dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 75
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1492
  1. #1421
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tgrzebien

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mazowieckie gm. Jabłonna
    Posty
    73

    Domyślnie

    Ktoś ma może pomysł co się mogło stać najprawdopodobniej z napędem bramy Krispol? Pod koniec jak się otwiera zaczyna strasznie skrzypieć. Posmarowałem całą prowadznicę, ale nic to nie dało. Wydaje mi się że to skrzypienie wydobywa się z napędu.
    https://drive.google.com/file/d/1jr4...ew?usp=sharing

  2. #1422
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie

    Witam..

    Wczoraj dostałem ofertę bram garażowej od gościa o wymiarach 4500mmx 2250 mm:

    Nice- 5500
    Wiśniowski-6500

    Jaki jest wiśniowski to wiem ale co powiedzieć możecie na temat NICE.
    handlowiec mówi że to krispol jest. Cena miarę atrakcyjna. Czy ta firma nie odbiega jakościowo od krispol ??Proszę o pomoc.

  3. #1423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    Witam..

    Wczoraj dostałem ofertę bram garażowej od gościa o wymiarach 4500mmx 2250 mm:

    Nice- 5500
    Wiśniowski-6500

    Jaki jest wiśniowski to wiem ale co powiedzieć możecie na temat NICE.
    handlowiec mówi że to krispol jest. Cena miarę atrakcyjna. Czy ta firma nie odbiega jakościowo od krispol ??Proszę o pomoc.
    Bramy sprzedawane pod marką Nice wychodzą z fabryki Krispol i nie jest to żadna tajemnica. Nice branduje je swoim logo, daje własną automatykę, wsparcie techniczne, marketing, itp.
    Jakościowo to ten sam produkt co Krispol.
    Ostatnio edytowane przez bwojtek ; 24-06-2020 o 10:53

  4. #1424
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie

    Czyli nie ma co do nich zastrzeżeń i problemów z częściami zamiennymi??
    Jak to ma się do Wiśniowskiego??
    Bo przyznam cena atrakcyjna

  5. #1425
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cenę masz dobrą, bo do końca czerwca jest promocja "z metra": https://krispol.pl/bramy-garazowe-z-rabatem-od-metra/
    Jest to realny rabat, średnio o 10-15 % więcej niż można normalnie wynegocjować.
    Sprzedaję Krispol ponad 10 lat, jeszcze serwisu nie miałem okazji widzieć (nie było potrzeby).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #1426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie

    Czyli krispol ma takie rabaty to NICE automatycznie też??

  7. #1427
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    Czyli krispol ma takie rabaty to NICE automatycznie też??
    A sorry, nie powiązałem tych faktów. Po prostu widząc Nice automatycznie widzę Krispol. Nie wiem jak to jest, ale myślę że też..
    Normalnie nie ma takich różnic w cenie. Niektórzy mówią, że Wiśniowski przesadził z ceną w tym sezonie, ale nie mi to stwierdzać..

    Ps. Sprawdź jeszcze kwestię paneli. Sam rozmiar to nie wszystko. Być może jedna firma zastosowała panel 40mm, inna 60mm. Ale bardziej prawdopodobne jest, że jeden panel to brama malowana, chropowata struktura woodgrain a druga w droższej opcji, czyli okleinie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #1428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie

    Panele są w strukturze okiennej czyli okleinie.... Chłopak co mi to sprzedaje mówi że różnica między np wiśniowski jest taka że no panele mogą być nierówne... Czyli np od góry może być ciut węższy panel albo od góry i od dołu jest taka czarna listewka

  9. #1429
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    Czyli nie ma co do nich zastrzeżeń i problemów z częściami zamiennymi??
    Logistyka Nice to wzór do naśladowania. Części dostępne zazwyczaj w 24h.

  10. #1430

    Domyślnie

    Witajcie,

    napęd bramy Somfy Dexxo Pro - w jaki sposób najlepiej podłączyć przycisk otwierania/zamykania od wewnątrz garażu? ktoś to u siebie przerabiał?

  11. #1431

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyspvfr Zobacz post
    Witajcie,

    napęd bramy Somfy Dexxo Pro - w jaki sposób najlepiej podłączyć przycisk otwierania/zamykania od wewnątrz garażu? ktoś to u siebie przerabiał?
    Normalnie, pod odpowiednie zaciski napędu. Nie pamietam konkretnie które to były, zerknij do instrukcji.

  12. #1432

    Domyślnie

    Przymierzam się do budowy garażu i zastanawiam się jaki przewidzieć otwór na bramę. Zastanawiam się nad rozmiarem 500x200, 500x215 lub 500x225. Czy różnica w użytkowaniu i cenach tych rozmiarów jest znacząca ?

  13. #1433
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    200 cm to niska brama. Występuje praktycznie tylko w starych garażach. 212,cm to też nisko, najczęściej spotyka się 225 i 237,5 cm. To ma być praktyczne (wjazd większym autem) oraz wyglądać na elewacji (szerokie a wąskie może tak sobie).
    Istotnego przełożenia na cenę nie ma. No wiadomo że większe = droższe, ale liczone z powierzchni a nie extra wymiaru.

    I pamiętaj, że brama potrzebuje także "sufitu" do montażu konstrukcji podwieszenia - taki dobry standard to 30- 40cm.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #1434

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę musiał przewidzieć otwór 500x225.

    Jak rozumiem do napędu bramy wystarczy zwykłe gniazdo 230V, w którym miejscu najlepiej je usytuować ?

    Będzie to garaż wolnostojący, czy w przypadku awarii napędu/zasilania wystarczający jest system rozłączania napędu w bramie czy mimo wszystko lepiej na takie sytuacje zamontować w garażu dodatkowe drzwi techniczne ? Jaki jest koszt takiego systemu w Krispolu ?

  15. #1435

    Domyślnie

    mam pytanie dotyczące wymiany bramy garażowej. czy pytając o wycenę mam podawać wymiary otworu czy po prostu długość panelu bramy albo rozstaw stelaża? w starej bramie po 12 latach do wymiany są wszystkie panele u mnie i u sąsiadów, chyba taniej będzie kupić nową...

  16. #1436
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kor_nick Zobacz post
    mam pytanie dotyczące wymiany bramy garażowej. czy pytając o wycenę mam podawać wymiary otworu czy po prostu długość panelu bramy albo rozstaw stelaża? w starej bramie po 12 latach do wymiany są wszystkie panele u mnie i u sąsiadów, chyba taniej będzie kupić nową...
    Do wyceny należy podać przynajmniej: wymiary gotowego otworu i miejsca po bokach oraz w nadprożu- oczywiście, oprócz koloru, przetłoczeń i np. tego. czy stary napęd chcemy zachować jezeli nie sprawiał kłopotów.
    Przy doborze panelu do starych prowadnic nalezy sprawdzić, czy dany model nie został wycofany lub zmieniony, zwykle wystarczy zdjęcie tabliczki znamionowej aby to ocenić.
    Producenci prowadzą różną politykę, ale to prawda, że panele- zwykle jako części serwisowe- wyjdą podobnie cenowo jak kompletna, nowa brama.

  17. #1437
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Wilq84

    Zarejestrowany
    Feb 2021
    Skąd
    Kraków
    Dzielnica
    Nowa Huta
    Posty
    33

    Domyślnie

    Planuje budowę domu z 2-stanowiskowym garażem w bryle budynku. Na projekcie są 2 bramy garażowe. Czy jest sens 1 bramy wspólnej(na pewno cieżka) czy lepiej 2 pojedyncze? Jest duża różnica w kosztach?

  18. #1438

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Do wyceny należy podać przynajmniej: wymiary gotowego otworu i miejsca po bokach oraz w nadprożu- oczywiście, oprócz koloru, przetłoczeń i np. tego. czy stary napęd chcemy zachować jezeli nie sprawiał kłopotów.
    Przy doborze panelu do starych prowadnic nalezy sprawdzić, czy dany model nie został wycofany lub zmieniony, zwykle wystarczy zdjęcie tabliczki znamionowej aby to ocenić.
    Producenci prowadzą różną politykę, ale to prawda, że panele- zwykle jako części serwisowe- wyjdą podobnie cenowo jak kompletna, nowa brama.
    czyli takie wymiary A, B i C wystarczą?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210217_093134.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	453332  

  19. #1439
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Cytat Napisał kor_nick Zobacz post
    czyli takie wymiary A, B i C wystarczą?
    Wymiar C jest mało istotny przy bramie montowanej najczęściej tak jak te, czyli od wewnątrz, "dookoła" otworu.
    Oprócz tego zdjęcia, na którym widoczne są przetłoczenia, niezbędne jest od wewnątrz i wymiary boczne oraz szczególnie wysokość nadproża.
    Oczywiście, jeżeli blisko jest jakiś podciąg na suficie to również to informacja jest istotna.
    Proszę zamknąć bramę, wykonać od wewnątrz jej zdjęcie, zwymiarować oraz ewentualnie sufitu i przesłać do jakiegoś biura w celu wyceny.

  20. #1440

    Domyślnie

    Cytat Napisał stary Zobacz post
    Wymiar C jest mało istotny przy bramie montowanej najczęściej tak jak te, czyli od wewnątrz, "dookoła" otworu.
    Oprócz tego zdjęcia, na którym widoczne są przetłoczenia, niezbędne jest od wewnątrz i wymiary boczne oraz szczególnie wysokość nadproża.
    Oczywiście, jeżeli blisko jest jakiś podciąg na suficie to również to informacja jest istotna.
    Proszę zamknąć bramę, wykonać od wewnątrz jej zdjęcie, zwymiarować oraz ewentualnie sufitu i przesłać do jakiegoś biura w celu wyceny.
    ok, dziękuję za wyjaśnienie.

Strona 72 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony