dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 185 z 185
  1. #181
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał ZosiaWs Zobacz post
    No i sprawa jest taka, że w piwnicy pod podłogą w kuchni jest woda. Piwnica ma głębokość ok. 120cm przy czym 50cm to woda. Musimy zedrzeć podłogę (deski drewniane od 1957) i coś z wodą trzeba zrobić. Tylko co?
    Zasypać? Wypompować wodę i zostawić? Czy najdzie nowa?
    Ma ktoś jakieś rady?
    Zlecić uprawnionemu inżynierowi wykonanie EKSPERTYZY BUDOWLANEJ mającej na celu ustalenie przyczyny takiego stanu rzeczy i na jej podstawie (wniosków) podejmować dalsze kroki.

  2. #182
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Dorotka48

    Zarejestrowany
    Jul 2021
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-934
    Posty
    1

    Domyślnie Mokra piwnica i smród stęchlizny w domu

    Witam jako nowy uczestnik na tym forum.
    Prosze o pomoc bo nie wiem co robic.
    Odziedziczyłam prawie stuletnią chałupę kurpiowską postawioną na działce blisko 50 lat temu. Dom jest piękny i chcę go ocalić przed zmurszeniem. Chałupa jest tylko częściowo podpiwniczona bo kiedy była stawiana zdobycie jakichkolwiek materiałow budowlanych graniczyło z cudem. Problem :
    od dłuższego już czasu w domu śmierdzi stęchlizną.
    Planowałam
    osuszanie ale powiedziano mi, że to nie usuwa przyczyny którą jest prawdopodobnie gromadzenie sìę wody opadowej spływającej z dachu pod dom. Fundamenty ją zasysają i w tej chwili mokre są ściany piwnicy i cześciowo podłoga. I pewnie od spodu podłoga drewniana.
    Czy zrobienie drenażu opaskowego w odległości ok 1m. byłoby rozeiązaniem? Obawiam sie odkopywania fundamentów które wydają się nie byc w najlepszym stanie.
    Podobno powinnam pomysleć rownież o izolacji poziomej czyli iniekcji krystalicznej (od wewnątrz) - ale nie ma mozliwości zrobienia tego po całości. Grunt to piach ze żwirem.
    Co mam zrobić z tym fantem bo nie wiem do kogo się zwrócić.
    Będę wdzięczna za każdą dobrą radę.
    Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
    Zdesperowana starsza pani.

  3. #183

    Domyślnie

    Proszę zwrócić się do fizyka budowli.
    On na miejscu oceni stan budynku, ustali przyczyny i poda rozwiązania wraz z technologią robót.
    Potem wykonawca ma się trzymać wytycznych eksperta.

  4. #184

    Domyślnie

    Najpierw trzeba deszczówkę z dachu rurami odprowadzić dalej od domu i zrobić tak aby woda z opadów nie spływała pod dom. Wtedy będzie widać czy to tylko woda opadowa

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dorotka48 Zobacz post
    Czy zrobienie drenażu opaskowego w odległości ok 1m. byłoby rozeiązaniem? Obawiam sie odkopywania fundamentów które wydają się nie byc w najlepszym stanie.
    Podobno powinnam pomysleć rownież o izolacji poziomej czyli iniekcji krystalicznej (od wewnątrz) - ale nie ma mozliwości zrobienia tego po całości. Grunt to piach ze żwirem.
    Desperacja starszej Pani ne pomoże tylko racjonalne zabiegi.
    Najgorsze co może być -to pogorszyć, a tym może być zbyt bliski 'fundamentów' lub zbyt głęboki drenaż. O ile sam drenaż jest bardzo dobrym rozwiązaniem to mozna miejscami (ok 2m od domu) zrobić wykop na ok. 1m i zobaczyć czy nie gromadzi się tam woda i jak po deszczu szybko schodzi (w piasku powinna szybko).
    Podstawa do szczelny dach i jak wczesniej napisano odprowadzenie deszczówki daleko od domu.
    Iniekcja na koniec -jako ostateczność -jest trochę inwazyjnym zabiegiem.

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony