dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 40
  1. #21

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać podobnego wątku, więc zapytam tutaj; mam wysoki poziom wód gruntowych, więc hydroizolacja będzie konieczna, jak poprawnie ją wykonać ?
    Może wybiegam z tematem, bo nie rozmawiałam jeszcze z kierownikiem i wykonawcą, ale może pomożecie ?

    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Czy pomiędzy folią a styro nie powinno być jeszcze jakiejś warstwy ochronnej przed wbijaniem kubełków w styropian? U mnie jest XPS czyli twardy styrodur a o oparciu ręką na kubełkach zostaje coś takiego. Wiem że w ziemi naciski rozkładają się pewnie inaczej ale nie sądziłem że będzie zostawiać takie ślady. A ziemi będzie na 2m zasypane.

    :

  3. #23

    Domyślnie

    Temat szeroki jak woda, ale sposób jest jeden. Kubełki w stronę gruntu!
    To tylko zabezpieczenie mechaniczne. Te membrany kubełkowe nie stanowią ochrony przeciw wodzie.
    Chyba nie chcesz, żeby te kubełki wbiły się jeszcze głębiej i zdarły XPS razem z hydroizolacją?
    Też robiłem piwnicę i wiem co mówię.

  4. #24

    Domyślnie

    To ma też odprowadzić skroploną wodę więc jeśli damy kubełkami do gruntu to równie dobrze można było dać zwykłą folię

  5. #25

    Domyślnie

    Tak, można dać zwykłą folię, ale ta jest bardziej trwała, a zwykła zgnije, pewnie już po kilku latach.
    Zrobisz jak chcesz, ale dobrze ci radzę.

  6. #26

    Domyślnie

    Zrobiłem test i położyłem kubełkami na xps, ociazylem 40kg na desce i w ciągu dwóch godzin tylko lekko odznaczyły się więc myślę że nie ma co przesadzać. Mógłbym w celu ochrony wyłożyć warstwą geowłókniny ale nie mam na to czasu. Nie wydaje mi się też że folia zedrze płyty xps przyklejone na klej na których sam stawałem i stawiałem rusztowania a używam mocnego kleju. Nawet jeśli płyta się odklei mojej warstw KMB na pewno nie ruszy.

  7. #27

    Domyślnie

    Nie dawajcie żadnej folii kubelkowej. Bez sensu wydatek. Do niczego tak naprawdę ona nie służy. A nawet może szkodzić!

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Nie wydaje mi się też że folia zedrze płyty xps przyklejone na klej na których sam stawałem i stawiałem rusztowania a używam mocnego kleju.
    No to zrobiłeś błąd. Pod ziemią nie klei się XPS do hydroizolacji mocnym klejem. A jedynie pianką na placki.
    Ludzie w branży od dziesięcioleci znają takie przypadki, że folia kubełkowa ściąga XPS oraz mocno się wbija.
    Sam tutaj nawet wkleiłem zdjęcie głęboko odbitych kubełków.

  9. #29

    Domyślnie

    To jest pianka Tytan Eos XPS, ale mocna.Masz gdzieś to zdjęcie?
    Reasumując. Nie wyobrażam sobie żeby folia kubełkowa zerwała mi płyty XPS po których chodziłem.
    Po drugie nawet jak się odbiją kubełki to na jaką głębokość? 1 cm? XPSa mam 10 cm. Wolę w sumie żeby wbił się kubełek niż jakiś kamień czy korzeń rozszarpał mi XPS a wiem że to możliwe bo pomimo że XPS jest twardy ale kruchy
    Ostatnio edytowane przez dedert ; 08-06-2020 o 23:32

  10. #30

  11. #31

    Domyślnie

    Widzę no i? Gdzie tu rozszarpanie xps? Przecież termiczna izolacja nie jest grubości kubelka. To mnie tylko przekonuje że kubełkowa spełni swoją rolę bo przestrzeń do wentylacji nadal jest pomimo lekko wciśniętych kubełków.

  12. #32

    Domyślnie

    OK, no to tkwij w swoim przekonaniu.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.917

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    Widzę no i? Gdzie tu rozszarpanie xps? Przecież termiczna izolacja nie jest grubości kubelka. To mnie tylko przekonuje że kubełkowa spełni swoją rolę bo przestrzeń do wentylacji nadal jest pomimo lekko wciśniętych kubełków.
    Tu poczytaj co i jak - https://www.muratorplus.pl/technika/...V1wo-5swd.html

  14. #34
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    istota sprawy i zasadnoscia stosowania kubelka "do sciany" sa 2 aspekty
    pierwszy - ma to dzialac na zasadzie roznicy cisnien - jak w kominie - natomiast ta roznica cisnien i swobodny przeplyw nie nastapi, nie ma "wlotu" na dole
    drugi - kwestia "zamulenia" tej warstwy drenazowej... byliscie ostatnio na budowie po deszczu ? Nie? to pojdzcie. jak nie po pierwszym, drugim to po trzecim cala ta warstwa "oddychajaca" czy jak ja zwal bedzie zawalona blotem.

    kubelek do gruntu ! albo wcale bez kubelka.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  15. #35

    Domyślnie

    A czemu zawalona błotem? Ktoś nie stosował listw systemowych? Jak ma tu mi się błoto dostać?
    Tym bardziej że później to będzie okostkowane





  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    A czemu zawalona błotem? Ktoś nie stosował listw systemowych? Jak ma tu mi się błoto dostać?
    Tym bardziej że później to będzie okostkowane




    a wez no pokaż jak masz stolarke i wyjscie na taras vs poziom tej listeweczki
    i 2 tyg po zasypaniu chcialbym zobaczyc ten montaz na wkreciki w xps
    tam kilka/kilkadziesiat ton dziala z sila ciagnaca w dol/gore
    na tych wkrecikach ktore nawet gdyby przypadkiem przez chwile to utrzymaly ... i tak....
    skoroduja....
    w XPS to sie trzymac bedzie "systemowo" i szczelnie?
    Powaznie?

    A nawet gdyby przyjac przez chwile ze to ma sens tak juz zupelnie for fun.. to ta listwa jest szczelna rozumiem .. to jak tam ma ta wentylacja byc zachowana - przeciez jest szczelne.
    Nic tylko wypompowac powietrze i stworzyc proznie - bedzie hiper izolator
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 09-06-2020 o 01:23
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  17. #37

    Domyślnie

    Nic nie skoroduje, to inox jest Na wyżej pokazanym zdjęciu gdzie folia miała by niby rozszarpac xps jakoś nie została ściągnięta w dół czy górę. Nie mówię że jestem jeszcze zwolennikiem czy przeciwnikiem kubelkowej ale pokazane zdjęcia nie przekonują mnie że stanie się tan straszna tragedia. A widziałem co potrafi zrobić z nieosłoniętym xps upadający kawałek deski, pęknięcie i dziura. Więc ja wolę zabezpieczyć chociażby przed naciskiem kamieni wygruncie. Te zdjęcia z odcisnietymi kubełkami pochodzić też mogą od innych producentów membran drenażowych więc to oczywiste jest ze będą negować kubelki. A listewki z tego co wiem mają zabezpieczyć przed dostawaniem się syfu od góry oraz niepotrzebnego napływu wody z góry. Czy błoto pójdzie do góry kapilarnie po folii? Nie sądzę. Musiało by być zalane błotem powyżej folii a wtedy i tak raczej woda się odsączy niż błoto. To co widziałeś że błoto się dostało za folie to musiało nie być listwy, bo tak wszędzie widuje. I wtedy za odstającą folie dostaje się wszystko co możliwe. Listewka nie jest szczelna bo być nie musi, ale dla pary myślę że wystarczy by się poza nią wydostała. Folia również nie jest szczelna to oczywiste, od tego jest masa KMB na murze. Przekonamy się zobaczymy bo pewnie za kilka lat przyjdzie mi dorobić zejście w tym miejscu z garażu do piwnicy (ale to czas zweryfikuje czy będzie potrzebne) i wtedy wstawię zdjęcia z ogromu zniszczeń. Koparka tego nie będę zasypywał tylko ręcznie systematycznie ubijając.

  18. #38

    Domyślnie

    Jeśli uważacie ze folia kubełkowa jest zła to co proponujecie na xps? Maty drenarskie?

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Pod powierzchnią gruntu/kostki - nic.
    Powyżej - carbonit+siatka+tynk/płytki/mika/inna okładzina

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Di.

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Tarczyn
    Kod pocztowy
    05-555
    Posty
    359

    Domyślnie

    Cytat Napisał nass Zobacz post
    Pod powierzchnią gruntu/kostki - nic.
    Powyżej - carbonit+siatka+tynk/płytki/mika/inna okładzina
    jakos warto zabezpieczyc, 2 lata i perz wrasta w styrodur...

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony