dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 75
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1492
  1. #41
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie Re: brama uchylna w domu za 500 tys. :):)

    Cytat Napisał rakszas
    brama uchylna za 500 zł w domu za 500 tys, fikcyjna oszczędność, jak to w ogóle wygląda, a po 3 latach można wymienić wszystko oprócz płaszcza.
    Nie każdy buduje dom za 500 tys
    Cytat Napisał rakszas
    Za 2000 zł można kupić dobrą bramę segmentową typową np. Wiśniowskiego, automat sobie kupisz razem z bramą ogrodzeniową.
    Brama segmentowa u mnie wychodzi ponad 3000, co przekracza moje wyobrażenie o cenie zwykłej bramy garażowej...
    Cytat Napisał rakszas
    Co do marki bram to najlepszy stosunek jakości do ceny ma Wiśniowski, Hormann jest naprawde niezły ale cena ..., co do Interflexu o którymś ktoś pisał - jedyna osoba która zachwala te bramy to tylko przedstawiciel tej firmy, Krispol - mieszane uczucia. Novoferm, Big TOR - OK,
    Dzięki za info
    Cytat Napisał rakszas
    Na koniec dobra rada: zainteresuj się bramą na etapie projektu, dobierając typową bramę można kilkaset złotych zaoszczędzić, a i jeszcze jedno jeżeli garaż jest integralną częścią domu to można kupić bramę z montażem + 7% VAT, w przeciwnym wypadku VAT 22%.
    Niestety, ktoś kto budował ten garaż nie był tak przewidujący i otwór jest średnio typowy, że nie wspomnę o nadprożu. VAT 7% nie zależy od integralności garażu z domem tylko usługi montażu z zakupnem
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Napisał e.kala
    Ja jestem zdecydowana na bramy Wisniowski, będą dwie i z napędem, montaż, 7% Vat. Niestety suma wychodzi duża i to najbardziej mnie martwi, bo bramy fajne.
    Przy okazji spytam czy ktos wie jak tam z kolorystyka tych bram i jeśli bym chciała kolor okien tikowy to czy dobiorę taki kolor bram?
    kolory typowe przy najtańszej opcji masz biały i brąz, pózniej jest jeszcze okleina złoty dą b i jakis mahoń, no i malowanie na dowolnu kolor za dodatkową kase,
    jeżeli brama będzie szeroka np. 4 metry i zamontowana od południowej strony to nie należy brać kolorów bardzo ciemnych

  3. #43

    Domyślnie Re: brama uchylna w domu za 500 tys. :):)

    Cytat Napisał kropi
    VAT 7% nie zależy od integralności garażu z domem tylko usługi montażu z zakupnem

    Muszę Cię zmartwić - niestety zależy

  4. #44
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  5. #45

    Domyślnie

    ma ktoś może bramę z tej firmy ? PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE

    ,,JOLROM''
    jak się sprawuje ?Są dośc atrakcyjni cenowo.

  6. #46

    Domyślnie

    Słuchajcie jak to jest z tym Vat-em. Firma która mami sprzedac brame twierdzi ze sprzedaje tylko z vat 22, a jak ma sie do tego to ze sprzedaja mi te barme z montazem i garaz jest integralna czescia budynku, co prawda nie w bryle bo polączony jest garaz z domem wiatrołapem.

  7. #47

    Domyślnie

    Słuchajcie jak to jest z tym Vat-em. Firma która mami sprzedac brame twierdzi ze sprzedaje tylko z vat 22, a jak ma sie do tego to ze sprzedaja mi te barme z montazem i garaz jest integralna czescia budynku, co prawda nie w bryle bo polączony jest garaz z domem wiatrołapem.

  8. #48

    Domyślnie

    Słuchajcie jak to jest z tym Vat-em. Firma która mami sprzedac brame twierdzi ze sprzedaje tylko z vat 22, a jak ma sie do tego to ze sprzedaja mi te barme z montazem i garaz jest integralna czescia budynku, co prawda nie w bryle bo polączony jest garaz z domem wiatrołapem.

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Będę mieć garaż na 2 samochody. Jeden z nich to osobówka a drugi dostawczy z podwyższoną górą. Jakie rozwiązanie mi polecacie? Czy zamontowanie jednej dużej i wyższej bramy, czy może dwóch rozdzielonych przy wjeździe murem (tradycyjna+wyższa)? Pewnie wizualnie wyglądałaby jedna duża. Ale tak sobie myślę, że będzie mnie kosztowała majątek... Dziękuję za podpowiedzi.

  10. #50

    Domyślnie

    Przy zakupie bramy zwroćie uwagę na sztywność konstrukcji, czy przekroje są zamknięte czy otwarte, czy są w całości ocynkowane. Ja robiłem na zamówienie Wiśniowskiego z drzwiami serwisowymi, ocieploną z automatem 3 lata temu, działa perfekt, drzwi są mi bardzo przydatne a cenowo bez porównania, 50% taniej od Normstahl czy innych wynalazków. Próg po ktorym przecież wjeżdżam codziennie nie ma nawet śladu rdzy, a tego boję się najbardziej przy takich rzeczach, mam dom od 30 lat i wiem ile pracy i kosztow pochlania walka z rdzą, pamiętajcie pełen ocynk konstrukcji!

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kropi
    Zarejestrowany
    Feb 2004
    Posty
    1.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Ile powinna kosztować max taka brama uchylna? Rozmiary jakoś 2600x2300 czy coś w tym stylu...
    Biedronka w Wódce
    Komentarze

    Gdybyśmy zawsze kierowali się rozsądkiem, życie byłoby nieskończenie nudne...

  12. #52

    Domyślnie

    Dane z 2003 roku, brama uchylna Wisńiowski z drzwiami serwisowymi, ocieplana 2300x2005cm -1500zł z 7%VAT, montaż 250zł, automat Wiśniowski OPTIMUM-1100zł z 22% VAT. Inni mali producenci w podobnej cenie mieli bramy bez ocieplenia, drzwi i nie ocynkowane.

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziabar
    Uffff.. i ja po wczorajszym montażu. Czekałem od 6.09.2006!!!! Brama BIGTOR (dąb bagienny) 240*215 - cena 3300 z montażem i z napędem ProMatic 100 + dodatkowy pilot.

    Witaj!!
    Czy mógłbyś napisać gdzie kupowałeś tego BIGTORA
    Pozdrawiam

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziabar
    Uffff.. i ja po wczorajszym montażu. Czekałem od 6.09.2006!!!! Brama BIGTOR (dąb bagienny) 240*215 - cena 3300 z montażem i z napędem ProMatic 100 + dodatkowy pilot.

    Witaj!!
    Czy mógłbyś napisać gdzie kupowałeś tego BIGTORA
    Pozdrawiam

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    Słuchajcie jak to jest z tym Vat-em. Firma która mami sprzedac brame twierdzi ze sprzedaje tylko z vat 22, a jak ma sie do tego to ze sprzedaja mi te barme z montazem i garaz jest integralna czescia budynku, co prawda nie w bryle bo polączony jest garaz z domem wiatrołapem.
    Powinni dać 7% w przypadku montażu. Niektóre firmy nie chcą tak dawać bo ten podatek to jest jakoś później przez nich odbierany (pewnie przy rozliczeniu z urzędem) i mają mniej kasy na bieżącą działalność. Tak mi przynajmniej tłumaczyli Ci co nie chcieli dać 7%. Jednak to pewnie tylko te gorsze firmy.

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał robinoc
    ...ciach... Ja robiłem na zamówienie Wiśniowskiego z drzwiami serwisowymi, ocieploną z automatem 3 lata temu, działa perfekt, drzwi są mi bardzo przydatne a cenowo bez porównania, 50% taniej od Normstahl czy innych wynalazków....ciach...
    Wisnowski to moze 3 lata temu mial 50% taniej od Normsthal...ale napewno nie teraz.
    Dostalem wycene na brame Normsthal (5000x2250)...6480+VAT
    Wisnowski:
    1. (4500*2125 SNGD ( bez przetłoczeń) 5899brutto
    2. 4500*2125 SNKD ( przetłoczenia kaseton) 6235 brutto

    A.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał arkadiusz
    Cytat Napisał robinoc
    ...ciach... Ja robiłem na zamówienie Wiśniowskiego z drzwiami serwisowymi, ocieploną z automatem 3 lata temu, działa perfekt, drzwi są mi bardzo przydatne a cenowo bez porównania, 50% taniej od Normstahl czy innych wynalazków....ciach...
    Wisnowski to moze 3 lata temu mial 50% taniej od Normsthal...ale napewno nie teraz.
    Dostalem wycene na brame Normsthal (5000x2250)...6480+VAT
    Wisnowski:
    1. (4500*2125 SNGD ( bez przetłoczeń) 5899brutto
    2. 4500*2125 SNKD ( przetłoczenia kaseton) 6235 brutto

    A.
    Potwierdzam, Normstahl mocno zjechał z cenami. Za bramę 3000x2250, kolor ciemny dąb (bez dopłaty) z automatem i okuciami WK-2 i montażem zapłaciłem 4800 zł brutto. Do tego gratis drugi pilot oraz upust(trudno mi powiedzieć jaki bo kupowałem razem z drzwiami Gerdy).

  18. #58

    Domyślnie

    Niedawno zamówiłem Wiśniowskiego złoty dąb kasetony o wymiarach 2,5 x 2,7. Na gotowo z montażem wyszła 3770.

  19. #59

    Domyślnie

    Witam
    Czy ma ktoś bramę segmentową z Interflex?
    Mam wymiar 2900x2500 i 2 wyceny z automatyką i montażem
    Wiśniowski - 6070zł
    Interflex - 5280zł

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Gkolo

    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    5

    Domyślnie jakość

    Jeżeli chodzi o jakość to tylko w Polsce 2 firmy wchodzą w rachube:

    Hormann i Wiśniowski

    Reszta jest dużo dużo słabsza...

Strona 3 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony