dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 74 z 75
Pokaż wyniki od 1.461 do 1.480 z 1492
  1. #1461
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbignievsson Zobacz post
    To chyba powinno być ok, nie powinna się wyginać. W ofercie dostałeś sugestie dokupienia wzmocnień?
    Pytam z ciekawości bo mi przy Woodgrein tego nie sugerowali ale już przy Silkgrein tak.
    Tak, przy tej szerokości wyceniono mi z wzmocnieniami.
    Jestem ciekaw jak będzie się prezentował wzór woodgrain w antracycie.

  2. #1462

    Domyślnie

    Hormann w strukturze Woodgrain czy Silkgrain? Silkgrain według opisu zrobiony jest z 50% grubszej blachy. Warte jest to dopłacenia?

  3. #1463
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Po 18 latach moge powiedziec o firmie DROMA jak zalozyli tak ,,chodzi do dzis !
    bez zarzutu raz w roku tylko oliwie pare kropel w newralgiczne punkty!!!
    POLECAM PoLSKA firma i jest OK.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  4. #1464
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    SIemka mam pytanie czy do otworu 220x220 mogę zamontować typowy rozmiar bramy? miejsce po bokach mam po 50cm z każdej strony i nad progiem 70cm
    Do garażu nie będzie wjeżdżać autko

  5. #1465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Na pierwszy rzut oka możesz (jeśli mowa o segmentowej, montowanej na ścianie wewnętrznej za otworem). Tylko czy jest sens? czy na pewno będzie taniej? Najpopularniejsza brama typowa to 250x212 lub 225cm wys.

    U Ciebie pewien problem to nadproże. Typowe mocowanie prowadnic przewiduje do ok 40cm. Będzie potrzeba robić podwieszenia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #1466
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    O siema finlandia nie wiedziałem że tutaj cię też znajdę ^^ z bramą wygląda to w taki sposób że garaż jest po środku bliźniaka w bryle i w nim są schody na piętro nigdy tam nie będzie auta. Podłogówkę mam rozłożoną ale będzie grzany niskim czynnikiem docelowo będzie około 18-19 stopni. Z garażu jest wejście do lokali tam wstawię drzwi zewnętrzne ale zastanawiam się nad bramą czy robić otwieraną do góry czy drzwi dwuskrzydłowe (szczelniejsze?)

  7. #1467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Niestety nie potrafię pomóc. Brama rozwierna może być montowana za otworem, ale jej szczelność na styku z murem będzie podobna do segmentowej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #1468

    Domyślnie

    Witam... zastanawia mnie dlaczego w bramach segmentowych nie ma uszczelki np. takiej jak w bagażnikach samochodowych i objechane po bokach i górą bez żadnych przerw .Oglądałem brame krispola i na górnych krawędziach gdzie uszczelki się schodzą można wsadzić małego palca. Tam na pewno wieje a sprzedawca zarzeka się, że taka brama jest porównywalna z dobrymi drzwiami. Jedynie tzw ciepły montaż ma podwójne uszczelki.

  9. #1469
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Witam... zastanawia mnie dlaczego w bramach segmentowych nie ma uszczelki np. takiej jak w bagażnikach samochodowych i objechane po bokach i górą bez żadnych przerw .Oglądałem brame krispola i na górnych krawędziach gdzie uszczelki się schodzą można wsadzić małego palca. Tam na pewno wieje a sprzedawca zarzeka się, że taka brama jest porównywalna z dobrymi drzwiami. Jedynie tzw ciepły montaż ma podwójne uszczelki.
    Zmień sprzedawcę, bo ten jest jakiś niedouczony albo bajerant.
    Parametr U jest jak w dobrych drzwiach. Ale parametry szczelności, szczególnie przepuszczalności powietrza firmy nie podają, bo nie ma się czym chwalić.

    I dotyczy to wszystkich bram.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #1470
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    e_nygma

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Skoczów okolice
    Kod pocztowy
    43-430
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Witam... zastanawia mnie dlaczego w bramach segmentowych nie ma uszczelki np. takiej jak w bagażnikach samochodowych i objechane po bokach i górą bez żadnych przerw .Oglądałem brame krispola i na górnych krawędziach gdzie uszczelki się schodzą można wsadzić małego palca. Tam na pewno wieje a sprzedawca zarzeka się, że taka brama jest porównywalna z dobrymi drzwiami. Jedynie tzw ciepły montaż ma podwójne uszczelki.
    nie wiem jakiego krispola oglądałeś , ja mam dwa lata temu montowaną bramę Krispol 60mm tą najcieplejszą od nich , mają oprócz tego podwójne uszczelki po bokach i palca nigdzie nie wciśniesz, no może pod pierwszy falc ale dalej nie bo tam jest właśnie taka uszczelka jak w aucie z powietrzem w środku.
    Dom w trakcie wykańczania wg planu "przy głogowej 1, 2,4 i własnej koncepcji: 123m2 zabudowy, 184 m2 użytkowej, ~156 m2 ogrzewanej podłogowo + garaż , kotłownia nieogrzewana . Ściany pustak keramzytobetonowy 25 cm, dachówka betonowa Brass cisar. Okna 3 komorowe 3 uszczelkowe o Uw 0.7 do 0.8, drzwi stalowe wikęd thermoprestige , brama krispol 60mm.
    ściany 20cm styro. grafit, dach 30 cm piana PUR, podłoga coś 14 cm szary grafit

    Ogrzewanie : od 22.12/2021 PC LG therma V 9kW

  11. #1471

    Domyślnie

    Co myślicie o bramie od Wisniowskiego ,,nobel" z Leroy? Warto czy kicz ?

  12. #1472

    Domyślnie

    Cytat Napisał e_nygma Zobacz post
    nie wiem jakiego krispola oglądałeś , ja mam dwa lata temu montowaną bramę Krispol 60mm tą najcieplejszą od nich , mają oprócz tego podwójne uszczelki po bokach i palca nigdzie nie wciśniesz, no może pod pierwszy falc ale dalej nie bo tam jest właśnie taka uszczelka jak w aucie z powietrzem w środku.
    Mam ten model Krispol-a i potwierdzam, "cieńsze" nie posiadały chyba tego rozwiązania.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  13. #1473

    Domyślnie

    Otóż mamy zamówioną bramę w wersji 60 z ciepłym montażem i ciekawe jakie będą uszczelnienia, zwłaszcza na tych zagłębieniach gdzie panele się łączą.

  14. #1474

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam ten model Krispol-a i potwierdzam, "cieńsze" nie posiadały chyba tego rozwiązania.
    Mam po montażu brame Krispol ,są podwójne uszczelki ale nie ma takiej jak w autach.

  15. #1475
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Panowie brama bramą , ale jak poprawnie zrobić " ciepły próg" przed wylewką w garażu?

  16. #1476
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał guja Zobacz post
    Panowie brama bramą , ale jak poprawnie zrobić " ciepły próg" przed wylewką w garażu?
    To już pytanie do projektantów a nie bramiarzy. Mam nadzieję, że inni użytkownicy pochwalą się swoimi rozwiązaniami.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #1477

    Domyślnie

    to jest następny temat do rozwiązania. Wydaje mi się że nie można wyjeżdżać plytkami poza bramę albo zrobić tam gdzie uszczelka się styka jakąś dylatacje, listwe a pod nią xps. żeby odciąć od zewnątrz.

  18. #1478
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    guja

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Niepołomice
    Kod pocztowy
    32-005
    Posty
    89

    Domyślnie

    Ja obecnie mam zakończenie wylewki po środku bramy. Planuje styrodur i kostę pod kątem 45' . Ma ktoś tak?

  19. #1479
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dymek153

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    S
    Posty
    112

    Domyślnie

    Mam pytanko wysokość otworu mam 220 mogę zamontować bramę wys 2125 z Hormanna ? Trzeba od spodu przykleić styropian czy gazobeton by przykręcić górną belkę? bo czytałem że są bramy co mają tlyko uszczelkę i przykleja się to do styropianu

  20. #1480
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Petruzzo

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Bielsko Biała
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Tak, przy tej szerokości wyceniono mi z wzmocnieniami.
    Jestem ciekaw jak będzie się prezentował wzór woodgrain w antracycie.
    Przeglądając wpisy z 2020, pozazdrościć tym co mieli ból glowy z rodzajem bramy. Teraz te same modele dokładnie x2.
    Dlatego nie będę "grzebał" bo się załąmuję i odświeżam wątek.

    Widełki cenowe QIII 2022
    [5000x2250mm / KOLOR BIAŁY PANELI /Pilot + Smartphone]

    Wisniowski [40mm] + Somfy Metro1000: ~ 9500-10500 pln
    Wiśniowski [60mm] + Somfy Metro1000: ~10800-12000 pln
    Krispol [40mm] +Nice: ~ 8300-8700 pln
    Krispol [60mm] +Nice: ~9500-9900 pln
    Hormann SandGrain [42mm] + SupraMatic: ~10500-11000 pln
    Hormann SilkGrain [42mm] + SupraMatic: ~11400-11500 pln

    Hormann ThermoUszczelka + Wzmocnienie: (1350-1700pln)

    Dlaczego Hormann rekomenduje wzmocnienie (800-10000 , a inne firmy nie ? Powinno być odwrotnie, marka premium ma to w standardzie, a inne jako opcja.
    Czy ta cała termouszczelka jest gorna 600-700 pln w przypadku ogrzewanego garażu ?
    Zamieniajac automatyke w przypadku KRISPOL dorzucamy ~ 1000 więc różnica z Hormann nieduża.

    Liczę na poradę z Waszej strony.

Strona 74 z 75

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony