dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 16
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 312
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    06-09-2007czwartek

    Na budowie błogi spokój czyściutko, posprzątane .....czekamy na tynkarzy, byłam u nich ( blisko mnie pracują ) kończą już u pszema podoba mi się ich praca , ściany są równiutkie, gładziutkie....wprost pod malowanie myślę , że u mnie też tak zrobią
    W sobotę lub poniedziałek wchodzą
    Jeszcze jedna, najważniejsza sprawa: mój syn Michał, zdał dziś kurs na prawo jazdy WIELKIE GRATULACJE

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    10-09-2007 poniedziałek

    Pogoda nie rozpieszcza ile można
    ale na szczęście humor poprawili mi tynkarze pomimo, że pracę rozpoczęli troszkę później (opóźniony transport materiałów) to na wieczór byłam zdziwiona, że tak wiele zrobili pobudowali mi ściankę , ocieplili wewnatrzną ścianę garażu, pozakładali wszystkie kątowniki....właściwie przygotowali sobie już wszystko do tynków Jak tak dalej pójdzie to się może chłopaki wyrobią do soboty

    11-09-2007 wtorek

    Dziś z samego rana pojechałam na działkę aby dostarczyć chłopakom pewne rzeczy i znowu zaskoczenie tynki robią się pełną parą
    Za wczorajszą dobrą pracę postawiłam im piwo a co tam
    Bardzo mnie cieszy jak prace idą szybko i sprawnie Zobaczyłam też przy okazji jak się takie tynki robi wygląda to tak jak gęsty krem, ktróry pod ciśnieniem, przez rurkę kładzie się..... zamiast na torta to na ściany i sufity .....jest gęsty, pięknie uformowany, wszystko pięknie się trzyma , nic nie spada na dół a później gładzi się tą maź tak długo aż nie będzie żadniej ryski....aż ściany będą równiuteńkie, gładziutkie .....piękna robota -powiedziałabym, że artystyczna taki tynkarz to artysta "cukiernik"

    pokaże Wam ten kremik knaufa

  3. #103
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    12-09-2007 Środa

    Co dziś napisać Może krótko ...tynki robią się , nie mam żadnych zastrzeżeń do pracy chłopaków -tynkarzy czyli ilości i jakości
    No może z jednym ...kupiłam im piwo i jeszcze nie wypili




    Tynki jak tynki takie szare ale od razu robi się w domku przytulnie ...nie widać juz tych surowych pustaków

  4. #104
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    13-09-2007 czwartek

    A oto niesamowici cukiernicy



    Coraz więcej ścian jest już gotowych

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    14-09-2007 piątek

    No to pragnę poinformować, że po 5 dniach pracy tynkarzy 550m2 ścian zostało pięknie obtynkowanych
    Ale się chłopaki pospieszyli Naprawdę ekipa wspaniała, pracowita z doświadczeniem...... i porozmawiali, i pośpiewali , pożartowali, doradzili, naprawdę bardzo fajni ludzie
    Wiecie co ? jak spotyka się kolejną fajną ekipę to aż przyjemnie się buduje tylko zastanawiam się czy znowu mi się poszczęści z kolejną
    Jutro od rana panowie tynkarze będą robić po sobie porządki, rozliczamy się , oczywiście jak zawsze stawiam wiechę i kolejny etap za nami
    Do następnego

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    15-09-2007 sobota

    Instalacja bramy garażowej, pożegnanie z ekipą tynkarzy, sprzątanie,oglądanie , oglądanie, oooo jak jest teraz fajnie ......i odwiedziny kolegi z forum ot, co się dziś działo na budowie.
    Brama zamontowana bez zastrzeżeń, działa tynki schną a wizyta bardzo miła Nawet prezent dostałam
    Dziekuję
    Te iglaczki to prezent od Yeti



  7. #107
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    17-09-2007 poniedziałek

    No nareście miałam czas żeby obejrzeć projekt kominka.... jest ładny, prosty, nowoczesny Taki jak mi się zawsze podobał tylko, że do tej pory myślałam, że jeśli komin jest w rogu to kominek również narożny ale okazało się , że wcale tak być nie musi ......jakie to szczęście
    Czyli kominek mam juz z głowy nie muszę się juz więcej nad nim zastanawiać ...no ewentualnie myślę jeszcze nad połączeniem wspólnie, kominka i rekuperatora

    Był dziś pan od wylewek i też juz wszystko uzgodniliśmy

    A tynki spokojnie sobie schną Nie mogę się napatrzeć jak juz zrobiło się ładnie Czasami to aż nie mogę uwierzyć, że to naprawdę mój domek




  8. #108
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    22-09-2007 sobota (moje urodzinki )

    Coś się dzieje na forum nie mogę otworzyć do końca dziennika ( nie otwierają sie wszystkie zdjęcia ) nie mogę robić wpisów Może teraz mi się uda
    A co się działo przez ten tydzień
    Robiliśmy dokończenie ocieplenia fundamentów... moi murarze przykleili tylko styropian a żeby było, jak to się powtarza do znudzenia pewna osoba "zgodnie ze sztuką budowania" to w czasie naszej bezczynności postanowilismy dokończyć to co nie zostało skończone czyli obkopywaliśmy cały dom i posmarowaliśmy styropian czarna mazią i teraz kładziemy folię kubełkową (strasznie ona droga wydałam 660zł) ale co tam może nie jest ona tak bardzo potrzebna ale domek ma teraz ciepło i sucho w nóżki
    A z bardziej świeższych wiadomości ..robi się hydraulika zostały założone kaloryferki Purmo robi się cwu i ...wszystko czym się zajmuje hydraulik a mamy fajnego hydraulika - to Wojtek (pracuje ze swoim bratem) jest kolegą mojego męża i mężem naszej kol. z forum o tą ekipe również nie muszę się martwić wszystko pójdzie szybko i tak jak się należy i chyba nie za drogo
    i fotki ...więcej jutro


  9. #109
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    26-09-2007 środa

    Cały czas robi się hydraulika i podłogówka
    Podłogi robią się coraz ładniejsze, bielutkie, czyściutkie
    Ale niestety pogoda sie popsuła, nie będą już tak szybko schły ściany i sufity ..a tak ładnie było
    fotki


  10. #110
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    29-09-2007 sobota

    Michał obchodzi dziś imieniny- wszystkiego najlepszego

    Nareście Michał rozwiązał problem złego funkcjonowania internetu czego nie potrafiły mądre głowy ze SKOMURU(osiedlowa kablówka).......wstyd panowie
    Co się działo przez te kilka dni robiła się podłogówka i nieprzewidziana instalacja hydrauliczna na górze....to ma być( na razie) poddasze nieużytkowe ale na wszelki wypadek zrobimy rozprowadzenie rur pod przyszłą łazienkę
    Panowie od hydrauliki spisują się świetnie, i znowu nie muszę nikogo pilnować i o nic sie martwić powoli prace zbliżają sie ku końcowi
    Ale dziś był piękny dzień więc Wojtek musiał popracować u siebie ..to złota rączka ...sam buduje sobie dom dziś robi drugi wieniec ....bo niedługo będzie robiona u niego więźba
    W poniedziałek przyjdzie dokończyć podłogówkę i to chyba będzie koniec no może we wtorek
    My zaś dziś układaliśmy na poddaszu folię i styropian pod wylewki ...a po pracy zrobiliśmy sobie duuuże , wspaniałe ognisko .... było pieczenie kiełbasek i oglądanie gwiazd i tak jakoś sobie uświadomiłam, że mieszkając w blokach tak rzadko oglądam gwiazdy ale niedługo to się już zmieni
    Moi kupcy mieszkania otrzymali kredyt będą pieniążki na wykończenia domku


  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    01-10-2007 poniedziałek

    Zakończony etap hydrauliki Rury od wody i centralnego oraz rurki do podłogówki pięknie rozłożone....nikt ich nie deptał , nie chlapał cementem ....ale to dzięki temu, że wcześniej były położone tylko te odcinki rur które były montowane w ścianie, reszta (w podłodze ) po tynkach wewnętrznych czyli teraz.
    Wszystko poszło pięknie, gładko i sprawnie Podziękowania dla Wojtka i Zbyszka
    I jak do tej pory, również ta ekipa spisała sie na medal
    Teraz czas na wylewki dzwoniłam do Bogusia .....pod koniec tygodnia lub początek przyszłego może wejść
    A ja niestety chyba się rozchorowałam boli mnie głowa, cieknie z nosa i ogólnie mam złe samopoczucie Nawet zdjęć nie zrobiłam Nie mogę sie cieszyć zakończeniem kolejnego etapu budowy Zawsze wiedziałam, że zdrówko jest najważniejsze bez niego ani rusz
    Jeszcze jedno .....chciałam podziękować za miłą niedzielę, przyjemnie spędzoną w towarzystwie Terki i jej męża kiełbaska z grila była wyśmienita i to ciasto własnego wypieku POZDRAWIAMY I DZIĘKUJĘMY

    02-10-2007 wtorek

    Z moim zdrówkiem nic się nie zmieniło przeziębienie ...biorę jakieś mikstury , tabletki ale i tak źle sie czuję a najbardziej dlatego, że nie byłam i nie widziałam zakończenia tej hydrauliki Jutro bez względu na wszystko pojadę , zobaczę i zrobię zdjęcia A teraz w wolnych chwilach czytam książkę również związana z budową pod tytułem FENG SHUI ile tam mądrości

  12. #112
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    03-10-2007 środa

    A to ci numer zadzwonił Boguś od wylewek, że jutro wchodzi miał być pod koniec tygodnia a tu niespodzianka muszę teraz na gwałt załatwiać cement na wylewki ...."jedynkę" ...ale przecież już takowej nie produkują ..jak jest to podobno fikcja ....nie ma jedynki od lutego musi być to co jest byleby z dobrej cementowni ...zaraz zadzwonie do P. Plebańczyk tam zawsze moge liczyc na dobrą jakość
    Załatwiony ...zaraz będzie dostawa na działkę
    No to czekam na tego wspaniałego Bogusia to pan wychwalany przez kol. z forum też Bogusia ...jutro zobaczymy czy taki jest wspaniały jak o nim piszą
    No i koniec choroby, jutro z rana muszę być na działce.....może na widok następnej ekipy mi się polepszy kto wie , kto wie

  13. #113
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    04-10-2007czwartek

    Ekipa Bogusia zaczęła dziś wylewki
    Nie wiedziałam, że tak szybko sie robią dzisiejszego dnia wylali na górze ok.80m2 i na dole cały salon 50m2 jutro reszta i koniec z wylewkami A Boguś jak to opisują go inni- fajny gościu pogada, pożartuje, doradzi potwierdzam
    Zna się dobrze na swojej pracy..... mimo kilku pracowników wszyscy wiedzą co mają robić , nikt nikomu w drogę nie wchodzi i dlatego praca tak szybko i sprawnie idzie do przodu co bardzo mnie cieszy
    Najważniejsza sprawa...wyzdrowiałam, katar przeszedł, czuje się "prawie" dobrze....wniosek z tego , że nie może być w mojej budowie żadnej przerwy bo jak jest to zaraz "coś" mnie dopada
    wylewki na poddaszu ........................i w salonie

    i dzielnie pracujący "BOGUSIOWIE"

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    05-10-2007 piątek

    Dalszy ciąg wylewek...od samego rana zaczęło padać paskudna pogoda , współczuję chłopakom ...dwóch musiało stać na deszczu i sypać piasek do maszyny ...zmokli dopiero ok. 13.00 przejaśniło się ale o 14.00 - było po wylewkach
    Wszystko pięknie zalane ( chudziak był wylany okropnie, same nierówności w każdym miejscu, różnice poziomów ) teraz tak równiuteńko, aż miło popatrzeć
    Przez następnych kilka dni trzeba polewać wyleweczki , nie wietrzyć i aż nabiorą mocy ...myślę , że nie popękają (zadbałam i o to )
    To następna ekipa z którą nie było żadnych kłopotów
    Myślę , że spotkamy się jeszcze bo umówiona jestem z nimi na instalację oczyszczalni......jak tylko będą pieniążki.....powiedzieli, że dla mnie zawsze znajdą czas
    Co za przyjemne budowanie
    Niedługo wejdzie ekipa od ocieplenia, czy też będę z nich zadowolona
    Zdjęć nie ma, bo nie wolno było dziś chodzić po świeżych wylewkach a specjalnych bucików nie chcieli mi zostawić

    06-10-2007 sobota

    Dziś już można wchodzić a nawet trzeba ...polewanie konieczne
    A to wylewki Bogusia



  15. #115
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    06-10-2007

    A teraz może coś na temat kosztów
    Elektryka(okablowanie +rozdzielnia) bez robocizny (mąż robił) 3 000zł
    Tynki wewnętrzne 550m +listwy silikonowe+robocizna ------14 600zł
    Hydraulika (podłogówka 70m, piec kondensacyjny, kaloryfery + inne mater.) bez robocizny----20 000zł
    Wylewki (folia, pianka dylatacyjna, styropian, cement, piasek, robocizna) ---10 500zł

    Razem............................... 48 100,00
    +stan surowy zamknięty......148 290,00
    wydaliśmy ...................196 390,00 zł

    około bo zanotowałam jaszcze inne wydatki związane z budową ale o nich napisze na koniec budowy

    Czy to dużo czy mało raczej w sam raz przypuszczaliśmy, że tyle wydamy przynajmniej nie jesteśmy zaskoczeni a im dalej z budową to tym bardziej przyzwyczajamy się do pewnych cen, juz nie zaskakują nas tak bardzo jak na początku budowy

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    10-10-2007 środa
    Od wylewek minęło 5 dni, przez ten okres polewałam je wodą (takie były zalecenia Bogusia ) teraz jeszcze do poniedziałku nie powinnam wietrzyć ....beton musi się związać a wietrzenie i szybkie wysychanie nie wpływa dobrze na jego jakość ...
    Ekipa od ocieplenia przyjdzie ok 20 października do tego czasu wylewki nabiorą mocy Ja będę miała trochę czasu na załatwienie innych, zaległych spraw
    Musimy rozwalić kupę ziemi zalegającą po zdjętym humusie bo akurat w tym miejscu będzie "szedł" gaz.....właśnie pan się ze mną skontaktował ale gaz oczywiście dopiero w listopadzie
    Chciałabym mieć juz kaskę za mieszkanko i zamawiać sprzęt, kafle, kuchnie i wszystko co potrzeba to najfajniejsza część budowy domku Jak na razie jest wspaniale

  17. #117
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    11-10-2007 czwartek

    Nie mam dziś auta ...nie mogę pojechać na działkę, zobaczyć mojego domku, pooglądać jak wylewki schną a raczej dojrzewają...już bym coś robiła....teraz siedzę i wymyślam łazienkę. ..tyle mam pomysłów i nie mogę sie zdecydować na kolor...wiem na pewno, że musi być jasna
    Jeszcze zastanawiamy sie nad ogrodzeniem ....miał być płotek ale teraz myślimy o czymś innym .....ale żeby było ładnie i nie straszyło przejeżdżających coś prostego i skromnego
    Mąż wrócił z pracy wcześniej i oczywiście odwiedziliśmy swój dom a po drodze wpadliśmy zobaczyć kostkę brukową Libet.....bajerowy zawrót głowy czego tam nie ma .....same wspaniałości chyba wypadałoby się umówić z panią od projektów i wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować , bo jest z czego , wybór ogromny

  18. #118
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    16-10-2007 wtorek

    Zaczęło sie wietrzenie posadzek a jednocześnie całego domku...przez ten jastrych to ściany zrobiły się od nowa wilgotne, co ja pisze przecież jeszcze do końca przed wylewkami nie wyschły .....teraz jest piękna pogoda więc chodzę na działkę i otwieram okienka i suszę , suszę i suszę
    Wczoraj zabrałam sie do obcinania pianki dylatacyjnej i folii, która wystawała ponad posadzkę, zupełnie inaczej, ładniej wszystko wygląda tak czyściuteńko i pokoje wydają się większe
    ale za to moje plecy mi wysiadły ależ się napracowałam, cały czas na klęcząco a tu jeszcze nie koniec jutro od nowa.... pozostał garaż i poddasze ależ jaka to przyjemność jak się robi u siebie, we własnym domku , a jak się później słodko śpi
    Wokół domku tez wzięliśmy się za porządki, rozsypaliśmy zwały ziemi które zalegały jeszcze po zdjęciu humusa ...musieliśmy , bo tam gdzie leżała ziemia będzie "szedł" gaz no i dodatkowo w tym miejscu zaplanowana jest oczyszczalnia , tak więc teren musiał się uporządkować Przyjechała pan koparkowy (dodam super koparkowy ) i nie wiadomo kiedy cały teren został pięknie rozplantowany Zostały jeszcze palety i juz cały teren będzie piękny Teraz dopiero widać powierzchnię działki ... ile miejsca na ogródek, ile tam się krzaczków zmieści ile pieniążków na to pójdzie ale za to jak będzie pięknie



  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    17,18-10-2007 środa,czwartek

    Wczoraj cały dzień przesiedziałam na działce było bardzo przyjemnie suchy prowiant smakował jak rzadko kiedy piękna pogoda, wietrzenie domku,obcinanie pianki,i porządkowanie działki, wygrzewanie sie na słoneczku -tak wyglądał mój dzień Jak ja tam świetnie odpoczywam A moja suczka Sonia dzielnie pilnowała terenu, za to po przyjeździe do domu padła ze zmęczenia




    A dziś dowiedziałam się od kupujących nasze mieszkanie, że wszystko już mają załatwione w banku teraz już pozostało się nam umówić u notariusza Jak to wszystko po kolei się pięknie układa .... właśnie kończą się nasze zapasy finansowe

    A to nasze ukochane mieszkanko z którym przyjdzie nam się nie długo pożegnać Będę tęsknić
    kuchnia i pokój Michała

    salon

    sypialnia i pokój Kajki

    jeszcze raz sypialnia i przedpokój

    i nasz mały blokowy ogródeczek

  20. #120
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropkq
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    2.213
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    232

    Domyślnie

    20-10-2007 sobota

    To był wyjątkowy dzień ...rozpaliliśmy pierwszy ogień w naszym domku
    Tak sobie pomyśleliśmy, że skoro już na dworku coraz zimniej i nie pora na przesiadywanie nad ogniskiem, to w zamian trzeba poszukać jakiejś "kozy" i rozpalić ognisko w domku ...przy okazji mury będą szybciej schnąć
    Ponieważ mój mąż zajmuje się systemami alarmowymi to prawie codziennie ma styczność z wieloma inwestorami, ludźmi u których zakładał alarm a teraz wykonuje również konserwacje, podczas tych wizyt często rozmawia na tematy budowlane ....... wielu z nich służy pomocą, radą, podpowiedzią na co warto zwrócić uwagę, gdzie kupić .....ludzie Ci są bardzo usłużni, pomocni, życzliwi...po prostu wspaniali dzięki takim osobą od dziś mamy w domku "kozę " ...pożyczyliśmy ją na okres przejściowy, dopóki nie powstanie kominek.
    Obawialiśmy sie , że przy próbie rozpalenia ognia będzie się dymiło, kopciło a tu ogień rozpaliłam od pierwszej zapałki Cug jest niesamowity, drzewo spalało się w błyskawicznym tempie .....a cudowne ciepełko ogarniało powolutku cały salon..w pozostałych pokojach również zrobiło się przytulniej, cieplej
    Co tu dużo pisać zapanował niesamowicie romantyczny nastrój i wogóle nie chciało nam sie wracać do bloków



Strona 6 z 16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony