dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martba

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    7

    Domyślnie Jak pozbyć się słupów i linii napowietrznych z działki?

    Witam, zamierzam kupić działkę. Niestety na tej, która najbardziej podoba sie całej rodzinie stoją 4 słupy z napowietrzną linią telefoniczną. Linia biegnie po przekątnej działki i nie da sie tak usytuowac domu aby uą ominąć. Czy ktoś z Was usuwał taką linię z działki? jaki jest koszt i czas wykonania?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie słupy

    podstawowa sprawa ......
    sprawdź czy w/w linia jest w ewidencji t.j czy jest naniesiona na mapy
    jeżeli tak - to nic nie zrobisz

    Jeżeli nie ---to możesz zarządać usunięcia całego odcinka z twojej posiadłośc i nich Ciebie głowa nie boli jak oni to wykonają
    było już kilkanaście takich przypadków w Polsce i energetyka
    wykonała obejście kablowe bez szemrania.

    na marginesie sprawy powiem , że jest wiele lini bez oficjalnej ewidencji w geodezji, bo to jest tylko podstawą do roszczeń
    BIAŁOŁĘKA UBER ALES - HEY !!!

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    martba

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Linia (telefoniczna) jest na mapie 1:10 000. Została zbudowana w latach 70-tych bez zgody właścicieli. Dlaczego nie mogę jej usunąć jeśli jest na mapie? a co z nadrzędnością prawa własności?

  4. #4

    Domyślnie

    a przez moja działkę na ukos przechodzi podziemna linia energetyczna (linia do domu mieszkalnego), której nie ma na mapie i o której nic w Zakładzie Energetycznym nie wiedzą
    i co mam zrobić z tym fantem?

    oczywiście wolałabym, żeby jej tam nie było

    angielka

  5. #5

    Domyślnie

    Ad : martba
    Zarządaj od TP SA miesiecznej dzierżawy za usytuowanie tych słupów i lini w wysokości powiedzmy 10 000 zł /mc , lub usunięcie lini z działki .

    Ad : angielka
    Skoro na twojej działce nie ma oficjalnie żadnej lini energetycznej - to wykop dół i odkryj tą nieistniejącą linię energetyczną . Wrzuć do dołu dużo opału (drewna) i podpal . Ręczę Ci , że szybko znajdzie się właściciel tej lini energetycznej . Dalej postępuj tak samo jak radziłem dla martba

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar dominikams
    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.415
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kuna
    Ad : angielka
    Skoro na twojej działce nie ma oficjalnie żadnej lini energetycznej - to wykop dół i odkryj tą nieistniejącą linię energetyczną . Wrzuć do dołu dużo opału (drewna) i podpal . Ręczę Ci , że szybko znajdzie się właściciel tej lini energetycznej . Dalej postępuj tak samo jak radziłem dla martba
    No tak, ale to oznacza, ze w dole bedzie kabel podpięty do prądu (uszkodzony, ale prąd bedzie płynął). Moje obawy byłyby takie, że ten prąd mógłby kogoś/coś potraktować, np. w przypadku obfitych opadów.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał dominikams
    Cytat Napisał Kuna
    Ad : angielka
    Skoro na twojej działce nie ma oficjalnie żadnej lini energetycznej - to wykop dół i odkryj tą nieistniejącą linię energetyczną . Wrzuć do dołu dużo opału (drewna) i podpal . Ręczę Ci , że szybko znajdzie się właściciel tej lini energetycznej . Dalej postępuj tak samo jak radziłem dla martba
    No tak, ale to oznacza, ze w dole bedzie kabel podpięty do prądu (uszkodzony, ale prąd bedzie płynął). Moje obawy byłyby takie, że ten prąd mógłby kogoś/coś potraktować, np. w przypadku obfitych opadów.
    Kable energetyczne są przeważnie z aluminium a telefoniczne z miedzi . Miedź topi się w temperaturze 570 stopni Celsjusza a aluminium 320 . W ognisku jest temperatura około 1000 st C , więc kabel ulegnie stopieniu a tym samym nastąpi zwarcie co spowoduje przerwę w przesyle energii . W takiej sytuacji natychmiast odnajdzie się zainteresowany odbiorca tej energii oraz pogotowie energetyczne , które prawdopodobnie ,,pali głupa" że nic nie wie o tej lini . A jak nawet nic nie wie to się dowie . Firma energetyczna jest zainteresowana takim stanem rzeczy ponieważ nic nie płaci za korzystanie z gruntu prywatnego właściciela jak właściciel cicho siedzi . Jeżeli przez prywatną działkę idzie tylko przyłącze energetyczne do budynku sąsiada to zainteresowany także się odnajdzie . Sprawa w tym przypadku jest prostsza i można usunąć takie przyłacze z własnej działki lub zarządać pieniędzy za taką usługę .

  8. #8

    Domyślnie

    Witam
    przez moją działkę przebiega linia wody. Przebiega ona 10m od granicy działki wzdłuż niej. Wiecie może czy jest możliwość przesunięcia jej bliżej granicy działki albo poza nią?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Czy jest możliwe, żeby linia 110 kwh mimo, że jest o niej mowa w wypisie/wyrysie była nielegalna? Nie mogę doszukać się żadnej kreski na moich mapach. Nawet na tej z wypisu/wyrysu! (według mnie powinna byś) czy sie myle?
    Czy najlepszym rozwiązaniem będzie podejście do geodezji.I czy nie będą robić problemów( tzn. kryć energetyki) czy mam prwo jako właściciel wglądu mapy. Bo chciałbym zobaczyć osobiscie, a nie na gębe!!!!!

  10. #10

    Domyślnie linia średniego napięcia

    Witam przez moją działkę przebiega linia średniego napięcia, która niestety koliduje z moim planem zabudowy. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Z tego co się dowiedziałem istnieje możliwość ułożenia jej w ziemi po granicy działki, ale wiąże sie to ze zmianą dwóch słupów na takie z podporami, projektem itd. Cz ktoś może orientuje się jakie będą koszty tego przedsięwzięcia? Zaznaczam że chodzi o ułożenie odcinka ok 150m

  11. #11

    Domyślnie

    Mialem podobnie cena ok 20 tys

  12. #12

    Domyślnie

    W usuwaniu kolizji mam troszeczkę doświadczenia. Zakupiłam dzialkę, która była zarośnięta 3-5 metrowymi akacjami a jako niedoświadczony czlowiek nie wpadłam na to, że przed zakupem należy zobaczyć mapy. Po wykoszeniu tego calego badziewia okazalo się, że na środku dzailki stoi slup NN, hydrant, na 18 metrze biegnie linia gazowa. Zalatwianie sprawy ze slupem zjęlo mi 8 miesięcy i kosztowalo 6 tyś (z wielkim kombinowaniem), ze względu na gaz budynek został umieszczony na 22 metrze, z hydrantem wlaśnie zaczynam walczyć a już w trakcie budowy pod glebą odnalazły się 2 linie telefoniczne, których nie ma na mapie. Pierwsza została zerwana przy okazji podlączania wody a druga gdy zakopal się TIR z materialami. Pierwszą linię naprawiłam za drugim razem straciłam cierpliwość i olałam temat. Przyjechali pracownicy TP SA i sami bebrali się w ziemi Generalinie szczere kondolencje dla wszystkich, którzy muszą usuwać kolizje...

  13. #13

    Domyślnie

    Witam czy ktoś moze wskazać podstawe prawną jak pozbyć sie ze swojego terenu nadwieszajacych sie na 15 metrow w głąb przewodów linii jakiegoś napięcia. Nie ma słupów na terenie, nie ma linii na mapie. Ale boli mnie przestrzeń jaka zajmują (15x30=450m kw!!) "Miły" pan z energetyki w rozmowie telefonicznej poinformował mnie jasno że widziały gały co brały... Jak sie to ma do prawa własności - i jak się tego pozbyć - bo trudno podpalić linie napowietrzną. Kiedys zrezta chciałabym mieć też prad w domu. Co robić?!
    Wieczność za nami, wieczność przed nami - a dla nas chwila (w domu) miedzy wiecznościami...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: Jak pozbyć się słupów i linii napowietrznych z działki?

    Cytat Napisał martba
    Witam, zamierzam kupić działkę. Niestety na tej, która najbardziej podoba sie całej rodzinie stoją 4 słupy z napowietrzną linią telefoniczną. Linia biegnie po przekątnej działki i nie da sie tak usytuowac domu aby uą ominąć. Czy ktoś z Was usuwał taką linię z działki? jaki jest koszt i czas wykonania?
    Pozdrawiam
    Daruj sobię tę działkę. Kłopoty na kilka lat. Poszukaj czegoś innego.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  15. #15

    Domyślnie

    Z racji tego że pracowałem kiedyś przy montażu sieci telefonicznych uważam że nie powinnaś tak łatwo rezygnować. Koszty związane z usunięciem takiej lini są o niebo mniejsze od tej z prądem. Zrób dokładne rozeznanie połączone z kosztorysem. Uważam że jest to w zasięgu śmiertelnika. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

  16. #16
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Przez moja działkę rownież biegnie linia TPSA, jak mam sie do tego zabrać by usunęli/zakopali ta linie na własny koszt?

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    może ktoś jednak ma doświadczeni w tym temacie? dajcie znać.

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zywik
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    101
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    ponawiam:


    Przez moja działkę rownież biegnie linia TPSA, jak mam sie do tego zabrać by usunęli/zakopali ta linie na własny koszt?

  19. #19

    Domyślnie

    Witam, szukam ludzi którzy tak jak ja mają słupy energetyczne na działce i sami nie mogą uregulować tej sprawy. Wszelkie pytania proszę kierować na www.slupiarze.pl forum zapraszam...strona jak kontrowersyjna tak prawdziwa.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony