dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 16
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 312
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    30-04-2007
    Godz. 8.00 -zaczęła się budowa
    Chłopaki zaczęli kopać rowy pod ławy fundamentowe, jeszcze jutro i w środę -muszą wszystko przygotować bo na piątek zamówiłam beton.
    Myśleliśmy, że będzie się ciężko kopało .....ale okazało sie, że głębiej jest żwirek i nawet szło nieźle.
    Jeszcze jedno - dobrze, że byłam i wszystkiego pilnowałam.....bo okazało się, że znalazłam aż dwa błędy w wykopach pod fundamenty

    Ale tak to jest jak majster nie pilnuje jak chłopaki pracują .....a ja nie pilnuje
    jak majster pracuje
    Mam nadzieję, że już teraz wszystko będzie grało jak w zegarku doplinuję tego osobiście ...do końca

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    01-05-2007
    A oto kilka zdjęć z pierwszych dni robut budowlanych

    Na zdjęciu 1- moja ekipa w całej okazałości
    2- muszę dopilnować wszystkiego
    3 - sprawdzam czy szerokośc dobra
    4 - inwestor swoim okiem jeszcze raz wszystko sprawdza
    5 - tu musiały pojawić się ogromne krety
    6 - a to nasza kuchnia polowa

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    04-05-2007

    Ważna data - moja Kaja pisała egzamin maturalny z języka polskiego
    Dziś było zalewanie fundamentów
    Podjechały dwie a później jeszcze jedna żółciutkie, betoniareczki i w bardzo szybciutkim czasie nasze wykopy zalane były prawie do pełna gęstą masą betonu
    Ten widok napełnił mnie ogromną radością ...nigdy wsześniej nie przypuszczałam, że kiedyś takie duże auta z kręcącą się beczką na wierzchu przyjadą do mnie
    Najciekawszy był ten dłuuuugi wąż z którego wylewała sie gęsta masa coś mi to przypominałao ale wstydzę się o tym pisać .....ciekawe doświadczenie
    Wrażeń było co nie miara więc chyba dzis będę spać spokojnie ....bo jutro znowu się zacznie następny etap budowy
    kilka fotek:



  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    05-05-2007 imieniny miesiąca

    Ruszyła budowa ścianki fundamentowej z betonowych bloczków.....jedno
    mnie smuci -czemu to tak mozolnie idzie
    Wiem, że kładą grubą spoinę i bloczki "pływają" i trudno złapać pion i poziom ale jak tak dalej pójdzie to zajmie im to ze dwa tygodnie
    Muszę od poniedziałku z nimi pogadać żeby sie pospieszyli
    Podobno pogoda ma się pogorszyć byleby tylko nie padało mocno
    Najpierw martwiłam się żeby w końcu przyszli i ruszyła sie budowa a teraz martwie się żeby pogoda była i żeby szybko pracowali ....ciągle sie o coś trzeba martwić ..... ja nie wiem

    Byłam dziś w odwiedzinach u mojego dalszego sąsiada Przemka ...poznałam jego rodzinkę bardzo fajni i mili ludzie .....mam nadzieje, że poznamy się bliżej ....ale największą uwagę przykuwała ich córeczka ....dosłownie "żywe srebro"...bardzo otwarte, radosne dziecko
    no i tak zostałam nową ciocią



  5. #45
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    07-05-2007
    Oj, dziś miałam straszny dzień nie dosyć, że się nie wyspałam bo cały czas myślałam czy moi murarze zjawią się na budowie (majster coś pod nosem marudził, że może się nie pojawią, bo coś ,gdzieś musi dokończyć) ... w noc padał deszcz i zapowiadali paskudną pogodę na dziś więc to mnie podłamywało ...no bo dopiero zaczęli a juz przerwa
    na szczęście od rana zaświeciło słoneczko i nawet murarze w ilości 5 sztuk się zjawili

    Pojechałam pod szkołę żeby spotkać córę, która dziś zdawała angielski....minęłyśmy się ...ale wszystko dobrze poszło

    Później skłóciłam się a raczej starałam się panu do betonu wyjaśnić jak długo pracowała pompa przy laniu betonu (według mojego zegarka 65min a ich 90min) a godz kosztuje180zł +Vat...co zresztą nie zostało do końca wyjaśnione i jeszcze nie zapłaciłam

    A to dopiero był początek bo: złożyłam papiery o pożyczkę do WBK odpowiedź powinnam dostać w ciągu 7 dni roboczych od złożenia kompletu dokumentów, coś było nie tak ale analityk to zaakceptował ..czekam ...czekam i bardzo mi zależy żeby odp. otrzymać jak najszybciej .....minęło 7 dni ustawowych po których w razie pozytywnej odpowiedzi za każdy dzień zwłoki bank płaci 100zł...minęło 11dni aż dziś dzwoni pan i powiadamia mnie, że muszę niestety dostarczyć jednak inny dokument no bo na ten czas pożyczki nie mogą mi udzielić
    czekali na to aż 11 długich dni żeby mi o tym powiedzieć papiery które im dostarczę niczego w tej sprawie nie wnoszą nowego przepuszczam że problem leży gdzie indziej -musieliby mi wypłacić 300zł a takich osób jak ja jest na pewno wiele więc czepiają się wszystkiego żeby do tego nie dopuścić ....mało tego musiałabym znowu od początku czekać co najmniej 7 następnych dni i pan nie daje mi gwarancji, że odpowiedź będzie pozytywna .....czyli zapłaciłam za wycenę działki 800zł , czekałam ok 3tyg. teraz jeszcze jeden tydzień po to żeby może znowu komuś coś nie pasowało
    Wk.........łam się tak bardzo ,że gdyby nie rozmowa przez telefon to pewno bym go pogryzła
    Rozmowa z mojej strony była bardzo nieprzyjemna ..nawet nie starałam się panować na koniec powiedziałam że się zastanowię czy z nich nie zrezygnować i rzuciłam słuchawką
    Z wściekłości i bezsilności nawet się popłakałam ....CHAMSTWO!!!!!
    PRZESTRZEGAM PRZED WBK
    Ja niestety zapłaciłam już za wyceną kupę kasy i muszę dalej z nimi współpracować .....tym razem mąż dowiózł inny dokument bo ja juz ich nie chce znać .....Pan z wbk był bardzo przejęty i wystraszony po naszej rozmowie i obiecał zrobić wszystko co w jego mocy - zobaczymy
    Może wystraszył się jak powiedziałam, że muszę pogadć z kimś z góry i opowiem o całym zajściu tak gdzie należy
    Podobno miał strach w oczach ...może to tylko pozory, bo klienta pewno mają gdzieś zwłaszcza takiego co mało od nich pożycza
    Nadmienię, że teraz moja działka jest więcej warta niż pożyczka o którą prosiłam
    Wzięłam coś na nerwy i pojechałam na działeczkę ..i tam poprawił mi się humor ....wszyscy solidnie pracowali, ścianki fundamentowe poszły ładnie w górę i chłopaki ucieszyli się na mój widok

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    10-05-2007
    Moja Kaja zdawała geografię, jest zadowolona
    Na budowie....
    za wiele się nie zmieniło, chłopaki dobudowali resztę ścianek fundamentowych, trochę zasypali piachem i......cały czas pada deszcz
    wkleiłam uśmiech bo deszcz jest bardzo potrzebny....nie będę egoistką i nie będę tylko myślała o swojej budowie...ja zdążę pobudować a deszczu jak teraz, wiosną spadnie mało to jesienią będzie nieurodzaj i np. płodów rolnych będzie mało a co za tym idzie będą droższe...a niech tam popada
    Wczoraj padało więc zadzwoniłam żeby chłopaki nie przyjeżdżali a dziś rano było ładnie, ale za to później juz non stop deszcz...więc ich zwolniłam do domku
    zamówiłam 3xpo 20t piachu, na sobotę zagęszczarkę i mam nadzieję, że w środę pójdzie juz chudziak...
    jak tylko hydraulik się wyrobi i zdąży rozłożyc kanalizę do południa .....beton juz zamówiony
    zakupiłam styropian,siatkę klej i folję
    pieniążki idą jak ...woda

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    12-05-2007
    sobota - prawie zakończyliśmy stan zero...prawie.... bo mój mąż zdecydował się (dobrze, że przed wylaniem chudziaka) żeby podnieść jeszcze fundamenty o jeden pustak....niestety taki ma refleks
    więc od poniedziałku chłopaki jeszcze raz oblecą wokół fundament
    Mieliśmy dziś też bardzo miłych gości TERKA z mężem i synkiem
    co sie okazało, że pochodzimy z tych samych stron....jej mąż dobrze się zna z moim i co ciekawe nawet murarze sie z nimi znają ....normalnie jedna wielka rodzina
    jaki ten świat jest mały

    Lolek-szef brygady RR i my ( Terka i ja ) ..... i mój mąż i zagęszczarką

  8. #48
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    14-05-2007

    Chłopaki dostawili jedną warstwę bloczków, dosypali piasku i..............jak wróciłam ze sklepu.....zobaczyłam ........no właśnie zobaczyłam wiechę
    Są kwiatki będzie flaszka a nawet kilka
    Dobrze, że dziś wybrałam się na działkę rowerem no bo jako inwestorka musiałam sie z nimi napić
    Oj było wesoło, było...



    po lewej czarny charakter ............................po prawej dobra duszyczka

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    15-05-2007

    Ten dzień jest dla mnie szczególny!!!!!!!!
    Moje starsze dziecko KAROLINA zdawała kolejny egzamin z matury -ustny angielski, poszło jej nieźle odetchnęłam z ulgą i czekamy teraz na ustny z polaka.
    Moje młodsze dzieciątko MICHAŁ obchodzi swoja 18-nastkę
    Jak ten czas szybko leci ..dopiero były takie malutkie i grzeczniutkie , bawiły się w piaskownicy a tu już dorosłe .....a ja ciągle czuję się jakbym sama co dopiero kończyła te .......naście
    Dzieci to coś wspaniałego nawet jak bywają czasami nieznośne, kapryśne, pyskate....no mogłabym jeszcze wymieniać ale cóż warte byłoby życie bez nich


    Na placu budowy po wczorajszej bibce stawili się wszyscy ...robią podmurówkę
    pod taras i schody wejściowe.

    Jeszcze jedna ważna sprawa, dostałam za darmo ..no może nie do końca... bo za przysłowiowe piwo stemple budowlane w ilości 100szt (nawet mieliśmy do wyboru) od kolegi pszema ...co prawda to podobno jego żona Majka tak zdecydowała ...a więc bardzo chciałabym podziękować za ten podarunek moim nowym sąsiadom a w szczególności Majce

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    16-05-2007

    Na budowie przestój
    Chłopaki przejechali 50km , posiedzieli 2godz. i pojechali z powrotem bo lało jak z cebra...ale już o 11.00 troszkę się wypogodziło ale na jak długo
    Hydraulik też przez tą pogodę przyjdzie dopiero jutro ....a ja korzystając z okazji, że mam dziś wolne wybiorę się do fryzjera w niedziele jestem zaproszona na komunię .. muszę jakoś wyglądać

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    19-05-2007
    Przez ostatnie trzy dni zrobiliśmy:
    dokończona została podmurówka pod schody
    (wykopany fundament +bloczki + wypełnienie piachem)
    hydraulicy poukładali rury kanalizacyjne pod chudzik (nawet nie wiem ile zapłacę )
    jeszcze raz zamówiłam zagęszczarkę aby chłopaki po dosypaniu piachu ubili całośc po raz drugi ...
    przyjechał koparkowy (świetnie sobie radził ), pozasypywał wykopy wokół domu , teren się wyrównał i w miarę uporządkował
    no i w końcu zaczęli stawiać mury
    wprowadziłam dziś jedną zmianę , otóż powiększyłam okna w salonie z 120 na 140 szer. ....myślę, że teraz będzie ładniej i widniej (będzie jeszcze duuuże balkonowe na 360cm) ...mam bzika na punkcie wielkości okien
    myśle, że światła w domu nigdy nie jest za dużo
    teraz to już wszystko pójdzie z górki

    jedną nogą w salonie ...................jedną na tarasie

    oczywiście, że pomagałam ..........tu "wyrosła" ściana mojej sypialni

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    23-05-2007
    Ostatnio nie pisałam bo nie miałam czasu...siedzenie na działce.... zamawianie materiałów....późne powroty do domu
    Mimo, że sama nie pracuje przy tej budowie (no chociaż czasami troszeczkę )to wracam zmęczona i nic już mi się nie chce no może nie do końca NIC
    Ale rano znowu ciągnie mnie na działeczke żeby popatrzeć jak powstaje następna ścianka naszego domku
    Jutro przywiozą nadproża ...całe szczęście, że z nimi nie ma problemów
    ale za to juz zdobycie od ręki stropu teriva graniczy z cudem A jeszcze nie tak dawno bo pod koniec kwietnia nie było problemu ..przynajmniej tam gdzie dzwoniłam....teraz trzeba czekać aż 4tyg.
    Mam nadzieję, że znajdę coś szybciej , no bo jak nie, to będzie ze mną krucho Będzie potrzebny może już za dwa tygodnie
    a teraz kilka fotek:
    nasza ścianka salonu...jaka cieplutka, przyjemna w dotyku

    ja i mój osiemnastolatek a obok nasza kuchnia i otwór na okienko

  13. #53
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    24-05-2007
    Dziś załatwiłam dwie bardzo istotne i bardzo ważne sprawy:
    1) znalazłam producenta od stropu terivy...wpłaciłam zadatek i będę mieć na
    04-06-2007 ....mówiłam jak się bardzo chce to wszystko można
    2) ponieważ na moim koncie było widać już dno
    a bank dalej zwlekał z decyzją i nawet nikt nie wiedział kiedy ona zapadnie
    to dziś mija cierpliwośc dobiegła końca.....zadzwoniłam do dyr. banku do Poznania,
    złożyłam ustną skargę i po 30min zadzwonił gość z wiadomością, że kredyt już został przyznany
    cieszę się oczywiście co nie zmienia faktu, że przez takie długie
    czekanie jestem już na samym stropie 3tys. do tyłu
    szkoda, że wczesniej nie pomyślałam o tym żeby zadzwonić tam gdzie trzeba
    Dziś tak jak się umówiłam z dostawcą przywieźli nadproża ....jutro będą juz je montować ....i dalej w górę

  14. #54
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    29-05-2007

    Najważniejsza sprawa- KAROLINA zdawała dziś ustny z polskiego i poszło jej bardzo dobrze ... podsumowując zdała maturę Na wyniki jeszcze trzeba trochę poczekać ale wie już, że na pewno zdała GRATULUJĘ CI MOJE SŁONECZKO

    Przez ten czas który minął : podpisałam umowę z bankiem .....żeby nie było tak słodko : wczoraj po wpłacałam w US pieniążki za hipotekę zwykłą i kaucyjną ...złożyłam PIT-y ....przelałam po 200zł dla Sądu Rejonowego wydz. ks. wieczystych (również za hipoteki) biegałam jak nakręcona żeby zdążyć do 15.00( bo wszystkie papiery są przesyłane kurierem do Poznania do centrum i tam dopiero uruchamiają kredyt) żeby na drugi dzień otrzymać pieniądze .... i czekałam dziś niecierpliwie za pierwszą transzą ...a tu ups ...pan w banku gdzieś wpisał odręcznie długopisem datę i ten jeden dokument cofnięto, znowu musieliśmy złożyć podpisy ....jutro czekam na pieniądze, które są mi bardzo potrzebne ....

    na budowie prace idą .....powoli ....liczyłam, że będzie szybciej ...ale na tym to tylko mi wyłącznie zależy ...choć szef ekipy ustalił konkretną stawkę za postawienie domu...... i tu dziwie się, że sam sie ociąga jeszcze trochę a będzie dopłacał do tego interesu ale skoro jest tego świadomy to jego sprawa ...a może okazać się , że moja również

    Dzis był też u mnie pan od ogrzewania podłogowego, hydrauliki , gazu ...robi wszystko .....ma wyliczyć jakie koszty poniosę za całą instalację łącznie z piecem i materiałami......ale bardzo mi sie podobało jego podejście do sprawy ...widać , że fachowiec i solidna firma .....raczej już jestem zdecydowana żeby zajął się wszystkim.

    a to ostatnie fotki:



  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    30-05-2007

    Od 05-04-07 trwała moja przygoda z bankiem WBK do dziś ....bo dopiero po
    56 dniach przelano mi I transzę na konto....a miało byc tak pięknie, obiecują rozpatrzenie wniosku wciągu 7 dni. Całe szczęście, że miałam troszkę swoich oszczędności i na początek budowy obyło się bez ich pieniędzy. Obym już nigdy więcej nie musiała brać pożyczek
    A dziś 31-05-07 pada od samiutkiego ranka a zapowiadali ładną pogodę - wszyscy wokół kłamią co za czasy
    Pojadę zamówic stal, tylko mam dylemat bo w projekcie jest jej bardzo dużo a jak wyliczyliśmy to potrzeba z tego co wyliczyli 3/4 nie więcej.....i nie wiem co robić pustaków też naliczyli więcej - kupiłam dużo mniej i zanosi się na to, że starczy wszystko trzeba przeliczać samemu od nowa
    ostatnie fotki ....zaczęli budować garaż i kończyć ścianki zewnętrzne


  16. #56
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    03-06-2007

    Dziś zrobiłam podsumowanie kosztów budowy fundamentów:
    wytyczenie domu = 415
    zdjęcie humusa = 300
    bloczki fundamentowe 1400 x 3.00zł= 4200
    stal fi 6, fi 12 i drut wiązałkowy = 1586
    beton23m3 +pompa+dojazd = 5475
    płyn wodoszczelny = 66
    piasek = 1500
    styropian+siatka+klej = 1586
    cement = 1148
    zagęszczarka do piachu = 190
    beton na chudziak+pompa+dojazd = 2793
    murarz praca = 3000
    Razem : 22259zł
    Kiedyś jak wyczytałam w muratorze, że
    Stan zero: 37 700 zł
    to nie mogłam sobie wyobrazić na co tyle kasy pójdzie ...przecież to tylko wykopanie rowów, zalenie betonem i po sprawie ale teraz już wiem , że to nie jest taka prosta sprawa jak mi się wydawało
    I tak fajnie bo zmieściłam się w orientacyjnych kosztach budowy z muratora a nawet zaoszczędziłam 15500zł ...tylko na czym może o czymś zapomniałam
    Ciekawe jakie koszty wyjdą za stan surowy otwarty

    Ostatnio zamówiłam stal (w Zgierzu ) ale , że nie miałam jeszcze przelanych pieniędzy z banku i moje konto świeciło pustkami to niestety nie mogłam też zrobić przelewu za fakturę ...w między czasie jak robiłam porządki natrafiłam na telefon do Centrozłomu na Brukowej i tak z ciekawości zadzwoniłam pytając o ich ceny za stal i .......jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że przepłaciłabym za stal o ok. 1500zł zaraz pojechałam i oddałam fakturę mówiąc wprost panu dlaczego
    Czasami dobrze robić porządki i zaglądać do starych notatek
    Jutro przywożą mi strop, w tygodniu dachówkę i więźbę a 11-06 przyjadą pobrać wymiary okienek(zamówione na lipiec) Tylko czy murarze ze swoją pracą sie wyrobią
    Ostatnie zdjęcia :


  17. #57
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    04-06-2007

    Pogoda dziś, przynajmniej do rana, nie nastrajała do budowy......to siąpiło to lało przez cały czas ......oczywiście chłopaki nie przyjechali a ja dziś miałam odbiór stropu (47 szt. belek i 800szt. pustaków)
    Pan z transportu jak się dowiedział, że będę do pomocy tylko ja to aż sobie jęknął ....od 8.30 siedziałam na działce do 14.00 tyle trwała dostawa i rozładunek belek i pustaków .....przy rozładunku belek pomógł nam mój mąż który dowiedziawszy się ,że jestem sama przyjechał mi z pomocą ......ale już pustaki to niestety sami (ja i kierowca) rozładowywaliśmy w strugach deszczu ....oczywiście nie ręcznie ale i tak ciągle musiałam coś trzymać , nakierowywać i krople deszczu lały mi się do rękawów .....
    przeniosłam też 1 i1/2palety ciężkich pustaków własnymi rączkami bo brakowało nam 2 europalet do oddania .... inaczej zapłacilibyśmy kaucję po 20zł od szt(całość 320zł), później można byłoby je oddać - ale czym je odwieść, znowu zamawiać transport i płacić...wolałam te 2 palety opróżnic z pustaków i ddać wszystkie na raz
    zapakowaliśmy palety i na koniec pan powiedział, że nadaję się na pomocnika i nawet nie spodziewał się, że kobiety są takie wytrzymałe i silne i chętnie by mnie zatrudnił
    napracowana, zmoknięta wróciłam do domu... i zapragnęłam ugotować sobie rosołku coby dodać sobie sił
    właśnie się gotuje

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    05-06-07
    Najnowsze zdjęcia:
    dziś na działeczce podczas sprzątania zobaczyliśmy małą ciężarną jaszczurkę, była bardzo grubiutka bardzo powoli się poruszała i serduszko jej bardzo mocno biło ...daliśmy jej spokojnie schowć pod deski ..canna powiedziałą, że będziemy mieć na dziłeczce zoo..jak się małe pojawją


  19. #59
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    06-06-07 imieniny miesiąca

    I znów mieliśmy gościa na działeczce ...było to wielka ropuszka
    Dzisiaj chłopaki stawiali a raczej dokańczali stawianie ścianek działowych, stanęła ścianka dzieląca część dzienną i nocną no i komin
    Ostatnio po mojej rozmowie lepiej pracują i jestem juz z nich zadowolona ....no może lepiej nie chwalic dnia przed zachodem słońca
    Ale jak zasługują ..... to trzeba pochwalić
    Byłam dziś w firmie" Zamek" gdzie po równych 3 miesiącach czekania otrzymałam dachówkę.....jaka ulga
    Na wieczór zrobiliśmy sobie grila..oczywiście na działce ..kolację ...bo to była juz 20.30 ....cykały świerszcze, ćwierkały ptaszki aż szkoda było wracać do bloków

    Najlepiej pasuje nam gril na własnym podwórku

    Takie duże okno będziemy mieć w salonie i takie duże w sypialni

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    07-06-07

    Przepiękna pogoda w sam raz na wypad na działeczkę, opalanie i grila
    Całe popołudnie spędziliśmy na leżakach, piciu , jedzeniu......to był wspaniały odpoczynek

    nasza działka i całe wokół pole pokryło się pięknymi kwiatkami -rumiankami

Strona 3 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony