dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie zastosowany lepik jest na bazie rozpuszczalika - POMOCY

    Izolacje robiono nam 4 miesiące temu, ekipa któa stawiała nam stan surowy nie zrobiła nam zakładek które można było połączyć z papą termozgrzewalną i fachowiec który kładł pape, na brzegach połączył ją lepikiem na zimno. Powiedział że taki lepik się kładzie żeby połączyć pape (na bazie wody nie połączy). Tylko teraz po 4 miesiącach jak wstawili nam okna i budynek został zamknięty w domu śmierdzi tym mazidłem!!! Gdzieś słyszałam że ktoś zdzierał całe podłogi żeby pozbyć się smrodu.
    Czy ktoś z Was kładł taki lepik???
    Na pape oczywiście położył folie i dopiero styropian, żeby go nie wypaliło. Fachowiec cieszący się dużym uznaniem.

    POMOCY co mam o tym myśleć!!!

  2. #2

    Domyślnie

    czy brak odpowiedzi świadczy o tym że tak się robi i z czasem zapach zniknie?? czy jest aż tak źle jak podejrzewam???
    Przejrzałam prawie wszystkie posty na ten temat, piszecie o różnych zastosowanych mazidłach tylko nie wiem czy one też są na bazie rozpuszczalnika i śmierdzą tak jak ten zastosowany u mnie??

    nie wiem co robić, czy kłaść podłogi, czy poczekać aż będzie ogrzewanie (podłogówka gotowa, tylko piec będzie za ok 3 tyg) i zobaczyć czy odparuje ten smrodzik....

    napiszcie coś zrezygnowanej kobiecie

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    trudno mówic o samym zapachu i uzytej izolacji ale fachowiec powinien uzyc zwyklego lepiku na gorąco

    co do fachowca - jezeli faktycznie uzył masy na bazie rozpuszczalników organicznych to polecam powściągliwośc w ocenie jego fachowości - takie izolacje stosuje sie wyłącznie na zewnątrz ze względu na ich toksyczność.

    produkty niebezpieczne i szkodliwe posiadaja Karte preparatu niebezpiecznego i tam powinna byc zawarta pełna informacja na temat toksyczności i zakresu stosowania.
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  4. #4

    Domyślnie

    Janzar poleca papę termozgrzewalną...
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  5. #5

    Domyślnie

    acent dzieki za odpis, ale chyba niedokładnie przeczytałeś moją wypowiedź a szkoda... bo naprawde mam strasznego doła...

    ja mam pape termozgrzewalną, tylko żeby połączyć ja z papą która miała 2 cm mój fachwiec użył lepiku na zimno. Widziałam że na łączeniach też smarowali dodatkowo tym śmierdzącym mazidłem.

    Zapachu w domu nie czułam dopuki nie było okien, natomiast teraz przy zamkniętym budynku jak się wchodzi czuć to świństwo

  6. #6

    Domyślnie

    Powinien ją delikatnie wywinąć i przygrzać zamiast używać jakiegoś mazidła.Jeżeli nie podasz jak sie cudo nazywało to nikt nie powie czy odparuje czy nie...
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  7. #7

    Domyślnie

    ok, jutro polece na budowe, tam mam jeszcze opakowania to przeczytam. Napewno jest to IZOHAN na bazie rozpuszczalnika ale jaki dokładnie jutro sprawdze.

  8. #8

    Domyślnie

    Pape termozgrzewalną najlepiej łączy temperatura Miał palnik czy wszystko kleił?
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  9. #9

    Domyślnie

    i tak nocke mam z głowy wiec wybrałam się jeszcze dzisiaj na budowe. Zastosowany lepik to IZOHAN IZOBUD BR-TIXO.
    Pape zrozkładali podgrzewając palnikiem, tylko w tych miejscach gdzie powinny być zakładki (a które miały po 2 cm i na gorąco nie połączyli by tego), wycieli kilku centymetrowe paski połączyli z tym co tam wystawało lepikiem na zimno (wzasadzie grubo to zalali) a potem całą reszte juz łączyli na gorąco. Najwięcej lego lepiku jest właśnie po brzegach, nie smarowali całości.
    Z niecierlpliwością czekam co mi napiszecie...

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    przeczytaj uwagi na dole karty technicznej

    ściągaj wykonawce i kategorycznie zarządaj wyczyszczenia i poprawienia pracy
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  11. #11

    Domyślnie

    tylko że już jest zrobiona wylewka a pod wylewką podłogówka... Trzeba wszystko zrywać?? Jest aż tak źle?? Czyżby 30 tyś w plecy?? Nie da się z tym już nic zrobić??

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    może jak odparuje przestanie "pachnieć" - ale to pytanie do specjalisty od chemii budowlanej, pusć to pytanie na priv Sp5es i bądź cierpliwa
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  13. #13

    Domyślnie

    Rezi dziekuje. Juz naprawde mam dość tej budowy... A miało być tak pięknie, dzisiaj zaczęli kafelkować pomieszczenie gospodarcze...

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Rezi
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Poznań
    Posty
    4.238

    Domyślnie

    głowa do góry
    ja trafilem na instalatora idiotę który nie spóścił wody do końca z połogówki i zeszłej zimy przy -20 szczeliła mi podłogówka w 4 miejscach
    tez miałem kucie
    Pozdrawiam
    Rezi
    ----------------------------------------------------------------------------------------
    Historia kołem się toczy

  15. #15

    Domyślnie

    Nie wyobrażam sobie zrywać całej podłogi, do tego ponowna elektryka ponieważ kable leżą pod wylewką. Dlaczego ja mam takiego pecha
    czy spotkaliście się na forum już z takim problemem oraz z jego rozwiązaniem??

  16. #16

    Domyślnie

    Wyrażnie napisane,że nie wolno stosować w pomieszczeniach przeznaczonych na stały pobyt ludzi.Na bazie rozpuszczalników organicznych...i żywic.Będzie capić przy wzroście temperatury(podlogówka) i to dość długo.Może Sp5es wie co to za rozpuszczalniki i żywice.Wykonawca dał ciała.Ja przygrzewałem papę sam (pierwszy raz w życiu) Jezeli dobrze przygrzejesz brzeg to się nadtopi i złapie do wszystkiego.
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  17. #17

    Domyślnie

    Jak zaczniesz grzać to jest szansa ,że intensywniej odparuje i natężenie smrodu się zmniejszy.
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

  18. #18

    Domyślnie

    Sp5es napisał mi tylko "Trochę danych technicznych i stanu prawnego" przeczytałam to, ale i tak nie wiem tak naprawde na ile jest to niebezpieczne dla nas jako domowników (w dodatku że planujemy jakigoś małego lokatora na przyszły rok). Do kogo mogę się zwrócić żeby mi powiedział czy można to tak zostawić (jeśli przestanie śmierdzieć) czy lepiej tam nie mieszkać i zrywać wszystko, nie chce mieszkać w toksycznym domu. Jestem zupełnie bezradna i załamana i chyba psycholog mi potrzebny bo zwariuje...

    Smarowane było wzasadzie tylko przy brzegach, żeby połączyć pasek do tego co wystawało, zastanawiam się jakby wyciąć styropian który tam wystaje z dylatacji i uszczelnić to jakimś srodkiem, silikonem albo czymś innym... bo to tamtędy musi wydobywać się smród. Całośc była pokryta folią no i wylewka więc chyba przez beton zapach się nie przedostaje. Jakby to można było jeszcze uszczelnić???

  19. #19

    Domyślnie

    Problem sie pojawi gdy podłoga zacznie grzać.
    Nie przejmuj się z czasem "smrodek" odparuje.
    Dziwie się, że Twój fachowiec nie stosował np kilku warstw dysperbitu zdrowy skutecny nieœmierdzšcy.

  20. #20

    Domyślnie

    Jeśli używał tego u kogoś wcześniej to poproś o namiary i zapytaj jak długo u nich śmierdziało.Jeśli jest świeże to wiadomo,że rozpuszczalnik intensywnie odparowuje i czuć intensywnie.Zadzwoń do producenta .Na pewno mają naddwornego technologa .Może on rozwieje wątpliwości.
    Damy se radę!!!*

    *okrzyk bojowy Pana Romka

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony