dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 69 z 75
Pokaż wyniki od 1.361 do 1.380 z 1492
  1. #1361
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    Tylko ta wielkość 5,5m mnie mocno schizuje czy nie będzie to wyglądać dziwnie
    U mnie brama 468 x 240, szersza będzie tylko lepsza. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość miejsca przed garażem na manewrowanie / parkowanie.



    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  2. #1362
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post

    I tym zdjęciem w praktyce pokazałeś jak kończy się użytkowanie bramy węższej niż 5,5m. Nie da się wysiąść z samochodu "po prawej" jeżeli wjedzie przodem do garażu. No chyba, że ktoś lubi poobijane drzwi w samochodzie

  3. #1363
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    I tym zdjęciem w praktyce pokazałeś jak kończy się użytkowanie bramy węższej niż 5,5m. Nie da się wysiąść z samochodu "po prawej" jeżeli wjedzie przodem do garażu. No chyba, że ktoś lubi poobijane drzwi w samochodzie
    Nie zgodzę się z tobą, zdjęcie jest z czasu budowy, i takie parkowanie było wymuszone składowanie np. XPS, wiader z farbami, styropianu, opon itp.
    Jedno z aut jest zdecydowanie szersze niż standard, niestety zostało sprzedane.

    Po zrobieniu porządku, kupieniu regałów sytuacja się poprawiła o po zaparkowaniu małych 2 aut ( Ibiza i Astra ) można śmiało otworzyć drzwi w każdym aucie bez obijania. Zdecydowanie lepiej mieć jednak szerszy garaż i bramę, jest to po prostu wygodniejsze.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  4. #1364
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    U mnie brama 468 x 240, szersza będzie tylko lepsza. Bardzo ważna jest odpowiednia ilość miejsca przed garażem na manewrowanie / parkowanie.



    Wiadomo - 550 będzie wygodniejsze jak 468, ale ja sięboję że brama będzie dziwnie wyglądać (zbyt szeroka będzie)
    Jaką najlepiej proporcjonalnie wysokość dobrać do bramy 550 ?

    P.S.
    PARA mam pytanie z innej beczki - z twojego dziennika wyczytałem, że masz garaż nieogrzewany a ścianę garaż/dom oraz podłogę wyłożyłeś styropianem. Jak grubym i jak sprawdza Ci się to rozwiązanie ? Jaka temperatura w zimę ?

  5. #1365
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek@gmail Zobacz post
    Wiadomo - 550 będzie wygodniejsze jak 468, ale ja sięboję że brama będzie dziwnie wyglądać (zbyt szeroka będzie)
    Jaką najlepiej proporcjonalnie wysokość dobrać do bramy 550 ?
    A ładniejsza blondynka czy brunetka ? A pomidorówka lepsza z ryżem czy makaronem ?
    Nie ma prostej odpowiedzi na Twoje pytanie o szerokość i proporcje, wszystko zależy od domu i tego co Tobie się podoba, to Twoja budowa i to Ty masz być zadowolony. A co będzie jak kupisz auto terenowe albo busa, zamontujesz box dachowy ? musisz myśleć też jak brama sprawdzi się w praktyce.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  6. #1366
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Po zrobieniu porządku, kupieniu regałów sytuacja się poprawiła o po zaparkowaniu małych 2 aut ( Ibiza i Astra ) można śmiało otworzyć drzwi w każdym aucie bez obijania.
    To spróbuj tej sztuki mając RAM-a
    Zresztą wystarczy duży SUV i już mamy problem.

  7. #1367
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bwojtek Zobacz post
    To spróbuj tej sztuki mając RAM-a
    Zresztą wystarczy duży SUV i już mamy problem.
    Na szczęcie duże auta nie są w moim guście, a terenówki które mi się podobają LR RR i Mercedes G są poza moim zasięgiem finansowym, czasem na parkingu publicznym okazuje się że zaparkowanie obok Fiesty jest problemem. Mam garaż 6,25 x 6,25 i to mi wystarczy, wielu by taki chciało.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  8. #1368
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Ok**se

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Raszyn
    Kod pocztowy
    00-940
    Posty
    645

    Domyślnie

    Dlaczego decydujecie się na bramy o szerokości ponad 5 mb stwarzające w większości problemy?
    A zamienić ja na dwie mniejsze

  9. #1369
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał OknoHouse Zobacz post
    Dlaczego decydujecie się na bramy o szerokości ponad 5 mb stwarzające w większości problemy?
    A zamienić ja na dwie mniejsze
    A o jakie problemy chodzi?
    Szeroka brama jest o niebo wygodniejsza niż dwie oddzielne (czyli słupek w środku wjazdu do garażu). Gdybym miał taki dodatkowy słupek to wiele działań byłoby utrudnionych, lub niemożliwych. Za każdym razem bym klął na siebie jaki to byłem głupi i nie wziąłem jednej dużej bramy.
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 02-12-2017 o 20:25
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  10. #1370
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Tomek@gmail
    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    Orzesze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi
    Została brama 2,375 x 5,5 m

  11. #1371
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Marcin55
    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    52
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,

    Mam dylemat bo nie do końca wiem jakiego producenta bramy wybrać.
    Moja brama ma rozmiar 5000x2250, kolor Winchester (dopłata za kolor u wszystkich producentów)

    Prośba do osób, które są w temacie o sprawdzenie czy są to przystępne ceny i podpowiedź w zakresie dokonania wyboru.

    1. brama Wiśniowskiego UniPro (profil 4 cm) 500x225 dla piloty, dwie fotokomórki, napęd Metro 1000 - Somfy (na pasku) z montażem 6700 brutto (5 lat gwarancji w ramach Extended Care- obowiązkowe dwa przeglądy serwisowe każdy około 200 pln)

    2. brama Krispol (profil 4cm) Somfy Dexxo (na pasku) - 6750 brutto z montażem, profil 6cm ten sam napęd 7560 brutto z montażem

    3. Hormann LPU42 (profiul 4,2cm) z napędem Supra Matic P seria 3 (na pasku) + 2 piloty + fotokomórki - 7700 brutto z montażem

    4. Novoferm ISO45 (profil 4,5 cm) z napędem Novomatic 563s (na pasku) + 2 piloty + fotokomórki - 7000 brutto z montażem (producent również umożliwia 5 lat gwarancji przy dwóch przeglądach serwisowych.

    Generalnie zastanawiam się nad pkt 1- Wiśniowski kontra pkt. 4 - Novoferm, (gwarancja u obu 5 lat). Z informacji, które otrzymałem dużo przemawia za Novoferm m.in:

    a) górna blęnda w kolorze okleiny,
    b) wykończenie białą okleiną od środka profili bramy (u wiśniowskiego surowy ocynk)
    c) profil 4,5 cm natomiast u Wiśniowskiego 4 cm
    d) sprężyny skrętne przewidziane na 50.000 cykli natomiast u Wiśniowskiego 20.000 cykli
    e) inna uszczelka na dolnym profilu - podobno mocniejsza w Novoferm względem Wiśniowskiego
    f) możliwość montażu w Novoferm fotokomórek w świetle bramy zamiast w świetle muru - na elewacji - u Wiśniowskiego tylko na elewacji.
    g) Novoferm przewiduje 5 profili przy wysokości bramy 2250 niby mniej narażone na odkształcenia , u Wiśniowski 4 profile a zarazem wyższe.
    h. Wiśniowski rolki metalowe łożyskowane, Novoferm rolki plastikowe bez łożysk
    i) dokupienie tzw. radia - sterowanie do bramy wjazdowej w ogrodzeniu droższe przy Wiśniowski-Somfy około 300pln względem radia do Novoferm - 150-200pln

    I teraz pytanie ile w tym powyższym jest prawdy, czy cenowo jest ok i co byście doradzili pod kątem wyboru producenta.
    Ostatnio edytowane przez Marcin55 ; 02-01-2018 o 15:24

  12. #1372
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kasiulek9

    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Olsztyn
    Kod pocztowy
    10-437
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam,

    Widzę temat sprzed kilku miesięcy i pewnie już brama została zamontowana. Może ktoś z forum się więc podzieli przydatnymi informacjami na ww temat? Będę niezmiernie wdzięczna, bo z mężem mamy dylemat co wybrać Wiśniowskiego czy Novoferm. Marcin55, możesz zdradzić jaka bramę wybrałeś i dlaczego?
    Szwagier zachwala Wiśniowskiego (ma od lat i nic się nie psuje). Novoferm natomiast ma ponoć lepsze warunki gwarancji - dystrybutor mówił, że to jedyna firma która udziela 5 lat gwarancji na bramę i wszystkie mechanizmy napędowe.
    Zastanawiają mnie też różnice wymienione wyżej, głównie chodzi o sprężyny, rolki i liczbę profili (u nas wymiary bramy 250cm szer. i 230cm wys. więc teoretycznie w novofermie powinnam mieć 5 profili).

    Pozdrawiam

  13. #1373
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    corey10

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin55 Zobacz post
    3. Hormann LPU42 (profiul 4,2cm) z napędem Supra Matic P seria 3 (na pasku) + 2 piloty + fotokomórki - 7700 brutto z montażem
    Zastanawiam się nad wyborem dokładnie takiego samego zestawu. Dostałem na niego ofertę 8800zł brutto z montażem. Cena 1100zł wyższa no ale minęły te 2 lata. Czy na dzień dzisiejszy moja wycena jest OK, czy za drogo? Rozmiar ten sam co u Marcina55 dwa posty wyżej, czyli 5500x2250.

  14. #1374

    Domyślnie

    U mnie podobny dylemat
    Hormann LPU42 vs Novoferm ISO 45
    Brama 5000x2250, kolor ciemno szary, ekspozycja południowa więc duże narażenie na wyginanie

    Hormann - w bramach o ciemnym kolorze standardowo dla wymiarów => podobno montuje dodatkowe wzmocnienia tzw. omegi, niestety aby spełniała warunki programu czyste powietrze i WT2021 konieczny jest montaż ciepłej ościeżnicy thermoframe (obniża do wartości U= 1,2 W/(m2K).)
    Novoferm - grubsze panele, lepsze współczynniki, nieco niższa cena, dużo pozytywnych opinii ale producent w standardzie nie przewiduje wzmocnień (podobno dosyła je w razie ewentualnych reklamacji związanych z wyginaniem)

    Jakieś sugestie, odczucia porównania tych bram? Będę wdzięczny za każdą uwagę/pomoc w wyborze...

  15. #1375
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mariusz2011

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zachodnopomorskie
    Kod pocztowy
    71-450
    Posty
    44

    Domyślnie

    Witam,

    Mam Wiśniowskiego 5 m szerokości. Prime. Po ok3 latach mogę powiedzieć że: napęd pasek kevlarowy, rzekomo najlepszy pękł po roku użytkowania. Pasek zmieniono na łańcuch i zero problemów. Brama nie jest i nie będzie szczelna. Na rogach mam prześwity i wiatr dmucha. To wina konstrukcji bramy raczej.
    Dzisiaj myślałbym nad 2-ma bramami zamiast 1-ej. No ale projekt domu ?? Te prześwity starałem się pozbyć używając kauczukowej pianki maty ale nie pomaga.
    Sama brama panele- chociaż niby najgrubsze na rynku stosowane w bramach, zimą są po prostu zimne. W tym roku postaram się coś pokombinować, chyba że będzie łagodna zima. Dzisiaj raczej kupiłbym inna bramę.

  16. #1376
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariusz2011 Zobacz post
    .. Dzisiaj raczej kupiłbym inna bramę.
    Pęknięcie paska to wypadek przy pracy. Na 10 lat mojej styczności z bramami miałem jeden taki przypadek.

    Prześwity - norma. Możesz próbować dopieszczać uszczelki w tych miejscach.

    Grubość panela? Dla mnie to ściema bez realnego znaczenia przy ogólnych konstrukcyjnych niedoskonałościach bram..

    Kupiłbyś inną? I po trzech latach napisałbyś podobny post...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1377
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Apropo bram, finlandia czy istnieje możliwość kupienia gdzieś na wolnym rynku uszczelek bocznych i dolnej uszczelki do bramy firmy Krispol? Czy tylko i wyłącznie poprzez instalatora?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #1378
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nic mi nie wiadomo, nie miałem potrzeby szukać. Wspomniany pasek do automatu kupiłem przez jakąś firmę internetową oferującą wszelakie części. Producenci bram akcesoria serwisowe sprzedają wg mnie zbyt drogo w stosunku do ich wartości (niezależnie od kraju pochodzenia firmy).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  19. #1379
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    A czy mógłbyś mi na priv podesłać linka lub nazwę tej firmy? Mam do wymiany te dwie uszczelki i obawiam się, że przedstawiciel nie będzie miał ochoty zajmować się drobnostakami.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #1380
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bwojtek

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    5.311

Strona 69 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony