
    Okolice Gdyni

  4. #4

    Domyślnie

    ,

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-02-18 09:34, Maciej wrote:
    Mapa do celów projektowych 550 zł.
    Wytyczenie budynku-450 zł.
    Okolice Gdyni

    Maciej pozdrawiam kolegę z Gdyni (może pod Gdynia).
    Zapłaciłem geodecie (trochę po znajomości)
    za mapę również 550zł,
    za wytyczenie budynku 320 zł,
    przyłącze wodociągowe i energetyczne jeszcze przede mną,

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    [quote]
    On 2002-02-18 09:34, Maciej wrote:
    Mapa do celów projektowych 550 zł.
    Wytyczenie budynku-450 zł.
    Okolice Gdyni

    Maciej pozdrawiam kolegę z Gdyni (może pod Gdynia).
    Zapłaciłem geodecie (trochę po znajomości)
    za mapę również 550zł,
    za wytyczenie budynku 320 zł,
    przyłącze wodociągowe i energetyczne jeszcze przede mną,

    Pozdrawiam

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    TomekS

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    7

    Domyślnie

    jeżeli można się dołączyć, ja oczywiście bez rachunku dałem geodecie w Jaktorowie (południowo zachodnie okolice Warszawy - Pruszków) 500 zł, z obietnicą, że będzie dalej obsługiwał mi inwestycję, Pozdrawiam
    Tomek S

  8. #8

    Domyślnie

    ,

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Cholera!!!
    Wytyczenie domu i wolno stojącego garażu - 1000zł (paliki moje)
    Ale zapłaciłem fiu,fiu (fakturę dostałem)

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: bobiczek dnia 2002-02-22 13:02 ]</font>

  10. #10

    Domyślnie

    Bobiczek to gdzie ty mieszkasz. A może miałeś 20 narożników. Ja zapłaciłem 320zł na fakturę (trochę po znajomości), ale tylko za 4 narożniki a i paliki też były moje.
    Tak czy inaczej to zapłaciłeś lekko za dużo.
    Pozdrawiam

  11. #11

    Domyślnie

    ,

  12. #12

    Domyślnie

    Mapa dla celów proj - 1000
    wytyczenie obrysu budynku D08 - 400
    Pod Warszawą

    Aha, i sprawdź potem czy obrys budynku jest dobrze
    wykołkowany i uwzględnia grubość muru.
    To szybki pomiar a lepiej się upewnić.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Oczywiście że wyznaczyli mi za te 1000zł punkty zero ( w sumie
    a narożników miałem 8 w obrysie domu. Może przez to tak drogo?

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Zdoił Cię. Policz ile mu wyszło na godzinę.Albo niech Ci odda połowę albo niech wytyczy ściany działowe i kominy, a później sprawdzi poziom stropu przed betonowaniem.

  15. #15

    Domyślnie

    Mapa do celów projektowych 500-600 zł. + załatwienie pozostałych map i wypisu z ewidencji.
    Wytyczenie budynku (ściany fundamentowe lub osie) w okolicach i w samej Częstochowie to koszt ok. 400-500zł z fakturą. Wyznaczane są narożniki oraz ściany działowe a nawet tarasy (na życzenie klienta) Następnie wszystko zaznaczane jest na ławicach (kołki klienta) i rozwieszany jest sznurek. Wszystkie ławice w odległości ok. 1m lub więcej w zależności czym będzie kopane (koparka – szpadel). Wszystkie ławice na jednym poziomie co nam później daje wszystkie sznurki na jednym poziomie, a to ułatwia nam ustalenie jednakowej głębokości wykopu. Przeniesienie lub określenie różnicy wysokości z jakimś elementem (droga, studzienka kanalizacyjna) to dla geodety pestka (w cenie wytyczenia)
    P.S. Skąd to wszystko? – A mianowicie pracuje w firmie geodezyjnej i tak to u nas wygląda. Są takie wytyczenia gdzie dom jest skomplikowany i nadodatek musimy wbijać wszystkie kołki i zbijać deski bo inwestor ma lewe ręce do roboty – wtedy koszty się podnoszą do 600. Ale ogólnie spełniamy życzenia gospodarza w cenie do 500zł
    Prawdą jest też że wszystko (cena i styl wytyczenia) zależy od regionu. Wiem od kolegów z uczelni że niektórzy wbijają tylko małe paliki na narożnikach i biorą słone pieniądze.

  16. #16

    Domyślnie

    Witam.

    W takim razie okolice Białegostoku:
    400PLN podkład geodezyjny do warunków, projektu itd...
    300PLN wytyczenie budynku (moje paliki).

    Sebastian.

  17. #17

    Domyślnie

    U mnie (Wawa) za mape do celow projektowych 900 (3 egz). Nie pamietam ile wytyczenie ale najgorsze ze ta mapa jest wazna ponoc ylko 3 miesiace i juz musialam zamowic nastepna zeby uzgodnic przylacza w ZUDzie.

  18. #18

    Domyślnie

    On 2002-02-27 10:46, Anula wrote:
    U mnie (Wawa) za mape do celow projektowych 900 (3 egz). Nie pamietam ile wytyczenie ale najgorsze ze ta mapa jest wazna ponoc ylko 3 miesiace i juz musialam zamowic nastepna zeby uzgodnic przylacza w ZUDzie.

    Anula nie rób nowej mapy. Mapa do celów projektówych nie koniecznie ważna jest tylko 3 miesiące. Są przypadki, że ważna jest rok czy nawet dwa lata. Istotne jest czy wokół twojej działki zachodzą istotne zmiany, ważne do naniesienia na podkład geodezyjny. Jeśli wokół nic się nie dziej, nie powstają żadne trwałe obiekty to śmiało możesz wykorzystać starą mapę.

    Wykonaj telefon do Urzędu Miasta/Gminy - spytaj, nie wierzę, aby była ważna tylko trzy miesiące - to absurd.

    Pozdrawiam


  19. #19

    Domyślnie

    On 2002-02-27 10:46, Anula wrote:
    U mnie (Wawa) za mape do celow projektowych 900 (3 egz). Nie pamietam ile wytyczenie ale najgorsze ze ta mapa jest wazna ponoc ylko 3 miesiace i juz musialam zamowic nastepna zeby uzgodnic przylacza w ZUDzie.

    Anula nie rób nowej mapy. Mapa do celów projektówych nie koniecznie ważna jest tylko 3 miesiące. Są przypadki, że ważna jest rok czy nawet dwa lata. Istotne jest czy wokół twojej działki zachodzą istotne zmiany, ważne do naniesienia na podkład geodezyjny. Jeśli wokół nic się nie dziej, nie powstają żadne trwałe obiekty to śmiało możesz wykorzystać starą mapę.

    Wykonaj telefon do Urzędu Miasta/Gminy - spytaj, nie wierzę, aby była ważna tylko trzy miesiące - to absurd.

    Pozdrawiam


  20. #20

    Domyślnie

    Mapa oficjalnie ważna jest rzeczywiście tylko 3 miesiące, ale jak mój mąż poszedł załatwiać w elektrowni przyłączenie (śpieszylismy się właśnie ze względu na tę mapę) to mu powiedzieli, że może być nawet starsza, o ile jest aktualna tzn. nic sie w okolicy znaczacego nie zmieniło. Tak więc nie zawsze trzeba zamawiać nową mapę, trzeba się upewnić, w zależnosci co się załatwia. Pozdrawiam.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony