dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 99
  1. #41

    Domyślnie

    Tu macie coś, czym łatwo usuniecie grzyba i zabezpieczycie ściany przed ponownym zakwitnięciem - można kupić w marketach znanych sieci:
    http://www2.selena.pl/cms/?__page_id=169&sid=11
    Występuje również w mniejszych opakowaniach.
    Sprawdziło się w znanych mi przypadkach.
    non omnis moriar

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał onael
    Kupiłem dzisiaj też środek "pufas" - jutro zabieram się za robotę jak na razie domestos czy ace pomagały tylko na dwa - trzy tygodnie.
    Znajomy mi podpowiedział, żeby mieszkanie od środka obłożyć styropianem, na to jakaś gładź i pomalować - co o tym myślicie?

    Powiem tak: nie słuchaj znajomego.

  3. #43

    Domyślnie

    OK, skoro mam go nie słuchać, to jak na stałe pozbyć się grzyba? Mam mieszkanie w bloku na 5 piętrze, blok nie jest ocielony - i raczej prędko nie będzie. Mam tylko goły beton i na tym naklejone tapety - planuję spory remont i nie chcę, żeby po nim grzyb wyłaził na ściany.

  4. #44
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał onael
    OK, skoro mam go nie słuchać, to jak na stałe pozbyć się grzyba? Mam mieszkanie w bloku na 5 piętrze, blok nie jest ocielony - i raczej prędko nie będzie. Mam tylko goły beton i na tym naklejone tapety - planuję spory remont i nie chcę, żeby po nim grzyb wyłaził na ściany.

    Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Być może zaizolowanie styropianem ściany od wewnątrz to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie (nie jestem w stanie tego ocenić), ale na pewno nie należy dać na niego gładzi i pomalować.

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    blebu

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    też miałem ten problem i wiem że wszystkie tanie sposoby tu cytowane są krótkotrwałe
    najlepszy i najpewniejszy sposób to zatrudnienie fachowca

    koszt około 400zł za pomieszczenie
    dają dożywotnią gwarancję
    3-4 godziny na pomieszczenie - zależnie od wielkości i dostępności do grzyba

    nie warto próbować samemu i truć się różnymi środkami

    w Polsce są dwie albo trzy firmy, które szybko i skutecznie pozbędą się każdego grzyba

  6. #46

    Domyślnie

    osuszyć, zdrapać farbę z grzybem i pomalowac farba lateksowa - u nas to pomogło i przez nią nie wychodzi jak narazie
    Pomóżmy małemu Mateuszkowi
    www.mateusio.pl

  7. #47
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    julitta

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam mam problem z grzybem na ścianie grzyb pojawił się nie dawno na ścianach w całym mieszkaniu tuż przy podłodze. mieszkam na parterze mieszkanie jest ogrzewane natomiast pod nami jest piwnica nie ogrzewana temperatura jest tam zwykle taka jak na zewnątrz. cy jest to możliwe że grzyb się pojawił z przyczyny zbyt dużej różnic temperatur?

  8. #48
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jacky X

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Sprawa wygląda takobok domu mam taki maly stary domek,który chciałbym wykorzystać jako siłownię itd,ip.Ten domek ma ok40lat i jest zagrzybiony.STRASZNIE !!! Grzyb wychodzi nawetna zewnątrz okien.Ten dom ma ogrzewanie ale chyba słabą wentylację.

    Dlaczego grzyb tam rośnie ? Może ma za ciepłowięc może zamiast grzać ,zamrozić go ?

    Co powinienem zrobić?
    Plan mam taki:
    1)DOm jest ocieplony,została jedna ściana graniczna z sąsiadem. Więc zamierzam i tę ścianę ocieplić.
    2)Przyjrzeć się wentylacji.
    3)Może zrobić drenaż wokółdomu aby nie było wilgotno ?
    4) Skuć tynki
    5) Użyć jakiegoś środka grzybobójcieczgo ?
    6)Położyć styropian od wewnątrz i zaciągnąć klejem.

    Proszę o poradę bo wiosną się biorę za remont.

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafak k

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał blebu
    ...
    najlepszy i najpewniejszy sposób to zatrudnienie fachowca...
    korzystales juz z takich uslug?? pomogło??
    czy moglbys kogos polecic??

    pzdr

  10. #50

    Domyślnie

    u mnie wyskakuje ciemna plama (nie jest to grzyb) w rogu pokoju (przy suficie) nie wiem co z tym zrobić...
    Gdy wytre lub zamaluje od nowa sie pojawią i to coraz większa...

    Wiecie może czym to jest spowodowane??

    P.S Dom jest ocieplony

  11. #51
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Grzybem...

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Też się podepnę, chociaz mój problem dotyczy domu...
    Pojawiła mi się ta cholera jakieś 2 lata temu w łazience na dole, w której nie mam okna. Czarne kropeczki wyszły na styku ściany i sufitu, na ściane graniczącej z kuchnią.
    Zamontowalismy wtedy kratkę higrosterowaną, ściany zostały wypryskane PUFASEM i pomalowane farbą do łazienek z dodatkiem czegoś (nie pamiętam nazwy) przeciwgrzybowego. I nastąpił spokój...
    No i teraz ta @#$%$# znowu wylazła. Na razie posikałam pufasem znowu, ale wiem, że to tylko "leczenie objawów". Jak usunąć przyczynę?
    Drzwi w łazience oczywiście mają standardowe otwory, kratka działa, kaloryfer działa, dodatkowo nie zamykamy drzwi, bo sierściuchy mają tam swoją kuwetę.
    Okna mam plastikowe, ale wiecznie ustawione na tryb mikrowentylacja - ten wyższy poziom. Zmniejszenie mikrowentylacji lub nawet całkowite domknięcie okien jest stosowane tylko przy siarczystych mrozach lub mega wiatrach, na które nawet rolety nie za bardzo pomagają (w tym sezonie nie stosowane jeszcze rozwiązanie).

  13. #53

    Domyślnie

    Wszyscy mający problem z grzybami, posłuchajcie dobrego studenta. Domestos w ręke i do roboty działa, wiem z doswiadczenia ^^

  14. #54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ShadowMe
    .... Domestos w ręke i do roboty działa, wiem z doswiadczenia ^^
    leczenie objawów

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Baru
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    2.176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cpt_Q
    Cytat Napisał ShadowMe
    .... Domestos w ręke i do roboty działa, wiem z doswiadczenia ^^
    leczenie objawów
    No właśnie... So what????????

  16. #56

    Domyślnie

    Już mi się naprawdę nie chce, jest tu na tym forum miliondwieścietysięcy odpowiedzi na temat usuwania przyczyn powstawania grzyba i zawilgacania ścian...

    jeden z wielu:
    http://forum.muratordom.pl/wilgoc-na...ie,t173317.htm

  17. #57

    Domyślnie

    Mam grzyba w sypialni na ścianie, chcę potraktować go ACE, zastanawiam się,czy Ace rozcieńczyć z wodą i jak długo powinnam unikać spania w tym pomieszczeniu??

  18. #58

    Domyślnie

    Podobno najlepszy środek na grzyba to Boracol - ja osobiście nie używałam ale znajomi stosowali i grzyb już więcej nie wrócił.

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darecki77

    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Pleśń w garderobach i łazience

    Witajcie, w nowym domu mieszkam od 2miesiecy, wszędzie mam tylko podłogówkę, w listopadzie zakończyłem też ocieplenie, wszedłem praktycznie bez zimowania i juz widze skutki. W narożniku okna łazienkowego zaczyna kwitnąć pleśń a w garderobie za szafkami, gdzie jest dość szczelnie jest już zielono. Wentylację mam mechaniczną odpalam na jakieś 5h dziennie. Czy dorzucicie coś od siebie, jaką przyjąć metodę walki.

  20. #60
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Wentylację mam mechaniczną odpalam na jakieś 5h dziennie.

    To w/g jakiegoś zarządzenia czy co?
    5 h działa, 19 się kisi?

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony