dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 88
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    nie martw sie, będę Cie bronił

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    nie martw sie, będę Cie bronił
    jak Rejtan?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Acha, może ktoś ma instrukcję do Atmosa i może ją przesłać? My mamy po czesku... (piec przyjechał z Czech) Może dlatego "czeski film" z tym piecem?
    Wysylam na priv.
    Milej lektury

    Pozdr
    Zbyniu

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały
    jak Rejtan?
    mniej więcej


  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nikt mnie już nie zdołuje, sama jestem zdołowana. Okazuje się, że nie mam sterownika pompki - chyba. ? Doskonale wiem, że powinnam się zwrócić z problemem do hydraulika. I się zwracam. Cały czas. Od jakiegoś miesiąca. Cóż, jestem jego były klient, już mu zapłaciłam i ma mnie w nosie. A był polecony... nawet z forum....
    Brzoza - nie mogłam sobie kupić drewna dwa-trzy lata temu. Po pierwsze trzy lata temu to zaczynałam budowę z myślą o piecu gazowym. "Zmieniło mi się" jak ceny gazu poszybowały niebotycznie w górę. A po drugie nawet jakbym kupiła drewno rok temu to niewiele by zostało do teraz ponieważ panowie złodzieje ogołociliby mnie z tego sezonowanego skarbu szybciej niż bym nadążyła kupować. Swego czasu zniknęła w 1 dzień spora góra odpadów z więźby... Tu w okolicy ludzie palą czym się da jak bieda przyciśnie...
    Następna partia drewna też ma być sucha. (inny dostawca) Ciekawe po czym ja to poznam?
    I właśnie dlatego, ze Mały pisał do mnie rok temu o tej temperaturze - wiem, że coś jest nie tak. Inaczej paliłabym radośnie na tej niskiej temperaturze, bo grzejniki i podłogówka grzeją że hej!
    Zbyniu - nic nie doszło na priva

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Brzoza -
    następna partia drewna też ma być sucha. (inny dostawca) Ciekawe po czym ja to poznam?
    Marzanno - w tej chwili prawdopodobnie Jestes skazana na to co Ci sprzedadzą ... i nawet jesli jakimś cudem udałoby Ci sie kupic drzewo z wycinki ubiegłorocznej (lecz nie pociete i nie porąbane ... w korze ) to niewiele zmienia sytuacje - takie drzewo równiez nie będzie suche

    chyba, ze masz dostep do odpadów ze stolarni, drewna które "przeszło" suszarnie - to co innego
    albo dokupisz - drozszy od drewna - brykiet drzewny
    bo jednak choć od czasu do czasu powinnaś przepalic ostro w kotle zeby wypalic lejąca sie po sciankach kotła i po kominie czarną maź

    zycze Ci Marzanno zeby hydraulik poczuł sie odpowiedzialny za własnorecznie wykonana instalacje, suchego opału i łagodnej zimy


    pzdr

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Dzięki. Oby to nie były pobożne życzenia...

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Ale chyba masz jakąś umowę?
    Swoją droga zawsze masz możliwość palenia "ręcznego" tzn przy lekko uchylonych drzwiczkach. Zresztą producent tak własnie zaleca np przy rozpalaniu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Umowa dotyczyła wykonania instalacji. I została wykonana. Według niego dobrze. Może i tak. Może my nie umiemy palić w tym piecu? Może wszystko wina niewysezonowanego drewna? Skąd mam wiedzieć? Szukam po omacku.
    Nie bardzo rozumiem to rozpalanie przy otwartych drzwiczkach. No, inaczej się chyba nie da. Poza tym jeśli sugerujesz niedostateczną ilość tlenu, to odpada, mamy doprowadzone powietrze z zewnątrz do kotłowni rurą 110 - tak jak to jest w przypadku kominków.

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Umowa dotyczyła wykonania instalacji. I została wykonana. Według niego dobrze. Może i tak. Może my nie umiemy palić w tym piecu? Może wszystko wina niewysezonowanego drewna? Skąd mam wiedzieć? Szukam po omacku.
    Nie bardzo rozumiem to rozpalanie przy otwartych drzwiczkach. No, inaczej się chyba nie da. Poza tym jeśli sugerujesz niedostateczną ilość tlenu, to odpada, mamy doprowadzone powietrze z zewnątrz do kotłowni rurą 110 - tak jak to jest w przypadku kominków.
    \nie wierzę że są ludzie tak rozumujący - gdzie nie odpalę kotła a klient zaczyna palić wodą lub totalnie go rozreguluje to zawsze była moja wina.
    Szacunek.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Z tym piecem to pech jakiś. Nawet Urząd Skarbowy odrzucił go w wykazie materiałów do zwrotu Vat... I nie wiem dlaczego...

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Może pech się odwrócił. US po odwołaniu uznał piec do odliczeń!
    Niżej zamieszczam zdjęcia instalacji Atmosa. Dodam, że w końcu hydraulik poczuł się w obowiązku i przybył z odsieczą w postaci regulatora dmuchawy (na zdjeciu go nie widać, ale ta plątanina kabli to od niego, tuż po zamontowaniu). Jest o tyle lepiej, ze piec osiąga teraz te minimum 68 stopni, ale cieżko mu cokolwiek osiągnąć powyżej 70 natomiast na powrocie jest coś koło 65. W dodatku piec strasznie 'żre' drewno (trzeba dokładać prawie co 2 godziny, wczoraj po 3 komora kompletnie była pusta) i tyle co na piecu idzie w kaloryfery i podłogówkę czyli żeberka aż parzą. Zresztą ciepłota kaloryferów nie była problemem, grzały pełną parą, podłogówka też nawet jak na piecu było 50 stopni. Dla podłogówki to chyba niedobrze?
    Co jest nie tak i co proponujecie ulepszyc w systemie Atmosa?





  13. #33
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Znalazło się zdjęcie z regulatorem pompki

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Podmieszanie i suche drewno. To podstawa w takim kociołku.
    Niestety
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Co to jest to podmieszanie? Loddomat? Zawór kapilarny czy jakoś tak?

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    Co to jest to podmieszanie? Loddomat? Zawór kapilarny czy jakoś tak?
    Najprostsze podmieszanie to własnie zawór z kapilarą zamontowany między zasilaniem, a powrotem.
    Laddomat stosuje sie wraz z buforami i jest to bardziej skomlikowane no i droższe urządzenie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    A jak to wygląda? Może ktoś ma zdjęcie swojej/cudzej kotłowni z tym zaworem. Można to zamonotwać samemu? (Nie sądzę, abym się szybko doczekała kolejnej wizyty hydraulika )

    Czy ten zawór załatwi sprawę niższej temparatury podawanej na grzejniki? Jak zrobić, by na kotle było 70/80 stopni a w grzejnikach woda podawana z pieca miała temperaturę nie więcej niż 40/50, zwłaszcza teraz kiedy jeszcze nie ma ostrej zimy?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Halo, jest tam kto?
    Zobaczcie, zrobiłam zdjęcia mojej instalacji...
    A na poważnie: wielkie dzięki, niezły, że mnie wspomagasz na priva.
    Z ostatniej chwili: 'nasz' hydraulik zaproponował zastosowanie zaworu czterodrogowego jako rozwiązanie problemu 'wyższa temp. na piecu, niższa na grzejnikach'. Niezły proponuje natomiast programator firmy Compit o nazwie Rapit 3Z.
    Acha i coś się dziwnego dzieje z podłogówką. Najpierw grzała fajnie wszędzie tzn. kuchnia, 2 łazienki, przedpokój, potem coś się na 1 chyba pętli stało w łazience, bo na środku nie grzało, potem przestała w kuchni za to do normy wróciła w łazience. Teraz działają wszystkie tylko, że ta w przedpokoju ustawiona na 2 grzeje mocniej niż pozostałe na 4.

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Sam proponowałbym w takim układzie zawór 4d wraz z siłownikiem podłączonym do termostatu np przylgowego (droższe rozwiązanie niż podmieszanie, choć skuteczniejze - lub zawór 3d bezprądowo zamknięty z również termostatem).
    Jest parę sposobów na podniesienie temperatury kotła, kiedy grzeje on sam siebie.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nieco z innej beczki...
    Wiem, że nie powinno się palić drewnem iglastym (żywice itp.), ale czy jak od czasu do czasu razem z wiązką liściastego nie bardzo suchego wrzucę polanko baardzo suchego iglastego to coś się Amtosowi stanie? Pytam, bo akurat jedyne suche (sezonowanie 2 lata, bo nie ukradli z budowy) to mam dwie potężne krokwie, jeszcze nie pocięte.

Strona 2 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony