dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 50
  1. #1
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie


    Co waszym zdaniem się lepiej sprawdza - szafy w każdej sypialni czy osobna rodzinna garderoba? A może osobna garderoba dla każdego? Co jest wygodniejsze? Co tańsze? Jak to jest w małym, a jak w dużym domu?

  2. #2

    Domyślnie

    Marzy mi się garderoba.W ciasnym mieszkaniu ciagły brak miejsca powoduje pernamentny bałagan w szafach.Nie mówiąc już o tym, że wszystko jest pomięte.Uważam, że w domu jednorodzinnym jedna większa garderoba wystarczy. Oczywiście "wspomagana" przez kilka szaf w sypialniach. Obowiązkowo powinna się znależć w każdym mieszkaniu blokowym i małym, i większym i dużym.

  3. #3

    Domyślnie

    Garderobe ostatnio mialem zobiona z malego pokoju 2x3m i spisywala sie swietnie,lecz musialem pokuj zrobic dzieciakom (przyszlo trzecie i dwujke trzeba bylo gdzies ulokowac).Ale przedzielilem duzy pokuj 5x4,5m najakies 2x2 gdzie jest teraz garderoba i "lamus" oraz obok niej kacik komputerowy.
    Jesli tylko jest miejsce i pomysl naprawde swietna sprawa .Polecam

  4. #4

    Domyślnie

    oczywiście garderoba bo większa i pojemniejsza ale sprawa najważniejsza to rozmiar domu. na 50m2 w bloku raczej nie ma co marzyć, ale 150 czy 200m2 to już coś. warto pokusić się także o więcej niż jedną rozmieszczone tak aby każdy z domowników miał łatwy i szybki dostęp.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    agnes

    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    577
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    53

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcą,jeszcze dodam,że idealnym rozwiązaniem byłaby garderoba mieszcząca się koło łazienki ,ja w łazience zaczynam i kończę dzień ,także wszystko byłoby pod ręką .

  6. #6

    Domyślnie

    Im więcej garderób tym lepiej. Warto przede wszystkim zrobić garderobę przy wejściu na buty i palta, unika sie bałąganu w przedpokoju, obwieszonych do granic wytrzymałości wieszaków na ubrania, za zamkniętymi drzwiami takiej garderoby można układać i wieszać ubranie "nieco swobodniej".
    Zbudowaliśmy również małe ok 1,5 m2 garderoby przy każdym pokoju dziecinnym, nie łudzę się, że chłopcy będą utrzymywali idealny porządek w swoich pokojach, niech więc upchną za tymi drzwiami wszystkie swoje skarby.
    Finiszant

  7. #7

    Domyślnie

    Jeśli są na to warunki to bezwzględnie - GARDEROBA. My zaplanowaliśmy dwie garderoby - jedną dużą dla wszystkich i na wszystko, drugą mniejszą- dla nas, przy sypialni. W dużej garderobie jest schowek na walizki, torebki, dodatkowe kołdry, poduszki, pościele, koce, ręczniki itp. oraz ubrania sezonowe. W małej garderobie będą nasze rzeczy, pościel i reczniki. Nareszcie każda koszula i bluzka wisi na osobnym wieszaku i nie muszę jej prasować po raz drugi!

  8. #8

    Domyślnie

    ja takżs skłaniam się ku garderobie...i to zarówno ze względów oszczedności miejsca i wygody...zarówno swojej jak i gości...garderoba z szafkami na obuwie i siedziskiem dla znuzonych członków rodziny,,,, lustro,
    wieszaki stalowe + miedź jako ozdoba...
    snow


    ...gust jest kwestią ... gustu??

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Miejsca na odzież nigdy dość. Pamiętam jak wróciłem do mieszkania po 2 latach "eksportu" i w żadnej - ale to żadnej szafie nie było miejsca na moje ubrania i buty. Dlatego budując dom zadbaliśmy o to, żeby była wspólna garderoba na poddaszu (pełniąca funkcję magazynu letnio-zimowego). Oczywiście w wiatrołapie jest wieszak bieżący i szafka na buty. A szaf w pokojach nigdy dość. Tylko.... po przeprowadzce konieczny jest spis treści..... żeby wiedzieć gdzie czego szukać.

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    przepraszam ,ze anonimowo ale to moj maz jest zarejestrowany i ja oczywiscie nie pamietam hasla.oczywiscie garderoba. my mamy 3 przy wszystkich sypialniach 1,7 na 2,6 . o dodatkowej przy drzwiach wejsciowych nie pomyslelismy i to blad. ale na to juz za pozno . pozdrowienia.

  11. #11

    Domyślnie

    Ja mam trzy garderoby: wejściową, przy naszej sypialni i przy sypialniach dla dzieci.Nie lubię szaf, z których po pewnym czasie zaczynają wystawać fragmenty ubrań, a poza tym garderoba wychodzi taniej,niż szafa.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: PANTHER dnia 2003-04-23 19:14 ]</font>

  12. #12

    Domyślnie

    Oczywiście garderoba choć wszystko zależy od powierzchni domu. Idealnie by było gdyby każda sypialnia posiadała własną garderobę lub choćby wnękę/szafę (coś a'la szafa w ścianie). Myślę, że kobietom garderoba by odpowiadała przede wszytkim. Łatwiejszy jest tam dostęp do ubrań no i nic nie pałęta się po krzesłach, tapczanach i nie zawala szuflad. Mniej szuflad w sypialniach = więcej miejsca.


    _________________
    Jędruś

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Jędruś dnia 2003-04-24 23:38 ]</font>

  13. #13

    Domyślnie

    W moim małym domku (100m2) szkoda mi miejsca na garderoby(jeśli przez garderobę rozumiemy osobne pomieszczenie z wentylacją), mam za to cztery szafy wnękowe (byłyby pięć, ale mam już jedną "przedmałżeńską" piękną drewnianą szafę czterodrzwiową z dwoma lustrami i szkoda jej wywalić ). Jedna jest w sieni, jedna w sypialni, jedna w pokoju dziecięcym, a jedna w kuchni (pełni rolę spiżarni). Lepiej niż zwykłe szafy wykorzystują przestrzeń, można je samemu zaprojektować i wyposażać etapami, można je odpisać od podatku .

  14. #14

    Domyślnie

    Alanta, u nas domek troche wiekszy bo 150m2, a tez wybralam takie rozwiazanie. U nas beda 4 spore szafy do zabudowy, w zasadzie, nasza sypialniana to juz chyba mala garderoba, bo ma 130cm glebokosci. U dzieci jest na cala dlugosc pokoju w 70 cm wnece, do tego zabudowa pod schodami i jedna w holu. Sa teraz tak wspaniale materialy na drzwi, ze u mnie juz nie wchodzi w rachube popularna plyta meblowa czy ratan, ale szklo bezpieczne, LOOM, LOCATELLI. Na to ostatnie jestem po prostu chora, ale cena zwala z nog...(cos 300-500zl/m2!!!!). I wszystko pieknie podswietlone z gory i wkomponowane w klimat domku. Wlasnie czekam na wycene ze Stanleya i moje marzenia pewnie prysna...
    Takie szafy to naprawde praktyczne i nowoczesne wykonczenie wnetrz, i chyba wygladaja duzo ciekawiej niz najpiekniejsze drzwi do garderoby. Co do odpisu, to szafy odpisujemy po zasiedleniu i z tytulu ulgi remontowej a nie budowlanej!!!

  15. #15

    Domyślnie

    W dużym domu: oddzielnie garderoba dla każdego (3-4m2), szafka w holu na ,,bieżące" ubrania i osobna na buty, oraz szafy letnio-zimowe jako przechowalnie (na nieużytkowym poddaszu lub w piwnicy).
    Garderoby oczywiście w sypialni i blisko łazienki aby nie uprawiać biegów kondygnacyjno-poszukiwawczych !!!
    Pozdrawiam!

  16. #16

    Domyślnie

    Tak jak niemal wszyscy piszący przede mną byłam wielkim zwolennikiem garderoby, zaprojektowaliśmy sobie sporą przy sypialni i drugą też dużą przy wiatrołapie. Ale ostatnio naszły mnie wątpliwości za sprawą mojej mamy, która od pół roku jest szczęśliwym posiadaczem garderoby i teraz narzeka, że wszystko tam strasznie się kurzy (podobno znacznie bardziej niż przedtem w szafach). Oczywiście półki w garderobie ma otwarte, ale jeśli miałabym robić drzwi wewnątrz garderoby, to koszt wzrósłby niebotycznie a poza tym po co wtedy garderoba, skoro i tak miałaby szafy w środku?
    Proszę o opinię użytkowników garderób - jak się sprawdzają, czy Wam też rzeczy się w nich kurzą? A tak przy okazji, czy macie faktycznie zwentylowane wszystkie garderoby, tak jak zalecają np. w Muratorze?

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    gaga2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.377
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    W tej chwili mieszkamy we czwórkę w maleńkim mieszkanku - i marzymy o tych przyszłych czasach, gdy wprowadzimy się do nowego domu i nie będzie kłopotów z przechowywaniem rzeczy. Stąd w projekcie mamy dużą szafę wnękową w holu, osobną garderobę małżeńską przy sypialni (wentylowaną ) z wejściem do łazienki i szafy wnękowe w pokojach dzieci. W pokoju reprezentacyjnym chciałabym mieć niskie komody - i to wszystko. Książki w bibliotece. Spiżarka przy kuchni. Generalnie przechowywanie rzeczy to obecnie (z uwagi na ciasnotę obecną) moja mała obsesja - i stąd te pomysły na garderoby, szafy wnękowe itp. Mnie się to wszystko kojarzy z wygodą.
    Pozdrawiam,
    Gaga2

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    magmi, oczywiście że się kurzy. Jeśli garderoba - to tylko jako pokój z szafami.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    magmi, oczywiście że się kurzy. Jeśli garderoba - to tylko jako pokój z szafami.

  20. #20

    Domyślnie

    U nas w nowym domu jest zaprojektowana jedna wspólna garderoba na poddaszu przy sypialniach - umieszczę tam prasowalnię Natomiast w naszej sypialni bedą szafy dwie sosnowe zresztą już je posiadamy i są bardzo użyteczne, bo z pawlaczami i pasują do reszty mebli sypialnianych Będziemy mieli jeden długi pokój 3 na 6 na poddaszu i w nim planujemy zrobić garderobę dla dzieciaczków- przy okazji bedzie to wspaniałe miejsce dla ich zabaw.Zaś w trzeciej sypialni na poddaszu prawdopodobnie wstawimy szafę, ale to jeszcze na takie plany mamy czas .
    Moim zdaniem i szafy i garderoby w jednym rodzinnym domu być powinny, gdyż szafy pomimo tego, że zajmują troszkę miejsca w pomieszczeniu to jednak swoją fakturą i stylem nadają odpowiedni charakter pomieszczeniu, a przez garderobę tego efektu nieuzyskamy. Natomiast garderoby są bardzo użytecznymi miejscami w domu, gdyż bardzo dużo się w nich mieści (i nie musi być poukładane w kosteczkę ), a szczególnie dla dzieci które robią sobie z nich domki do zabaw.
    Pozdrawiam emems

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony