dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie 100 m kanalizy-dylemat...

    Mam problem,prosże o poradę. Do studzienki kanalizacyjnej mam ok.100 m. Droga utwardzona brukowa. PO drodze muszą być podobno 3 studzienki re...(jakieśtam,wypadło mi z głowy),czyba rewizyjne.
    W Wod-Kanach powiedzieli,że koszt budowy to ok.160 zł bez materiałów za metr.
    Alternatywą jest szambo,bo na POŚ mamy za małą działkę. Acha, sąsiad ma studzienkę na swojej posesji,ale nie chce siezgodzićna podłączenie, a drugi sąsiad moze i by siezgodził,ale ma działkę o 1,5 wyżej i musiałbym zakładać przepompownię.

    Co robić?????

    Zaznaczam,ze koszt przyłącza jest dla mnie miażdżący.........

  2. #2

    Domyślnie

    Tak se myślę ,że jak zrobisz sam ,to koszt winien zamknąć się w 2-3 tysiącach zł razem z materiałem. Rury i studzienki nie są takie drogie a do tego dochodzi koszt wykopu ok. 500,- zł i 200,- zakopanie. Cała robota nie powinna trwać dłużej niż 2 dni. Nasz dom oddalony jest od drogi o 50 m. Jednego dnia był zrobiony wykop. Za koparką zaraz szedł mąż, syn i jeden pomocnik , równali dno wykopu i zaraz kładli wszystkie media: rurę do wody, gazu, kanalizy, kable od przyłącza prądu, telefonu i oświetlenia ogrodzenia i częściowo zasypywali układając na kablach i rurach folię odpowiedniego koloru. Potem resztę zakopała koparka, która czekała tylko godzinę aż uporają się z układaniem. Studzienkę na tej trasie mamy tylko jedną ,ale nie do rewizji tylko do przełączenia kanalizy z szamba do ulicznej, której na razie nie ma. Końcówki były wyciągnięte nad ziemię i same podłączenia robili fachowcy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyrka
    Tak se myślę ,że jak zrobisz sam ,to koszt winien zamknąć się w 2-3 tysiącach zł razem z materiałem. Rury i studzienki nie są takie drogie a do tego dochodzi koszt wykopu ok. 500,- zł i 200,- zakopanie. Cała robota nie powinna trwać dłużej niż 2 dni. Nasz dom oddalony jest od drogi o 50 m. Jednego dnia był zrobiony wykop. Za koparką zaraz szedł mąż, syn i jeden pomocnik , równali dno wykopu i zaraz kładli wszystkie media: rurę do wody, gazu, kanalizy, kable od przyłącza prądu, telefonu i oświetlenia ogrodzenia i częściowo zasypywali układając na kablach i rurach folię odpowiedniego koloru. Potem resztę zakopała koparka, która czekała tylko godzinę aż uporają się z układaniem. Studzienkę na tej trasie mamy tylko jedną ,ale nie do rewizji tylko do przełączenia kanalizy z szamba do ulicznej, której na razie nie ma. Końcówki były wyciągnięte nad ziemię i same podłączenia robili fachowcy.
    Tak i za taka cenę to można bylo robic w latach 70 ubiegłego wieku.
    Woda nie ślepa, zawsze znajdze drogę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    poszukaj na forum.
    na przykład tu :

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=52962
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    To był rok 2003.
    A tu cytat:
    "Piotr J.
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)


    Dołączył: 17 Sie 2003
    Posty: 269
    Skąd: Rzeszów
    Wysłany : 14 Sie 2005 18:44 Temat postu :

    --------------------------------------------------------------------------------

    150 zł za metr? Kosmiczna cena. Mimo ofert o połowe mniejszych zrobiłem praktycznie sam. Wyszło chyba niecałe 30 zł za metr licząc wszystko: studnie betonowe, kinety, rury, zasuwy, koparkę itd."
    Jak się bardzo chce i nie ma wyboru ,to można dużo taniej niż usługa obca.

  6. #6

    Domyślnie

    A przydomowa oczyszczalnia ścieków?
    Warto się zastanowić.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Wysłany : Sro, 25 Październik 2006 10:12 Temat postu :

    --------------------------------------------------------------------------------

    Czy cena za 1mb przyłącza kanalizacji (rury + te wszystkie studzienki i inne konieczne ustrojstwa oraz wcinki i inwentaryzacje) materiał + robocizna wynieść może ok. 100 zł + VAT?
    Ktoś budował kanalizację ostatnio?


    A to zauważyło ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony