dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 32
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 634
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jastrzab16

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1

    Domyślnie Projekt [b]Galaktyka[/b] lub [b]VirgoII[/b]

    Zainteresowały mnie te dwa projekty i prosze jezeli ktos wybudował którys z tych domków, aby napisał do mnie e-maila([email protected]). Chciałbym porozmawiac o tym projekcie, ewentualnie przyjechac i oglądnąc dom. Z góry dziekuje.

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danusia1

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć! Jeśli w dalszym ciagu jesteś zainteresowany to ja właśnie rozpotrzełam budowę Galaktyki w lustrzanym odbiciu. Pozdrawiam.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danusia1

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć! Jeśli w dalszym ciagu jesteś zainteresowany to ja właśnie rozpotrzełam budowę Galaktyki w lustrzanym odbiciu. Pozdrawiam.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zozzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie projekt GALAKTYKA 3 pracownia DOBRE DOMY

    Szukam osoby która ma wybudowany ten dom,lub wie gdzie taki stoi. Chciałabym dowiedzieć się czy jest funkcjonalny, zobaczyć jak wygląda w realu itp.

    Pochodzi on z projektów na www.dobredomy.pl.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zozzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie Galaktyka III bez garażu

    Szukam osoby która ma wybudowany ten dom,lub wie gdzie taki stoi. Chciałabym dowiedzieć się czy jest funkcjonalny, zobaczyć jak wygląda w realu itp.

    Pochodzi on z projektów na www.dobredomy.pl

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zozzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    pomocy pomocy, to naprawde ważne...

  7. #7

    Domyślnie

    Kupiłem projekt i mam zamiar zacząć jak najszybciej, czy dostałeś jakąkolwiek odpowiedz??? szukam czegokolwiek na temat tego projektu- bezskutecznie. Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zozzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    nie dostałam żadnej odp. tylko przeczytalam w którymś temacie ze podobny dom EMANUELA jest ok. to jest jest dom z tej samej strony, tylko jak dla mnie ma troche gorsze rozkład pomieszczeń.

  9. #9

    Domyślnie

    witam,jest to projekt z paracowni DOMUS zadzwoncie do niech moze wam podpowiedza gdzie szukac takiego projektu-dokąd wyslali np.ostatnio ten projekt,a nóż -widelec hahaha.powodzenie w realizacji Zapi i tobie Zozzi także.(trzymajcie sie mocno za kieszen przy wykanczaniu dachu )czy projektant ''podarowal'' wam ramy stalowe w konstrukcji dachu? my dowiedzielismy sie o tym ze mamy takie cudo gdy dalismy projekt do wyceny budujemy Neptuna
    Do szcześcia potrzeba ciszy, spokoju i......Neptunka

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zozzi

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    a co jest z tym dachem nie tak?? dlaczego pożera tyle pieniędzy??

  11. #11

    Domyślnie

    W konstrukcji dachu są "metalowe okucia" to jest podobno drogie ale dzięki temu na poddaszu nie ma belek podpierających i można dowolnie planować pomieszczenia. Nie ustaliłem ile droższe od zwykłej konstrukcji. Ale podobno można to zmienić na standard.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Witam
    Mnie także urzekł ten dom. Niestety chyba niewiele osób go buduje. Wydaje mi się, że to stosunkowo świeży projekt. Odnośnie konstrukcji dachu to w kosztorysie nie ma ujętych "metalowych okuć" tylko drewno. Ten projekt jest podobny do projektu Manueala, który cieszy się dobrym powodzeniem. Dla mnie troche za duży. Zresztą i sama galaktyka nie należy chyba do najmniejszych.
    Dawno nikt nie pisał. Taka nuda.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam co za zbieg okoliczności, właśnie wczoraj wróciłem z Kielc. Masz rację w konstrukcji dachu faktycznie nie ma jakiś strasznych okuć, o których wcześniej słyszałem. Są jakieś nietypowe rozwiązania ale jak słusznie stwierdziłaś może dlatego że to dość nowy projekt. Co do wielkości to kubatura domu nie jest duża porównując domu o podobnym metrażu. Zaczynam budowę na wiosnę. Pozdrawiam

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Witam serdecznie. Bardzo się ciesze, że znów kogoś znalazłam kto buduje ten dom. Ja się dopiero przymierzam do zakupu projektu. Jeszecze to potrwa, bo sprawy majątkowe nie przesądzone . Prosze odpisz na jakim etapie jesteście, jakie zmiany wprowadziliście, gdzie budujecie. Czy macie wycene dachu, bo wiem, że zakupić trzeba troche metalowych okuć.
    Z góry dziękuję

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    danusia1

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witaj Moniko. Bardzo się ciesze, że i Tobie podoba się projekt Galaktyki. My pierwsze prace rozpoczeliśmy w sierpniu ubiegłego roku.Na dzień dzisiejszy mamy zrobione fundamenty, wylane tarasy i schody. Zdecydowaliśmy sie na budowę Galaktyki III bez garażu(lustrzane odbicie) i rónolegle budujemy garaz dwustanowiskowy z pomieszczeniem gospodarczym. Garaż mamy wymurowany i przykryty. Wczoraj zadzwonili fachowcy, że w przyszłym tygodniu przyjdą murować dom. Mam nadzieje, że pogoda na to pozwoli i prace ruszą do przodu. Bardzo jestem ciekawa jak w rzeczywistości wygląda wnętrze domu. My zdecydowaliśmy sie na budowe " w ciemno" i bywa, że jestem trochę zaniepokojaona....Wierze jednak, że będzie dobrze. Jesli chodzi o dach to mamy wycene, ale w tym momencie nie potrafie Ci dokładnie podać kwoty. Musiała bym to sprawdzić. Zdecydowaliśmy się jednak na zmianie wprojekcie polegającą na tym, że drugi strop będzie lany a nie wykonywany z płyt ( korzystajac z doświadczeń znajomych którzy wcześniej budowali). Pozwala to w późniejszym czasie uniknąć pęknięć na łaczeniu płyt. W naszym przypadku ułatwi to równiez wykonanie samego dachu (tak przynajmniej mówi majster). My budujemy w Szczucinie woj. małopolskie.
    Jeśli będziesz zainteresowana to podeślę Ci zdjecia. Co prawda mam tylko fundamenty ale to też ciekawy widoczek, szczegó,lnie tych zaokrąglonych tarasów. Pozdrawiam

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Danusia1: dziękuję za tak szybką odpowiedź. Pewnie że chciałabym zobaczyć fotki (łącznie z garażem), nie mogę się doczekać. Może być na maila [email protected]

    Cieszę się, że budujecie niedaleko. Rodzina mojego męża mieszka koło Brzeska i jadąc do nich przejeżdżamy przez Szczucin. Liczę więc na to, że uda mi się "wprosić na salony". Będę w Polsce pod koniec maja i jeśli pozwolisz, to z chęcią podjadę na chwile.
    Mam nadzieję, że zarówno pogoda jak i ekipa dopiszą i budowa będzie szła sprawnie.

    Podoba mi się Twój pomysł na odrębny garaż z pom. gosp. W projekcie brakuje właśnie pomieszczenia na narzędzia ogrodnicze itp. Ciekawi mnie, jak wygląda Twój garaż, jest dobrany wizualnie do Galaktyki czy całkiem inny? Jaki jest koszt takiej inwestycji. Na wycenach podają kwoty rzędu 30 - 35 tys.

    Osobiście planuję wprowadzić do projektu kilka zmian:
    1. zamknąć kuchnię, bo nie znoszę jak zapachy rozchodzą się po całym domu
    2. zamienić łazienkę z kotłownią na parterze, bo ponoć korzystniej mieć łazienki w jednym pionie (jeden węzeł sanitarny), piec w kotłowni i kominek można podpiąć pod ten sam komin
    3. zainstalować wentylację mechaniczną
    4. Jeżeli architekt nie wybije mi tego z głowy, to zlikwiduję też okno w gabinecie, to w elewacji bocznej oraz okno połaciowe w sypialni nad nim. u mnie jest to strona północna - mały zysk światła
    5. Po lekturze forum myślę też o likwidacji blkonów, zostawię tylko barierki

    Wszyscy radzą zamienić okrągłe okienka na standardowe, kwadratowe oraz zrezygnować z łuków w oknach balkonowych. Nietypowe okna są dużo droższe, no i jak założyc rolety?

    Tylko czy po tych wszystkich zmianach będzie to jeszcze Galaktyka?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    To Ci zazdroszczę. My jeszcze w pigułce.
    Zycze udanej pogody i by wiodło się jak najlepiej. Mam nadzieje, że jak przystało na forumowicza, to zaczynasz pisać dziennik budowy. No bo bez tego nikt nie skożysta.
    A co robiłeś w Kielcach (to tam gdzie zawsze leje i pi....dzi ) nie, nie taki żart
    Dokopałeś się do jakiś zdjęć czy czegoś?

  18. #18

    Domyślnie

    Ja od pierwszego rzutu okiem wiedziałam, że ten dom jest dla mnie. Piękny z zewnątrz w środku niestety potrzebne będą zmiany. Prosiłam pracownię o jakieś kontakty to skierowali mnie na forum.Ten dach to rzeczywiście taki drogi? Wiadomo dachówka, ale porównując do dwuspadowego, to jak dużo droższy?Nie podobają mi się dwuspadowe i myślę, że pomimo wszystko wezmę ten projekt.Odzywajcie się jak coś zasłychniecie.Pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    Witam nowego galaktowicza
    Mnie też skierowali na forum, bo nie posiadają żadnych aranżacji i zdjęć z budowy. Ale mają przebudować swoją stronę internetową i wtedy może jakaś galeria powstanie. Narazie cisza jak na morzu. Pisz jakie masz uwagi co do projektu. Chętnie podyskutuje.
    Pozdrawiam.

  20. #20

    Domyślnie

    Hej Monika.
    Dyskutować na ten temat to ja też lubię, bo własny dom to moje marzenie.Oglądam tą galaktykę i wyobrazam sobie już gotową. Projektu jeszcze nie kupiłam, bo ciągle zastanawiam się, czy nie za duży dla mojej mikrej rodzinki.No i o koszty oczywiście się rozchodzi.Ty jak rozumiem masz juz projekt. Napisz która wersję i jakie zmiany wprowadzasz.

Strona 1 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony