dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 99
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtstemp

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie jak usunąć grzyb ze ścian

    witam
    znacie może jakiś dobry sposób i srodek na pozbycie sie grzyba że ściany, wyłazi po każdym malowaniu

    pozdrawiam

    wojtek

  2. #2

    Domyślnie

    Ocieplić ścianę.Jak ściana zimna,to para się osiada i gnije.Miałem taki problem w bloku w kuchni.Po ociepleniu jak ręką odjął.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtstemp

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    jak to zrobiłeś że ci ocieplili????

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Ocieplić ścianę.Jak ściana zimna,to para się osiada i gnije.Miałem taki problem w bloku w kuchni.Po ociepleniu jak ręką odjął.
    U mnie nie da sie ocieplić ściany - to ściana między pokojem a łazienką - pęknięcie idzie od dachu ( 11 piętro) i kończy sie w moim mieszkanku ( na 5 piętrze). Suuuper Szczególnie jak są roztopy Chyba ścigne spółdzielnię z ubezpieczenia - niech sie kopią z koniem
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał wojtstemp
    jak to zrobiłeś że ci ocieplili????
    musieli bo prawie każdemu gniła ściana w kuchni.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtstemp

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Chyba ścigne spółdzielnię z ubezpieczenia - niech sie kopią z koniem
    jakie ubezpieczenie? czy każda spółdzielnia jest ubezpieczona??

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtstemp

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    tedii jak zmusiłeś spółdzielnie do wykonania ocieplenia? bo moja spółdzielnia to tylko daje kolejne podwyżki a nic w zamian.

    pozdrawiam

    wojtek

  8. #8

    Domyślnie

    Nie trzeba było zmuszać.Wystarczyło obejrzeć grzyb na ścianie.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  9. #9

    Domyślnie

    Mam też taki sam problem, co zaczyna się sezon grzewczy to wyskakują w narożnikach pod sufitem mokre plamy które przeobrażają się w grzyba (ale to jak człowiek przegapi) czytałem na ten temat pare artykułów i próbowałem zastosować w praktyce porady (częste wietrzenie pomieszczeń itp.)ale to zabardzo nieskutkuje, najgorzej jest po nocy na oknach skrapla się para. Proszę o jakieś rady
    kilka danych:
    - mieszkanie w bloku (nieocieplony)
    - ostatnie piętro
    - okna plastikowe
    - szkody górnicze (niedawno usuwane)
    zgłaszanie do ADM nie przynosi skutków zwalaja na słabą wentylację
    Pozdrawiam
    Alladyn`

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wojtstemp

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tedii
    Nie trzeba było zmuszać.Wystarczyło obejrzeć grzyb na ścianie.
    Cześć
    U nas tez oglądali i się tym zupełnie nie zmartwili, "olewka",a grzyb sobie rośnie i powiększa się,a budynku chyba nigdy nie ocieplą

  11. #11

    Domyślnie

    Ja grzyba zlikwidowałam...na 1,5 roku, ACE i pędzlem. Sąsiadka podpowiedziała mi ten pomysł. I zadziałał. poprostu kupiłam płyn i moczyłam pędzel i malowałam....pomogło...teraz dziad wylazł, ale znowu go potraktuję ACE- ale półtora roku był spokój

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał agatakonieczek
    Ja grzyba zlikwidowałam...na 1,5 roku, ACE i pędzlem. Sąsiadka podpowiedziała mi ten pomysł. I zadziałał. poprostu kupiłam płyn i moczyłam pędzel i malowałam....pomogło...teraz dziad wylazł, ale znowu go potraktuję ACE- ale półtora roku był spokój
    ja tez pomalowałam sufit ace-do tej pory nie wrócił grzyb
    Wykończeniówka wykańcza....
    .........................................Trójka Drombo

  13. #13

    Domyślnie

    A ja potraktowałam grzyba gąbką i domestosem i od 3 lat grzyba nima

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Damdaa

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    2

    Domyślnie

    My też stosowaliśmy takie metody ale wkurzam się jak przychodzi zima bo to oznacza znowu parowanie okien .

    A swją drogą to wina tego ,że susze pranie w pokoju bo nie mamy gdzie

  15. #15

    Domyślnie

    Ja słyszałam, a wy potwierdzacie tę teorię, że na grzyb czy pleśń dobrze działa ocet oraz środki czyszczące na bazie chloru, a więc wspomniane ACE czy Domestos. Ale doraźne oczyszczenie ściany powinno być połączone z usunięciem przyczyny powstawania pleśni czy grzyba w mieszkaniu. Na tym forum znalazłam całkiem pożyteczne rady
    http://forum.leroymerlin.pl/read.php...,1223#msg-1223

  16. #16

    Domyślnie

    Kurcze, też mam ten problem!!

    Wynajmujemy już 1,5 roku studio o gabarytach 20m2 z jednym, podwójnym oknem balkonowym. I o ile zeszłej zimy nie było problemu z parowaniem szyb i grzybem /grzaliśmy kaloryferami na 5-tce, bo ogrzewanie było w czynszu rozłożone na rok/, o tyle w tym roku dramat: nie mogę opuszczać rolet do samego dołu, bo woda się na szybach skrapla i rolety przykleją się do szyb; pod drzwiami balkonowymi też się skrapla woda, a do tego na ścianie przy drzwiach balkonowych - zasłoniętych niską szafką nocną - powstał wstrętny grzyb /dodam tylko, że w tym roku jako że musimy się rozliczać z grzania ponad czynsz, włączaliśmy kaloryfery tylko jak były przymrozki/.

    Czy powinnam ten problem zgłosić administratorce i właścicielce bloku zarazem?? Czy może powinnam sama usunąć tego grzyba??

  17. #17

    Domyślnie

    też mam ten problem

    pleśń wyszła mi w roku pod sufitem w kuchni. Dom ma już kilkanaście lat na takie dziadostwa wyszły w tym roku (drugie miejsce to łazienka).
    Właściwie nic się nie zmieniło w użytkowaniu mieszkania . wydaje mi się , że ma to związek z gotowaniem, parą.
    W tym roku zamierzamy przeprowadzić dość konkretny remont całego piętra, czy zamontowanie parołapu - okapu nad kucheną pomoże?

    Jeżeli tak to na co zwracać uwagę przy zakupie tego urządzenia?
    Planujemy rozwalić ścianę i otworzyć kuchnię na jadalnię i salon.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    9 razy na 10 rada ta sama:
    Wietrzyć i grzać i wietrzyć!
    Adam M.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk
    9 razy na 10 rada ta sama:
    Wietrzyć i grzać i wietrzyć!
    Adam M.
    mało skuteczna,u mnie nie działa,nie wtym stadium,pomógł domestos i od paru lat spokój

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Bajki opowiadasz. Przejściowo pojawiły się warunki dla grzybka i on się tam zagnieździł. Ty go utłukłeś domestosem, warunki teraz są dla niego niekorzystne więc się nie odradza. Dlatego masz od dawna spokój.

    Wstawiając szczelne, plastikowe okna nikt nie dba o to, żeby w nich zrobić dziurę!
    Przecież płacili za SZCZELNE!!!
    W ten sposób wyłącza się wentylację. Mocno ją ogranicza. Tworzy się idealne warunki dla grzybka.
    A on, jak ma takie warunki, to zaczyna rosnąć.
    Dopóki nie zmieni mu się tych warunków na niekorzystne - to będzie starał się rozwinąć.
    Domestos i ACE to pudrowanie trupa.
    Taki grzybek, jak dać mu czas, to mocno wrasta w mury. Wrasta wgłąb.
    Usunięcie go jest możliwe, ale trudne i zwykle oznacza mniejszy lub większy remont.
    Adam M.

Strona 1 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony