dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Proszę o odpowiedzenie mi na pytania:
    Czy ogrzewacz przepływowy jest lepszy od pojemnościowego?(interesuje mnie koszt ogrzania tymi urządzeniami wody)
    Z czego mam wykonać instalacje ciepłej i zimnej wody?
    (chodzi mi o materiał,który jest najlepszy według was)

  2. #2

    Domyślnie

    przepływowy podgrzewacz zuzywa mniej energii el. Ale (zaleznie od typu) ma duzo większą moc tj. 2-15kW pojedynczy kran to ~3 kW
    (mniej też można ale nie warto - letnia woda) 15kW - to natrysk i np dwie umywalki uzywane jednocześnie.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    On 2001-07-27 16:48, Anonymous wrote:
    Proszę o odpowiedzenie mi na pytania:
    Czy ogrzewacz przepływowy jest lepszy od pojemnościowego?(interesuje mnie koszt ogrzania tymi urządzeniami wody)
    Z czego mam wykonać instalacje ciepłej i zimnej wody?
    (chodzi mi o materiał,który jest najlepszy według was)
    Osobiście jestem za podgrzewaczem zasobnikowym gdyż zawsze mam rezerwę ciepłej wody zależnie od pojemności zasobnika. W przypadku kiedy chcę poczuć komfort dokładam cyrkulację ciepłej wody i mam ją już po odkręceniu kranu. Jeśli chodzi o materiał jestem zwolennikiem materiałów obojętnych nie reagujących z substancjami mineralnymi zawartymi w wodzie jednym słowem plastiki-tylko woda użytkowa, centralne ogrzewanie-miedź


  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    ZAWSZE BĘDĘ NAMAWIAŁ DO DOBREJ MIEDZI BO NIERDZEWKA JESZCZE JEST W POWIJAKACH W POLSCE .NIGDY NIE POLECĘ ANI NIE SPRZEDAM
    PLASTIKU JEŻELI NIE UŚWIADOMIĘ KLIENTA O ZAGROŻĘNIACH.

  5. #5

    Domyślnie

    O jakich zagrożeniach ???

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    AWARIA KOTŁA KAŻDY KOCIOŁ MA PRAWO SIĘ ZACIĄĆ
    COLA I LEGIONELLA
    STARZENIE SIĘ PLASTIKU KTÓRY PRACUJE NA GÓRNYCH GRANICACH
    WSPÓŁCZYNNIK ROZSZEŻALNOŚCI
    PRZEWĘŻANIA NA ZŁACZKACH
    PLASTIK JAKO SZTUCZNY TWÓR JEST NIE STABILNY ATOMOWO TZ.MOŻE ALE NIE MUSI DOWODY SZKOŁA W HARMĘŻACH ZA TO POWINNI ZAMYKAĆ

  7. #7

    Domyślnie

    Jako lekarz szczególnie ciekaw jestem co masz na myśli mówiąc "cola" hi, hi,

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Pytanie 1.
    Czy "cola" rozwija się także w gorącej wodzie (tzw. CWU) której temperatura na ogół przekracza 50 stopni

    Pytanie 2.
    Czy coś mi dadzą - jeśli chodzi o ową "colę" - rurki miedziane do wody zimnej, jeśli wodociąg w gminie wykonany jest w całości z tzw. "plastiku"?

  9. #9

    Domyślnie

    pik33: chyba w rurkach miedzianych zamiast wody wylatuje cola

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    przepraszam ma być coli
    W ZLE ZAPROJEKTOWANEJ INTALACJI MOGĄ POJAWIC SIĘ MIEJSCA ZASTOJOWE CW.U I TAM TWORZĄ SIE WARUNKI DO ROZWOJU BAKTERII
    NA ZACHODZIE JUŻ SĄ PRODUKOWANE KOTŁY TYPU BUDERUS VIESSMAN KTÓRE W PROGRAMIE MAJĄ CO TYDZIEŃ W NOCY PRZEGRZAĆ ZASOBNIK
    C.W.U.DO 100 ST C.,ZEBY ZABIĆ BAKTERIE. PLASTIK JEST SEPTYCZNY I
    POZWALA NAMNARZAĆ SIE W 55-60STOPNI BAKTERII LEGIONELLI.KTÓRA
    ODPOWIEDZIALNA JEST ZA ZAPALENIE PŁUC W 30%ZJADLIWOŚCI ZEJSCIA
    ŚMIERTELNEGO .NIE TRZEBA TEJ WODY PIĆ WYSTARCZY WDYCHAĆ W KABINIE
    MIEDŻ JAK UDOWODNIONO JEST ANTY SEPTYCZNA I NIE POZWALA NAMNAŻACĆ SIĘ BAKTERIOM LECZ WRĘCZ JE ZABIJA.CO DO MIEDZI ,JEŻELI JEST CZYSTOŚCI 99.99% NA PEWNO NIE ZASZKODZI A MOZE TYLKO POMÓC. CIEKAW JESTEM JAK BĘDĄ WYGLĄDAĆ INSTALACJE C.W.U.PO ROCZNEJ EKSPLOATACJI KOTŁA Z TAKIM PROGRAMEM. CO SIĘ TYCZY WODY PITNEJ ZIMNEJ PROSZĘ SIĘ NIE BAC ZADNE Z TYCH SPRAW TU NIE WYSTEPUJĄ .RURA JEST W ZIEMI GDZIE JEST STAŁA TEMPERATURA OKOŁO 4C I NIE MA MOŻLIWOŚCI JAKIEJKOLWIEK AWARII CZY NAMNARZAANIA SIĘ CZEGO KOLWIEK. O ZJADLIWOŚCI LEGIONELLI NIE
    WYPOWIE SIĘ LEKARZ,KTÓRY DOSTRZEGŁ MOJĄ POMYŁKĘ.

  11. #11

    Domyślnie

    Legionella pneumophila należy do bakterii atypowych. Namnaża się głównie w instalacjach klimatyzacji, oraz w wodach środowiskowych i rezerwuarach. Atakuje faktycznie ukł. oddechowy drogą wziewną. W naszym kraju jeszcze nie słyszałem o przypadkach masowych infekcji. Na zachodzie wywołuje 2-4% domowych zapaleń płuc. Leczenie prawidłowe ROKUJE PMYŚLNIE, zapalenie nieleczone lub leczone nieprawidłowo w 25% kończy się śmiertelnie. Brzmi groźnie, ale dla porównania np. Pseudomonas aeruginosa nawet leczony w ponad 50% prowadzi do zgonu , więc te 25% należy do czegoś przyrównać.
    Polibutulen (Hep2O) nie jest co prawda bakteriobójczy,tak jak mieź, ale jest bakteriostatyczny - nie pozwala na rozwój bakterii - jest bezpieczny
    Gdybyś anonimie podawał pełne informacje, tak jak moje powyżej, a nie rzucał tylko hasła wiedzy zasłyszanej można by było skorzystać z twoich wypowiedzi

  12. #12

    Domyślnie

    jestem dzisiaj pierwszy raz ,ale pomału wszystko wypełnię.posiadam sdi więc będę często gościł na stronach forum muratora posiadam hurtownię instalacyjną ztąd ta wiedza zdobyta również na klientach .Zawszę służyć będę radą lepszą lub gorszą .ale w moim mniemaniu za ważną

  13. #13

    Domyślnie

    System z polibutylenu wymyślili anglicy i jakoś im nie spieszno instalować ten system wrzędzie u siebie

  14. #14

    Domyślnie

    NAZWĘ SWĄ LEGIONELLA PRZYJĘŁA PO ZJEŻDZIE LEGIONISTÓW W USA
    GDY ZMARŁO ICH PARU WŁAŚNIE Z INSTALACJI PLĄSTIKOWEJ W HOTELU

  15. #15

    Domyślnie

    Błąd Adamos48, Było to w 1975r w USA na zjeździe legionistów. Zmarło faktycznie kilkunastu weteranów. Ale Legionella, którą po szczegółowym śledztwie wykryto wtedy po raz pierwszy i uznano za przyczynę choroby, była w tym hotelu rozsiewana, jak to bywa zazwyczaj, przez systemy klimatyzacji, a nie wodę pitną. Nawet nie wiem z czego była wtedy zbudowana instalacja wodna, ale w latach 1960-1970 (nie był to hotel nówka) chyba nie budowano jej jeszcze z polibutuylenu

    _________________


    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-02-09 20:52 ]</font>

  16. #16

    Domyślnie

    Nie dajmy się zwariować .Obecnie mieszkam w budynku z rurami z polibutylenu i nie miałem zapalenia płuc. Może nie będę wychodził na klatkę schodową bo w kurzu zalęgnie się jakaś bakteria. Jeśli chodzi o coli to własciwie w każdym zbiorniku wodnym jest ona obecna - nie mozna się myć, pić . Bez przesady...

  17. #17
    Guest

    Domyślnie


    Czy ogrzewacz przepływowy jest lepszy od pojemnościowego?

    Jeśli chodzi o ogrzewacz przepływowy ELEKTRYCZNY to jest on opłacalny jeśli zainstalujesz go na kranie lub bardzo blisko kranu. W przeciwnym przypadku dużo ciepłej wody będzie niewykorzystane (zostanie w rurach) będziesz też tracił niepotrzebnie wodę czekając na jej ogrzanie. Mam taki ogrzewacz (Simens DHT1800 na 380V) i borykam się z takimi kłopotami.Często myję ręce w zimnej wodzie bo niechce mi się czekać aż wypłynie ciepła woda, bez sensu.
    Przy przepływowym ogrzewaczu musisz też mieć odpowiednie ciśnienie w rurach.Gdy jest ono niskie (np. wieczorem)jego mechanizm zacina się i nie grzeje.

  18. #18

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar niezły
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    2.092
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    większy komfort ciepłej wody jest z podgrzewacza pojemnościowego a materiał praktycznie każdy nawet ocynk ale powarznie proponował bym plastyk PP (zgrzewany) lub wielowarstwowy mniejsze straty ciepła (szybciej mamy ciepłą wode)

  20. #20

    Domyślnie

    Martwi się pan na stratach ciepła przez rurki powiedz pan że
    podgrzewacz gazowy typu bojlerowego ma układ do komina otwarty
    cały czas pomijając straty na rurkach to jeżeli inwestor nie weżmie ani litra wody przez całą dobe to świeczki potrzymujące temperaturę zyżyja 4m3 gazu .

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony