dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Witam I polecam się kolejnej rozprawie jak w temacie.
    Wybrałem technologię porotherm 25/12/12, prz czy środkowa warstwa 12 cm to izolacja. Zakładałem wersję z wełną, ale wchodzi w rachubę styropian.
    Jak wełna, to trzeba robić dylatację ok 3-4 cm, chociaż natknąłem się na artykuł w poradniku "Domowy Fachowiec" 12(83)'00 poświęconemu ocieplaniu domu wełną mineralną, w którym mówi się o stosowaniu wełny bez dylatacji w przypadku zewnętrznej warstwy muru z ceramiki poryzowanej, do której m.in. zalicza się porotherm.
    Co o tym sądzicie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Krzysztofh - masz na myśli pustkę wentylacyjną. Fakt, że znalazłem informacje o tym, że można nie dawać. Jest kilka warunków, ale opiszę to po weekendzie, bo muszę zapoznać się z materiałami po niemiecku. Ostatnio Ketiso podesłał mi artykuł z BIT 12/2001, gdzie podawali, że pustka konieczna jest w domach przy zbiornikach wodnych (morze, jezioro) i w rejonach o dużej wilgotności lub gdzie występują silne wiatry. Trzeba ją także dawać, gdy opór dyfuzyjny ściany zewn. jest większy niż wewnętrznej, oraz zawsze przy okładzinach klinkierowych. Tego ostatniego nie rozumiem, bo nie wyobrażam sobie pustki pod okładziną - chyba autor miał na myśli cegłę klinkierową. Robię mur trójwarstwowy i chcę zgłębić ta sprawę zawczasu. Do poniedziałku lub wtorku.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Janusz_H

    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    7

    Domyślnie

    Panowie, zrobiłem 3W w technologi PH 25+ wełna 10 + pustka 3 cm+ PH 11,5. Pustka jest po to by wentylować potencjalną wilgoć z wewnątrz domu.

    pozdr, Janusz

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony